Şimdi Ara

Sanal alemdeki itici dil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
3
Favori
4.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
108 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forum diğer yerlere göre bu konuda nispeten çok iyi bile sayılabilir.Reddit,Twitter,İnstagram gibi yerlerde 10 dakika durmaya tahammül edemiyor insan.

Hahah yazık,ezik,yıkık,loser,asosyal,nerd,chad,sjw bilmemne garip garip 100 tane de terim uydurmuşlar.Daha Türkçe'yi bilmiyor İngilizce yazıp havalı olma peşine düşmüş. Ne yazarsan yaz bunları söylüyorlar.İnsanlar konuşma,tartışma yetisini kaybetmiş gibi.Karşıdakine nasıl hakaret ederimden başka bir şey düşünemiyorlar.Ortada bir fikir yok,sadece karşıdakini ezme çabası.Sosyal medya insanların normal hayatta içinde sakladığı nefreti dışarı kusma aracına dönmüş adeta.Gerçekte söyleyemediğin,içine attığın ne varsa burada söylüyorsun.Kaliteli bir ortam bulmak imkansız gibi

• Twitter dilinden hakikaten ben de iğreniyorum.

Adamlar Türkçe klavye kullanmamaya yemin etmiş. Fenomen profillerine bakın hepsi şöyle tweetler “mom jeansimi bulamadim yine caresizce pijamayla cikicaz napalim” “soyle seven bir erkek vardi da biz mi sevmedik”

Instagram’da da en sevmediğim yorumlar şöyle “haklı, loser, cringe, ok boomer, kral, adam geldi ya adam, SAPLAA”

Daha çok var da yazdıkça midem bulanıyor. Yeni nesil gerçekten çok kötü. Bunlardan oy dışında başka birşey beklememek lazım. Çoğusu bomboş internette dolanıyor sadece.
    Ülkece zor durumdayız yaşım 27 geriye bakıyorumda iyiki güzel bir çocukluk geçirmişim sosyal medya vs vs kullanımı yoktu o zamanlar cafe lerde sabahlayıp cs knight oynardık kum sahalarda top oynardık şimdiki nesil ayvayı sulusundan yemiş 7 24 tiktok denen platforumlarda takılıyor ne cinsi belli olmayan sosyal dilencilere tapıyorlar sonumuz hayırolsun

Valla ne günlerdi, bizim neslin çocukluğu gerçektende ayrıcalıklıydı. Hem sokaklarda top koşturur, mahallede dayılanır kavga eder ordan internet cafe saatlerce Metin2 Knight CS vs. birde cafeci abiye ricayla bir tost yaptırdın mı üzerine de gizli gizli sigara ulan özledim be anılar silinmiyor. Hem sokak, mahalle kültürünü yaşayıp hem de sanal ve bilgisayar ortamında büyümüş nesiliz biz. Bu ikisini beraber tattık, ne bizden öncesi ne bizde sonrası bu ikisini beraber yaşayabildi..

Msn zamanLarını biLe özLedim Lan!

• Çok cringesin ıyyyy

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ortamlarda ezilip ezilip burada ağlamayı kesmelisin

• Takma kafana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • olishernandez kullanıcısına yanıt

Niye ezileyim la?İsmim,cismim belli değil bir nickin arkasında geziyorum.Zaten söyleyeceği lafı olmayan,tartışacak gücü olmayan adamlar bu kelimeleri söylemeye başlıyor.Bir nevi kaçış

• Keşke sanal alemle sınırlı kalsa. Şu twitter dilini gerçek hayatta kullanan var ağzına kürekle vurası geliyor insanın ya...

• Kütahyalı 77 kullanıcısına yanıt

Yok niye kafama takayım,zaten pek gezmiyorum oralarda da bu ergen dilinin çok yaygın olması dikkatimi çekti sadece.

• "hawli"

Ayar oluyorum şu veletlerin saçma kelimelerine...

• Ben bu forumda yazı yazarken bile kırk kere düşünüyorum bazen yazıyorum sonra siliyorum :D Milletle laf dalaşına girmemek için sosyal ortam böyle bir şey çünkü ama gene de ortam güzel konusuna göre millet cıvıtıyor yada düzgün konusuyor yazısıyor.

• İnsanlara yakışıklı dediğimizde kafalarında bir tablo oluşturamıyoruz adam mesela yakışıklı olmayan birine yakışıklı diyor yakışıklı olana "la bunda tip yok nasıl kızı tavlamış." muhabbeti yapıyor ben ondan dolayı mecburen chad diyorum eğer googleye aratırsa chad nedir anlayacak çünkü neyin ne olduğunu

• internet dediğiniz yer böyle biryer. Dünyanın yarısı neredeyse internet kullanıyor. Kaldıramıyorsanız fişi çekin

• Takip ettiğin konuların içi noş olduğu için altında toplanan insanlarından böyle olması tüm sosyal medyanın veya o platformun öyle olduğu anlamına gelmez.

Redditte kültürlü tartışmalar da var. Twitter ise buna nazaran çok daha fazla bu kültür topluluklarının kolayca toplanabildiği bir platform. Belki de sizin artık vakit geçirdiğiniz konu başlıklarını değiştirmeniz veya arkadaş çevrenizde eleme yapmanız gerekiyordur.

Arkadaş çevrenizde ilk elemeniz gereken ise size sürekli kendinin sizden üstün olduğunu söyleyen veya hissettiren arkadaşlarınızdır. Ben bunu hissettiğim anda direk irtibatı kopariyorum. tavsiye ederim

• Ülkece zor durumdayız yaşım 27 geriye bakıyorumda iyiki güzel bir çocukluk geçirmişim sosyal medya vs vs kullanımı yoktu o zamanlar cafe lerde sabahlayıp cs knight oynardık kum sahalarda top oynardık şimdiki nesil ayvayı sulusundan yemiş 7 24 tiktok denen platforumlarda takılıyor ne cinsi belli olmayan sosyal dilencilere tapıyorlar sonumuz hayırolsun

• Valla ne günlerdi, bizim neslin çocukluğu gerçektende ayrıcalıklıydı. Hem sokaklarda top koşturur, mahallede dayılanır kavga eder ordan internet cafe saatlerce Metin2 Knight CS vs. birde cafeci abiye ricayla bir tost yaptırdın mı üzerine de gizli gizli sigara ulan özledim be anılar silinmiyor. Hem sokak, mahalle kültürünü yaşayıp hem de sanal ve bilgisayar ortamında büyümüş nesiliz biz. Bu ikisini beraber tattık, ne bizden öncesi ne bizde sonrası bu ikisini beraber yaşayabildi..

Msn zamanLarını biLe özLedim Lan!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkan 197 -- 13 Haziran 2021; 15:31:11 >
  • berkan 197 kullanıcısına yanıt
    Aynen usta

• Maalesef öyle.

Random atma denen saçmalık mı dersin, düştüm mü dersin; cringe, post, kasmak vs. yabancı sözcükler ve kendi öz anlamında kullanılmayan yapay bir dil oluştu.

• Daha da kötüleri var.

10-15 yaş aralığı : Ağlama, biberon veriyim mi, emzik veriyim mi.

• quote:

Orijinalden alıntı: adebisimisali

Çok cringesin ıyyyy

mad?

• Kelime olarak istediğini yazabilir herkes ama -de -da bağlaçlarını ayıramayan, mi mu edatlarını birleşik yazan insanlara tahammülüm az.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samtiger -- 14 Haziran 2021; 3:27:31 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.