Şimdi Ara

Sanal Alemde Birleşebiliriz,Evet Neden Olmasın ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
59
Cevap
0
Favori
2.470
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Sanal Alemde Birleşebiliriz,Evet Neden Olmasın ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1379 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: KüçükPrens

Peki sen ne yapıyorsun?

aman hiçbir şey yapmasın onlar. anca konuşsun otursun hatta bi de bizi engellesin
    quote:

Neyse dostum anlaşıldı kimsenin bir şey yapmaya niyeti yok. Küçücük bir tepki göstermekten bile aciziz nasılsa bir yararı olmayacak diye. Gerçekten de o parlementodaki kadın Türkler'in tepki vereceğini sanmıyorum derken haklıymış meğer. Ben zaten olağan hayatımda da mümkün olduğunca yerli malı kullanmamaya çalışıyorum. Güç kaynağımı alacağım tunçmatik var, makarna mı alacağım tat var, beşler var, çikolata mı alacağım şölen var, var da var. Yerli malı yurdum malı herkes onu kullanmalı İlla ki birilerinin aleyhimizde bir şey yapmasına gerek yok yerli malı kullanmak için, yabancı malı her daim bizim için zarar zaten, bunun bilincinde olmamız gerek

Bi kıvılcım çıkar belki diye düşündüm ama işe yaramadı
    |
    |

DH Yüzücüler Derneği

Bu nickin arkasında bir fikir var ve fikirlere ban işlemez.
    Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: |Mafia|

quote:

Orijinalden alıntı: OnrbK

+1

Aynen,
    Bu şekilde olacak iş değil arkadaşlar.
    |
    |

Biraz araştırın Ermenilerin eşyalarını sudan ucuza satıp göçe zorunlu tutanları sonra onlara neler yaptırdıklarını.

Kimse kusura bakmasın Ermeniler bizim insanımızı kırıyor karşılığını bizde veriyoruz.

Ben malları almaya devam ederim kaliteli ise benim alacağımla ne iflas ederler nede başka bir şey.

Türk Hava Yolları,Pegasus gibi firmaların Airbus'dan uçak alımını kesmesi lazım asıl büyük boykot bu olur.
    |
    |
    Edep erkan yol bizdedir
  • Binbaşı
    1761 Mesaj
    Ben direk bunları 1.ağızdan duydum kardeşim karşıdakini tanımadan bilmeden konuşma.

Anlatan öz ve öz dedem rahat ol yani.

Bizim köylerimizde Ermeni mezarlıkları var kim öldürdü bu Ermenileri peki o zaman?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haydarpaşa62 -- 22 Aralık 2011; 21:46:05 >
    |
    |
    Edep erkan yol bizdedir
  • Yarbay
    2660 Mesaj
    Ananenin anlattıkları bire bir doğrudur ! işte o halk neden o durumdaydı bunu osmanlılara soracaksınız tarih tekerrürden ibarettir bu ülkenin o zamandan hiç bir farkı olmadığını göremiyormusunuz niye satılıyor ülkenin kaynakları sanıyorsunuz ?
    işte Atatürk'ün kendi anlatımı en önemli satırı koyu hale getirdim ....

Mustafa Kemal Atatürk, kendi imzasıyla yayınladığı Büyük Nutku'nda şöyle cevap vermiştir.

"Efendiler, yapılmış olan teklifin ne derece yersiz olduğu hususunda bir fikir verebilmek için, biz de o günlerle ilgili bazı durumları hatırlayalım. Şüphe edilmemek gerekirdi ki, Ermeni katliâmı konusundaki sözler, gerçeğe uygun değildi. Aksine, güney bölgelerinde, yabancı kuvvetler tarafından silâhlandırılan Ermeniler, gördükleri koruyuculuktan cür'et alarak bulundukları yerlerdeki Müslümanlara saldırmakta idiler. İntikam düşüncesiyle her tarafta insafsız bir şekilde öldürme ve yok etme siyaseti gütmekte idiler. Maraş'taki feci olay bu yüzden çıkmıştı. Yabancı kuvvetleri ile birleşen Ermeniler, top ve makineli tüfeklerle Maraş gibi eski bir Müslüman şehrini yerle bir etmişlerdi. Binlerce çaresiz ve suçsuz ana ve çocukları işkenceyle öldürmüşlerdi. Tarihte bir benzeri görülmemiş olan bu vahşeti yapan Ermenilerdi. Müslümanlar yalnız namuslarını ve canlarını korumak için karşı koymuş ve kendilerini savunmuşlardı. Yirmi gün süren Maraş katliamında, Müslümanlarla birlikte şehirde kalan Amerikalıların, bu olay hakkında İstanbul'daki temsilcilerine çektikleri telgraf, bu faciayı yaratanları, yalanlanamayacak bir şekilde ortaya koymakta idi.

Adana ili içindeki Müslümanlar, tepeden tırnağa kadar silâhlandırılmış olan Ermenilerin süngülerinin baskısı altında her dakika öldürülmek tehlikesi ile karşı karşıya bulunuyorlardı. Canlarının ve bağımsızlıklarının korunmasından başka bir şey istemeyen Müslümanlara karşı uygulanan bu zulüm ve yok etmek politikası, medenî insanlığın dikkatini çekecek ve onları insafa getirecek nitelikte iken, aksinin yapıldığını iddia ederek ondan vazgeçilmesini isteme gibi bir teklif nasıl ciddi olarak kabul edilebilirdi?

Atatürk, olayı sadece sözde bırakmamış, Cumhurbaşkanı olduğu dönemde de fiiliyatıyla söylemlerini pekiştirici faaliyetler yapmıştır. Şöyle ki, işgal döneminde İngilizlerin baskısıyla Osmanlı Hükümeti tarafından kurulan Divan-ı Harbi Örfilerde masum oldukları halde idam edilmiş olanların ve Ermeni teröristlerce şehit edilenlerin geride kalan aile fertlerine Atatürk, Cumhurbaşkanlığı sırasında sahip çıkmış, onlara ev vermiş ve maaş bağlatmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Normandia_06 -- 22 Aralık 2011; 21:49:37 >
    |
    |

• Yarbay
    2660 Mesaj
    Ülkenin heryeri Ankara'dan Rizeye kadar aklına gelen her ilde bir ermeni kilisesi mezarları mutlaka vardır daha yoğun olduğu bölgeler karadeniz ve doğu anadolu olsada yinede tüm ülkeye yayılmışlar zamanında ama şimdi bir bakıyorsunuz bir elin parmakları kadar ermeni yoktur bulamassınız çoğu zamanında başka ülkelere göç etmiş veya ettirilmişler tabii kaynaklarda daha fazlasını bulabiliriz bizim için önemli olan bu haltı Osmanlının yediği suçu Atatürk'e yüklemeleri ipler tam bu bizim cumhuriyete geçiş dönemimiz de kopuyor Bu olaylar aynı döneme geldiğinden bunun ceremesini biz çekmek zorundayız :))
    Wiki kaynağı Ermeni Reform Hareketi ve milliyetçiliğin doğuşu kısmını okumanız yeterli aslında :))

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ermeniler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Normandia_06 -- 22 Aralık 2011; 23:23:29 >
    |
    |

• Binbaşı
    1761 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: haydarpaşa62

Ben direk bunları 1.ağızdan duydum kardeşim karşıdakini tanımadan bilmeden konuşma.

Anlatan öz ve öz dedem rahat ol yani.

Bizim köylerimizde Ermeni mezarlıkları var kim öldürdü bu Ermenileri peki o zaman?

1. ağız? Ölülerle konuşabiliyorsun galiba

Sorunun cevabını verdim zaten yukarıda, anlaşılmadı galiba...

Ayrıca çok mantıksız da bir olay var burada. Bakın Gaziantep müzesinde Ermenice ve Türkçe yazıların bir arada bulunduğu bir çeşme var. Düşününkü bu halk bir zamanlar aynı çeşmeden kana kana su içiyordu. Ve bu topraklar Türk topraklarıdır o iki yazıyı yazan da Türklerdir. Bir isyan olmadığı sürece neden öldürsün bizim insanlarımız ermenileri? O zaman şimdi pkk yolunda öldürülenler de ileri de kürt katliamı olarak dayatılsın bize ülkenin doğusu kürdistan yapmadık diye? O zaman da ermenilere karşı durulmasaydı bu topraklar ermeni toprağı olacaktı. Nitekim o yıllar da yine fransa ermenileri kendi devletlerini kurma vaadiyle kandırıp kışkırtmıştır. Kısacası ermeniler tarih boyunca sefil fransızlarsa emperyalistlerin allahı olmuşlarıdr.

Anlayışta sorun var galiba 1.ağız dedem oluyor o dönemde yaşamış olan.
    |
    |
    Edep erkan yol bizdedir

• Yarbay
    2360 Mesaj
    bir gece ansızın 82 paris 83 marsilya 84 lyon !!1!1birbir!11!
    |
    |

Orijinalden alıntı: secospacos

quote:

Peki sen ne yapıyorsun?

aman hiçbir şey yapmasın onlar. anca konuşsun otursun hatta bi de bizi engellesin

Bak birader hala engelliyor diyorsun, kızdırıyorsun artık beni.Boş boş konuşma.Kaç defa adam gibi açıklama yaptım.Ne laf anlamaz insanmışsın.

• Binbaşı
    1379 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

Peki sen ne yapıyorsun?

Bak birader hala engelliyor diyorsun, kızdırıyorsun artık beni.Boş boş konuşma.Kaç defa adam gibi açıklama yaptım.Ne laf anlamaz insanmışsın.

yarası olan gocunur. ben sana demedim ki onu başkalarına dedim. neden alındın anlamadım. Çok kızmak istiyorsan kız. nolur kızarsan?
    quote:

Duyarsızlıktan iyidir. Bu arada çok coolsun.
    |
    |
    (ORIGIN ID: HAAltuntaas) İşlemci: INTEL CORE i7 4790K 4.0/4.4 GHz || Ekran Kartı: ZOTAC GTX 1070 AMP! EXTREME || Monitör: ASUS ROG SWIFT PG279Q /165 Hz/G-SYNC/IPS/2K/27" || Anakart: MSI Z97 GAMING 3 || Ram: GSKILL RipjawsX (4x4GB) 16GB DDR3 || Depolama: SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD || Depolama2: WD CAVIAR BLACK 2 TB || Depolama3: SEAGATE BARRACUDA 1 TB || Kasa: CORSAIR GRAPHITE 780T BLACK FULL-TOWER || Güç Kaynağı: CORSAIR CX750M || Soğutma: CORSAIR H115i PRO RGB LIQUID CPU COOLER || Ses Kartı: CREATIVE SOUND BLASTER ZX || Ses Sistemi: LOGITECH Z906 5.1 500W DTS - DOLBY DIGITAL || Klavye: LOGITECH G710+ || Mouse: STEELSERIES RIVAL 700 || Kulaklık: HYPERX CLOUD 2 || Konsol: PLAYSTATION 4 PRO
    PSN ID: haaltuntas || Origin ID: HAAltuntaas
  • Yarbay
    2751 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

Peki sen ne yapıyorsun?

yarası olan gocunur. ben sana demedim ki onu başkalarına dedim. neden alındın anlamadım. Çok kızmak istiyorsan kız. nolur kızarsan?

Lafa bak hey allahım ya.Çocuk ile tartışmışız bütün gün.

@HAAltuntas Allah aşkına ilk sayfadaki mesajlarımı oku da o şekilde yorum yap benim hakkımda.Bu saatten sonra başka tartışmalara girmek istemiyorum.

• Binbaşı
    1379 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Peki sen ne yapıyorsun?

@HAAltuntas Allah aşkına ilk sayfadaki mesajlarımı oku da o şekilde yorum yap benim hakkımda.Bu saatten sonra başka tartışmalara girmek istemiyorum.

dostum kusura bakma ama marmara üni kıçıkırık biyoloji okuyorsun. seninle tartışmaya girdiğim için ben kendimden utanıyorum şu an.

• Yarbay
    2751 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Peki sen ne yapıyorsun?

dostum kusura bakma ama marmara üni kıçıkırık biyoloji okuyorsun. seninle tartışmaya girdiğim için ben kendimden utanıyorum şu an.

Yani söyleyecek bir şey bulamıyorum.Seviyen yerlerde.

Nerede ne okuduğum beni bağlar.İstersem gider Sütçü İmam Üniversitesinde biyoloji okurum.Şimdi seninle bu konu hakkında tartışmak isterdim ama bölüm için bu sözleri sarf eden birisinin bilgi dağarcığı ve vizyonu 5 yaşındaki bir ilk okul çocuğunu geçmez.
    |
    |

• Binbaşı
    1379 Mesaj
    sana başarımı kanıtlamayacağım. biyoloji okuyan tipler zaten hep gıcık, çıkıntı olmuşlardır. Doktorluk isteyip de tutturamamak mıdır nedir sebebi bilmiyorum. 5 yaşında dediğin kişinin eğitiminin onda birini alsan şu an emin ol bu kadar basit kalmazdın yanımda. neyse artık şu andan itibaren küfretsen cevap yazmam bu konuya. seviyeye bak ya ne hala geldi.
    amaç birlik olup bişey yapmaktı. sağolun geldiniz içine pislediniz. gidin fransanızın kölesi olun. yakşamlar
    |
    |
    yapmak istediğiniz şey güzelde uzaktan bakınca cılız kalıyor yani tamam tepkili olursun sinirlenirsin bi şekilde tepki verirsin fakat her ne kadar iyi niyetle yapılmış olsada kalıcı çözüm getirecek bi olay değil. Ben ermeni soykırımına inanmıyorum neymiş ülkenin her yerinde ermeni mezarları kliseleri varmış mış. osmanlı tü kaka Atatürk olsa yapmazmış. Ermenilere ne olmuş sorusuna yanıtıda vikipedi den okuyarak çözmüş. Elmadağ, harbiye taraflarına bi uğra derim hatta örnek mahallesinden bir geç bakalım neyse. Fransa şu dakika haritadan silinsin değil 3 gün 3 asır kimseye muhtaç olmadan yaşarım. Kafa birilerine, bir şeylere bağımlı olmaya endeksliyse problem millette değil kişi de. Fransanın ne mal olduğunu şuan anlamanız böyle bi uyanışa geçmeniz vahim. O değil de hükümet iyice patatese bağladı. Şu israil meselesinde tekrar bi tatbikat olayına girdiler, o sinirlerimi bozdu.
    quote:

Orijinalden alıntı: acikadresim

yapmak istediğiniz şey güzelde uzaktan bakınca cılız kalıyor yani tamam tepkili olursun sinirlenirsin bi şekilde tepki verirsin fakat her ne kadar iyi niyetle yapılmış olsada kalıcı çözüm getirecek bi olay değil. Ben ermeni soykırımına inanmıyorum neymiş ülkenin her yerinde ermeni mezarları kliseleri varmış mış. osmanlı tü kaka Atatürk olsa yapmazmış. Ermenilere ne olmuş sorusuna yanıtıda vikipedi den okuyarak çözmüş. Elmadağ, harbiye taraflarına bi uğra derim hatta örnek mahallesinden bir geç bakalım neyse. Fransa şu dakika haritadan silinsin değil 3 gün 3 asır kimseye muhtaç olmadan yaşarım. Kafa birilerine, bir şeylere bağımlı olmaya endeksliyse problem millette değil kişi de. Fransanın ne mal olduğunu şuan anlamanız böyle bi uyanışa geçmeniz vahim. O değil de hükümet iyice patatese bağladı. Şu israil meselesinde tekrar bi tatbikat olayına girdiler, o sinirlerimi bozdu.

Sen ister inan ister inanma bu yaştan sonra sana tarih dersimi vereceğim :) diyorum ya ülke ve din meselesi söz konusu olunca bu millet bildiğini okur gerçekten kat kat uzaktır ne yazarsa neyi öğretmişlerse onları söylerler robot gibi :D wikiden senin gibiler anlasın diye örnek verdim onada inanmıyacağın için aslında cevap vermeye bile değmessin daha çok vitaminli gıdalar ve bol bol sebze meyve yemen gerek :)) yoksa buraya tek tek yazsam herşeyi 1000 sayfaya sığmaz bunlar rumlardan girip ruslardan çıkacaksın II.Abdulhanimiti okuyup Fransada ne eğitimi gördüğünü araştıracaksın vs.vs .vs şimdi tarihciler bilim adamları araştırsınlar diyorsunuz ya hanii varsayalım ABD li bilim adamları bunu kanıtladılar buna inanmıyacaksınız fransızı ingilizi almanı da ispatlasa yine inanmıyacaksınız siz anca kendi bilim adamı sandığınız siyasi partilere yakın kişilerin dediğine inanırsınız :D ama bir söz vardır bizim argo kelime dağarcığımızda ''........ ........ hesabı olmaz'' diye iş işten geçti çoktan anlamında kullandığımız :D bataklığa saplandınız hükümetin beceriksizliği sayesinde öyle protesto ayaklarını da geçeceksiniz yoksa çırpındıkça batacaksınız :D senin konuştuğun dil bile neredeyse Fransızca kökenli kelimelerden oluşuyor :D siz kültürünüze,dilinize,tarihinize hiç bişeyinize sahip çıkamıyorsunuz ki Fransa'yı protesto edecek hakkınız olsun :D KANKA gibi saçma sapan hitap şekillerini kullananlarda siz değilmisiniz :D o kelimeyi bile kan kardeşi anlamında Yunanca'dan gelme kan ΚΑΡΔΙΑ dan soktunuz kelime literatürlerlerimize haksızmıyım kankaaaaaaaaaaaa ondan sonra da çıkıp Türk'lük gururumuz incildi ayakları yapmayın :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Normandia_06 -- 23 Aralık 2011; 2:35:03 >
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    2 Not
    İngilizceniz varsa şu iki tahtada aktif olabilirsiniz. Genelde Amerikalılar Türklere destek veriyor, diğerleri komple ermeni yandaşı. Ama dediğim gibi sadece ingilizce biliyorsanız. Yoksa feci dalga geçerler ona göre.
    http://boards.4chan.org/int/
    http://boards.4chan.org/pol/ (Burası az alakasız. daha çok yukarıdaki inte bakın)
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
Mobilya Takımları
SEO
son dakika
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.