Şimdi Ara

Samurai 7 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
3.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Maşşallah animeye bak dallas gibi bir de türk dizilerine laf atarlar.
  • Güzele Benziyor Sağol
  • Bu anime zaten aynı isimli eski bir filmden alıntıdır. Filmle 1 e 1 değil ama büyük ölçüde benziyor. Gayet güzel animedir şahsım adına konuşuyorum. Son bölümlerde o robota aşık olan küçük kızın ağlaması falan... Duygulandım yine. Öhöm Öhöm neyse. Güzel anime. İzleyin. Shimada Kanbe favorimdir. Samurai Champloo 14. bölümdeki duygusal yoğunluğa yaklaşabilen nadir animelerden biri diyebilirim.

Saygılar...Gökhan...
  • dombilibili arkadaşımdan başlamak istiyorum önce cevabıma ... aslnda içimden yeni açılan MTV yayanlancak olana yazacaktım ama sonra bakyım kızıyolar orda yazanlara burda var diye buraya yazayım dedim ...

dombilibili arkadaşımwww.mininova.org toreent trackerleri arasında " public tracker " olarak bilinir yani yaptığın download ve upload "ratio"u (oran=orantı) etkilemez o yüzden en basit açıklamasını yapmak gerekirsewww.boxtorrents.com gibi private tracker 'a üye olup download ettiğin kadar upload vereceksin ve ordaki seed-leech oranlarını görüp havaya uçacaksın ....

Aslında burda bu anime hakkında daha güzel yorumlar bekliyordum, daha dğrusu daha fazla " yorum" ama ... neyse ...

NOT : Verilen bilgilerin bence hiç biri - spoiler - değildir bilgi amaçalıdır , haberiniz olsun ona göre okuyun sonra küfür istemiyorum =)

Samurai 7 aslında Akira Kurusava'nın 1954 yapımı "seven samurai " isimli filmin re-make'i ... Filmini seyretmiş olanlar filmde kullanılan çoğu sahne ve kamera-açı ve karakterlerin birebir korunduğunu hatta ve hatta bazı diyalolgların bile aynı kaldığını görür ...
    Örn: ilk bölümlerde ana karakterin samurai ararken, caddede samuraiların geçişleri: ve bi diyalog var çok merak ediyorsanız haber verin yazayım yoksa spoiler olur ciddi ciddi diye yazmadım (daha ilk bölümlerde Köyün yaşlısı ve bir çiftçinin arasında geçen bir diyalog) 2nci örn. Lord Of The Rings'in kitabında Gandalf'ın köprü üstünde Balrog ile kapışırken söylemiş olduğu " You Shall Not Pass " cümlesinin aynen filmde de kullanılması gibi ...
    Durum böyle olunca tabi ikisini aynı anda inceleme sorunu çıkıyor ortaya çünkü : Filmini seyretmiş olanlar Akira Kurusova'nın ne kadar " Usta " bir yönetmen olduğunu ve filmde görmüş olduğunuz oyunculuğun şu an bile nerdeyse hiç bir filmde olmadığını görebilirsiniz (Film 3 saate yakın ve siyah beyaz olmasına rağmen ) . Diğer açıdan Animesinin senaristi Hiroyuki OKUNO ve yönetmeni Toshifumi TAKIZAWA, bir filmi alıp günümüz Anime dünyasına nasıl uyarladıklarını görebiliriz . Film ile arasındaki farklara gelecek olursak (spoiler vermeden denicem) tabiikide 1959 yapımında olamıyacak bir mekanik güç . Karakte isimleri aynı kalmış hatta filmdek karakterlerin davramışları bile aynı kalmış ve film'in ve anime'nin genel olarak konusu aynı kalmış olasada tabiikide anime dizisi halina getirilence biraz artı konu almış ve uzatılmış (biraz da aşk meşk girmiş işin içine ama oda olmassa olmazdı zaten değilmi ? ;)...

Karakter ve konu itibarı ile, Samurai konusunu içinde barındıran ve ve yer yer eylenceli yer yer hüzünlü, günümüzdeki durumumuz ve geçmiş'in bizi takip etmesi ve geleneklere duyulan özlem, korku ve bağlılık konulu anime severler için bence mükemmel bir örnek . Her karakterin kendi içindeki çatışmasını ne gereğinden fazla nede gereğinde az ortaya çıkarıp güzel bir ortalama tutturmuş sadece 26 bölüm süren ve nadiren b aşıma gelen her bölümü bıktırmadan kendini seyrettirebilen bir anime ... Herkese tavisye edebilirim iyi seyirler ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elrinda -- 2 Eylül 2008; 17:51:34 >

• Ne yedi samuraymış be, Stephen King bile bunun kovboylu versiyonunu yazdı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kaiji

quote:

Orjinalden alıntı: Hayalét

Kanbei diyorsun yani?Kafamı çok karıştırdı burası valla.

kafayı karıştırcak bişi yok, Katsushiro Kirara'yı seviyo, Kirara Kambei'yi seviyo, Kambei kimseyi sevmiyo olay bundan ibaret yane

nasıl ya ????
    tamam bir ara bişey diyicem diyordu kanbei ye o da "sus hiçbirşey deme" diye cevap vermişti ama bence asıl çömez katsushiro ile aralarında bağ vardı hep kirara-kun un

• Kaybolacak bi anime tanıtım konusu değil...Yeni seri arayanlar için üstte kalsın.
  • Bu seriye başlamak isteyenler için söyleyeyim, NP-Complete'den çok kaliteli encodelar gelecek bir aya kadar. İzlemeyi ertelemeye değer bence =P
  • quote:

Orijinalden alıntı: celtic_frost

quote:

Orjinalden alıntı: Kaiji

quote:

Orjinalden alıntı: Hayalét

Kanbei diyorsun yani?Kafamı çok karıştırdı burası valla.

kafayı karıştırcak bişi yok, Katsushiro Kirara'yı seviyo, Kirara Kambei'yi seviyo, Kambei kimseyi sevmiyo olay bundan ibaret yane

nasıl ya ????
    tamam bir ara bişey diyicem diyordu kanbei ye o da "sus hiçbirşey deme" diye cevap vermişti ama bence asıl çömez katsushiro ile aralarında bağ vardı hep kirara-kun un

Ohooo hocam siz nasıl izlemişsiniz animeyi hatta katsushironun bir ara ayrılmasının nedeni de o kirara başından beri kambei yi seviyor en sonunda kambei
    yanlız kovboy modeli ayrılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carnige -- 17 Ağustos 2009; 12:29:15 >

• Arkadaşlar benim bu animeyi izleyeli 6ayı geçti çok güzel bi animeydi bence bide filmini indirebileceğimlinkler varsa çok iyi olur rapid linkide olur emulede filmini merak ediyorum yardımcı olan çıkar inşallah teşekkürler :D
  • Seriyi çok uzun zaman önce TVden yarım yamalak izleyip listeye eklemiştim, bu gün baştan sona izledim orijinal yapımı da en kısa sürede izlemeyi planlıyorum,

Birkaç kısımda incelemem gerekirse;

Karakterler 9/10
    Özellikle 7 samuray gerçekten çıktığı döneme göre baya özgün tasarlanmıştı, hepsi kendine has karekterlerdi, normalde bu tarz serilerde seriyi bitirdikten sonra ekibi oluşturan parçalar yerine asıl ekip hatırlanır ama bu seride her samurayı ayrı ayrı anıyorsun. Tabi karakter kalitesinin bu kadar yüksek olmasının en önemli nedenlerinden biri büyük olasılıkla ana esere karakter konusunda sadık kalmaları.

Ayrıca Katsushiro'nun karakter gelişimini gerçekten iyi yedirmişler seriye.

Konu ve İşleniş 7/10
    Konusuna diyecek lafım yok ancak sanırım bu anime 12 bölüm olarak tasarlanıp 12 bölümde bitirilemeyince 26ya uzatılmiş, köy kurtarıldıktan sonraki hikayenin ilk geliştiği kısımlar gerçekten acayip sıkıcıydı, hele Sanae'nin triplerine bi bölüm harcamaları
    Onun dışında seriye eklenen aşk üçgeni Gerek varmıydı buna gerçekten ?

Müzikler 5/10 Opening ve Seramoni müzikleri dışında oldukça basit ve unutulabilir bir OST albümü var, bunu biraz da zamanına ve düşük bütçesine veriyorum

Çizimler ve Animasyon 6/10 Müziklerden neden kırdıysam buradan da aynı sebepten kırıyorum, eğer Gainax yada Trigger animesi değilsen o çizimlere 6dan yukarı veremem Birbirinden aşırı farklı çizerler çizmiş gibi seriyi, bi sahne sanat eseriyken 2 sahne sonrası çizim kalitesi sürünebiliyor ama tabi bu 6dan aşağı verebileceğim kadar sık değil.

Final ve Konuyu Bağlama Şekli 8/10
    Bu seriden bu kadar epik ve üzücü bir final beklemiyordum, o sıkıcılıktan zar zor izlediğim 3-4 bölümün üstüne son 2 bölümün bu kadar kaliteli gelmesi gerçekten bomba etkisi yaptı bende

Genel 8/10 Baz alabileceği bir manga olmamasından kaynaklanan bazı hatalarına rağmen gayet güzel bir animeydi, bu tarz konulardan hoşlanıyorsanız izlemenizi tavsiye ederim.

Edit; Saat 5de review yazınca çok hata olmuş olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jungian_Shadow -- 5 Şubat 2017; 5:43:57 >

• ilk sayfada yazan animenin konusu filmle aynı gibi gözüküyor ama animede robot felan var dediler filme benziyor mu genel olarak?

Filmi çok sevdiğimi belirtmek isterim ilk 1 saat ağır geçsede son 2.5 saati su gibi aktı geçti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turin Turambar.

ilk sayfada yazan animenin konusu filmle aynı gibi gözüküyor ama animede robot felan var dediler filme benziyor mu genel olarak?

Filmi çok sevdiğimi belirtmek isterim ilk 1 saat ağır geçsede son 2.5 saati su gibi aktı geçti

Ayni hikayenin uzatilmiş hali alternatif post apokaliptik gelecekte geçiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeidaraSanji

quote:

Orijinalden alıntı: Turin Turambar.

ilk sayfada yazan animenin konusu filmle aynı gibi gözüküyor ama animede robot felan var dediler filme benziyor mu genel olarak?

Ayni hikayenin uzatilmiş hali alternatif post apokaliptik gelecekte geçiyor.

o zaman acelesi yok dursun kenarda xd

Sağol

• listede ön sıralarda olması gereken bir anime değil, izlenir ama çerezlik niyetine

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.