Şimdi Ara

Samsungdan 15. X zomlu dev ekranlı canavar PRO 815

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Samsung Pro 815 15 x optik zom ile en yüksek dahili zom özelliğine sahip bir cihaz.
    3.5 inç lik geniş ekran da yine en geniş dijital camera ekranı oluyor.

daha ayrıntılı bilgi için ise bir kaç link aktarayım

http://www.diginorm.com.tr/haberler/haber_detay.asp?sirano=348

http://www.letsgodigital.org/tr/camera/specification/973/show.html

ben cihazı Bursa Yalçınlar da inceledim ve beni çok etkiledi.

özellikle yüksek zom u geniiş ekranı ve geniş merceği ( 110 cm) çok harika duruyordu.

herkese saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jethoca -- 21 Aralık 2006; 1:16:29 >

• yeni değil, epey oldu çıkalı. ve açıkçası hemen hemen tüm sitelerden çok olumsuz notlar aldı. her şeyi güzel ama resim kalitesi sınıfının en kötüsü belki de.
    sony h1,h2,h5, canon s2,s3 ve diğer dslr-like makineleriden pahalı olmasına rağmen onlar bu makineyi resmen ezip geçiyor.

sakın aldanıp almayın....
  • evet özelliklerini bende inceledim daha önce bayağı beyendim ama slr almayacağım için ilgilenmedim özellikleri kâğıt üzerinde güzel ama gerçekte nasıl bilmiyorum
  • makina çıkalı çok oldu...
    yeni lider felan derken şaka yapıyor olmalısın :)
    gördüğüm en kötü SLR-Like. cüssesinden utanması lazım.
    tam bir dizaster :)
  • Sanırım kullananlar foto kalitesinden memnun değiller, birde yanlış hatırlamıyosam bu cihazda belden çekim için üst tarafta LCD var, ama benimde hoşuma gitmeyen bir cihaz neticede
  • Öncelikle görüş belirrten tüm arkadaşlara teşekkürler.
    Pro 815 in piyasaya çıkış tarihini biliyorum. 2005 yazında çıktı. yani 1 yıldan fazla oldu. ürünün dünya ya tanıtımı. ülkemizde satılmaya başlaması ise yine hayli önce

Başlık ta makineyi lider olarak belirtirken tabiki görünen özelliklerine göre yorum yaptım.

nedir bunlar derseniz

------ 15 dahili optik zom bu alanda lider
    -------3,5 '' lik ekran bu alanda da lider
    ------- çok geniş( 110 mm) bir mercek açısı

doğrusu makineyi ve baskılarını enine boyuna inceleme imkanım olmadı veben de baskı kalitesini çok merak ediyorum

İncelediğim bir sitede canon s3 ten yüksek puan almıştı linkini ekliyorum hemenhttp://diginorm.com.tr/testler/sonuc.asp?id=53

Canon S3 kadar kaliteli foto çekiyor sa o zaman bunu almayı düşünüyorum.

herkese saygılar
  • SLR Lİke sini TAKOZ niyetine kullanmak şsteyen KAMYONCU arkadaşlar için yapılmış galiba

15X zoom var ama IS yok

Tamam İSO 400 ve 4000 Enstatane var Is yerine biraz da olsa kullnılabilir ama bu sefer de NOİSE yapıyor.

O fiyat verilmez.

Bence en kötü yanı 3.5 inç LCD ekran ÇOK SAÇMA
  • jethoca, gerçekten almayın. inanın h5 ya da s3 ten iyi değil. paranıza yazık. iso400 de bitiyor makine, 15x zoom meselesine kuşkuyla yaklaşmak lazım öncelikle. 28-430 aralığı var makinede demek daha doğru.

öte yandan o kadar teleye sahip makinede titreşimi önlemen lazım, bunun iki yolu var, ya yüksek iso duyarlılığı ,ya da titreşim önleme motoru. bu makinede ikisi de yok. dolayısıyla telenin kullanılabilirliği ciddi manada şüphe????????
    iso 400, artık son derece yetersiz bir duyarlılık.

işin aslı şu, samsung bir makine yapmış ve her şeyi abartmış, dolayısıyla ortaya kabak tadında bir makine çıkarmış. diğer üreticiler geri zekalı değil. yani hem geniş açı, hem 15x zoom, hem süper makro...bir makineye koyarsan ve rakiplerinle aynı sensörü kullanıp üstüne 8mp yazarsan sonuçlarına katlanırsın.

benden uyarması, pişman olursunuz......
  • hem 6500 diye bir makine var o sınıfta artık, onunla neden ilgilenmiyorsunuz?oldukça iyi bir makine.
  • ufff makina manyaq duruyor harika bişi ekran dev gibi zomm müthiş slr almak isteyenler için muhteşem bir makina bence ama fiyatıda süperdir bu canavarın
  • Ben Abd Den Canon S3 getirtecektim. Aralık ayında ABD den gelecek arkadaş maalesef gelişini Hazirana erteledi. Ama Ben de bu sefer posta yoluyla isteyeceğim.
    Bu arada Önce Sabah gazetesinde tam sayfa ve sonra bilgisayar dergisinde Pro 815 in reklamını gördüm. reklam veren Yalçınlar idi.
    Bursada mağazada çok detaylı olmayan incelemem oldu.
    Bu makinenin ABd fiyatı 500-700 ytl civarı ama Çekilen fotoların görüntü kalitesini bilmiyorum.

Canon s3 yada sony h5 ile yakın kalitede olabildiğini bir anlasam hemen bunu alacağım.

çünkü kağıt üstünde teknik özellikleri çok güzel geniş ekran ve güçlü flaş ayrıca tepe ekranı cabası. 110 cmlik mercek genişliği ise profesyonel makinelere uygun değerde. zaten makineyi eline alarak inceleyenler hayran kalacaktır.

Bakalım ilgili arkadaşların yorumlarını bekliyoruz

herkese saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jethoca -- 21 Aralık 2006; 15:49:17 >
  • jethoca, amerika dan makine getirtme şansın varsa fuji 6500'ü incelemeni öneririm. samsung vasat bir makine. ya gerçekten parana yazık.

en basit örnek, h5 iso 400 de kabul edilebilir noise verirken bunda max iso 400....
  • öncelikle bilgilerini paylaşan arkadaşlara teşekkürler. bu site (DH) gerçekten çok kişiye alışveriş kararında yardımcı olan bir site.

PRO 815 üst rakamları içermesi nedeniyle bence topik açmayı hak eden bir model. ben açtım diye demiyorum.
    keşke örnek fotoları görebilxek te daha iyi yorum yapsak.
    15. x lik zom olayı kaliteli bir makinede oldumu tadından yenmeyecek bir durum çıkıyor ortaya.

gelelim benim meseleme.

ilgilenen arkadaşlar sağolun. ben kesinlikle DSLR istemiyorum.
    Canon S3, Sony H5 Samsung Pro 815 ve benzrlerinden en kalitelisini bulup almak istiyorum.

S3 ün gece çekimleri ve yüksek iso da noise olayı, H5 in gerçekçi olmayan renklendirmeleri beni onlardan uzak tutuyor ama s3 ağır basıyor daha iyi bir alternatif bulamaz sam onu alacağım

fuji yi hemen incelemeye başlayacağım bakalım

herkese saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jethoca -- 21 Aralık 2006; 16:53:55 >
  • jethoca, birisi ortaya bir laf atıyor, sonra ona herkes inanıyor. h2 benim kullandığım makine ve renkleri gerçekçi. nereden çıktı bu laf bilmiyorum. sıcak renklere meyilli bir makine dense anlarım belki. vivid modunda çekersen sıcağa meyilli olur hepsi bu.

ben pro815 i zamanında çok inceledim.:)

fujinin tek eksiği titreşim önleme sisteminin olmaması ve bu aslında önemli bir eksiklik.
  • bu makinanın tr deki fiyatı tam olarak ne arkadasalr bilen varmı
  • 1250 ytl taksitle ( yalçınlar )
    quote:

Orjinalden alıntı: ft_fatalrhymer

bu makinanın tr deki fiyatı tam olarak ne arkadasalr bilen varmı

herkese saygılar
  • ben samsung un keskin sonuclarini seviyorum ustelik objektifi bayagi kaliteli bu makinanin , birde samsung NR yi az kullandigi icin fotograflar ayrintidan birsey kaybetmiyor bence bu makina dengi olan fz30 dan biraz daha iyi...
  • Ama fiyati cok bu makineye 900 usd falan yapiyor KDV dahil ben vermem valla

gider 2 el d70 alirim
    quote:

Orjinalden alıntı: zalman

ben samsung un keskin sonuclarini seviyorum ustelik objektifi bayagi kaliteli bu makinanin , birde samsung NR yi az kullandigi icin fotograflar ayrintidan birsey kaybetmiyor bence bu makina dengi olan fz30 dan biraz daha iyi...

• quote:

Orjinalden alıntı: ft_fatalrhymer

bu makinanın tr deki fiyatı tam olarak ne arkadasalr bilen varmı

var ben biliyorum 1.499 YTL teknosada buda link

___TIKLA___
  • H5 i pro815 e tercih ederim. H5 bence S3 den bile iyi. Ama bu üçünden daha iyisi s6000fd var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.