Şimdi Ara

Samsung Wave Soru ve Cevaplar (SON GÜNCELLEME 26 MART 2011) (90. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.977
Cevap
16
Favori
487.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle bu sayfayı hazırlayanlara teşekkürler

Benim sorum wawe II telefonum var ve son sürümüne kies aracılığıyla yukledim.

telefonun menüsünde NAVİGASYON simgesi var ve açılınca route 66 navking programı açılıyo ama ben bir türlü yapamadım gerçi önemli değil.
    ben Ndrive navigasyonu kurdum gayetde güzel çalışıyo

Merak ettiğim Ndrive programını navigasyon u seçerek orjinalmiş gibi kullanabilirmiyiz.
  • kies ve windows 7 64bit sorununa çözüm var mı yoksa samsung u iyi anmaya devam mı edeceğiz?
  • benim bi kaç sorum olacaktı cevaplarsanız sewnirim wave2'm var cektiğim fotoları duwar kagıdı yapmak istiyorum ama duwar kagıdı yap dediğimde sarı bi çerceve cıkıyo ve sadece resmin bı kısmını alıyo tamamını nsl yapabilirim?
    birde bazı uzun gelen mesajlar eksik metin şeklinde geliyo bunun sebebi ne olabilir?
    bilenler cevaplarsa cok sewinicem teşekürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: naiad1786

benim bi kaç sorum olacaktı cevaplarsanız sewnirim wave2'm var cektiğim fotoları duwar kagıdı yapmak istiyorum ama duwar kagıdı yap dediğimde sarı bi çerceve cıkıyo ve sadece resmin bı kısmını alıyo tamamını nsl yapabilirim?
    birde bazı uzun gelen mesajlar eksik metin şeklinde geliyo bunun sebebi ne olabilir?
    bilenler cevaplarsa cok sewinicem teşekürler

İlk sorunuza cevap verebilirim. O sarı çerçeve çektiğiniz resmin panaromik ekran boyuta göre ayarlanmasını sağlıyor. Şöyle ki telefon 2560x1920 boyutunda resim çekiyor fakat panaromik ekran resmi 1200*800 boyutunda alabiliyor. Bu yüzden o sarı çerceve ile resmin bir kısmını alabiliyorsunuz..
  • .........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EA1903 -- 12 Ocak 2021; 22:4:39 >
  • bizde de öyle.
    aslında direk o tuşlar da görünse çok mükemmel olacak.
    klavyeyi eng yapınca g ye basılı tutarsan ğ çıkmıyor.
  • arkadaşlar mrb. forumdan 2.el wave aldım. şöyle bir sorunum var. daha önceki telefonumda işbankası internet bankacılığı için cep anahtar kurulu idi ve cepten cep anahtar ile tek kullanımlık şifre üreterek internet şubesine giriyordum. wavede cep anahtar programı için işbankası internet bankacılığına mesaj attım, cep telefonuma bu programı indireceğim sitenin adresini belirten bir mesaj gönderdiler. gelen mesaj üzerindeki linke tıklayınca url çalıştır seçeneğini seçiyorum, telefonda samsung apps yebağlanıyor diye bi yazı çıkıyor ve bağlanıyor. sonra ''ürün bu mağazada yok 4002 hatası '' veriyor. telefonda vodafone internet/wap/gprs ayarları yapılandırılmış durumda. bu sorunu nasıl çözebilirim. aranızda işbankası internet bankacılığı kullananlar varsa özelden mesaj atarsa sevinirim. bu arada cep anahtar programını indirmek istediğimde neden samsung apss ye bağlanıyor, anlayamadım. bununla yani direk samsung apps ye bağlanmasıyla ilgisi olabilirmi. teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: quismodo

kies ve windows 7 64bit sorununa çözüm var mı yoksa samsung u iyi anmaya devam mı edeceğiz?

64 bit windows 7 kullanıyorum ve kiesle alakalı şimdiye kadar bir sorun yaşamadım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadrag

quote:

Orijinalden alıntı: quismodo

kies ve windows 7 64bit sorununa çözüm var mı yoksa samsung u iyi anmaya devam mı edeceğiz?

64 bit windows 7 kullanıyorum ve kiesle alakalı şimdiye kadar bir sorun yaşamadım..

aynen bende öyle sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ft19

arkadaşlar mrb. forumdan 2.el wave aldım. şöyle bir sorunum var. daha önceki telefonumda işbankası internet bankacılığı için cep anahtar kurulu idi ve cepten cep anahtar ile tek kullanımlık şifre üreterek internet şubesine giriyordum. wavede cep anahtar programı için işbankası internet bankacılığına mesaj attım, cep telefonuma bu programı indireceğim sitenin adresini belirten bir mesaj gönderdiler. gelen mesaj üzerindeki linke tıklayınca url çalıştır seçeneğini seçiyorum, telefonda samsung apps yebağlanıyor diye bi yazı çıkıyor ve bağlanıyor. sonra ''ürün bu mağazada yok 4002 hatası '' veriyor. telefonda vodafone internet/wap/gprs ayarları yapılandırılmış durumda. bu sorunu nasıl çözebilirim. aranızda işbankası internet bankacılığı kullananlar varsa özelden mesaj atarsa sevinirim. bu arada cep anahtar programını indirmek istediğimde neden samsung apss ye bağlanıyor, anlayamadım. bununla yani direk samsung apps ye bağlanmasıyla ilgisi olabilirmi. teşekkürler.

Bada işletim sistemine dışardan yükleme yapılamaz, sadece Samsung Apps dan yükleme yapılabilir bu nedenle sizi oraya yönlendiriyor,Apps da Iscep i arayıp oradan yükleme yapın

Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydink_1903 -- 11 Eylül 2011; 23:31:30 >

• teşekkürler, bende niye her defasında apps ye yönlendiriyor diye merak ediyordum. yalnız şu cümlenizi tam anlayamadım. ''Apps da Iscep i arayıp oradan tüllerime yapın''
  • quote:

Orijinalden alıntı: ft19

teşekkürler, bende niye her defasında apps ye yönlendiriyor diye merak ediyordum. yalnız şu cümlenizi tam anlayamadım. ''Apps da Iscep i arayıp oradan tüllerime yapın''

Swype ile yazdığım için yükleme yerine başka bir şey yazmış dikkat etmemistim.

Kolay gelsin
  • teşekkürler, dediğiniz gibi apss yi pc ye kurdum, pc ye indirip cep telefonuna yükledim. çalışıyor.
  • mrb arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım öncelikle bu telefon hakkında bilgisi çok olanlara bir sorum var telefonum daha önceleri mesaj veya menüye girmek üzere dokunmatiğe bastığımda reset atıyordu önemli birşeyi yoktur dedim ve reset atmalar çoğaldı durduk yere telefon açılıp kapanmaya başladı.telefoncuya götürdüm güncelleme falan yaptım son sürüme güncelledim ama hala sorun devam ediyor dedi bunun sebebi ne olabilir ne yapabilirim...teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghost6006

mrb arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım öncelikle bu telefon hakkında bilgisi çok olanlara bir sorum var telefonum daha önceleri mesaj veya menüye girmek üzere dokunmatiğe bastığımda reset atıyordu önemli birşeyi yoktur dedim ve reset atmalar çoğaldı durduk yere telefon açılıp kapanmaya başladı.telefoncuya götürdüm güncelleme falan yaptım son sürüme güncelledim ama hala sorun devam ediyor dedi bunun sebebi ne olabilir ne yapabilirim...teşekkürler

eğer ki garantili ürünse bence servise verin belki yazılımsal değilde donanımsal bir arıza olabilir. bunun yanında yüklediğiniz program veya widgetlerde reset atmaya sebep oluyor olabilir.
    garanti dışıysa üzerindeki yazılımı kontrol edin ve eski yazılım bulunuyorsa aydın hocanın ve bir arkadaşın düzenlediği tam sürüm 1,2 yazılımları var bunları temin edip multiloader programı ile telefona yeni stabil bir yazılım yükleyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: erhanoguzhan

quote:

mrb arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım öncelikle bu telefon hakkında bilgisi çok olanlara bir sorum var telefonum daha önceleri mesaj veya menüye girmek üzere dokunmatiğe bastığımda reset atıyordu önemli birşeyi yoktur dedim ve reset atmalar çoğaldı durduk yere telefon açılıp kapanmaya başladı.telefoncuya götürdüm güncelleme falan yaptım son sürüme güncelledim ama hala sorun devam ediyor dedi bunun sebebi ne olabilir ne yapabilirim...teşekkürler

eğer ki garantili ürünse bence servise verin belki yazılımsal değilde donanımsal bir arıza olabilir. bunun yanında yüklediğiniz program veya widgetlerde reset atmaya sebep oluyor olabilir.
    garanti dışıysa üzerindeki yazılımı kontrol edin ve eski yazılım bulunuyorsa aydın hocanın ve bir arkadaşın düzenlediği tam sürüm 1,2 yazılımları var bunları temin edip multiloader programı ile telefona yeni stabil bir yazılım yükleyin.

malesef garanti yok bende 2.el aldım sanırım paralel ithalat imei sorguda telin markası ve modeli çıkıyor ama garanti kapsamında değil yazılımıda telefoncu son sürüme güncelledim dedi bakalım olmazsa en yakın bayiye gönderecem çok fiyat çıkarmasalar bari..

• quote:

quote:

quote:

malesef garanti yok bende 2.el aldım sanırım paralel ithalat imei sorguda telin markası ve modeli çıkıyor ama garanti kapsamında değil yazılımıda telefoncu son sürüme güncelledim dedi bakalım olmazsa en yakın bayiye gönderecem çok fiyat çıkarmasalar bari..

garanti yoksa öncelikle eliniz yatkınsa kendiniz yazılım yüklemeyi deneyin sorun düzelmezse servise verirsiniz. eliniz yatkın değilse direk servise götürün

• quote:

quote:

quote:

quote:

garanti yoksa öncelikle eliniz yatkınsa kendiniz yazılım yüklemeyi deneyin sorun düzelmezse servise verirsiniz. eliniz yatkın değilse direk servise götürün

öyle yapıcaz artık teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: re-storm

10- GPS konum bulmuyor ne yapabilirim?

-Ayarlar - bağlantılar - konum. En üstten 3 tanesi aktif olsun.

-Sensör yardımını etkinleştir i aktif etmeye gerek yok. Ağ konumunu etkinleştirirsen operatörden küçük boyutlarda internete girme olur ancak konumunu daha hızlı bulur. İnternet paketiniz varsa onu da işaretleyin.

-Ayrıca kapalı alanlarda konum bulmaz genelde. Hava kapalıysa bulutluysa 5 ila 10 dk arasında, hava normalse 2-3 dk arasında arabadaysan eğer konum bulunur.(en geç sürelerdir) Yaya iseniz yine 5 ila 10 dk arasında konum bulunur.

-Eğer dediğim gibi ağ konumunu etkinleştirirseniz bu süreler kısabilir. Ayrıca bu süreler benim kişisel tecrübelerimden yazılmıştır. Ağ konumunu etkinleştirdikten sonra altta profil e tıklayın. Mesela ben Turkcell kullanıyorum ve bende Turkcell ISP seçili. Sizde ona göre seçin.

-(msj sahibi: aydink_1903)Altta yazan ayarıda uygulamanızı şiddetle tavsiye ederim. Aydın usta paylaşmıştır. Açık alanda 15-20 sn içinde konum bulunur. Kapalı alanlarda (pencere yanı vs gibi) 45 sn içinde konum bulunur. Bir çok kişi tarafından onaylanmış ve kesin sonuç sağlayan bir işlemdir.

İşlemin mantığı: GPS+ verisi indirmek. GPS+ verileri uyduların pozisyonlarını içerir. 7 günlüktür. Ayrıca telefon kapatılınca gider.

Bağlantı hızında kesin artış sağlanır.

*#4097*4097# girin

2. seçenek aplication settings"e girin

GPS device typer kısmını yandaki oktan BUILT-IN yapın

Time Out kısmındaki 60000 i silin ve yerine 128 yazın.

sonra geri ve 6. seceneğe girin delete gps data yapın.

sonra 4 e girin. GPS+ ya ve download data get pos test olarak test et diyor dışarda veya cam kenarında bu kadar. (40 kb lık bir veri indirimi yapar. Paket veriniz olmasa bile çok cüzi bir miktarda wi-finin olmadığı yerlerde bu işlemi yapabilirsiniz.)

arkadaslar ben bu ıslemı yaptıktan sonra sarj surem 1 gune dustu.bunu nasıl ıptal edebılırım?

• quote:

Orijinalden alıntı: E@gle_1903

quote:

Orijinalden alıntı: re-storm

10- GPS konum bulmuyor ne yapabilirim?

-Ayarlar - bağlantılar - konum. En üstten 3 tanesi aktif olsun.

-Sensör yardımını etkinleştir i aktif etmeye gerek yok. Ağ konumunu etkinleştirirsen operatörden küçük boyutlarda internete girme olur ancak konumunu daha hızlı bulur. İnternet paketiniz varsa onu da işaretleyin.

-Ayrıca kapalı alanlarda konum bulmaz genelde. Hava kapalıysa bulutluysa 5 ila 10 dk arasında, hava normalse 2-3 dk arasında arabadaysan eğer konum bulunur.(en geç sürelerdir) Yaya iseniz yine 5 ila 10 dk arasında konum bulunur.

-Eğer dediğim gibi ağ konumunu etkinleştirirseniz bu süreler kısabilir. Ayrıca bu süreler benim kişisel tecrübelerimden yazılmıştır. Ağ konumunu etkinleştirdikten sonra altta profil e tıklayın. Mesela ben Turkcell kullanıyorum ve bende Turkcell ISP seçili. Sizde ona göre seçin.

-(msj sahibi: aydink_1903)Altta yazan ayarıda uygulamanızı şiddetle tavsiye ederim. Aydın usta paylaşmıştır. Açık alanda 15-20 sn içinde konum bulunur. Kapalı alanlarda (pencere yanı vs gibi) 45 sn içinde konum bulunur. Bir çok kişi tarafından onaylanmış ve kesin sonuç sağlayan bir işlemdir.

İşlemin mantığı: GPS+ verisi indirmek. GPS+ verileri uyduların pozisyonlarını içerir. 7 günlüktür. Ayrıca telefon kapatılınca gider.

Bağlantı hızında kesin artış sağlanır.

*#4097*4097# girin

2. seçenek aplication settings"e girin

GPS device typer kısmını yandaki oktan BUILT-IN yapın

Time Out kısmındaki 60000 i silin ve yerine 128 yazın.

sonra geri ve 6. seceneğe girin delete gps data yapın.

sonra 4 e girin. GPS+ ya ve download data get pos test olarak test et diyor dışarda veya cam kenarında bu kadar. (40 kb lık bir veri indirimi yapar. Paket veriniz olmasa bile çok cüzi bir miktarda wi-finin olmadığı yerlerde bu işlemi yapabilirsiniz.)

arkadaslar ben bu ıslemı yaptıktan sonra sarj surem 1 gune dustu.bunu nasıl ıptal edebılırım?

bildiğim kadarıyla telefonu kapatıp açtığında bu işlem sıfırlanıyor.

• 
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.