Şimdi Ara

SAMSUNG WAVE 525 S5253 ANA BAŞLIK (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4.061
Cevap
7
Favori
526.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: magicofgs

Telefonu alalı 1 hafta oldu toplamda 4 kez donma problemi yaşadım. Yalnız ilginç olan şu telefon tamamen kitlenmiyor. Örneğin mesaj geliyor sinyal gücü değişiyor veya eğer mesaj yerinde donduysa telefonu sağa sola yatırdığımda ekranda sağa sola dönüyor yani dokunmatiği işlevselliğini yitiriyor sanırım pek anlayamadım. Yazılımsal bir sorun var sanırım ama bu kısmi donmayı gidermenin yolu var mıdır? F/w yüklesem geçicek gibi duruyor ama telefonda son çıkan f/w var sanırım kieste güncellemeye girdiğimde son sürüm ile telefondaki sürüm aynı gözüküyor.

donma problemini yaşayanlardan biri de bendim. telefonu servise yani telpaya yolladım. 2 haftadır onların elinde telefon ve değişim kararı çıktı. değişimi bekliyorum hala resmen beni mağdur etti telpa.

• ekran parlaklığınız kaçta?? azaltmak pil performansını arttırır mı
  • arkadaşlar telefondan baktıgımda son yazılım sürümü olarak jvjk2 olarak gözüküyor ancak kiesten baktıgımda
    geçerli üretici yazılımı sürümü: jvjj3 (tur)
    son üretici yazılımı sürümü : jvjj3 (tur) olarak gözüküyor neden kiese bağlanığımda telefonun sürümü farklı gözüküyor bunu nasıl çözebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrAslan-BH -- 8 Mart 2011; 21:48:20 >
  • Eski hesabımı bir türlü mesaj ile aktif edemediğimden yeni hesap açtım. Bu teli ilk Vatan kampanyası olduğunda almıştım. Şükür ki bende hiçbir şekilde donma yaşamadım. Sadece bir kere ekstradan bir widget yüklemiştim ,hava durumu saat gösteren tarzda birşeydi, o yüklu iken tuş kilidini açarken 4-5 sn takıldı sonrada birdaha yapmadı.
    Bana göre tek eksi yönü kamerada makro çekim adına hiç bir şey yok flaş falan çok gerekli değil ama makro çok kötü telde. Birde şarj konusunda şöyle bir durum var teli şarja takıyorum şarj doldu diyor şardan çekip bikaç saniye bekledikten sonra takıyorum uzun bir süre daha şarj oluyor ve böyle şarj edince 3 gün giden şarj 4-4.5 gün kadar dayanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak.ozer

Eski hesabımı bir türlü mesaj ile aktif edemediğimden yeni hesap açtım. Bu teli ilk Vatan kampanyası olduğunda almıştım. Şükür ki bende hiçbir şekilde donma yaşamadım. Sadece bir kere ekstradan bir widget yüklemiştim ,hava durumu saat gösteren tarzda birşeydi, o yüklu iken tuş kilidini açarken 4-5 sn takıldı sonrada birdaha yapmadı.
    Bana göre tek eksi yönü kamerada makro çekim adına hiç bir şey yok flaş falan çok gerekli değil ama makro çok kötü telde. Birde şarj konusunda şöyle bir durum var teli şarja takıyorum şarj doldu diyor şardan çekip bikaç saniye bekledikten sonra takıyorum uzun bir süre daha şarj oluyor ve böyle şarj edince 3 gün giden şarj 4-4.5 gün kadar dayanıyor.

otomatik odaklama özelliği olmayan telefonlarda makro modu olmaz.

pil konusu ise; pilin fazlaca şarj olmasını engellemek için belli bir yüzdeden sonra telefon güç almayı kesiyor olabilir. li-ion pillerde bu mümkün. yine de o yöntemi fazla uygulamamanınızı öneririm pil ömrü için.

• pembe rengini almayı düşünüyoruz 370liraya bi arkadaşıma. tavsiye edermisiniz. donma takılma kitlenme gibi şeyler istemiyoruz X3-02 faciasından sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: metintekin
    pembe rengini almayı düşünüyoruz 370liraya bi arkadaşıma. tavsiye edermisiniz. donma takılma kitlenme gibi şeyler istemiyoruz X3-02 faciasından sonra

bu telefonun pembesi yok diye biliyorum. yalnizca siyah ve beyaz var. tabi yanlis biliyor olma ihtimalim de var ama s5233 star la karistirmis olmayasiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HighVoltage

quote:

Orijinalden alıntı: vuslat06

ekran parlaklığınız kaçta?? azaltmak pil performansını arttırır mı

Genelde 4-5, akşamları yoğun kullanacaksam 1 e alıyorum aksi takdirde bana çok parlak geliyor.

quote:

Orijinalden alıntı: ultrAslan-BH

arkadaşlar telefondan baktıgımda son yazılım sürümü olarak jvjk2 olarak gözüküyor ancak kiesten baktıgımda
    geçerli üretici yazılımı sürümü: jvjj3 (tur)
    son üretici yazılımı sürümü : jvjj3 (tur) olarak gözüküyor neden kiese bağlanığımda telefonun sürümü farklı gözüküyor bunu nasıl çözebilirim

Biri CSC biri de SW versiyonu hocam. Telefondan da baksanız kiesten de her ikisini de gösterir?

quote:

Orijinalden alıntı: burak.ozer

Bana göre tek eksi yönü kamerada makro çekim adına hiç bir şey yok flaş falan çok gerekli değil ama makro çok kötü telde.

Markodan gerçek manada bahsedebilmemiz için donanımsal olarak autofocus gerekiyor hocam. O da bu fiyat seviyesinde biraz zor maalesef. LED de olsa en azından aydınlatma işe yarayabilirdi tabi.

tesekkur ederim *#1234# yapıp sw versiyonuna baktım sorun yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Blanchimont

otomatik odaklama özelliği olmayan telefonlarda makro modu olmaz.

pil konusu ise; pilin fazlaca şarj olmasını engellemek için belli bir yüzdeden sonra telefon güç almayı kesiyor olabilir. li-ion pillerde bu mümkün. yine de o yöntemi fazla uygulamamanınızı öneririm pil ömrü için.

Makro yok onu biliyorum olsa iyi olurdu anlamında söyledim. Pil konusuna dikkat edicem. Samsung laptop var onada aynı durum şarjı %85 te kesiyor.
    Uygulama olarak;ndrive sorunsuz çalıştı hatta ulus gibi biyerde kargaşadan kurtardı beni
    angrybirds de eğlenceli bir oyun.
    Sormak istediğim bir konu var. Bu alette jiroskop var mı? Bi kod yazıp donanıma bakmıştım sensor kısmında x,y,z kordinatlarını gösteren bi sensor vardı.Ayrıca drink kola uygulamasını indirdim oda telefonun eğim miktarına göre yapılmış bir uygulama. Yani şu yarış oyunlarından bize de çıkarmı?

• quote:

quote:

pembe rengini almayı düşünüyoruz 370liraya bi arkadaşıma. tavsiye edermisiniz. donma takılma kitlenme gibi şeyler istemiyoruz X3-02 faciasından sonra

bu telefonun pembesi yok diye biliyorum. yalnizca siyah ve beyaz var. tabi yanlis biliyor olma ihtimalim de var ama s5233 star la karistirmis olmayasiniz?

Pembesi yeni çıktı bizde dün gördük beğendik. Tavsiye edermisiniz. Kullanımı rahatmi?
  • arkadaşlar bugün sorunla karşılaştım kendı kulaklıgı degıl farlı bir kulaklık taktım ve bi süre sonra son araranan numarayı aramaya başladı iptal ettim tekrar aramaya başladı .son güncelleme yüklü. düzelmesi için yeni yazılımımı beklememiz gerekiyor? yoksa kulaklıkla arama engelleme tarzı bir şey varmı ?
  • http://urun.gittigidiyor.com/SAMSUNG-S5253-WAVE-SOFT-KILIF-3X-EKRAN-iSTAND_W0QQidZZ37061652

arkadaşlar linkteki kılıfı aldım. telefonu güzel kavrıyor. benim gibi dikkatsiz kullanıcılar için ideal çünkü darbe ve çizikler için oldukça korunaklı.

tek dezavantajı henüz tam olarak alışamadığım için heralde yan tuşları kullanırken biraz zorlanıyorum.
    almak isteyenlere tavsiyemdir

• bu model için sticky notes widgeti mevcut mudur acaba?
  • quote:

quote:

quote:

Pembesi yeni çıktı bizde dün gördük beğendik. Tavsiye edermisiniz. Kullanımı rahatmi?

hocam pembe düşündüğünüze göre arkadaşınızın bayan olduğunu varsayarak şöyle bir yorum yapayım;

bayanlar genelde telefonda mesaj, konuşma, müzik ve kameraya önem veriyorlar

> telefonun kamerası başarılı diyemeyiz (fiyatına göre iyi ama, özellikle video çekimi çok kötü)
    > arka planda uygulamalar açıksa mesaj yazımı kasabiliyor, sıkıntı verici olabilir (özellikle müzik açıksa çok kasıyor mesaj yazmak) gelen mesaj bildirimi de bir tuhaf
    > kendi kulaklığından başka kulaklıkla müzik dinlenecekse son aramayı kendi kendine araması sorunu mevcut (yazılım güncellemeleriyle düzeltilmesi bekleniyor)
    > tarayıcısı gayet güzel, internet açısından sıkıntı yok (3g olmadığı için şebeke le biraz yavaş oluyor ama wifi ile uçuyor resmen)
    > müzik kalitesi hem hoparlör hem kulaklık gayet güzel ama müzikçalar kasıyor kullanırken. fm radyo gayet güzel. çekim gücü çok iyi + radyodan kayıt yapılabiliyor
    > konuşma kalitesi gayet güzel sıkıntı yok
    > şarj süresi son derece iyi
    > ekran çözünürlüğü düşük, işlevselliği geçtim göze bile kötü geliyor bazen piksel piksel
    > iki parmakla yakınlaştırma özelliği kastığı için nerdeyse hiç kullanmıyorum
    > telefonun menüleri çok kullanışlı, anlaşılır
    > donma ve reset atma sorunu yok telefonun ama çok yüklenince kasabiliyor sadece

yaklaşık 3 aydır kullanıyorum telefonu, böyle objektif bir yorum yapayım dedim. alacak olanlar bunları bilerek alsın

ben yine de fiyatını da düşününce fazlasıyla memnunum, telefonun bütün özelliklerini sömürerek kullanmama rağmen

iyi günler

• farklı kulaklık takınca son arananları otomatık arama sorunu yasayanlar nasıl cozduler ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemceminay34

farklı kulaklık takınca son arananları otomatık arama sorunu yasayanlar nasıl cozduler ?

belli bir çözüm yok henüz. o yüzden orjinal kulaklığını kullanıyorum mecburen. samsung un çözebileceği birşey o. ya da birinin sistem dosyalarına müdahale edip kulaklık tuşunun işlevini tamamen kaldırması lazım.
  • Telpa servisine verdiğim telefona değişim kararı verilmiştir ve yeni telefon elime ulaşmıştır. Yeni kapalı kutu olarak yollandı.
    Jelatini açılmamış sıfır Samsung S5253 Beyaz almak isteyenler

http://urun.gittigidiyor.com/SIFIR-SAMSUNG-S5253-PEARL-WHITE-Wave-525_W0QQidZZ37172538

linkindeki ilanıma bakabilirler. Fiyat konusunda pazarlık yapılır. Sinop, Samsun illerinden elden teslim yapılabilir.
    İrtibat için PM atabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eL1te -- 9 Mart 2011; 22:02:57 >
  • Ben bu gün cihazımı servise verdim samsungapp problemi nedeniyle. Yeni güncelleştirmeyi bekleyebilirdim gerçi ve bir problem de değildi zira Kies ile zaten yükleyebiliyordum. Hem telpaya hem de Samsung Türkiye ye avrupa güncellemesinin çıkmasına rağmen (Ve çok daha fazla güncelleme olması) rağmen halen neden Türkiye ye ait bir güncelleme gelmediğini, bu avrupa güncellemesinin de yazılımsal bir çok bug düzeltmesini ve işlemcinin daha optimum kullanılmasını sağladığını okuduğumu bu nedenle de tüketici olarak böyle bir iyileştirmeyi beklediğimizi bildirim. (Telpa ya cihazı verirken, Samsung Türkiye yi de ayrıca arayarak.) Ayrıca yine burada sizlerin bahsettiği tüm problemleri de ayrıca söyledim. (3.5mm kulaklık vs.) Tek benim aramam bir şey değiştirmez tabi ama en azından tüketici olarak görevimi yaptım.
  • @Blanchimont

çok saol yorumlar için. evet bayan için düşünüyoduk fakat baya sorun var sanırım. daha stabil bi cihaz bakıcaz artık. gerçi 370liraya daha iyi ne bulucaz bilmiyorum
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.