Şimdi Ara

SAMSUNG WAVE 525 S5253 ANA BAŞLIK (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.061
Cevap
7
Favori
526.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kardeş xx firmware indir veya csc dosyası bulursan o sürümlerde türkçe dil mevcut dili düzeltebilirsin oen europe common olsun ama :) bende xxkb2 ye xxjk csc ile yükledim türkçe kullanıorum
  • yaşım 38 işim gereği çok telefon kullanırım dolayısıyla çabuk eskitirim. Durumumda fena değildir. en az 25 yıldır bilgisayar sahibiyim. programcılık geçmişim olduğu gibi elektronik mevzuuna da yabancı değilim. saçma sapan markalardan tutunda blackberry sine varıncaya kadar bir çok telefon kullandım. dediğiniz gibi X'ci Z'ci değiliz ancak bu topik bir samsung incelemesi olduğundan samsung ile ilgilenenlerin foruma katılımları sanırım bu topiği daha yararlı hale getirecektir. Aksi taktirde iphone'u savunanlara ya da haksız yere 525'i kötüleyenlere laf yetiştirecek olursanız açmış ve incelemeye aldığınız bu konu saçma bir mecraya doğru kayacaktır. Emekleriniz de takdir etmiyor değilim.

Bir yeri yanlış anlamışsız lafım size değil gereksiz yere tartışma çıkaranlara idi. Üzerinize alınmanızı anlayamadım. X'ci Z'ci değil samsungcu derken de bu konuya daha fazla faydalı olabileceği içindi yoksa hiçbirimiz hiçbir markanın hissesine sahip değiliz bu anlamsız marka popülistliğini bir kenara bırakıp fayda/maliyet açısından değerli ürün kavramını benimsemeliyiz.

Bir kaç sayfa önce 525'in fiyatına göre ne denli başarılı bir telefon olduğunu söylemiştim. Yine aynı fikirdeyim. 350-400 aralığının en iyi telefonlarından biridir. BOZUK çıkacağını bilsemde yine alırdım(acelem yoksa) netice de garanti denen bir koruma sistemi var. Bozuk çıkacak endişesi ile daha kötü bir telefona daha yüksek ücret ödemeyi daha akıllıca bulursanız hiç durmayın başka telefon alın başınız ağrımaz(inşallah).

İlginç bir tespit aktarayım. Yabancı bir telefon forumunun Iphone problemleri konusu altında çözümden çok HTC kıyaslaması ayrıca dikkatimi çekmişti. Apple en çok amerikada satış yapıyor dolayısıyla fanatiğininde en çok bulunduğu yer olmasını beklersiniz. Fakat durum hiçde böyle değil. Kullanıcıları anlamlı karşılaştırmalar yaparken kıyaslamayı marka sabiti üzerine değil özellik-kalite/fiyat perpektifinde yapıyorlar. Iphone kullanıcılarınında genel olarak HTC yi beğendikleride anlaşılıyor.

Yüksek gerilim sözlerimize fazla takılma. İnceleme için teşekkürler Ellerine Sağlık.

• quote:

Orijinalden alıntı: simerkan

yaşım 38 işim gereği çok telefon kullanırım dolayısıyla çabuk eskitirim. Durumumda fena değildir. en az 25 yıldır bilgisayar sahibiyim. programcılık geçmişim olduğu gibi elektronik mevzuuna da yabancı değilim. saçma sapan markalardan tutunda blackberry sine varıncaya kadar bir çok telefon kullandım. dediğiniz gibi X'ci Z'ci değiliz ancak bu topik bir samsung incelemesi olduğundan samsung ile ilgilenenlerin foruma katılımları sanırım bu topiği daha yararlı hale getirecektir. Aksi taktirde iphone'u savunanlara ya da haksız yere 525'i kötüleyenlere laf yetiştirecek olursanız açmış ve incelemeye aldığınız bu konu saçma bir mecraya doğru kayacaktır. Emekleriniz de takdir etmiyor değilim.

Bir yeri yanlış anlamışsız lafım size değil gereksiz yere tartışma çıkaranlara idi. Üzerinize alınmanızı anlayamadım. X'ci Z'ci değil samsungcu derken de bu konuya daha fazla faydalı olabileceği içindi yoksa hiçbirimiz hiçbir markanın hissesine sahip değiliz bu anlamsız marka popülistliğini bir kenara bırakıp fayda/maliyet açısından değerli ürün kavramını benimsemeliyiz.

Bir kaç sayfa önce 525'in fiyatına göre ne denli başarılı bir telefon olduğunu söylemiştim. Yine aynı fikirdeyim. 350-400 aralığının en iyi telefonlarından biridir. BOZUK çıkacağını bilsemde yine alırdım(acelem yoksa) netice de garanti denen bir koruma sistemi var. Bozuk çıkacak endişesi ile daha kötü bir telefona daha yüksek ücret ödemeyi daha akıllıca bulursanız hiç durmayın başka telefon alın başınız ağrımaz(inşallah).

İlginç bir tespit aktarayım. Yabancı bir telefon forumunun Iphone problemleri konusu altında çözümden çok HTC kıyaslaması ayrıca dikkatimi çekmişti. Apple en çok amerikada satış yapıyor dolayısıyla fanatiğininde en çok bulunduğu yer olmasını beklersiniz. Fakat durum hiçde böyle değil. Kullanıcıları anlamlı karşılaştırmalar yaparken kıyaslamayı marka sabiti üzerine değil özellik-kalite/fiyat perpektifinde yapıyorlar. Iphone kullanıcılarınında genel olarak HTC yi beğendikleride anlaşılıyor.

Yüksek gerilim sözlerimize fazla takılma. İnceleme için teşekkürler Ellerine Sağlık.

Haklısınız. Dikkat edeceğim. 2. paragrafa ayrıca katılıyorum. Sinirlendiğim tek bir mesajla genel bakış sanki oymuş gibi değerlendirme. Hatta incelerken de sonrasında da (Benle özelden iletişime geçen ve cihazı almak konusunda fikir danışanlar da söylediklerimi teyid eder) nelerin problem olduğunu, bada söz konusu olduğu için hangi bazı handikapların olduğunu özellikle dile getirmiştim. Hatta şunu söyledim alenen, dedim ki ben zaten aldım bu cihazı 1 hafta 15 gün yani belirli bir süre bekleyin, kullanayım sonradan çıkabilecek pürüzler hatta kronik problemleri (Shiftdelete incelemesini izlemiştim çünkü) varsa bende çıksın ki sizler almış olmayın. Bunu cihazla ilgili soru sorulduğunda kaç kişi demiştir acaba? ( Çünkü sözüm meclisten dışarı bazı insanlarda kendileri cihazı alınca deli gibi problemler yaşasalar da söylemeyip millete de patlasın diye uğraşan çok adama denk geldim) Pohpohlanma gayesinde değilim gerçekten (Size ya da diğer arkadaşa söylemiyorum yanlış anlamayın.) şükür aştık o yaşları yolun yarısına geliyoruz yani... :) Bu tip eleştirilere de her zaman açığım tekrar teşekkürler ve tartışma için kendi adıma özür diliyorum o vakit. İyi akşamlar.

Bu arada CSC kodunu cihaz üstünde değiştirerek güncelleme de yapılabiliyor. Ancak aynı ülke f/w si ile isteyen varsa forumda gördüğüm linki paylaşırım. Ancak unforsaken in de dediği gibi bir toparlama yapmadan bunları paylaşmak doğru değil. Hatta ben pztsi servise verip samsungapp problemini çözdürüp sonra unforsaken e cihazımla birlikte katılacağım bu toparlama konusunda...

• quote:

Orijinalden alıntı: kkkcrazy

kardeş xx firmware indir veya csc dosyası bulursan o sürümlerde türkçe dil mevcut dili düzeltebilirsin oen europe common olsun ama :) bende xxkb2 ye xxjk csc ile yükledim türkçe kullanıorum

xxjk1'de Türkçe var mı?

Detaylı inceler misin acaba "Ses Kayıt" ya da başka birşey ters yazmışlar mı diye. jvjj1 ile denediğimde uyumsuzluk yaratmıştı. Bunda sorun yoksa xxjk1'e geçip onu da denememe katmak istiyorum. Tüm fw'leri topluyorum HighVoltage'ın dediği gibi. Komple bir arşiv yapıp daha sonra gerekli açıklamalarda bulunacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi un4saken -- 6 Mart 2011; 0:35:29 >

• un4saken XX de görmüşsündür;

XX = de,en,es,fr,hu,it,nl,pt(cs,da,el,fi,no,pl,sl,sv,tr) diye bir ibare de var mesela.

Acaba XX ve JV ile flashlayınca mı problem çıktı sende?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GullyFoyle -- 6 Mart 2011; 0:38:41 >
  • XX serisinden çıkan csc'de Türkçe yoktu diye hatırlıyorum ama şu an içime kurt düştü, acaba o csc XX serisi değil miydi diye. Hatırlamıyorum da işin kötüsü.

Dur bakalım, adam akıllı deneyeyim yarına sabaha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HighVoltage

un4saken XX de görmüşsündür;

XX = de,en,es,fr,hu,it,nl,pt(cs,da,el,fi,no,pl,sl,sv,tr) diye bir ibare de var mesela.

XX ve JV uyumsuzdu. XX ve içinden çıkan Europe_Common_KPP. Sanırım o yüzden Türkçe yoktu içinde.

Arkadaşın kullandığı Europe_Common_PRO. Yarın sabah ilk iş olarak deneyeceğim, şimdi çakırkeyif bulaşmayayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: un4saken

quote:

un4saken XX de görmüşsündür;

XX ve JV uyumsuzdu. XX ve içinden çıkan Europe_Common_KPP. Sanırım o yüzden Türkçe yoktu içinde.

Arkadaşın kullandığı Europe_Common_PRO. Yarın sabah ilk iş olarak deneyeceğim, şimdi çakırkeyif bulaşmayayım

Evet avrupa versiyonlarında da farklılık olabilir dediğin gibi. Mesela Nokia`larda avrupa olup TR olmasa dahi bazı firmwarelerde Türkçe içeriyordu o nedenle sordum. Samsung olunca işin içinde tabi biraz daha dikkat etmek gerekiyor. :)) Afiyet olsun :D

• bu yeni fw kies e ne zaman düşecek tahmini bir zaman var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blanchimont

bu yeni fw kies e ne zaman düşecek tahmini bir zaman var mı?

Aslında oldukça geç bile kaldı. Pazartesi günü samsung TR ye eposta atacağım. Cihaz sahibi arkadaşlar da atarsa daha net bir sonuç alabiliriz sanırım. (Swype eklenen f/w olarak belirterek. Çünkü zaten güncel diyerek çıkabilirler işin içinden)
  • quote:

zaten nazarboncuğu olsun aman servise götürmeyeyim diyen kaç tane ilerizekalı olabilir? Herhalde götürecekler.

Benim yazdığım şeyden bunu mu çıkardınız? Ben diyorum ki bu telefonu yada başka bir Samsung telefonu aldıktan 1-2 gün içinde bu tür bir sorunla karşılaşan benim gibi değişim talebinde bulunsun hemen dikkate alıyorlar. Bunu demek istiyorum. Değişim talebinde bulunmazsanız 30 iş günü dolana kadar beklersiniz sonra değişim kararı çıkar. Çünkü zaman aşımına uğramıştır servis süresi...

Ben bu telefonla iphone u karşılaştıracak kadar da "ilerizekalı" değilim. Bu konuda tek düşüncem Bada'nın, iOS kadar başarılı hale getirilmesi gerektiğine değinmemdir.

Tartışma ortamı kurmak isteyen ben değilim. Bu başlıktaki ilk mesajıma bakın ve ona yazılan cevaba bakın. Gerçekten sinir bozucu.

Telefon donuyor diyorum belki ufak bir problemdir ve siz biliyorsunuzdur diye sordum. Ama aldığım cevap gerçekten şaşırtıcı derecede sinir bozucuydu. "Telefonu kullanmayı bilmiyorsunuz sorunlu diyorsunuz." Bunu size de yazsalar aynı düşünceye girersiniz.

Siz bana bu şekilde hakaret etmeye devam edeceğiniz sürece bu başlığa mesaj yazmaya devam edeceğim.

• Tamam eL1te, yine geçmiş olsun diyorum. Uzatmanın manası yok. Başına kötü bir olay gelmiş, biz de korumacı davranmışız. Olayı kişiselleştirmenin de manası yok.

Öpüyırum hepinizi

Bu arada arka planda ebuddy, palringo falan çalıştıramayan (daha doğrusu çalıştırıp, arka plana attığında offline olan) varsa yardımcı olayım. Ufak bi kaç ayarla msn'im sürekli açık duruyor arka planda. Üstelik palringo'da sesli ve titreşimli uyarı da veriyor ileti geldiğinde, ekran kilidi olmasına rağmen. Çok hoş oldu.

*#7092463*# yazıyorsunuz, daha sonra açılan pencerede "module settings -> java -> vm settings -> vm mode" a gidiyorsunuz. Burada 3.cü seçeneğin seçili olduğundan emin olun.

Daha sonra bir üst menüde "user end key option" sekmesine gidiyoruz, "hide only" seçip kaydediyoruz. Cihaz yeniden başlayacak. Artık palringo, msn vb java aplikasyonları çalıştırdığınızda, kapama tuşuna basıp "küçült" derseniz çalışmaya devam edecek ve offline olma sorunu kalkacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi un4saken -- 6 Mart 2011; 1:30:39 >

• palringoyu küçült dediğimde offline oluyordu bu sorunu çözdüğün için teşekkürler
    kulaklık sesini arttırabilmek mümkün mü bu tip ayarlarla bir bilgin varsa paylaşırsan çok sevinirim
    quote:

Tamam eL1te, yine geçmiş olsun diyorum. Uzatmanın manası yok. Başına kötü bir olay gelmiş, biz de korumacı davranmışız. Olayı kişiselleştirmenin de manası yok.

Öpüyırum hepinizi

Bu arada arka planda ebuddy, palringo falan çalıştıramayan (daha doğrusu çalıştırıp, arka plana attığında offline olan) varsa yardımcı olayım. Ufak bi kaç ayarla msn'im sürekli açık duruyor arka planda. Üstelik palringo'da sesli ve titreşimli uyarı da veriyor ileti geldiğinde, ekran kilidi olmasına rağmen. Çok hoş oldu.

*#7092463*# yazıyorsunuz, daha sonra açılan pencerede "module settings -> java -> vm settings -> vm mode" a gidiyorsunuz. Burada 3.cü seçeneğin seçili olduğundan emin olun.

Daha sonra bir üst menüde "user end key option" sekmesine gidiyoruz, "hide only" seçip kaydediyoruz. Cihaz yeniden başlayacak. Artık palringo, msn vb java aplikasyonları çalıştırdığınızda, kapama tuşuna basıp "küçült" derseniz çalışmaya devam edecek ve offline olma sorunu kalkacaktır.

• quote:

Tamam eL1te, yine geçmiş olsun diyorum. Uzatmanın manası yok. Başına kötü bir olay gelmiş, biz de korumacı davranmışız. Olayı kişiselleştirmenin de manası yok.

Öpüyırum hepinizi

Enteresandır benim cihazda bunlar etkin :D Evet gitmeyelim üstüne artık steve in teknik servislerle uğraşmak hangi firma olursa olsun zaten sinir bozucudur malum.

• palringoyu hangi amacla kullaniyorsunuz? facebooka girdim ordan ama sadece durum degistirme var :S
  • @Bach: orjinal palringo hiç bir işe yaramıyor, kendi sitesinden son sürümünü indirmen lazım. Oyunlar klasörüne atıyor kısayolunu, msn yahoo facebook gtalk vb bir çok platforma erişebiliyorsun bu şekilde.

@cimbomman: Sevindim işine yaramasına, başka ayarlara ulaştıkça bildireceğim.

@HighVoltage: Efsunlu seninki, the choosen one
  • ses kayıtda favorilerim die yazıo dikkatli incelemedim ama kies i türkiye diil ingiltere seçip programlarımın hepsini kurdum kullanıorum :) bnm gps sorunlu olduu için deneyemedim ama ndrive ı falan kurdum :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Blanchimont

bu yeni fw kies e ne zaman düşecek tahmini bir zaman var mı?

Aslında oldukça geç bile kaldı. Pazartesi günü samsung TR ye eposta atacağım. Cihaz sahibi arkadaşlar da atarsa daha net bir sonuç alabiliriz sanırım. (Swype eklenen f/w olarak belirterek. Çünkü zaten güncel diyerek çıkabilirler işin içinden)

tamam atalım bizde

quote:

Öpüyırum hepinizi

çok sağol dostum işime yarayacak.

bu arada bizim telefon için ebuddy java uygulaması çıktı mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: kkkcrazy
    ses kayıtda favorilerim die yazıo dikkatli incelemedim ama kies i türkiye diil ingiltere seçip programlarımın hepsini kurdum kullanıorum :) bnm gps sorunlu olduu için deneyemedim ama ndrive ı falan kurdum :)

onerdigin programlar var mi ?

cevap veren arkadasa tskler
  • quote:

@HighVoltage: Efsunlu seninki, the choosen one

İyi yakaladın hocam. :D
  • 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.