Şimdi Ara

===> Samsung Wave | 3.3' SuperAMOLED - 1GHz - 5MP - 720p - 802.11n <=== (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33.929
Cevap
51
Favori
1.919.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lk1973

quote:

Orijinalden alıntı: melihcan00

quote:

Orijinalden alıntı: aydink_1903

Super AMOLED

===> Samsung Wave | 3.3' SuperAMOLED - 1GHz - 5MP - 720p - 802.11n <===

Kolay Gelsin

of of ekrana bak bee . şu kesin samsung ekran konusunda tüm firmaları solladı. Led tv'leri lcd'leri filan derken telefon ekranları bile mükkemmel.

e bir de normal amolledle (İ8910 ekranı) karşılaştırsalar ya. önemli bir fark var mı görsek?

Şu an için en iyisi buysa bununka kıyaslıyacaksın arkadaşım. İ8910 ekranın nesi varmış onu anlamadım onun ekranıda çok güzel.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Super AMOLED

Kolay Gelsin

of of ekrana bak bee . şu kesin samsung ekran konusunda tüm firmaları solladı. Led tv'leri lcd'leri filan derken telefon ekranları bile mükkemmel.

e bir de normal amolledle (İ8910 ekranı) karşılaştırsalar ya. önemli bir fark var mı görsek?

Şu an için en iyisi buysa bununka kıyaslıyacaksın arkadaşım. İ8910 ekranın nesi varmış onu anlamadım onun ekranıda çok güzel.

Arkadaş Wave ile i8910u karşılaştırsınlar ki Amoled ile Super Amoled'in arasındaki farkı görelim demiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: onno92

quote:

quote:

quote:

quote:

Super AMOLED

Kolay Gelsin

Arkadaş Wave ile i8910u karşılaştırsınlar ki Amoled ile Super Amoled'in arasındaki farkı görelim demiş.

olabilir ben yalnış anlamışım o zaman

• quote:

quote:

quote:

Super AMOLED

Kolay Gelsin

Maalesef i8910 la yan yana bulamadım. Karşılaştırılan telefonlarda aynı i8910 da bulunan AMOLED ekrana sahiptir.

AMOLED ve Super AMOLED farkı.

Samsung Wave S8500 - Nexus One

Samsung Wave S8500 - Samsung S8000

Kolay Gelsin

• süper amoled süpermiş hocam.
  • telefon daha piyasaya çıkmadı anladığım kadarıyla. peki bu karşılaştırmalı resimleri kim nasıl çekiyor bi fikriolan var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtevazi

telefon daha piyasaya çıkmadı anladığım kadarıyla. peki bu karşılaştırmalı resimleri kim nasıl çekiyor bi fikriolan var mı

bunlar belli başlı teknoloji sitelerine, dergilerine inceleme için verilmiş telefonlar vasıtasıyla piyasaya yayılıyor.
  • Mobile World Congress'de resmi olarak duyurulan Samsung S8500 Wave birçok yönden ilk olmasının yanı sıra son derece güçlü donanımı ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Sizlere burada yer alan yazımızda Bada'lı Samsung'un tüm detaylarını duyurmuştuk. Wave'den ciddi bir başarı bekleyen Koreli üretici, cihazı piyasaya güçlü bir şekilde sunmak için de şu sıralar önemli çalışmalar içersinde.

Öncelikle üçüncü şahıs yazılımlar anlamında da kullanıcılara çeşitli bir arşiv oluşturmak isteyen Samsung, bu bağlamda bir ay içersinde ilk Bada SDK'ini kullanıcılara hazır hale getirecek. Ayrıca firma cihaz piyasaya sürülmeden önce 1000 yazılımlık bir arşivi de oluşturmuş olmayı hedefliyor.

Mayıs ayında 50 farklı ülkede aynı anda satışa sunulacak olan S8500 Wave için Samsung ilk sekiz aylık periyot içersinde 10 milyon adetlik satış rakamına ulaşmayı hedefliyor.

• Pek çok telefon üreticisine bellek, mikrodiskler ve ekran teknolojisini üreten Samsung kendini sadece telefon üreticisi olmaktan çıkarıyor. Samsung Bada platformu ile birlikte Samsung S8500 Wave telefonunun tanıtımını yaptı. Bada platformu işletim sistemi, uygulama mağazası, facebook gibi sosyal ağlara erişimi ile iPhone, Google Android platformuna rakip oluyor. Samsung bu yeni platformla birlikte tanıttığı telefonu Samsung Wave ise 3.3 inç AMOLED ekranı, 5 megapiksel kamerası ile dikkat çekiyor. Nisan ayında Türkiye'de satılmaya başlanacak Wave'in fiyatının 1400 ile 1500 lira arsında olması bekleniyor.
  • Nisana yetişmeyecek gibi görünüyor. Samsung anlaşılan o ki application tarafına çok önem verecek bu telefonda.

10 milyon bu telefondan satmak kolay değil eğer söylenen 650-750 dolar skalasında olacaksa. İlk parti satışlarda ciddi bir promosyon yapması akla yatkın geliyor artık. Yoksa i8910 hala media marketlerde 1500 civarında satılırken bu telefonun bu donanımla daha düşük fiyata çıkması imkansız.

Kolay gelsin
  • i8910 un şu an bizdeki fiyatı Wave için kesinlikli ölçü değil, i8910 un dışarda kaça satıldığını küçük bir araştırma yaparak görebilirsiniz, ilk çıkış esnasında yurtdışı fiyatlarının biraz üzerinde olarak bizde piyasaya çıkyor ama dışarda belli zamanlarda makul düşüşler yaşanırken bizde düşüş yavaş oluyor genelde, ben yeni bir tel çıktığında yada çıkacağında fiyatı için yaptığım tahminlerde, yurtdışı fiyat ve tahminlerini baz alıyorum, burda çıktığındada genelde yaptığımız tahminlerle örtüşüyor yada çok yakın oluyor, bu açıdan baktığımda yinelemek gerekirse, tahminen bu tel için çok yüksek sayılabilecek bir fiyat kesinlikle beklemiyorum ortalama 1000, maksimum 1200 diye düşünüyorum...
  • ister ingiliteredeki fiyatı baz alın isterseniz amerikadaki fiyatı aynen euro yapıp 100-150 ekleyin. bu fiyatlar asla değişmez.
  • dediğiniz gibi fiyatı 1000 tl olursa çok iyi olur. kelepir mal gibi kapanın elinde kalır.donanımı yerlerde sürünen ayfon 3gs bile 1600 tl olduğuna göre kanaatimce, donanımı piyasanın en iyisi olacak bu telefonun çıkış fiyatı en iyi ihtimalle 1450-1.500 tl arası olacaktır. yanılmam dileğiyle.
  • iphone ile niye kıyaslarsınız ki öyle olsa sadece özellik anlamında düşünsek omnia hd 2500 filan olmazmıydı samsung diger markaların fiyatlarını özellikle son zamanlarda fazlada kıyas almıyor gibime geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuRaN.z -- 13 Mart 2010; 13:09:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuRaN.z

iphone ile niye kıyaslarsınız ki öyle olsa sadece özellik anlamında düşünsek omnia hd 2500 filan olmazmıydı samsung diger markaların fiyatlarını özellikle son zamanlarda fazlada kıyas almıyor gibime geliyor

şunu söyleyim 8 mp lik lens dışında wawenin donanımı i8910 dan çok üstündür.
  • wavenin 2 gblık modeli 1200-1250 tl arası olur.
  • Nisan 'mı Mayıs'mı bi anlayabilseydik çıkış tarihini..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cssbaycelebi

quote:

iphone ile niye kıyaslarsınız ki öyle olsa sadece özellik anlamında düşünsek omnia hd 2500 filan olmazmıydı samsung diger markaların fiyatlarını özellikle son zamanlarda fazlada kıyas almıyor gibime geliyor

bazen tam anlaşılamıyoruz galiba, hocam ben bugünden değil i8910 un ilk çıktığı zamanki halinde diğerleri ile olan kıyastan bahsediyorum, neyse sonuçta çokta önemli değil,
    bu fiyat konusu çok uzamaya başladı çıkınca görürüz hep beraber kısmetse, inşallah uygun olur imkanı olan, isteyen alır, istemeyen almaz...

@safaksaylam, en belirsiz bilgi bu galiba, bada olmasaydı işin içinde nisan başı herhalde piyasada olurdu bada ile ilgili çalışmalar sanırım biraz uzatabilir nisanın ortası,sonu yada mayısın başıda olabilir bence, hala tam bir netlik yok bu konuda bildiğim kadarıyla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuRaN.z -- 14 Mart 2010; 1:08:36 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cssbaycelebi

quote:

bazen tam anlaşılamıyoruz galiba, hocam ben bugünden değil i8910 un ilk çıktığı zamanki halinde diğerleri ile olan kıyastan bahsediyorum, neyse sonuçta çokta önemli değil,
    bu fiyat konusu çok uzamaya başladı çıkınca görürüz hep beraber kısmetse, inşallah uygun olur imkanı olan, isteyen alır, istemeyen almaz...

@safaksaylam, en belirsiz bilgi bu galiba, bada olmasaydı işin içinde nisan başı herhalde piyasada olurdu bada ile ilgili çalışmalar sanırım biraz uzatabilir nisanın ortası,sonu yada mayısın başıda olabilir bence, hala tam bir netlik yok bu konuda bildiğim kadarıyla...

The stunning full touch mobile will be available globally from April 2010.

Samsung'un USA sitesinde Nisan'da çıkacağı açıkça belirtlimiş. Tabi bize ne zaman gelir o bilinmez...

Kaynak:
    http://www.samsung.com/us/aboutsamsung/news/newsIrRead.do?news_ctgry=irnewsrelease&news_seq=17924

• wavenin 16 gblık modeli olsaydı çok iyi olurdu.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.