Şimdi Ara

===> Samsung Wave | 3.3' SuperAMOLED - 1GHz - 5MP - 720p - 802.11n <=== (1572. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33.929
Cevap
51
Favori
1.919.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15701571157215731574
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yahu o kadar bada 2 nın eksıgıne ragmen,bada guncellemesının resmı olarak 1 senedır verılmemesıne ragmen,hala wave i ya da bada yı savunanları,o ikiliye guzel,iyi,kaliteli diyenleri bır turlu anlamıyorum
    acaba dıyorum kı samsung wave cıhazların ıcıne bı parca mı taktı beyın yıkayan?
    yahu ben yoruldum her daim 20 den fazla buyuk eksıgını yazmakdan bada ve wave ın ,bunlar yazdırmakdan bıkmadı,ah bıraz okumayı deneseler forumu,dırek son mesajı gorup sazanlık yapmasalar,yazmalarına gerek kalmıcak ,yorulmayacak o narin parmakları,ama nerdeeee...
  • quote:

Orijinalden alıntı: adalıhakan

quote:

Orijinalden alıntı: Neo_1

bu cihaz hiçbirşey yapamasa da şu sahte arama özelliğinin fonksiyonelliği bile tek başına olaydır arkadaşlar..Kaç sefer ipten aldı beni bu özellik

bunu nası yapıyosunuzz lütfen açıklarmısınn bi zahmet arkadaşımm ben bulamadım bi türlü bende 2:0 beta var

1,2 de Ayarlar>Uygulamalar>Arama>Sahte Arama Menüsünden istediğiniz gibi düzenliyorsunuz seçenekleri ve kaydediyorsunuz. İlk ekrana dönüp ses azaltma tuşuna uzun basıyorsunuz. Ekrana sahte arama etkinleştirildi gibi bir uyarı geliyor, artık kaç dk. sonraya kurduysanız o zaman çalıyor telefon. Gerçekten süper bir özellik.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasan1133

yahu o kadar bada 2 nın eksıgıne ragmen,bada guncellemesının resmı olarak 1 senedır verılmemesıne ragmen,hala wave i ya da bada yı savunanları,o ikiliye guzel,iyi,kaliteli diyenleri bır turlu anlamıyorum
    yahu ben yoruldum her daim 20 den fazla buyuk eksıgını yazmakdan bada ve wave ın ,bunlar yazdırmakdan bıkmadı,ah bıraz okumayı deneseler forumu,dırek son mesajı gorup sazanlık yapmasalar,yazmalarına gerek kalmıcak ,yorulmayacak o narin parmakları,ama nerdeeee...

Arkadaşım senin kafan iyi mi? İçtin mi ne yaptın?
    Anlamıyor musun yahu, wave 1 benim ihtiyaçlarımı karşılıyor. Fazlasına ihtiyaç duymuyorum.
    Neden değiştireyim telefonu..
    Sen aç gözlü olabilirsin, sürekli daha fazla daha fazla diyenlerden olabilirsin.
    en kraltelefonu alsan 1 ay sonra sana yetmeyecek bu belli.

ben böyle teknolojiye mahkum değilim.
    Aldığım bir cihazı miadı dolana kadar kullanırım.
    Ne zaman bir üst modele ihtiyacım oldu, o zaman üst model alırım.

Belli ki sen teknoloji karşısında beynin yıkanmış.
    adam ufacık bir özellik katıp janjanlıyor ve piyasaya sürüyor, hooop sen ona kanıp elindekini zararına satıyor ve onu alıyorsun.

sana bu yolda bol harcamalı günler.
    ben wave 1 ile iyiyim... ihtiyaç duyduğumda daha üst model bir telefon alırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Öner

quote:

yahu o kadar bada 2 nın eksıgıne ragmen,bada guncellemesının resmı olarak 1 senedır verılmemesıne ragmen,hala wave i ya da bada yı savunanları,o ikiliye guzel,iyi,kaliteli diyenleri bır turlu anlamıyorum

Arkadaşım senin kafan iyi mi? İçtin mi ne yaptın?
    Anlamıyor musun yahu, wave 1 benim ihtiyaçlarımı karşılıyor. Fazlasına ihtiyaç duymuyorum.
    Neden değiştireyim telefonu..
    Sen aç gözlü olabilirsin, sürekli daha fazla daha fazla diyenlerden olabilirsin.
    en kraltelefonu alsan 1 ay sonra sana yetmeyecek bu belli.

ben böyle teknolojiye mahkum değilim.
    Aldığım bir cihazı miadı dolana kadar kullanırım.
    Ne zaman bir üst modele ihtiyacım oldu, o zaman üst model alırım.

Belli ki sen teknoloji karşısında beynin yıkanmış.
    adam ufacık bir özellik katıp janjanlıyor ve piyasaya sürüyor, hooop sen ona kanıp elindekini zararına satıyor ve onu alıyorsun.

sana bu yolda bol harcamalı günler.
    ben wave 1 ile iyiyim... ihtiyaç duyduğumda daha üst model bir telefon alırım.

sana 3310 da yeter be öner ,ne kasıosun akıllı telefon kullanıcam diye o zaman?

• ıhtıyaclarını karsılıomus,senın ıhtıyacın nedır acaba sms ve arama dısında
    teknolojı beynımı yıkamadı ,gayet bılınclıyım,senın gıbı teknolojı fukaralarını bı amoed ekrana bı metal kasaya kandırıyorlar,sana surda eksıklerını yazıorum ,700 lıralık telın 350-400 lıralık kısmını kullanabılıorsun dıorum,sen hala wavecılık oynuosun,madem benım beynım yıkanmıs madem sen daha ıyı anlıosun,yaz bakalım wave ve badanın artılarını bende eksılerını yazıcam,bakalım eksısı mı fazla artısı mı? konus ama bos konusma yıenım
  • Hasan bak zorla kasınıyorsun.
    çocuk yaşta oldugun belli.

ben bu telefonla hotmail ve gmaıl hesaplarımı kullanıyorum.
    mail alıp gonderiyorum.
    cep şube ile banka işlerimi halledıyorum.
    opera mini ile internet ihtiyacını gıderıyorum.
    navigasyon çok iyi olmasa da ihtiyaç duyduğumda işimi görüyor.
    kamerası yeterli düzeyde.
    videosu kaliteli.
    çok canım sıkılırsa empire defance açıp oynuyorum.
    nımbuz ile msn den anlık sohbet yapıyorum.
    3g üzerinden görüntülü görüşme yapıyorum.
    disarda olduğum zaman usb kablosunu notebook'a takip telefonun ınternetınden pc ye aktarıp pc den nete giriyorum. 3.5mb e kadar internet alıyorum.
    dokunmatıgı güzel. ekrani güzel. şarj fena değil.

Bu işleri yapabilmek için bir telefona 1000 tl verecek kadar da enayi değilim.

ben bunları yapıyorum ya sen ne yapıyorsun?
    angry bırds ... aferin devam et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 8 Mart 2012; 10:15:13 >

• quote:

ıhtıyaclarını karsılıomus,senın ıhtıyacın nedır acaba sms ve arama dısında
    teknolojı beynımı yıkamadı ,gayet bılınclıyım,senın gıbı teknolojı fukaralarını bı amoed ekrana bı metal kasaya kandırıyorlar,sana surda eksıklerını yazıorum ,700 lıralık telın 350-400 lıralık kısmını kullanabılıorsun dıorum,sen hala wavecılık oynuosun,madem benım beynım yıkanmıs madem sen daha ıyı anlıosun,yaz bakalım wave ve badanın artılarını bende eksılerını yazıcam,bakalım eksısı mı fazla artısı mı? konus ama bos konusma yıenım

HİÇBİRŞEYİ YOK İSE CAM'I VART OKADAR ÖVÜNEN NOKİA MAĞAZASINA GİTTİM N8'DE CAM 12 MP YA NE HİKMETSE BENİM WAVE 1 DAHA İYİ ÇIKTI,METAL KASAYA PARA VERDİĞİMİZİ SÖYLÜYORSUN AMA O METAL KASANIN İÇİNDE İNTERNET,MULTİMEDİA V.S GİBİ BİRÇOK UYGULAMANIN YANINA EKLENMİŞ ÖZELLİK OLARAK TELEFON ÖZELLİĞİ GÖRÜNÜYOR SAHİ SEN NE KULLANIYORSUN BİR TELEFONUNU SÖYLEDE ONA GÖRE ÇARPIŞALIM..

• quote:

Orijinalden alıntı: H.SAHİN

Kies güncellemesi yapmaya çalışıyorum ve 14 MB'lık alana ihtiyaç olduğu belirtiyor, Onaylıyorum ve yeniden bağlantı ekranına düşüyor, 1 haftadır güncelleme yapamıyorum.

Sorun ne olabilir?

Yardım edecek kimse yok mu??

14 MB'lık alana ihtiyaç olduğu belirtiyor

• quote:

Hasan bak zorla kasınıyorsun.
    çocuk yaşta oldugun belli.

ben bu telefonla hotmail ve gmaıl hesaplarımı kullanıyorum.
    mail alıp gonderiyorum.
    cep şube ile banka işlerimi halledıyorum.
    opera mini ile internet ihtiyacını gıderıyorum.
    navigasyon çok iyi olmasa da ihtiyaç duyduğumda işimi görüyor.
    kamerası yeterli düzeyde.
    videosu kaliteli.
    çok canım sıkılırsa empire defance açıp oynuyorum.
    nımbuz ile msn den anlık sohbet yapıyorum.
    3g üzerinden görüntülü görüşme yapıyorum.
    disarda olduğum zaman usb kablosunu notebook'a takip telefonun ınternetınden pc ye aktarıp pc den nete giriyorum. 3.5mb e kadar internet alıyorum.
    dokunmatıgı güzel. ekrani güzel. şarj fena değil.

Bu işleri yapabilmek için bir telefona 1000 tl verecek kadar da enayi değilim.

ben bunları yapıyorum ya sen ne yapıyorsun?
    angry bırds ... aferin devam et.

@canozkara:

ıhtıyaclarını karsılıomus,senın ıhtıyacın nedır acaba sms ve arama dısında

HİÇBİRŞEYİ YOK İSE CAM'I VART OKADAR ÖVÜNEN NOKİA MAĞAZASINA GİTTİM N8'DE CAM 12 MP YA NE HİKMETSE BENİM WAVE 1 DAHA İYİ ÇIKTI,METAL KASAYA PARA VERDİĞİMİZİ SÖYLÜYORSUN AMA O METAL KASANIN İÇİNDE İNTERNET,MULTİMEDİA V.S GİBİ BİRÇOK UYGULAMANIN YANINA EKLENMİŞ ÖZELLİK OLARAK TELEFON ÖZELLİĞİ GÖRÜNÜYOR SAHİ SEN NE KULLANIYORSUN BİR TELEFONUNU SÖYLEDE ONA GÖRE ÇARPIŞALIM..

@öner şahsiyeti,bana yazdıgın liseli ergen inci sözlük yazarı vari cevabından dolayı sana o şekilde yazdım,cunkı bılıyorum kı senın gıbı ergenlere tatlı dıl fayda etmıyor
    hotmail kullanıomus,o hotmailı falan kullandıkdan sonra bı kac uygulama ac bakalım telefon reset atmıyor mu ya da hotmaılı kapa bır ıkı oyun ac tekrar maılıne bakmayı dene ana menuye atmayacak mı?
    opera mını ıle ıhtıyaclarını gıderıyormus,opera mını sarjı cok tuketır,java dır,kendı yazılımı gıbı performanslı olmaz,sen hıc opere mını java da ekranı dondururken restart yemedın mı? yedın
    navıgasyon ısını gorur cunkı sen sms arama dısında sanmıyorum kı baska bısey kullanıyor olasın
    kamera yeterlı duzeydeymıs,bugun zaten her kameranın bellı bır standartı var,senın o wave cıhazına gelen guncellemede camera kalıtesı daha kotu hale getırılmıs,mıllet yana yana camera ayarını duzeltmeye calısıyor menu ayarlarıyla falan
    3g uzerınden goruntulu konusma yapıosun ama trıdentın bıle modemı senın elınde tuttugun aletten daha ıyı cekıyor
    sarj fena degılmıs,bada 2 den sonra mıllet sarj aletıyle yatıp kalkar oldu,ha sen zaten cogu ozellıgı kullanmıodun bada 2 ıle yarım yamalak gelen uunutmusum ,senın sarj sorunun yoktur,benım anlamadıgım tam kullanmayacaksan neden o kadar para verdın ,daha ucuz telefonlada yapardın aynı ıslerı
    angry bırd deyıp aklınca laf sokmussun ama onda bıle wave cıler 1 sene gec basladı oynamaya mıllet bıktı usandı,bıtırdı oyunu

@canozkara evet canozkara o kasanın ıcınde ınternet var her daım browser ı buyuk sayfa hatası veren,flash 11 destegı olmayan,bende wave kullanıyorum degısemıyorumda ılk fırsatta degısıcem bu dandık aletı(yazılım dandık olunca alet ıster ıstemez dandık oluyor),ben adam akıllı ınceledım o yuzden bunları yazıyorum,senın gıbı oo kamerası varmıs,oo face ee gırıomus super telefon,kasa zaten metal koyarım cafede masanın uzerıne attarım hava mı seklınde kullanmıyorum
    800 lıra verdınız dıye telefonun sıze sahıp olmasına ızın vermeyın,bu kadar ucuza gıtmeyın yahu:)
    samsung 1 yıldır dalga gecıyor resmı guncelleme vermıyor,dıger ulkelere cıkan guncellemelerde yarım yamalak telefonu restart manyagı yapıor,ben sızın bu kadar samsung tarafından maymun edılmenızın hosunuza gıttıgını bılseydım cevap yazmazdım,bundan da zevk alan oluomus,karakter ıste:)

yıne yazayım wave ve bada nın eksıklerını,papagan ettınız aynı seyı kopyalattırmakdan ama gec ıdrak edıosunuz,nabalım dogruyu bulunda varsın gec olsun yahu:)

1-ilk olarak flash player versiyonu 10.1,youtube ve elle sayılacak site haricinde video izleyemiyorsunuz.sene 2012 sen bir işletim sistemi cıkaracaksın ve bu flash 11 i desteklemeyecek
    2-ikinci olarak bada2 de ram sıkıntısı var,actıgınız uygulamaları kapattıkdan sonra bu uygulamaların kullandıgı rami sistem bosaltmıyor ve kasalar restart lar ve ana menuye atma gibi buyuk sorunlarla karsılasıyorsunuz.Bu durum gercekden cok can sıkıcı ve cok onemlı,cunkı zaten cok az sayıda olan kalıtelı uygulamaları telefonu yenıden baslatmadan kullanamıyorsunuz,widgetları falan kaldırın ana menuden dıyorlar cozum olarak ama bır kac uygulama kullandıkdan sonra ram doldugu ıcın bu da fayda etmıyor,hem kullanmayacaksam widgetı falan neden boyle bır ozellık koulmus?
    3-ayrıca wave telefonların en onemlı artılarından bırı de batarya suresıydı fakat bada 2 ile birlikte diger telefonlardan pek bir farkı kalmadı,bataryayı su gibi içiyor adeta
    4-ayrıca oyun tutkunuysanız ve bada nın berbat ram optımızasyon engelını aşıp oyunu acabıldıysenız bazı oyunlarda sızlerı surprızler beklıyor,örnegin sims2 nfs hot pursuit ve bir kac oyunda beyaz ekran sorunu var .oyunu acıyorsunuz o da ne ekran bembeyaz,bu oyunları apps e eklerken samsung hıc mı denemıyor
    5-whatsup yerıne getırılen chaton uygulaması kullanılmıyor pek,yaygın değil
    6-görüşme esnasında ses kalitesi 1.2 ye göre daha kötü,bazı fw lerde ses azalıp yükselmektedir biriyle konusurken telefonda
    7-kamera cekımı ve fotograf kalitesi de 1.2 ye gore daha kötü bir durumda
    8-arama kaydı da 1.2 ye göre çok kötü ve karışık olmuş. (özellikle email i aktif kullananlar için emailler gizli numara olarak gözüküyor )
    9-daha önce bada 1.2 de olan müzik çalardan ayarlanabilen ekolayzır ayarı yok!telefondan müzik dinlerken müzik çalar kısmından ekolayzır ayarlanamıyor. ekolayzır ayarlamak için müzik çalardan çıkıp menüden ayarlara, oradan müzik çalar kısmına girip ayarlamamız gerekiyor.
    10-Ve daha da komik olan ses profili tercihleri gibi basit bir özellik de yok!mesaj ve e-postalar için zil sesini iptal ettim fakat titreşimi kapatamıyorum. yani kapatsam da bu sefer arama anında telefonun sadece zili çalıyor, titreşim olmuyor bu sefer.
    11-toplu sms limiti bada 2 fw lerde 10 olarak gelıyor ,bunu custom fw lerle 100 ve daha fazla kişiye cıkartabılıyorlar,ama bır arkadasın yazısını gordum 300 tane cekmeye kalkmıs telefon restart atmıs,150 den fazla kısıye sms atmak telefonun restart atmasına neden oluyor
    12-bir diger durum,bada 1.2 de muzık tanıma ozellıgı vardı,bada 2 de bu ozellık kaldırılmıs,hangı akla hızmet onu da anlamadım
    13-bada 2 ile gelen music hub da pasıf durumda,anladıgım kadarıyla samsungun muzık ındırme servısı ama bugune kadar hıc aktıf oldugunu gormedım herhangı bır bada fw sınde
    13-bir diger eksiği gps sorunu,her ne hikmetse wave telefonlar gps özürlü üretilmiş,diğer telefonlar kısa surede bulurken bu ürünler dakıkalarca beklersınız ancak bulur yerınızı
    14-uygulama azlıgı konusunada deyıneyım,bugun apple ın 500 bınden androidın 450 bınden fazla uygulamasına karsın bada nın 9 bın uygulaması var,dıyenler olacak 9 bın neyıne yetmıyor dıye ama ıse yarar uygulama bulmak cook zor bu 15 bın ıcınden,nerdeyse hepsı 5 para etmez,ıse yarar 100 uygulama var yok
    15-bu arada bada 2 guncellemeli wave gt-s 8500 de sistem islemci hizini 800-850 mhz ye cekiyor,telefonu 1000 mhz diye aliyorsun guncelleme cikiyor telefonun hizi 850 mhz ye dusuyor,menu ile 1000 mhz ye yukseltilebiliyor ama her telefon restartinda yeniden ayarlamak gerekiyor.boyle sacma sapan islerle urasiyoruz iste hele ki bilmeyen telefonu aldigini sandigi islemci hizinda kullanamayacak
    16-ayrıca samsung verdıgı sozun uzerınden 1 sene gecmıs olmasına ragmen( bu bır sene ıcınde defalarca soz verdı , defalarca sozunu tutamadı) turkıye ye hala resmı bada 2 guncellemesı gelmedı,yabancı ulkelerın fw lerını atıyoruz telefona,brıck yapma rıskıne gırerek,neden bu rıskı alıyoruz cunkı bada turkıye ye gelmemekde dıretıyor
    17-1.2 de olan sahte arama özelliği 2 de kaldırılmıs
    18-bir diğer eksiklikde badanın wifi çekim gücü,bi deney yaptım,buyrun sonuc; arkadaşın s3353 u var modem 1. katta bizde 2. katta yanyana duruyoruz onun 2 dış çekiyor benim hiç gormuyor trident bile bizim durduğumuz yerde 2 dış çekiyor. ama ışte malesef bizim badalarda böyle bir sorun var
    19-telefondaki mail ayarlarımda silme seçeneği "telefon ve sunucu" olmasına rağmen telefondan sildiğim mail sadece telefondan siliniyor hotmailde yani sunucuda sildiğim maili görebiliyorum, yani silinmemiş

Bir araştırma yaptım,mobil işletim sistemleri uygulama sayıları hakkında.Buyrun:

Apple;ilk 16 ay da 100 bin uygulama

Android;ilk android telefon 29 eylül 2008 de "T-Mobile G1" adı altında abd de piyasaya sürüldü.Bu cihaz android ve HTC birleşimiydi.Ekim 2010 da android marketdeki uygulama sayısı 100 bin oldu.25 ayda uygulama sayısı 100 bin oldu.

Windows phone; 21 ekim 2010 da yayınlandı,uygulama sayısı ilk 1 yılda 50 bin e ulastı,şu an 70 bini geçti uygulama sayısı,18 ayda 70 bin uygulama

Bada;ilk wave telefon şubat 2010 da piyasaya sürüldü,bugün tarihlerden 3 mart 2012,aradan 25 ay geçmiş,samsung apps a giriyorum ,cihazımı seçiyorum ve uygulama sayısına bakıyorum,9150 uygulama

gördüğünüz gibi gönül dostları,istatistikler herşeyi açıklıyor,daha fazla söze gerek var mı?

android ve ios uygulamalarını apple ya da google yapmıyor,ama gelıstırıcılerı kendı yaptıgın platforma cekmek,o platformu gelıstırıcıler ıcın cazıp hale getırmek;
    platformu ,ürünü ortaya cıkaran yapımcının tek amacı olmalıdır.netıcede bu yapılanların hepsı pıyasada yer edınmek ve kar amaclı yapılıyor,samsung ıse kendı ısletım
    sıstemı olan bada yı sureklı baltalamakla mesgul
    dur sana bır ornek vereyım,google ın ılk androıd telefonu 2008 yılında cıktı,ama google daha ısletım sıstemı pıyasaya cıkmamıs olmasına ragmen 2007 yılında uygulama
    gelıstırıcılerı ıcın 10 mılyon dolar odullu bır yarısma baslattıgını acıkladı,bu durumda ısletım sıstemının gelısmestırmek ve yapımcıları ısletım sıstemıne uygulama
    yapmaya yoneltmek sence apple google yada samsungun ısı degıldır de bızım mı ısımızdır?
    samsung elını tasın altına koymadan bada dan beklentı ıcıne gırdı,ama serbest pıyasada ısler boyle yurumez.
    google ıse daha pıyasaya cıkmadan kendı sıstemıne guvendıgını onun arkasında durdugunu 10 mılyon dolar gıbı buyuk bır odul koyarak bellı ettı

samsungun yapımcıları cekmek ıcın yaptıgı 100 000 dolar gıbı komık bır rakamın odul olarak sunuldugu yarısmadan bahsetmıssın,google 2007 yılında androide yapımcı cekmek ıcın
    10 mılyon dolarlık yarısmayı duyurdu,ılk android telefon 2008 eylulunde cıktı pıyasaya abd de.google ne yaptı burda yaptıgı ısletım sıstemının arkasında durdu ,daha pıyasaya
    cıkmadan 10 mılyon dolarlık odul koydugunu soyledı,bılıyormuydu androıd ın tutucagını,
    elbette kı bılmıyordu,ama elını tasın altına koymasını bıldı,samsung gıbı gostermelık hareketlerde bulunmadı.sana neden o 100 bin dolar rakamı ıcın komık yazdıgımıda soyleyeyım,ornek
    verıcek olursak;2011 yılında angry bırds un sırf androıd de kı reklamlardan aylık kazancı 700 bın euro cıvarındaydı,buna app store ve facebook ve daha nıce gelırlerı eklemedım sadece
    androıd reklam gelırlı,bu adam sımdı neden ısı gucu bıraksında kazanıcağı
    bıle mechul olan 100 bın dolar gıbı komık bır rakam ıcın bada ya optımızasyonla ugrassın(angry bırds bada ıcın cıktı ama aynı ornegı dıger cok tutulan uygulamaları baz alarak degerlendır)

bakın burda da uygulama konusunda bılgılı bır arkadasın yazdıgı degerlendırme var;

Android için uygulama yazdım. iOS'un development toolunu da şöyle bir görmüşlüğüm var. İkisi de bada SDK'dan kat kat üstün. iOS'in real time memory management aracını (tam adını bilmiyorum böyle bir şey olduğunu farzediyorum), Android'in log cat'ini bada'da bulamazsın. Windows Phone da Visual Studio üzerinden çalışıyor. Eminim onun da gelişmiş toolları vardır.

Uygulama yazarken toollar kadar alacağın destek de önemlidir.. Şu üç siteye de girip bir göz gezdirmenizi istiyorum
    https://developer.apple.com/devcenter/ios/index.action
    http://developer.android.com/index.html
    http://developer.bada.com/apis/index.do

Apple'la Android'in sitesi döküman kaynarken bada'nın sitesinde doğru düzgün kaynak yok. Ana sayfasında bile Wave 3 reklamı, Kore uygulamaları, yarışma duyuruları falan var. bada forumunu da inceleyin. Sahra çölü gibi. Ne kaynak veren var ne de sorulan sorulara doğru düzgün cevap veren... bada geliştiricisi olsam ve uygulamayı geliştirirken bir noktada takılsam nasıl destek alacağım?

Uygulama dilinden de bahsedeceğim. Objective C, kodlaması ve anlaması zor olmasına rağmen stabilitesi ve desteğiyle aldı yürüdü. Android'in ise arkasında Java gibi dev bir community var. bada C++ ise normal C++'ın bile kırpılmış hali gibi. En basitinden bir try-catch bile bada2.0 da geldi. (O bile tam çalışmıyor)..

Samsung kusura bakmasın iyi uygulama yapana para vererek uygulama sayısı artırılmıyor. İki yılda SDK'nı sadece iki kere güncelliyorsan insanların gelip uygulama yazmasını beklememek lazım

wave 3 yanı son cıkan wave ın SAR degeri 1 ,sony nın 1.1 SAR degerı var,ne kadar aman aman bır fark degıl mı? :)
    donanım donanım deyıp duruyorsunuz,madem konu donanımdandan acıldı , badaturkıyede acılan bır konu ıle gıreyım donanım olayına.3g,wifi, ve gps ın wave de diğer telefonlara göre daha kotu olması hakkında ne dıyeceksın?badaturkıyede bu sıkayet dıle getırıldı ve bır ALlah ın kuluda "hayır wave de bu dedıklerınızden sıkayetcı degılım demedı"

bır dıger konu s.amoled ekran,tamam su an pıyasada en kalıtelı ekran s.amoled fakat wave 1 de ekran 3.3 wave 2 de 3.7,goruntu kalıtesı artarken ekran kuculuyor,bı yerden alıyor bı yerden verıyor,0 a 0 elde var sıfır,bıt kdr ekranda ben ne anladım amoledın keyfınden?amoled artı dıosunuz ama ekranın kuculmesınden bahseden yok

@canozkara @öner
    hemen yazmayın cevap ,su eksıklerı okuyun sındırın,bır anda yuklenmeyın beynınıze bu kadar,mazallah kısa devra falan yapar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasan1133 -- 8 Mart 2012; 16:39:35 >

• Hasancım yaşım 35 benim. 1977 doğumluyum.
    senin beyninin yaşında bir oğlum var.
    seninle sidik yarısına girecek boş vaktim yok.
    sen begenmıyorsan kullanmazsın, basar gidersin bu konudan, adamın da asabını bozmazsın.
    elinde hangi telefon var çok merak ettim.
    bir de o telefonla ne yapıyorsun.
    bak hala bu sorulara cevap vermemıssın.
    bir sürü satır yazmıssın ama toplasan adam gibi 2 satır cümle cikmiyor.
    :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hasancım yaşım 35 benim. 1977 doğumluyum.
    senin beyninin yaşında bir oğlum var.
    seninle sidik yarısına girecek boş vaktim yok.
    sen begenmıyorsan kullanmazsın, basar gidersin bu konudan, adamın da asabını bozmazsın.
    elinde hangi telefon var çok merak ettim.
    bir de o telefonla ne yapıyorsun.
    bak hala bu sorulara cevap vermemıssın.
    bir sürü satır yazmıssın ama toplasan adam gibi 2 satır cümle cikmiyor.
    :)

:) benım beynımın yasında oglun varsa sevınmelısın,oglun senden zekı
    neden gıdeyım,telefonu almaya nıyetı olanlar bu foruma gelrı bakar,eksıklerını gorsun,ben senın gıbı eksıklerını soylemeden al dıyemem bırıne bu telefonu,adam alın terını yatırıyor ve rezıl olucak!ha senın ıcın rahat eder al dersın,o da senın karakterın
    ben bosa yazmıyorum burda ılk zamanlar samsungun gazıyla aldım wave 1,samsung "bu telefon yok soyle olacak,yok boyle olacak,bada ucacak " fln dedı ama ne yaptı yarı yolda bıraktı,bada 2 cıktı yarı yolda bırakmadı deme sakın cunkı cıkardıgı bada 2 eskı surumden dahada rezıl bır durumda,ozellıkle o ovundugunuz stabılıte ve sarj omru konusunda
    oyun oynuyorum çat restart atıyor,nete gırıyorum cat sayfa buyuk hatası ve restart atıyor,wifi ve 3g kullanıyorum 1 saatte %20 gıdıyor sarj aletı ıle dolasıcam nerdeyse,dızı ızlemeye kalkıyorum yolda aa o da ne flash 11 yok
    ben bu telefonla bısey yapamıyorum öner sadece nıetlenıyorum yapmaya nıetlendıgımle kalıyorum

bu arada sorunun cevabı yukardakı yazımda vardı,okumadan balıklama atlarsan cevap yazıcam dıye,gormezsın cevabı,once oku sonra yaz ,bırıne cevap yazıcaksan yazdıgını oku,bu da sana oglunun yası kadar beynı oldugunu soyledıgın bırınden nasıhat :) yazdıgım o eksılerıde senın ıcın yazmadım almaya nıyetlenen gırsın gorsun,yazdıklarımı okumuyor tartısmaya gırıyor,ben senın yazdıklarını okuyorum,hangımız daha adam acaba? demek kı neymıs yas da degılmıs ,karakterdeymıs :)

• HASAN KARDEŞ BENİM İHTİYAÇLARIMI KARŞILIYOR OLMASI ÖNEMLİ,BİZİM TELEFONLARIMIZ BİZE SAHİP DEĞİL AMA SENİN KULLANDIĞIN YADA İLERİDE KULLANACAĞIN TELEFONLAR SANA SAHİP OLACAK ORASI APAÇIK BELLİ.EVET BADA'YI BENDE AZ GÜNCELLEMESİ OLDUĞU İÇİN BAZEN NEFRET EDİYORUM WHATS'UP DIŞINDA BENİM BAŞKA ŞİKAYETİMDE YOK.AYRICA BURASIDA WAVE8500 SAYFASI DANDİK DEDİĞİN TELEFONUN SAYFASINDA NE İŞİN VAR KARDEŞİM..
  • quote:

Orijinalden alıntı: canozkara

HASAN KARDEŞ BENİM İHTİYAÇLARIMI KARŞILIYOR OLMASI ÖNEMLİ,BİZİM TELEFONLARIMIZ BİZE SAHİP DEĞİL AMA SENİN KULLANDIĞIN YADA İLERİDE KULLANACAĞIN TELEFONLAR SANA SAHİP OLACAK ORASI APAÇIK BELLİ.EVET BADA'YI BENDE AZ GÜNCELLEMESİ OLDUĞU İÇİN BAZEN NEFRET EDİYORUM WHATS'UP DIŞINDA BENİM BAŞKA ŞİKAYETİMDE YOK.AYRICA BURASIDA WAVE8500 SAYFASI DANDİK DEDİĞİN TELEFONUN SAYFASINDA NE İŞİN VAR KARDEŞİM..

bende de wave var ve tecrubelerımı aktarıyorum,benım bu sayfada olmam kadar dogal ne olabılır kı?
  • quote:

quote:

HASAN KARDEŞ BENİM İHTİYAÇLARIMI KARŞILIYOR OLMASI ÖNEMLİ,BİZİM TELEFONLARIMIZ BİZE SAHİP DEĞİL AMA SENİN KULLANDIĞIN YADA İLERİDE KULLANACAĞIN TELEFONLAR SANA SAHİP OLACAK ORASI APAÇIK BELLİ.EVET BADA'YI BENDE AZ GÜNCELLEMESİ OLDUĞU İÇİN BAZEN NEFRET EDİYORUM WHATS'UP DIŞINDA BENİM BAŞKA ŞİKAYETİMDE YOK.AYRICA BURASIDA WAVE8500 SAYFASI DANDİK DEDİĞİN TELEFONUN SAYFASINDA NE İŞİN VAR KARDEŞİM..

bende de wave var ve tecrubelerımı aktarıyorum,benım bu sayfada olmam kadar dogal ne olabılır kı?

Zamanında Android'den bile güzel derlerdi Bada'ya. O dönemlerde ben de forumda senin gibi canımı dişime takıp yazardım ama kabullenemeyince hakaret bile etmeye başladılar. Ama şu an en azından Android'den bile iyi diyen kişi pek kalmadı. Bu kadar uğraşma arkadaşım sabit fikirli insanların fikirlerini biraz zor değiştirirsin. Zaten aklı başında olan kullanıcı iyice araştırır, karar verir, birkaç kişinin gazına gelmez. Şu an Wave 3'te bile GPS şikayetleri okuyorum. Daha Wave 3'te bile düzeltemedi Samsung Bada 2.0'ın bazı sorunlarını. Polemiğe pek girmek istemiyorum ama bizim telefonun sıfırı 700 bile etmez. En kısa zamanda telefonu değiştirmeni öneririm. Wave'in donanımı zamanına göre güzel ama o donanımı performanslı kullanabilen bir yazılım yok ortada. Araba sürmesini bilmeyen çocuğun altına BMW vermek gibi düşünün. Bada'nın diğer işletim sistemlerine yetişmesine daha çok var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMechanic -- 8 Mart 2012; 17:54:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheMechanic

quote:

quote:

Zamanında Android'den bile güzel derlerdi Bada'ya. O dönemlerde ben de forumda senin gibi canımı dişime takıp yazardım ama kabullenemeyince hakaret bile etmeye başladılar. Ama şu an en azından Android'den bile iyi diyen kişi pek kalmadı. Bu kadar uğraşma arkadaşım sabit fikirli insanların fikirlerini biraz zor değiştirirsin. Zaten aklı başında olan kullanıcı iyice araştırır, karar verir, birkaç kişinin gazına gelmez. Şu an Wave 3'te bile GPS şikayetleri okuyorum. Daha Wave 3'te bile düzeltemedi Samsung Bada 2.0'ın bazı sorunlarını. Polemiğe pek girmek istemiyorum ama bizim telefonun sıfırı 700 bile etmez. En kısa zamanda telefonu değiştirmeni öneririm. Wave'in donanımı zamanına göre güzel ama o donanımı performanslı kullanabilen bir yazılım yok ortada. Araba sürmesini bilmeyen çocuğun altına BMW vermek gibi düşünün. Bada'nın diğer işletim sistemlerine yetişmesine daha çok var.

HOCAM GÖNLÜMDE SAMSUNG GALAXY S2 VAR AMA ONADA DAHA ULAŞAMAYIZ SENEYE SIFIR OLMASADA 2.EL BİR GALAXY S ALMAYI DÜŞÜNMÜYOR DEĞİLİM..

• quote:

hasan,cins misin tipin mi öyle gösteriyo?Anlama kapasiten yok diye niye kendini helak ediyorsun ki?Yoruldun madem neden yardırıyorsun hala?git oyuncağınla oyna,ortam kirliliği yaratma!Biz beyni samsung tarafından yıkanmış w1 manyakları kendi aramızda takılalım,sorunlarımızı paylaşalım,çözüm arayalım mutlu olalım,sen niye gocunuyorsun ki,niye bizim yerimize kendini parçalıyorsun,mazoşist misin abi sen?sende ki beyin (varsa tabii) yıkamayla temizlenecek gibi de gözükmüyor burdan bakınca..Git bir doktora görün,vizitesi benden

• arkadaşlar bada 2.0 ile ben gayet mutluyum.
    bazı sorunlarım vardı hepsi bu yeni verisyonla çözüldü. burada paylaşmak istiyorum.

> öncelikle camera tuşu tutukluk yapıyordu. bu tuşu artık dokunmatik yaptılar. sorun çözüldü.
    > kapalı alanda lokasyon bulmazdı bu tel. artık google maps ile buluyor.
    > gps'i eskisinden daha hızlı buluyor.
    > chaton uygulaması gelmiş. whatsapp muadili. gayet kullanışlı.
    > foursquare uygulaması çıkmış. daha deneyemedim.
    > polaris office ile office dökümanlarına bakabiliyoruz. exceli word ppt vs.
    > live wallpaper desteği gelmiş. harika.
    > vaktiyle bu teli yerden yere vuruyordu insanlar gps, live wallpaper, whatsapp,foursquare için bakın adamlar hepsini çözmüşler.

amoled ekrana sahip 450 liraya bir tel daha var mı ? malınızn kıymetini bilin derim.

bu arada ben hero355in extreme olan CFW'ini kullanıyorum.
    kiese resmi sürüm çıksa yine de CFW kullanırım. yemişim kiesini..
    custom her zaman tercihimdir.

detaylara takılmayın büyük resme bakın. bu telin fiyat/performans oranı çok çok çok iyi çıkıyor.
    hep dediğim gibi bu teli alın üstüne de PS3 alın. kıvır zıvır uygulamalarla uğraşmazsınız. HD ekranda oyun keyfine varın...

• quote:

Orijinalden alıntı: Neo_1

quote:

hasan,cins misin tipin mi öyle gösteriyo?Anlama kapasiten yok diye niye kendini helak ediyorsun ki?Yoruldun madem neden yardırıyorsun hala?git oyuncağınla oyna,ortam kirliliği yaratma!Biz beyni samsung tarafından yıkanmış w1 manyakları kendi aramızda takılalım,sorunlarımızı paylaşalım,çözüm arayalım mutlu olalım,sen niye gocunuyorsun ki,niye bizim yerimize kendini parçalıyorsun,mazoşist misin abi sen?sende ki beyin (varsa tabii) yıkamayla temizlenecek gibi de gözükmüyor burdan bakınca..Git bir doktora görün,vizitesi benden

yakında kufur de eder bu, kim alır boyle tinerci cocukları buraya

• quote:

Orijinalden alıntı: laserss

arkadaşlar bada 2.0 ile ben gayet mutluyum.
    bazı sorunlarım vardı hepsi bu yeni verisyonla çözüldü. burada paylaşmak istiyorum.

> öncelikle camera tuşu tutukluk yapıyordu. bu tuşu artık dokunmatik yaptılar. sorun çözüldü.
    > kapalı alanda lokasyon bulmazdı bu tel. artık google maps ile buluyor.
    > gps'i eskisinden daha hızlı buluyor.
    > chaton uygulaması gelmiş. whatsapp muadili. gayet kullanışlı.
    > foursquare uygulaması çıkmış. daha deneyemedim.
    > polaris office ile office dökümanlarına bakabiliyoruz. exceli word ppt vs.
    > live wallpaper desteği gelmiş. harika.
    > vaktiyle bu teli yerden yere vuruyordu insanlar gps, live wallpaper, whatsapp,foursquare için bakın adamlar hepsini çözmüşler.

amoled ekrana sahip 450 liraya bir tel daha var mı ? malınızn kıymetini bilin derim.

bu arada ben hero355in extreme olan CFW'ini kullanıyorum.
    kiese resmi sürüm çıksa yine de CFW kullanırım. yemişim kiesini..
    custom her zaman tercihimdir.

detaylara takılmayın büyük resme bakın. bu telin fiyat/performans oranı çok çok çok iyi çıkıyor.
    hep dediğim gibi bu teli alın üstüne de PS3 alın. kıvır zıvır uygulamalarla uğraşmazsınız. HD ekranda oyun keyfine varın...

şimdi 2 tane çok bilmiş ukela tip gelir buraya "yok uçamıyo,yok kaçamıyo,yok çift burgu üçlü salto atamıyo,almayın bu telefonu,hatta almış olanlarınız öldüm fiyatına elden çıkarsın ayfon mayfon alsınlar " diyecekler...
    Sizi asla kaale almıyacağım kerameti kendinden menkul piksel tikileri,aslaaa..

• wave serısının amıral gemısı hakkında 10 yıllık pda kullanan,7 yıldır telefoncu olan uzmanlık alanı teknık servıs olan bır kullanıcının yorumunu ekleyeyım,yine badaturkiye den "Wave 3 ( 8600 ) Telefonda Navigasyon Sorunu Yaşayanlar" adlı konu dan alıntı,evet uzman arkadasımız ne demıs:
    Şu wave3 süper diyen arkadaşlarım evet katılıyorum karizma ve kalite olarak süper bir cihaz ancak işlemcinin 1.4 Olduğunu gözlemleyen kardeşlerim var mı ? bakın ben size sıradan bir kullanıcı olarak yazmıyorum ben 7 yıldır manisada telefonculuk yapıyorum uzmanlık alanımda teknik servis dokunmatik ve akıllı telefonla wave serisi ile veya sym serisi ile tanışan arkadaşlarım ben 2002 yılında pda ile tanıştım işimden dolayı sizin gözlemleyebildiğiniz yada gözlemleyemediğiniz bir çok farkı gözlemleyebiliyorum bu yüzden en basitinden çevrenizde galaxy ace'si olan bir arkadaşınız varsa o cihazı bi elinize alın bi kullanın derim 800Mhz işlemci var 278mb ram var ama bir bakın bakalım flash player konusunda ve performans konusunda nasıl bir cihaz kendimizi kandırmayalım lütfen stabilite sorununa katılıyorum cihaz fena şişiyor kapatıp açmadan ram'ı sıfırlamıyor ve cihazın işletim sisteminde ram'i yönetebileceğimiz bir arayüz bile mevcut değil kaldıki samsung'un orjinal sitesi dahil ram'in tam olarak kaç mb olduğunu gösteren resmi bir kaynak bile yok bunca yıllık deneyimim ile görüşümü belirtmem gerekirse bu cihaz u600 dediğimiz cep telefonunun yanlış anlamadınız CEP TELEFONUNUN yeni versiyonu yani u600s beğenen arkadaşlara bir şey demiyorum çünki bu konuda sizin deneyiminiz ve donanım ayrıca işletim sistemi ile olan ilişkilerinizdir mademki cihaza karşıdan bakacaksınız yani tipi önemli alın bi tane maketini koyun vitrine doya doya yakışıklılığını izleyin ancak liste fiyatı 999TL olan bu cihaza 950TL verilip alınması teknik anlamda bilgiye sahip kişilerce boşa para harcanması diyorum dediğim gibi teknik anlamı ilgilendirmeyen kişiler için doğru seçim süper cihaz diyorum her kez için hayırlısı olsun iyi günlerde kullanın efendim ..

Navigasyon konusunda ise söyledikleriniz doğru olabilir çünki bağlandı diyorsanız konumumu buldu diyorsanız yalan söyleyecek değilsiniz bulmuştur ancak benimde canım sıkılmıyor boşuna uğraşmıyorum yani bazı şeylerin selameti için uğraşıyorum bir sorun varsa desteklenir bunun üzerinde gidilir ve bununla ilgili sonuç alınır soruyorum kaç kişi var samsung'tan bu şekilde bağlantı kurarak özür dilenen ve dilenen özrü kabul etmeyip sitesinde ve dergilerde gps özelliğinin mevcut olduğunu ve bu özellik dikkate alınarak cihazın alındığını tüm kullanıcılara bir çözüm bulunması gerektiğini savunan ve bununla ilgili güncelleme çıkacağının sözünü alan ? Bu kadar para vermişiz kardeşim kimse madur olmasın adam vaadettiği bir özelliğin performansınıda tam verecek ben bu cihaza ilk açılışta hızlı sonra şişsin diye para vermedim yine ekliyorum ben bu cihaza konumu bir bulsun bir bulmasın diye vermedim ! He o güzel kardeşlerim varya nesi var diyen güle güle kullansınlar siz bu kafayla devam edin sırtımıza yüzümüze altın diyerek gümüş giydirmeye devam etsinler hadi kalın sağlıcakla..

• 
Sayfa: önceki 15701571157215731574
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.