Şimdi Ara

===> Samsung Wave | 3.3' SuperAMOLED - 1GHz - 5MP - 720p - 802.11n <=== (1567. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33.929
Cevap
51
Favori
1.920.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15651566156715681569
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Badayi cok seviyordum. Oyle uygulama falan isteyen tiplerden degilim.
    Yalniz yukledigim hic bir 2.0 fw sinde 1,2 deki orjinalliksadelikstabillik yok (ki tum 2.0 fwlerini ilk ciktiklari gun yuklerim)
    Simdi jvkc1 fwsindeyim ve naught oyununun appsten kaldirilmasi disinda bir sikayetim yok. Para vererek alanlarin gunahi neydi! :@
    Androidde kilit ekranindaki resmin komple suruklenmesi beni androidden direk sogutan neden :)
  • Ayrica wave imi 2010 Kasimda electroworldden aldim 1000 liraya. birakin 400 u 700 saysalar yine de satmam evde curuturum. Bakin bakalim androidin sonradan kurulup da bu kadar saglikli calistigi baska tel var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maytere

Ayrica wave imi 2010 Kasimda electroworldden aldim 1000 liraya. birakin 400 u 700 saysalar yine de satmam evde curuturum. Bakin bakalim androidin sonradan kurulup da bu kadar saglikli calistigi baska tel var mi?

bence dünya üzerinde birileri wave e androidi gsm özellliğide çalışacak şekilde kurabiliyor ama bu bilgi saklanıyor eminimki.
    hiç mümkün mü androidi kuruyorsun ama her ne tesadüfse gsm özelliği ve sensörler çalışmıyor. yok böyle birşey bu konuyu geo hotza versen herhalde 2 saatini alır çözmek. bunlar hep ticari dengeler.

dikkat ederseniz samsungda android cihazlar ya 650 lira ya da 1800 lira .. 1000 tl ye android cihaz (amoled ekran ve flashlı) yok pazarda.
    1000 tl ye harika ekranlı ve özellikli ama BADA cihaz alman gerekiyor. yani wave lere android kurulsa bada o gün biter. hep ticari dengeler gereği oluyor bu hikayeler...

• quote:

Orijinalden alıntı: huaner

Vay, popüler cep telefonu kaçırmayın:http://goo.gl/ErgFe

o işlemci hızıyla insanı kahreder bu alet
  • quote:

Orijinalden alıntı: FuXiN

quote:

Orijinalden alıntı: frukan

quote:

Evet aldım teli inşAllah senin içinde hayırlısı olur. Adroid bana halen karışık geliyor ama elde fazla seçenek yok

Çek git forumumuzdan .. Bizi bizimle bırak.. :):) Hayırlı olsun hocam. Çok yardımın dokundu buraya.

Estf. kardeşim ne yardımı ben burada okuduklarımı tecrübe ettiklerimi yeri geldiyse paylaşmışım en fazla :) Başınıza genede bela olurum yani telefon tanıdıkta zaten bada güncellemeleri falanını filanını ben yapacagım onun için ben sık sıkı bu forum başka forumlarad gezerim

Ön yargılı olmayı sevmem onun için androidde herşey var yeni telefonumun ekranı çok büyük zor zabdediyorum paratiklik olarak wavemi çok arayacagım ama stabillik konusunda android aşmış onu söyliyeyim :)

hayırlı olsun cihazınız sense arayüzü başka güzel hatta tüm diger marklalar dahil en iyi arayüz size tavsiyem bir süre custom romlardan uzak olun ben aldım alalı 15 ila 20 arası rom degiştirmişimdir fakat çok büyük farklar olmuyor iyi günlerde kullanın evo 3d nizi

• samsung apps de smart bölümünü karıştırın biraz arkadaşlar. Baya bir yeni uygulamalar var. Artı tintin de ücretsiz.
  • samsung'un gt 9500 kodlu hig-end bada 3.0 isletim sistemli bir telefon cikarabilecegini okudum az once twitter da.. en cok istedigim sey buydu.. beklemeye devam..

• quote:

Orijinalden alıntı: sadrag

samsung'un gt 9500 kodlu hig-end bada 3.0 isletim sistemli bir telefon cikarabilecegini okudum az once twitter da.. en cok istedigim sey buydu.. beklemeye devam..
    Bir araştırma yaptım,mobil işletim sistemleri uygulama sayıları hakkında.Buyrun:

Apple;ilk 16 ay da 100 bin uygulama

Android;ilk android telefon 29 eylül 2008 de "T-Mobile G1" adı altında abd de piyasaya sürüldü.Bu cihaz android ve HTC birleşimiydi.Ekim 2010 da android marketdeki uygulama sayısı 100 bin oldu.25 ayda uygulama sayısı 100 bin oldu.

Windows phone; 21 ekim 2010 da yayınlandı,uygulama sayısı ilk 1 yılda 50 bin e ulastı,şu an 70 bini geçti uygulama sayısı,18 ayda 70 bin uygulama

Bada;ilk wave telefon şubat 2010 da piyasaya sürüldü,bugün tarihlerden 3 mart 2012,aradan 25 ay geçmiş,samsung apps a giriyorum ,cihazımı seçiyorum ve uygulama sayısına bakıyorum,9150 uygulama

gördüğünüz gibi gönül dostları,istatistikler herşeyi açıklıyor,daha fazla söze gerek var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasan1133 -- 3 Mart 2012; 18:12:12 >

• 6 aydır beta sürüm kullanan biri olarak Bada 2.0'ı daha fazla bekleyemedim ve Galaxy Note ile android dünyasına adım attım. Wave ilk akıllı telefonumdu, çok severek almıştım. 1.5 yıl kullandım ve artık android ile devam ediyorum. Samsung çok kişiyi soğuttu ve bu güzel seriye yazık etti bence. Umarım toparlanır ve daha sağlam bir şekilde piyasada yer edinir Bada.
  • arkadaşlar bu arada.
    2.0 ile birlikte kapalı ortamda google maps yerinizi buluyor.

ayrıca burada çokca konuşuldu. live wallpaper desteği diye.
    live wallpaper desteği de gelmiş durumda.
    temalarda var bir sürü...
  • quote:

Orijinalden alıntı: laserss

arkadaşlar bu arada.
    2.0 ile birlikte kapalı ortamda google maps yerinizi buluyor.

ayrıca burada çokca konuşuldu. live wallpaper desteği diye.
    live wallpaper desteği de gelmiş durumda.
    temalarda var bir sürü...

Google Maps operator uzerınden calıstıgı ıcın yerimizi kapalı alanda da bulabilir.Live Wallpaper desteǧide geldi bayadır biliyoduk bunu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: engerex

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: frukan

quote:

Evet aldım teli inşAllah senin içinde hayırlısı olur. Adroid bana halen karışık geliyor ama elde fazla seçenek yok

Çek git forumumuzdan .. Bizi bizimle bırak.. :):) Hayırlı olsun hocam. Çok yardımın dokundu buraya.

Estf. kardeşim ne yardımı ben burada okuduklarımı tecrübe ettiklerimi yeri geldiyse paylaşmışım en fazla :) Başınıza genede bela olurum yani telefon tanıdıkta zaten bada güncellemeleri falanını filanını ben yapacagım onun için ben sık sıkı bu forum başka forumlarad gezerim

Ön yargılı olmayı sevmem onun için androidde herşey var yeni telefonumun ekranı çok büyük zor zabdediyorum paratiklik olarak wavemi çok arayacagım ama stabillik konusunda android aşmış onu söyliyeyim :)

hayırlı olsun cihazınız sense arayüzü başka güzel hatta tüm diger marklalar dahil en iyi arayüz size tavsiyem bir süre custom romlardan uzak olun ben aldım alalı 15 ila 20 arası rom degiştirmişimdir fakat çok büyük farklar olmuyor iyi günlerde kullanın evo 3d nizi

Teşkkürler kardeş Evet sense ara yüzü kesinlikle samsung sII arkadaşımda var kullandığım için iyi biliyorum ve wave ile hemen hemen aynı. Sony markalı başka androidli telde abimde var onun ara yüzüde berbat ve bir başka arkadaşımda iphone 4 işte onda görsellik biraz daha var ama android gibi değil.. Geriye htc kalıyor ve gerçekten ilk defa aldığım halde hem pratik hemde görsel ziyafet dorukta :) Tavsiyen için teşekkürler zaten android dünyasına yeni giriş yaptığım için bu konularda bilgim yok ve gerek duyacağımıda en azından şimdilik zannetmiyorum her yanıyla çok güzel bir telefon. Tekrardan teşekkürler :)

Unutmadan eklemek istiyorum wave'de şu gps için yaptıgımız ayarlarada harbi bize eziyetmiş açıyorum tak yerin yurdun belli

@hasan1133 Güzel bir açıklama olmuş aslında keşke bada ödüllü yarışma yapacağına belli başlı 50 -100 firmayla anlaşmış olup proğramları yaptırsaydı daha faydalı olurdu bada adına. Android ve ios marketlerine bakınca durum çok kötü :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FuXiN -- 4 Mart 2012; 11:30:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hasan1133

Bir araştırma yaptım,mobil işletim sistemleri uygulama sayıları hakkında.Buyrun:

Bada;ilk wave telefon şubat 2010 da piyasaya sürüldü,bugün tarihlerden 3 mart 2012,aradan 25 ay geçmiş,samsung apps a giriyorum ,cihazımı seçiyorum ve uygulama sayısına bakıyorum,9150 uygulama

gördüğünüz gibi gönül dostları,istatistikler herşeyi açıklıyor,daha fazla söze gerek var mı?
    Gerçeği bu sayıdan çok daha az olduğu..

Şu an baktım. Wave için 9146 uygulama var. Bunların 5255'i tema. Yani gerçekte 3891 uygulama mevcut. bada 2.0 SDK'nın haziran ayında çıktığını düşünürsek durumun ne kadar içler acısı olduğunu da anlayabiliriz. İki yıl oldu Whatsapp, Viber, Skype, Teamviewer, eli yüzü düzgün bir reader, eli yüzü düzgün bir navigasyon, eli yüzü düzgün bir sosyal uygulama (facebook, twitter vs), banka uygulamaları, doğru düzgün çalışan bir ofis uygulaması, mail uygulamaları gelmedi gitti.

İki üç Gameloft oyunu çalışıyor diye telefona akıllı telefon diyesim gelmiyor

• @williamwallace88

2-3 adam gıbı oyun var haklısın ama onlarda da beyaz ekran hatası mevcut sim3 de nfs hot pursuit de ve bir kac oyunda daha,acıyorsun bembeyaz ekran gelıyor karsına

cok zoruma gıdıyor cok,o kadar vaadler verdı kı samsung,sımdı bır bakıyorsun yuzune bakmıyor bada nın,akıllı telefon aldık 3310 dan farksız durumda su an
  • bazen yorumları okuyorumda çok üzülüyorum wave yi yerden yere vuruyolar bu en son yorumdaki hasan1133 arkadaşımızda 3310 benzetmiş insaf yani tamam samsung vaatlerinde bulunmuyo ama wavede küçümsencek bi telefon değil lütfen bada 2.0 gelicek gelmese bile wavenin video çekimi ve ekran kalitesi yeter.....
  • Hasan hic kusura bakma ama 700 liraya alabilecegin baska alternatif yok. Yani oyun uygulama takintisi olmayan biri bu telefonu pasa pasa alir.

• quote:

Orijinalden alıntı: kovboy141

bazen yorumları okuyorumda çok üzülüyorum wave yi yerden yere vuruyolar bu en son yorumdaki hasan1133 arkadaşımızda 3310 benzetmiş insaf yani tamam samsung vaatlerinde bulunmuyo ama wavede küçümsencek bi telefon değil lütfen bada 2.0 gelicek gelmese bile wavenin video çekimi ve ekran kalitesi yeter.....

sen hıc 3310 u kullanırken telefonda olan uygulamalardan herhangı bırını kullanırken bır sıkıntıya rastladın mı?
    wave e bakıyorsun ,elıne alıyorsun aletı,oyun oynayacaksın bada 2 de,o da ne oyunun ortasında oyundan cıkıyor ya da oyun acılıyor beyaz ekran sonra ne oluyor sınırden kuplere bınıyorsun
    telefonun uzerınde olan telefonun ozellıgını kullanamıyorsun kı

3310 da sınırden kuplere bınmezdın,acardın yılanını buyuk bır keyıfle oynardın ama bada da buyuk bı sevkle acarsın cat menu de ya telefon res atar ya da menuye atar senı,stres yuzunden omrunden alır

• quote:

Orijinalden alıntı: maytere

Hasan hic kusura bakma ama 700 liraya alabilecegin baska alternatif yok. Yani oyun uygulama takintisi olmayan biri bu telefonu pasa pasa alir.

baska alternatıf mı yok? elının altında ınternet var usenmeyıp 5 dk arastırma yapsan alternatıfler cıkar karsına
    örneğin; sony xperia neo v,nerdeyse wave 2 ıle aynı fıyatta 650-700 arası,donanım ozellıklerı de aynı,neo v nın ek olarak android 2.3 olması ve camerasının 3d cekım yapabılmesını dememe gerek var mı?

ayrıca forumu karıstırırken bı uyenın yazısına denk geldım,onu da kopyalayayım

"Size ısrarla Symbian Annalı ya da Belle'li bir N8,C7,C6-01 incelemenizi öneririm.Bu yazdığım cihazlar Wave 1-2 ile aynı dönemde çıkmışlardı ve forumlarda hangileri daha iyi diye atışmaların ardı arkası kesilmiyordu.Bizler 680 Mhz'lik,256 Ram'li donanımları yüzünden Symbian takıldığı için dalga geçiyorduk.Bizim Bada 1,2'miz akıyor diyorduk ki gerçektende öyleydi.Şimdi bu Nokia'lara 2 güncelleme geldi,cihazları tanıyamadık.Bırak takılmayı yavaşlama yok.Uygulama mağazasını zaten işin içine katmıyorum,eziliriz.Uzun lafın kısası,iOS'un bitmeyen desteği,Android'in uçup gitmesi ve Symbian'ın güncellemeleriyle şeklini düzelmesini gördükçe,Bada'nın yerinde sayması daha da göze batar bir hal aldı.Bada 2'nin 2 büyük yeniliği var bizlere.Birincisi yeni bir dizayn,İkincisi ise şarjın eski versiyonlara göre kısa gitmesi.Bunun dışında benim için iyi kötü diyebileceğim birşey yok. "

madem ısrarcısınız hala, bada nın buyuk eksıklerınden 17. sını de ekleyeyım,arastırdım ,bada kullanan bırı bı deney yapmıs;
    "malesef kardeş aynı değil arkadaşın s3353 u var modem 1. katta bizde 2. katta yanyana duruyoruz onun 2 dış çekiyor benim hiç gormuyor trident bile bizim durduğumuz yerde 2 dış çekiyor. ama ışte malesef bizim badalarda böyle bir sorun var"

• akıllı telefon nedir?
    maillerinizi okursunuz, gönderirsiniz,
    internete girersiniz, haberleri okursunuz.
    navigasyonu vardır, yol tarifinde kullanırsınız.
    anlık mesajlaşma gerekirse bu kişilerle sohbet tarzı konuşabilirsiniz.
    görüntülü görüşme yapabilirsiniz.
    fotoğraf ve video çekip, bunlar üzerinde oynama yapıp mesaj ya da maille gönderebilirsiniz.
    yapılacaklar ajandasını tutup ilerleyen günlerde yapacağınız işleri alarm ile hatırlayabilirsiniz.
    radyo dinleyebilirsiniz.

bunları yapan bir telefonunuz var ise bu akıllı telefondur.

ama sizler oyun oynamak için alıyorsanız orasını bilmem.
    ben bu yazdıklarımı bada 1.2 ile de yapıyordum bada 2.0 ile de.
    oyun yok diye bir telefonu kötülemek ancak çocukça bir davranıştır.
    hem burda hem badaturkiye de sürekli "whatsup, angrybird" bekleyip duruyorlar.
    demek bu telefon bu iki uygulamayı çalıştırsa "muhteşem telefon" olacaktı.

evet telefon 4 4lük değil, eksikleri çok. ama bu eksikler bir akıllı telefonda "bulunması şart" olanlar değil.
    varsın uygulaması az olsun, ihtiyacım olanlar zaten telefon ile geliyor. az birşeye ihtiyaç duyuyorum zaten.
    1800 tl verip aldığınız iphone4 ve ios da bile arama engelleme özelliği yok haberiniz var mı?
    sizi rahatsız eden bir numarayı engellemek için belli bir servera internet üzerinden üye olmanız ve o numarayı bildirmeniz gerekiyor.
    sürekli servera bağlı kalacaksınız.
    siz zannediyor musunuz ki ios ve android kusursuz?

bada da yazılım az diyorsunuz da bu SAMSUNG un suşu değil. yazılımcıların suçu.
    piyasada oturmuş 2 sistem varken onları bırakıp yeni çıkan bir sisteme uygulama yazmakla vakit kaybetmek istemiyorlar.
    100.000 dolar ödüllü yarışma yaptı samsung, yeter ki yazılımcılar bada için birşeyler yazsın diye.

sizler apps dan kaç tane uygulamayı SATIN ALDINIZ? hep beleş uygulama aradınız.
    sen paramı ödemezsen ben yazmam ki uygulama...

piyasaya çıktığı zaman WAVE 1 f/p olarak en iyisiydi.
    hala daha bir çok pahalı telefondan daha iyi.
    ios ve ip4 de bile ekran benim wave 1 imden daha kötü.

bu arada ben telefonumu spot almadım.
    10 ay önce üretimi durmuş bir telefonu 2. el aldım..
    wave 2 vardı piyasada ama onu almadım. özellikle 1 aldım.
    çünkü ihtiyaçlarımı belirledim, neye ihtiyacım olduğunu neye ihtiyacım olmadığını netleştirdim ve öyle aldım.
    büyük ekrana ihtiyacım yoktu mesela... o nedenle 2 yi direk listeden çıkardım.
    temiz bir w1 buldum ve aldım.

sizler ihtiyacınıza göre almadığınız için şimdi ihtiyaçlarınızı karşılamıyor diye yakarışlarınız var.

ekleme:

yukarıda bir arkadaşın alıntısını koymuş ve "bu da var" demiştin.
    ben de bir arkadaşın mesajını alıntı yapayım.

quote:

android veya ios uygulamalarını ne apple yapıyor nede başka bir firma.uygulama oyunları yapmak geliştiricilerin elinde.android bir sistem yapmış ve buyrun kullanın buna göre oyun uygulama yapın demiş.samsung cihazı ve sistemi üretip ortaya koymuş.uygulamaları yapmakta geliştiricilere düşmüştür ki bada fazla bir geliştirici potansiyeline sahip bir yazılım değil.o yüzden burda kalkıp yok şunu alsaydım yok android şu kadar ayda şukadar yazılım çıkarmıştı,ios bu kadar yazılım çıkarmıştı falan deyip bi tarafınızdan atıp tutmayın.o uygulamaları oyunları google veya aplle yapmıyor kardeşim .uygulama geliştiriciler yapıyor..bunuda minik beyinlerinize sokun.kimse size zorla gidin bu cihazı alın demedi..ama elinizdekinin değerini bilin..android in yarısı virüs dolu..bada da öyle bir sorun yok...istiyen istediği gibi anlayabilir.tabi anlama kabiliyetine sahipse..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 4 Mart 2012; 20:57:26 >

• Bu kadar kisinin ihtiyacini karsilamiyosa bir sorun vardir.fiyati uygundu tercih ettik ama vaadler tutulmadi.siz ovuyosunuz diye,biz yeriyoruz diye para almiyoruz sonucta, herkese hitap edicek diye bi durum yok.siz memnun olabilirsiniz ama ben pismanim aldigima.bana yetersiz geliyo,aldigimizda daha iyi olucak dendi,yani malzemeyi bilip aldik gibi bi duruma siginmamali.
  • 
Sayfa: önceki 15651566156715681569
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.