Şimdi Ara

Samsung’un yeni nesil NVMe SSD kartları görünmeye başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung’un yeni nesil NVMe SSD kartları görünmeye başladı

SSD pazarının hakimi konumunda olan Samsung, yeni modellerin hazırlıklarına devam ediyor. Samsung 960 serisinden ileriye geçecek olan yeni seride yer alacak modeller ortaya çıkmaya başladı.

Farklı isimlendirme

Samsung’un bu yıl Evo ve Pro isimlendirmesi yerine rakamlarla yoluna devam edeceği iddia ediliyor. Yani Samsung 980 üst seviye ve Samsung 970 alt seviye şeklinde iki farklı numaralandırma göreceğiz.

Samsung 970 SSD modeli PM971 M.2 NVMe kartı üzerinde şekilleniyor. İnternete sızan görsellerde çok kompakt bir SSD kartı göze çarpıyor. 64-bitlik TLC V-NAND modülü kullanacak olan kartta ayrıca LPDDR4 DRAM tampon bellek ile Proton kontrolcüsü kullanılacak. Tüm bileşenlerin bir kartta birleştirilmesi 22mm x 16mm x 1.5mm ölçülerinde bir paket ortaya çıkarıyor.

Ayrıca Bkz.iMac Pro için AMD Radeon Pro Vega üretimi hızlanıyor

Samsung 970 SSD modeli 1500MB/s okuma hızlarına ve 900MB/s yazma hızlarına sahip olacak. IOPS tarafında ise 190 000 okuma ve 170 000 yazma performansı görüyoruz. Kapasite tarafında 128GB-256GB-512GB seçeneklerinin olması bekleniyor.

Samsung’un yeni nesil NVMe SSD kartları görünmeye başladı

Samsung 980 SSD modeli ise PM981 kod adını taşıyor. Yine 64-bitlik TLC V-NAND modülü kullanacak olan SSD sürücü kapasiteye bağlı olarak 3200MB/s okuma hızlarına, 2400MB/s yazma hızlarına ulaşabiliyor. Isı dağıtıcıya sahip Polaris V2 kontrolcüsünü kullanan sürücüde 512GB ve 1TB kapasiteler olacağı belirtiliyor. Bazı perakendecilerde görünmeye başlayan PM981 kartlar 233$ ve 439$ fiyat etiketine sahip. Henüz resmi olarak duyurulmadığı için detaylar net değil. 

• Niye yapmiyorlardi diyordum neredeyse 2 yildir ve sonunda geldi :D

• PM981 1TB ve 439 dolar. Çok güzel bir fiyat aslında eğer bu şekildeyse. Dolar ssdlerin çıktığı dönemdeki gibi 1,8 falan olsa 700-800 civarı max bunun fiyatı olur ve f/p da gayet iyi olurdu. Ama dolar 3,8 e dayanmışken ülkemizdeki fiyatını düşünemiyorum :(

• benim 850 pronun emekliye ayrılma vakti geldi. 980 pro bekle beni . Seninle heyecan kasırgasında savrulacağız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.o.T.u.S -- 26 Ekim 2017; 14:30:55 >
  • Hızlar efsane olmuş ama fiyatlarda öyle olacak gibi duruyor.

• 500 mb standart bir kullanıcıya yetiyor. bu kadar para vermek saçma bence

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.