Şimdi Ara

Samsung'un S Voice asistanı kullanımdan kaldırılacak!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Samsung'un bir ses asistanındaki ilk deneyimi, Galaxy S3 ile çıkış yapan ve vasat bir ürün olan S Voice idi. Daha sonra 2012'den 2017'ye kadar üretilen çoğu Samsung cihazında yerleşik uygulama olarak yer aldı ve sonunda Galaxy S8'den başlayarak daha iyi bir ses asistanı olan Bixby ile değiştirildi. S Voice bu süre boyunca işlevselliğini korudu, ancak bu artık geçerli olmayacak.

1 Haziran'dan itibaren işlevini yitirecek

SamMobile'ın bir raporuna göre , Samsung'un S Voice'u 1 Haziran 2020'den itibaren çalışmayı bırakacak. 1 Haziran 2020'den sonra S Voice'u kullanmaya çalışırsanız S Voice'tan yalnızca “İsteğinizi işleme koyamıyorum. Daha sonra tekrar deneyin" yanıtını alacaksınız.

Ayrıca Bkz.Google, Arama ve Haritalar'da sanal sağlık hizmetleri seçeneklerini gösterecek

S Voice asistanının bulunduğu telefonlar; Galaxy A3, A5, A7, A8, A9, Galaxy Note FE, Galaxy Note 2, 3, 4, 5, Galaxy S3, 4, S5, S6, S6 Galaxy Note Pro 12.2, Galaxy W, Galaxy Tab 4, Galaxy Tab 4 8.0 / 10.1, Galaxy Tab S8.4 ve S10.5

• S3 te azmı kullandık üzüldüm

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • S3 deki çöplerden yalnızca birisiydi, direkt devre dışı bırakırdım

• Aynı dönemlerde çıkan siri ise hala kullanımda...

• Tamamen silmeli arka planda çalışıp Ram/İşlemci harcıyor ve komut bekliyor. Samsung bu uygulamayı güncelleme ile silmezse kasıtlı olarak telefonları yavaşlatıyor demektir.

• S Voice kadar Bixby'de gereksiz. Siri'de olduğu gibi Türkçe dil desteği olmadıkça bizim için anlamı yok.

• Bixby de kaldırılsın. O tuşa Native olarak istediğimiz özelliği atayabilelim...

• OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle ve kesinlikle katılıyorum.

• Kaldırılmasın yahu, basit komutlarda çok işe yarıyor. Yataktan aceleyle fırlayıp dışarı çıktım, telefona baktım ekran karanlığı geceden kalma olduğu için görünmüyor. Bixby'ye aydınlatmasını söylüyorum hemen hazır. Yoksa gölge bulacağım kendim yükselteceğim vs. Türkçe olsa kesinlikle daha işe yarar olur da, az da olsa işe yarayan bir şey hani. Düğmesi de kaldırıldı yeni cihazlarda. Açma kapama düğmesi artık, basılı tutunca bixby, çift basınca kamera açılıyor. Bixby'yi değiştirmenin yolu var mı bilmiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.