Şimdi Ara

SAMSUNG'un KU / KS Oyunu... Oyuna Geldik! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
2
Favori
4.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben 4349TL'ye aldım 2 adet Samsung 3D gözlük ile birlikte.
  • 55 ju7000 için hangi 3 d gözlük ve smart klavye almalıyım arkadaşlar
  • keremdaras K kullanıcısına yanıt
    3D gözlük Samsung SSG-P51002 (2'li paket)

Diğer Samsung TV'm 40H6270 için aldığım MICROSOFT All In One Media Keyboard 55JU7000 ile de sorunsuz çalışıyor. Tavsiye edebileceğim bir Smart TV klavyesi.
  • Adam diyor ki boykot edelim aşağısında kaç 3D gözlükle ne kadara aldın mesajı geçiyor:D

Beyler olay şu; ben 40ku7000 aldım 10 dk kullanamadım. Bozuk cikti. Değisim en az 1 hafta sürer dediler. Türk üm ya ben sanki enayiyim; 2500 TL sayıp en az 1 hafta bekleyeceğim. İade ettim, 3 hafta oldu paramı daha geri alamadım. Şuanda hala yatırmadılar. Bırak kalitesini vs sini, adamların servisi tok satıcı. Nasıl olsa 1i gider 10u gelir; yarısı zaten hakkını aramayı bilmiyor, yarısını da ben tokatlarım diyor. Çünkü burası muz devleti ona göre. He boykot etmez, bu hayalet gibi içi boş firmaya korelilere ben parayı vermek istiyorum hem de çok istiyorum dersin, ödersin; orası senin bileceğin iş.

Ben derim ki sony ye bak. Arçelik/Beko ya bak. Çok zorda kaldın aynısının sarısı LG al. Ama samsung tv garantisi bitip bozulunca, yada durduk yere hata verince o servis seni insan yerine koymayacak. Bunu da bil.

Ben samsungzede olarak gittim beko quatro serisine baktım. Panel lg üretim. Servisi çok yaygın, garantisi 2 yıl değil bu firmalar gibi 3 yıl. Test ettim on numara. Vertical banding, ghosting vs yok. Gayet temiz. Şimdi neden boykot etmeyeyim de gidip bir daha samsung alayım? Var mı bir açıklaması?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Istanbulo -- 12 Ağustos 2016; 0:30:03 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• eşşek olana semer vururlar.
    biz şöyleyiz biz böyleyiz
    asarız keseriz coşarız demenin alemi yok.
    biz mersedes suren cadır milletiyiz.
    eller aya biz şortla tank kovalamaya gideriz.
    avrupa 50 senedir uretip satıyor.(kopyala yapıştır deil)
    biz tabiki ikinci sınıf bir ulkeyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Nedir bu ülkemize karşı olan tutum,
    Bu nasıl bir çifte standarttır?
    Bize özel Otomobil üretirler, avrupaya göre,kazalarda kağıt gibi yırtılan, bilmem kaç milim daha ince sac'dan,

Bize özel telefon üretirler LTE olmaz SD kart desteği vs. vs. yoktur.

Ve aklıma gelmeyen binlerce üründe olduğu gibi,
    televizyonlardada yine, Bize özel tv yaparlar...

Konu ile alakalı olduğu için,
    2015 model LG'nin UF850 7 / V modellerinde olduğu gibi,
    samsung'uda, 2016 modellerinde bu yöntemi uyguladığı için kınıyorum...
    Yine onlara 2016 modellerinde,
    Üstün performanslı KS 7000 serisi uygun görülürken,
    Bizlere ise, ses'ten görüntüye, performansa birebir etki edecek birçok özelliğini kırptığı KU 7000 modellerini münasip görüp KU-kalamışlar...

Arkadaşlar esasen bu bir boykot mesajıdır,
    Bırakın tv'yi elimizden geldiğince bize uyguladıkları bu tür çifte standartlı ürünlerini boykot edelim...
    Biz önümüze her konan şeyi yiyecek kültüre sahip ikinci, üçüncü sınıf bir insan/ülke değiliz...

____KONUYA İLAVE____

Bu ne kepazeliktir arkadaş, bu ülke bunu hak etmiyor,
    tam tahmin ettiğim gibi,
    büyük beklentilerle 2016 modellerini beklediğimiz Samsung çevirdi fırıldağını, yaptı yapacağını...
    2015 model ju7000 lerle kıyaslanmayacak, KU7000 modellerini resmen bize KUkaladı hayırlı olsun....

Gördüğüm kadarı ile
    40/50/55 KU7000'ler TR'de raflardaki yerlerini aldı haydi geçmiş olsun

Bu saatten sonra KS modeli TR'ye gelirmi derseniz hiç ihtimal vermiyorum,
    çünkü sanırım samsun bu yolla malı götürme paşinde ama umarım ben yanılıyorumdur...

Bende ku7000 modellerinin, bagzı satıcılardan cihazın vestel manisa fabrikasında üretildigini ve dürüstlükten taviz verilip ,üretim yerinin yurt dışı yazdıgını duydum :(( bence tarışmaya açık bir konu. cibazı birebir inceledim, kasa plastik, cerceveyi elinizle tutsanız elinizde kalacak gibi :(( ayaklar keza onlarda ters bir hareket olsa kırılacak gibi , eski 7000 serilerindeki malzeme ve görüntü kalitesini göremedim :(( usb 3.0 olmayışı kötü , mouse destegi yok :((
    Kumandayı tanıtırken akıllı dediler ve bir baktım kumandada tuş yok :)) acaba firmamı akıllı yoksa tüketiciler mi :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naymear -- 27 Eylül 2016; 22:48:30 >

• 50 hz 100 hz olayını bilseydim bu tv yi almazdım. hareketli görüntülerde kötü. daha sonra ise kirli bir ekranı olduğunu farkettim. servis geldi paneli değişecek dedi . şu an beklemekteyim. mağazasında kayda değer bi youtube var. bu da ayrı bir eksi . ben sony 55 kd serisi almak istiyordum. 1000 tl fark vardı arasında. fakat keşke sony alsaydım pişmanlığı içindeyim.

• Orijinalden alıntı: LMNTRIX

tam tahmin ettiğim gibi,
    büyük beklentilerle 2016 modellerini beklediğimiz Samsung çevirdi fırıldağını, yaptı yapacağını...
    2015 model ju7000 lerle kıyaslanmayacak, KU7000 modellerini resmen bize KUkaladı hayırlı olsun....

Gördüğüm kadarı ile

çünkü sanırım samsun bu yolla malı götürme paşinde ama umarım ben yanılıyorumdur...

Efendim bu yorumdan pek bişey anlamadım

55" 2800-3000 TL civarına 55KU7000'e karar kılmıştım. Farklı bir model tavsiyeniz varmıdır

Konu baya uzun 20 sayfa dolaştım ama 55KU7000 hakkında fikriniz nedir?

Saygılarımla

Daha önce aynı şekilde gelen sorulara
    cevap vermişdim ama yine vereyim;
    Evet bu konuyuda açan ve ilk gündeme getiren bendim ama,
    2016 model vasat philipsler,lgleri, vs. modelleri ele alınca,
    hernekadar özelliklerinden kırpılmış olsada, muadilleri arasında şuanda performans açısından
    orta sınıfa hitap eden tek marka model var,
    Oda samsung KU7000'dir.
    Yani herne kadar kötünün iyisi olsada ku7000 özellikle oyuncular için tavsiyemdir,
    Ama elbette maddi açıdan KS alınabiliyorsa dahada iyi olur...

• Orijinalden alıntı: dallass

Orijinalden alıntı: LMNTRIX

tam tahmin ettiğim gibi,

Gördüğüm kadarı ile

Efendim bu yorumdan pek bişey anlamadım

55" 2800-3000 TL civarına 55KU7000'e karar kılmıştım. Farklı bir model tavsiyeniz varmıdır

Konu baya uzun 20 sayfa dolaştım ama 55KU7000 hakkında fikriniz nedir?

Saygılarımla

Daha önce aynı şekilde gelen sorulara
    cevap vermişdim ama yine vereyim;
    Evet bu konuyuda açan ve ilk gündeme getiren bendim ama,
    2016 model vasat philipsler,lgleri, vs. modelleri ele alınca,
    hernekadar özelliklerinden kırpılmış olsada, muadilleri arasında şuanda performans açısından
    orta sınıfa hitap eden tek marka model var,
    Oda samsung KU7000'dir.
    Yani herne kadar kötünün iyisi olsada ku7000 özellikle oyuncular için tavsiyemdir,
    Ama elbette maddi açıdan KS alınabiliyorsa dahada iyi olur...

hocam ben JS7200 e bakıyordum ama 55KS8500 ve üst modellerinde kampanya varmış. KS8500 ü şu an 6500 TL civarına bulabiliyorum. yanında S7 hediyesi de var. onu da 2000 TL den satsam bana maliyeti 4500 lere gelecek. Mantıklı mı sizce?

• Habidin kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım
    Daha önce basettim yine söyleyeyim
    Telefon ihtiyacı olan
    Yada telefonu kolay bir şekilde satıp paraya dönüştürebilecekler için
    Kaçırılmaması gereke bir kampanya..

Yani hem telefon hem televizyon üst düzey,
    Ve çok uygun fiyata,
    daha ne olması beklenir.
    Bundan iyisi şamda kayısı...

• Habidin kullanıcısına yanıt
    Yine bir magaza ziyareteimde , ku7000 serisinde 4k mac yayını vardı beşiktaş galatasaray maçı ben böyle rezalet bir görüntü görmedim. quaresma saçıyla tenrengi bir birinden ayırt edilmiyor ve saha fosforlu yeşil gözüküyor, dikat ettim topa vuruldugunda panel.50 hz oldugu icin saha çızgileri kamera kareket etikçe arakasında gölge bırakıyor. Görüntüdemi sorun var acaba dedim ev yayını açabilirmiyiz dedim satıcı eve kaydettiği görüntüyü taktı renkler rezalet ve ten rengi resmen pastel anime çizgi filim gibi ten renkleri, insanların yüzü sap sarı gözüküyor detay yok :(( rica ettim philips 49pus6561 serisine taktılar ten rengi muhteşem arada 4 kat fark var , lg 49uh650 taltılar renkler yine samsungtan iyi onunda panelden 50 hz olması kötü :(
    50ku7000 kısacası renk kalitesi malesef çok kötü panel 50 hz ve yerli üretim diye dedikodular var
    49uh650 renkler 50ku7000 gore guzel ama hareketli sahnelerde titremeler var :((
    49pus6561 renkler güzel , paneli 100hz hareketli sahneler mükemmel bence kesinlikle görüntü kalitesinde 3 cihaz arasında bunu önerirrim , birşeye berbat veya kötü demek için incelemiş olmak yada yan yana aynı görüntülerde kıyaslamış olmak lagzım , malesef artık smsng 2012 2013 yıllarında ürettiği kadar kaliteli tvler üretmiyor tüm malzemeler plastik :((

• quote:

Orijinalden alıntı: Naymear

Yine bir magaza ziyareteimde , ku7000 serisinde 4k mac yayını vardı beşiktaş galatasaray maçı ben böyle rezalet bir görüntü görmedim. quaresma saçıyla tenrengi bir birinden ayırt edilmiyor ve saha fosforlu yeşil gözüküyor, dikat ettim topa vuruldugunda panel.50 hz oldugu icin saha çızgileri kamera kareket etikçe arakasında gölge bırakıyor. Görüntüdemi sorun var acaba dedim ev yayını açabilirmiyiz dedim satıcı eve kaydettiği görüntüyü taktı renkler rezalet ve ten rengi resmen pastel anime çizgi filim gibi ten renkleri, insanların yüzü sap sarı gözüküyor detay yok :(( rica ettim philips 49pus6561 serisine taktılar ten rengi muhteşem arada 4 kat fark var , lg 49uh650 taltılar renkler yine samsungtan iyi onunda panelden 50 hz olması kötü :(
    50ku7000 kısacası renk kalitesi malesef çok kötü panel 50 hz ve yerli üretim diye dedikodular var
    49uh650 renkler 50ku7000 gore guzel ama hareketli sahnelerde titremeler var :((
    49pus6561 renkler güzel , paneli 100hz hareketli sahneler mükemmel bence kesinlikle görüntü kalitesinde 3 cihaz arasında bunu önerirrim , birşeye berbat veya kötü demek için incelemiş olmak yada yan yana aynı görüntülerde kıyaslamış olmak lagzım , malesef artık smsng 2012 2013 yıllarında ürettiği kadar kaliteli tvler üretmiyor tüm malzemeler plastik :((

Ben şu an KS8500 ile XD8505 arasında kararsız kaldım.

KS8500 de usb 3,0 ve çift tuner yokmuş.
    XD8500 de ise android tv nin kötü olduğunu söylüyorlar.

karar veremiyorum.

• Tvleri kagıt üzerinde kıyaslarsak ks8500 alıp gidersiniz fakat iki tv yan yana kıyaslarsanınız ks8500 gerektiginden fazla parlak oldugunu ve gözü yordugunu farkedersiniz hatta saga sola dogru kareket edin tvnin ekranının çok yansıma yaptığını göreceksiniz, xd8500 ise daha dogal göz yormayan renklere sahip oldugunu görürsünüz. sony kesinlikle ev yayınını samsungtan çok çok iyi gösteriyor. İmkanınız varsa iki tvdede ev yayını açtırıp seyredin zaten sözylediklerimi tek tek farkedeceksiniz ve sony xd8500 derim.Android sistemini test etmedim onun hakkında yorum yapamıyorum. Sadece bildigim sony android işletim sisteminde telefondon begendiginiz bir uygulamayı tv yükleyebiliyorsunuz.

• Siyahlar denildiği zaman siyah zati resimdeki siyahdır,örnek:filmde adam siyah ceket giyiyor o ceket rengi koyu gri değil siyaysa ok.. ışık sızması bütün ledlerde var yani olmayan yok, karanlık ortamda kanal değiştirirken ekran kendini kapanır gibi siyah beklemesin kimse OLED paneller bunu yapıyor,LG de karanlık ortamda ekran koyu gri, samsunglarda laciverttir ,resimdeki siyahlar ile panelin siyah seviyesini ölçmemek gerek ,sonuçta bütün led panellerde led aydınlatma ampüller sürekli açık, samsung super amoled ekran telefon kullananlar s serisi yada note serisi, ekranın karanlık ortamda kalitesini bilir her pixsel kendi ışığını yakar siyah ekranda ışık yanmaz oled tv'ler bu yüzden raflarda yerini alıcak, o yüzden takılmayın dostlar yada rgb led şerit yapın odanıza ambiyans olsun

• hocam 60ks8000 icin 7000 fiyat aldım biliyosunuz yarın son gün ve s7 telefon hediye ediyor.

yada 60ku 7000 alacagım. bana 3500 tlye mal olacak .

telefon fiyatını düstükten sonra ku 3500 ks 5000 tlye mal olacak .

sd yayınlarda vs kalite farkı yasarmıyım ikisi arasında öyle cok 1080 p izleyen birisi değilim.

lütfen kısadan neden ve hangisini tercih etmeliyim ozetlermisiniz. 1500 farka değermi

şimdidem tşkler
  • dallass kullanıcısına yanıt
    Sevgili Dallas,

Bilgilendirme de sanki bir ynalış var gibi.

KS serisi SUHD TV yani Quantum Dot panelleri ifade ediyor.
    KU serisi ise UHD TV serisi LED UHD TV'leri gösteriyor.

7 = 7 olarak düşünmemek lazım kısaca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xaxxixxax

Sevgili Dallas,

Bilgilendirme de sanki bir ynalış var gibi.

KS serisi SUHD TV yani Quantum Dot panelleri ifade ediyor.
    KU serisi ise UHD TV serisi LED UHD TV'leri gösteriyor.

7 = 7 olarak düşünmemek lazım kısaca.

Mesele dot mot değil
    Elbette ku ile ks arasında kulvar farkı var,
    Mesele ku modellerinin sülalesi bize gelmişken,
    Neden çoğu Ks modellerinin ülkemize gelmeyişi,

Şimdi aynı şeyi
    Panasonic yapıyor
    Nerede dandik modeli var onu türkiyeye göndermişler...

• Bir de şu modellerin başında UE - UN ile başlayan model isimleri arasında fark var. Hertz değeri özellikle. Açıklığa kavuşturabilecek var mı?

• bizdeki ku7000 avrupadaki adı ku6400.amerikada daha da başka
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.