Şimdi Ara

Samsung TU8000 renk ve ekran ayarları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
3.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: VitesKolundakiTesbih

samsung 65ru7440 model benim tv.

o modelde nasıl olmaz şaşkınım.

samsung müşteri hizmetlerine sordum yokmuş şuan için.
    türktelekom firması zahmet edip uygulamayı yüklerse bu modele sevineceğim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 55” tu800 5500 e gelecek almayı düşünüyorum ne dersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevap için biraz geç kaldım sanırım.

2 haftadır kullanıyorum bu modeli, ilk başlarda ekranın büyüklüğünden ve renk ayarlarından dolayı görüntü biraz soluk gelmişti fakat bir kaç günde ara ara renk ayarlarını deneme yoluyla istediğim hale getirdim ve şuan gayet memnunum. Bir sıkıntım yok. Sadece kanal geçişleri biraz yavaş kalıyor böyle bir cihaz için. HDR özellikle netflix'de vs baya etkisini gösteriyor.

• aknskn A kullanıcısına yanıt
    Kaçırdım bende indirimi araştırıyorum yine. Kaç metreden izliyorsunuz acaba
  • MEMATİ kullanıcısına yanıt

3.5 4 metreden.

• quote:

Orijinalden alıntı: nuwanda87

Geçen ay 75tu8000 model tv aldık. Sene başında da 55q60 almıştık. Bu iki tv’nin de görüntü ayarlarını bu sitedeki ayarları bire bir yaparak yaptım. Memnunum.
    Samsung’un görüntüsü hoşumuza gittiği için bu 3. almış olduğumuz samsung oldu. Sorunsuz mu? Hayır. Ama çok yüksek modellere de öyle bütçe yetmediği için ve uzun ömürlü olsun niyetiyle alıyoruz ve kullanıyoruz ama durduk yere çat diye bozulabilecek alet bunlarda. Çok çok para vermek yerine yanına güzel bir ses sistemi alınması mesela daha mantıklı.

“Canlı”görüntü bazı 4k ve hdr olan videolarda güzel oluyor, onun dışında göze batıyor. Başlarda sık sık kontrol ediyordum. Film moduna alıştıktan sonra da değiştirme ihtiyacı duymazsınız.

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/tu8000/settings

Film modu ayarlarınızı paylaşır misiniz acaba ? Rtings ten bakıyorum anlamadım beyaz dengesi ile ilgili bir sürü şey var kafam karıştı ... ne taktımda istediğim görüntüyü elde edemedim hangi modda ve hangi ayarları kullanıyorsunuz ? Teşekkürler

• veysel_lowe kullanıcısına yanıt

Beyaz dengesi ayarlarında 2 point ve 20 point var. 20 point’e de girince en üstte yüzdelik olarak gözüken %5-10-15..95-100 şeklinde ayarlar var. Sitedeki görselleri her yüzdelikteki değere göre tek tek gireceksiniz.bunu film modunda gireceksiniz.

dediğiniz gibi siteye bakınca ilk başta anlaşılması zor oluyor. Diğer ayarları da paylaşırım.

• arkadaşlar o ayarlarla oynamayın onlar cihazsız ayarlanacak şeyler değil aynı ayar olsa bile her panelde değişiklik gösterir rtings belirtiyor bunları zaten daha düzgün olsun diye daha kötü hale gelir gözle ayarlanacak şeylerde değil

• RNNN kullanıcısına yanıt

Tamam nasıl ayarlayalım hocam?

ayarsız çamur gibi görüntü yerine alternatifiniz nedir?

görüntüde hoşuma gitmezse sıfırlarsın zaten. Sanki o servis menüsünden ayar yapıyoruz.

• nuwanda87 kullanıcısına yanıt

hocam gözle doğruyu yanlışı ayırt edemezsiniz siz yanlışta olsa gözüme hoş geliyorsa önemli olan budur diyorsanız yapacak bişey yok tabi :) bu tv ye ne kadar ayar yaparsanız yapın düzgün göstermiyor çünkü renk ve gradyan problemi var artı parlaklığı çok düşük..ayar olarak en doğru ayarlar rtings ayarları herkese soluk gelsede..daha canlı olsun diyorsanız aynı ayarlarda arka ışığı sona getirin kontrast geliştiriciyi düşük ayarda aktif edin yapabileceğiniz en fazla bu olur geri kalan tüm ekstra ayarlar görüntüyü bozacak..

alttaki renklerdeki bantlanmayı hiçbir şekilde çözemezsiniz..artı kutudan çıkan kalibrasyon yapılmamış haliyle renk doğruluğu kötü bunu cihazsız çözemezsiniz..onada en az 1000tl isterler..yine artı olarak renk gamutu ve renk hacmi konusunda kötü bunlarıda ayarla çözemezsiniz yani malzeme bu boşa uğraşmayın tv konusunda aylarca bu sebeplerden bas bas bağırdım kesinlikle uzak durun diye ama bizim insanımız tecrübe etmeden inanmıyor bazı şeylere..

Kod

Yığını:
    Samsung TU8000 hayal kırıklığı yaratan bir eğim işleme özelliğine sahiptir. Tüm renklerde şeritlenme var ve özellikle koyu tonlarda belirgindir. Şimdiye kadar gördüğümüz 10 bitlik panellerin çoğundan çok daha kötü ve Gürültü Azaltma ayarı onu hiç iyileştirmiyor. Samsung TU8000, kutudan çıkar çıkmaz hassaslığa sahiptir. Grinin çoğu rengi ve tonu yanlıştır. Gama eğrisi hedefi iyi takip etmez, bu nedenle karanlık sahneler olması gerekenden daha karanlık görünür ve diğer sahneler çok daha parlaktır. Renk sıcaklığı hedefimiz olan 6500K'dan daha sıcaktır, bu nedenle çoğu rengin kırmızı / sarı tonu vardır. Renk doğruluğu birimler arasında değişebilir. Samsung TU8000 vasat bir renk hacmine sahip. Geniş bir renk gamı ​​olmaması nedeniyle, renkleri çok çeşitli parlaklık seviyelerinde görüntüleyemiyor.

Samsung TU8000 renk ve ekran ayarları

• RNNN kullanıcısına yanıt

Hocam dediğinize katılıyor ve onaylıyorum tabiki. Biraz haddinden fazla özellikleri kırpılmış bir tv. Eskiden o kadar Pahalı olmayan 1080p tv alırken bu kadar görüntü ayarları ile oynamazdık. Işık-kontrast o kadar. Ben 4k’ya sene başında geçtim q60 aldım. Onda da görüntü ayarlarını çok kurcaladım, nihai sonuca ya da beni idare edecek sonuca bu sitedeki ayarla vardım. Tu8000 ile yine o sitedeki ayarlarla fazla memnun değilim ama tv’nin de verdiği kalite bu kadar, bana görede ve ayarladığım kadarıyla rahatsız etmeyecek bir görüntü kalitesine geldi.

Bilmiyorum artık +10k daha verip 20bin üstü tv alanlar görüntüden çok memnunlar mı bizim gibi çok kurcalıyorlar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: nuwanda87

Hocam dediğinize katılıyor ve onaylıyorum tabiki. Biraz haddinden fazla özellikleri kırpılmış bir tv. Eskiden o kadar Pahalı olmayan 1080p tv alırken bu kadar görüntü ayarları ile oynamazdık. Işık-kontrast o kadar. Ben 4k’ya sene başında geçtim q60 aldım. Onda da görüntü ayarlarını çok kurcaladım, nihai sonuca ya da beni idare edecek sonuca bu sitedeki ayarla vardım. Tu8000 ile yine o sitedeki ayarlarla fazla memnun değilim ama tv’nin de verdiği kalite bu kadar, bana görede ve ayarladığım kadarıyla rahatsız etmeyecek bir görüntü kalitesine geldi.

Bilmiyorum artık +10k daha verip 20bin üstü tv alanlar görüntüden çok memnunlar mı bizim gibi çok kurcalıyorlar mı?

bende 65 inç modeli var bir türlü istediğim görüntüyü alamadım... sorunsuz tv bulamıyorum daha 1.5 aylık benim tv jelatinler üzerinde satmayı düşünüyorum valla

• nuwanda87 kullanıcısına yanıt

hocam tam olarak her konuda tatminkar bi cihaz yokki oledin parlaklığı artsa yanık işi kalksa mükemmel tv ler olacak ama nerde :) ledlerin üst modelleride siyah konusunda bana göre yetersiz kusursuzu yok ama bu tu serisi aşırı kusurlu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

hocam tam olarak her konuda tatminkar bi cihaz yokki oledin parlaklığı artsa yanık işi kalksa mükemmel tv ler olacak ama nerde :) ledlerin üst modelleride siyah konusunda bana göre yetersiz kusursuzu yok ama bu tu serisi aşırı kusurlu :)

evet tu serisini bende beğenmedim pişmanımSamsung TU8000 renk ve ekran ayarları 

• bende 55tu8000 aldim renklerinden goruntusunden cok memnunun kaldim beklentim dusuk olabilir)

uydu kurulumu yapamadik bi tek , tivibuda duzgun kullaniyoruz ayni kabloyu tvye takinca 40% sinyal kalitesi aliyor kanallari buluyor ama acmiyor neden olabilir?

• bende de tivibu var ama genelde tam tersi oluyor. normal uydunun sinyali iyiyken tivibunun düşük, sinyali daha hassas herhalde. hatta şu anda fx kanalları çıkmıyor bile. merkezi olduğu içinde sürekli servis çağırın diyemiyorsun.

sinyal yükseltici alın deneyin.

• TU8000 ile Q60T arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: infest06

bende 55tu8000 aldim renklerinden goruntusunden cok memnunun kaldim beklentim dusuk olabilir)

uydu kurulumu yapamadik bi tek , tivibuda duzgun kullaniyoruz ayni kabloyu tvye takinca 40% sinyal kalitesi aliyor kanallari buluyor ama acmiyor neden olabilir?

43tu8000 kullanıyorum. sinyalleri düşük alıyor. başka tv bağladım sinyaller gayet iyi. içindeki tuner 4k olduğu için epey iyinir sibyal istiyor.

• LaT1F kullanıcısına yanıt
    anladim hocam biz de kullanamadik tivibu kutuyla devam ediyoruz mecburen

• bizimde merkezi aynen, her tvye ayri hat cektirdik genede hep sorunlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infest06 -- 12 Aralık 2020; 19:59:56 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.