Şimdi Ara

Samsung Tizen Türksat Kanal Listesi - 10.07.2020 Güncel

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
18
Favori
117.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • **** 10.07.2020 ***** -- > yandex disk paylaşımındaki dosyalar güncellendi listelere eklemeler yapıldı. JU ve RU serisi için 64 kanallı temiz tv listesi atıldı.
    **** 24.01.2020 ***** -- > yandex disk paylaşımındaki dosyalar güncellendi listelere eklemeler yapıldı. YEni Samsıng Q serisi için tv listesi atıldı.

Merhaba arkadaşlar,

Servisten güncel olarak edindinim ve üzerinde eklemeler yaptyıym güncel kanal listesini ihtiyacy olanlarla paylaşmak istedim.

Yandex disk klasörü içine hem kanal listesini hemde kanal listesini düzenleme yazılımı yükledim,
    bu sayede isteyen kanal listesini kendine göre düzenleyebilir syralayabilir.

Yüklemek için fat32 olarak biçimlendirilmiş flashbellek kullanyn.

Kanal listesi ve düzenleyici aşağıdaki adrestedir.

https://yadi.sk/d/PpTu61HimCGkg

E?er listeyi yükledikten sonra sinyal bulunamady hatasy alyyorsaznyz disecq ve lnb ayarlarynyzy kontrol edin.

------------------
    Yeni ekleme :
    ------------------

Kanal listesi güncellenmiştir. Yine belirtile yandex disk klasörüne eklenmiştir.
    Toplam 911 servis ve kanal vardyr. Türksat 4K kanalını içermektedir.

------------------
    Ek bilgi (Güncel Versionlar) :
    ------------------

Bazy yeni versionlarla ilgili pm ile soranlar oluyor, hanvi versiyonu yükleyece?im diye, buna kysa bir cevap vereyim,
    Kumandadan menü tu?una bastyktan sonra Tv de MENÜ > DESTEK > SAMSUNG'a BA?VURUN seçene?inde yazylym sürümü diyen yerde sizin sürümünüz yazar.
    Bu versiyona göre payla?ty?ym yd klasöründeki surumlerden versionu yakyn olany yukleyebilirsiniz. Farkly bile solsa genelde sorun çykmyyor.

Son olarak şuda olsa buda olsa diyen arkada?lar benden yardym istiyorlar pek vaktim olmuyor.
    Klasör içindeki güncel ChanSort_2016-08-10.zip dosyasyndaki editorle indirdi?iniz listeyi açyn istedi?iniz gibi editleyin, syrala düzenle ekle çykar favori yap, çok kolay...
    Bir ekleme daha, bazi lg panasonic kullanycylary chansort programını kullanaiblirmiyiz diye soruyorlar onlara cevaben kullanylaiblir tv listesi a?a?yda.
    * Samsung's series B,C,D,E, F, H and J
    * most LG's models released 2009-2015
    * Panasonic models released 2011-2015 (svl.db or svl.bin)
    * Toshiba models released 2009-2012 (zip/chmgt.db )
    yani chansort sadece samsunga özel bişi değil bilginiz ola..

indir :
    https://yadi.sk/d/PpTu61HimCGkg

---------------------------
    TV listeleri ve uzantı dosya türleri rehberi
    ---------------------------

C-Serie = Modelyılı 2010 (*.scm)
    D-Serie = Modelyılı 2011 (*.scm)
    E-Serie = Modelyılı 2012 (*.scm)
    F-Serie = Modelyılı 2013 (*.scm)
    H-Serie = Modelyılı 2014 (*.scm)
    HU-Serie = Modelyılı 2014 -> nur H6273, H6690, HU6900, H7x, HU7x, H8x (*.scm)
    J-Serie = Modelyılı 2015 -> ohne Smart-TV (*.scm)
    J-Serie = Modelyılı 2015 -> mit Smart-TV (*.scm)
    J-/JU-/JS-Serie = Modelyılı 2015 Tizen (*.zip)
    K-Serie = Modelyılı 2016 Tizen Full-HD (*.zip)
    KU-Serie = Modelyılı 2016 Tizen UHD (*.zip)
    KS-Serie = Modelyılı 2016 Tizen SUHD (*.zip)
    M-Serie = Modelyılı 2017 Tizen Full-HD (*.zip)
    MU-Serie = Modelyılı 2017 Tizen UHD (*.zip)
    Q-Serie = Modelyılı 2017 Tizen UHD/QLED (*.zip)
    Q7-, Q8- und Q9-Serie = Modelyılı 2018 Tizen UHD/QLED (*.zip)
    NU-Serie = Modelyılı 2018 Tizen UHD (*.zip)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZaFeRMaX -- 10 Temmuz 2020; 20:30:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ugur@

listeyi buraya yapıştırabilir misin ? hangi kanallar çıkmış görmek isterdim

Alıntıları Göster
    arkadaşlar merhaba, geçen hafta 15-16 ocakta tizene yeni güncelleme geldi. tv otomatik kendini günceleldi, malum wifi ile sürekli nete bağlı duruyor bu meret iyi güzelde güncellem sonrası versiyon 1440.8 oldu eski versiyon 1422.3 idi.
    iyi güzel süper güncellem geldi ama kazın ayağı öyle değil işte, bu yarım akıllı muhendisler ne yaptılar ise bu sefer hiç bir 4k kanalını gösteremiyor. gösteremiyor derken frekansını girsenizde kanal sıralamasında çıkmıyor kayboluyor. örneğin trt4k yi bulup 7. sıraya koydunuz kanal listesini açıyorsunuz 6 var 8 var, 7 yok :( elle 7 kanal diye basıyorsunu kanal bulunamadı diyor. diğer uyduları denedim. yok aynı tas aynı hamam, samsun yine yaptı yapacğını, malesef 4k yalan oldu :) haa tv nin desteklemediğinden değil muhendisin zekyasının desteklemediğinden :) kızıyorum böyle işlere ya bi test et güncelemeyi yayınlamadan önce dimi :)
    birkaç tane daha yeni kanal çıktı listey eklendi filan, yeniden bir tarama sıralama düzenleme yapıp güncel bir liste yayınlayacağım vaktim olursa sayet.. takip...

bu arada kumandanın ses açma tuşu problem yapmaya başladı, pildendir dediler değil. kumanda problemli, hıı kumandanın pil ve bağlantı durumunu sorgulamak için akıllı kumandadan en altta 3 lu buton gurudundaki -return/-exit tuşu ve extra tuşuna aynı anda basın 5 sn bekleyin. bluetooth simgesi çıkıp tv eşleşme yapıp pil durumunu gösterecek.
  • O kadar para ver Transponder düzenleme olmasın.

Bu yüzden ithal mal almadım uydulu tv de.

Biss bile yok.
  • ZaFeRMaX kullanıcısına yanıt
    Kardeşim çok ama çok teşekkür ederim. Sadece DISEqC ayarını değiştirdim ve bütün kanallar açıldı. Henüz kanalların tamamını incelemedim ama diğer tvmde Discovery izlenebiliyor sanırım açtılar geri yayına. 4K yayında da sorun yok. Yalnız Kayıt özelliğini bir yerde araştırmıştım uygun diskim yok diye deneyememiştim. Şimdi içi dolu bir diskle denedim ama uygun değil yazısı çıktı sanırım farklı bir formata dönüştürmem gerekiyor hatırladığım kadarıyla. Herhangi bir gelişme olursa onunla ilgili bilgilendirmek için yazacağım. Tekrardan eline sağlık. Bu arada diğer uyduların kanal listesini bulabilirsen onu da paylaşabilirsen çok sevinirim. Eutelsat vs binada 4 tane LNB var diğerlerinin kanallarını bir türlü aktaramıyorum. LG de böyle bir sorun olmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: hortlak007

Kardeşim çok ama çok teşekkür ederim. Sadece DISEqC ayarını değiştirdim ve bütün kanallar açıldı. Henüz kanalların tamamını incelemedim ama diğer tvmde Discovery izlenebiliyor sanırım açtılar geri yayına. 4K yayında da sorun yok. Yalnız Kayıt özelliğini bir yerde araştırmıştım uygun diskim yok diye deneyememiştim. Şimdi içi dolu bir diskle denedim ama uygun değil yazısı çıktı sanırım farklı bir formata dönüştürmem gerekiyor hatırladığım kadarıyla. Herhangi bir gelişme olursa onunla ilgili bilgilendirmek için yazacağım. Tekrardan eline sağlık. Bu arada diğer uyduların kanal listesini bulabilirsen onu da paylaşabilirsen çok sevinirim. Eutelsat vs binada 4 tane LNB var diğerlerinin kanallarını bir türlü aktaramıyorum. LG de böyle bir sorun olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ugur@

Alıntıları Göster
    arkadaşlar merhaba, geçen hafta 15-16 ocakta tizene yeni güncelleme geldi. tv otomatik kendini günceleldi, malum wifi ile sürekli nete bağlı duruyor bu meret iyi güzelde güncellem sonrası versiyon 1440.8 oldu eski versiyon 1422.3 idi.
    iyi güzel süper güncellem geldi ama kazın ayağı öyle değil işte, bu yarım akıllı muhendisler ne yaptılar ise bu sefer hiç bir 4k kanalını gösteremiyor. gösteremiyor derken frekansını girsenizde kanal sıralamasında çıkmıyor kayboluyor. örneğin trt4k yi bulup 7. sıraya koydunuz kanal listesini açıyorsunuz 6 var 8 var, 7 yok :( elle 7 kanal diye basıyorsunu kanal bulunamadı diyor. diğer uyduları denedim. yok aynı tas aynı hamam, samsun yine yaptı yapacğını, malesef 4k yalan oldu :) haa tv nin desteklemediğinden değil muhendisin zekyasının desteklemediğinden :) kızıyorum böyle işlere ya bi test et güncelemeyi yayınlamadan önce dimi :)
    birkaç tane daha yeni kanal çıktı listey eklendi filan, yeniden bir tarama sıralama düzenleme yapıp güncel bir liste yayınlayacağım vaktim olursa sayet.. takip...

bu arada kumandanın ses açma tuşu problem yapmaya başladı, pildendir dediler değil. kumanda problemli, hıı kumandanın pil ve bağlantı durumunu sorgulamak için akıllı kumandadan en altta 3 lu buton gurudundaki -return/-exit tuşu ve extra tuşuna aynı anda basın 5 sn bekleyin. bluetooth simgesi çıkıp tv eşleşme yapıp pil durumunu gösterecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZaFeRMaX

Alıntıları Göster
    güncel kanal listesi olan varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: seben11

güncel kanal listesi olan varmı

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bir önceki mesajlarımda belirttiğim sorunlarla ilgili samsung bilişim ekibi ile görüşme sağlayabildim. Forumdaki konulinkini kendilerine gönderdim.
    En kısa sürede çalışma yapıp iligli düzeltmelerin geleceğini söylediler. Bu gün itibari ile mail gelmiş. Şu anda mini bir yama ile sorunların çözüldüğünü söylediler.

Artık manuel tarama bölümüne manuel elle yeni transponder ekleyebilmek için tp listesi içine yeni diye bir seçenek eklemişler.
    elle istenilen frekansı grip kaydederk tarama yaptırıp kanal ekleyebiliyorsunuz.

Kanal listemi biraz temizledim düzenledim. Yeni kanalları ekledim. eskiden 586 olan kanal sayısı yeni ekleme ile şu anda 911 oldu.
    Güncel listeyi yine yandex disk klasöründe paylaştım. Listeye ilişkin birde ekran görüntüsü paylaştım aynı klasörde.
    Ben kanalları kafama göre sıraladım. İsteyen klasör içnideki ChanSort programı ile listeyi açıp istediği gibi sıralayıp öyle yükleyebilir.

Klasörü tekrar paylaşayım :https://yadi.sk/d/PpTu61HimCGkg

Herkese kolay gele...

• quote:

selam hocam tv niz hangi model acaba bende 40ju6610 modeli var akıllı kumandanın kanal değiştirme üst tuşu ile kapama tuşu hiç çalışmıyordu m.h aradım dediğin şekilde cihaz ile tv eşleştirmesi yaptırdım olmadı servis yönlendirmesi yaptılar servis geldi denedi oda yapamadı kumandayı götürdü 2 gün sonra sıfır kumanda getirdiler sorunum çözüldü

• quote:

Arkadaşlar bir önceki mesajlarımda belirttiğim sorunlarla ilgili samsung bilişim ekibi ile görüşme sağlayabildim. Forumdaki konulinkini kendilerine gönderdim.
    En kısa sürede çalışma yapıp iligli düzeltmelerin geleceğini söylediler. Bu gün itibari ile mail gelmiş. Şu anda mini bir yama ile sorunların çözüldüğünü söylediler.

Artık manuel tarama bölümüne manuel elle yeni transponder ekleyebilmek için tp listesi içine yeni diye bir seçenek eklemişler.
    elle istenilen frekansı grip kaydederk tarama yaptırıp kanal ekleyebiliyorsunuz.

Kanal listemi biraz temizledim düzenledim. Yeni kanalları ekledim. eskiden 586 olan kanal sayısı yeni ekleme ile şu anda 911 oldu.
    Güncel listeyi yine yandex disk klasöründe paylaştım. Listeye ilişkin birde ekran görüntüsü paylaştım aynı klasörde.
    Ben kanalları kafama göre sıraladım. İsteyen klasör içnideki ChanSort programı ile listeyi açıp istediği gibi sıralayıp öyle yükleyebilir.

Herkese kolay gele...

teşekkür ederim

• quote:

Herkese kolay gele...

direk usb den bu listeyi atınca kanallar gelecek mi? bizim kendi ayarlarımızın bir önemi yok mu? mesela transponder sizin 11844 dür, benim 11855. çok bilmediğimden soruyorum.

akşam gidince bu listeyi atacağım tv ye fakat tüm kanallar gelecek mi şüpheliyim?

diğer arama ayarlarını da paylaşabilir misiniz?

teşekkürler.

sıfırdan tüm frekans değerlerini ne girdiniz bunları paylaşmanızı rica ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: insane1907

direk usb den bu listeyi atınca kanallar gelecek mi? bizim kendi ayarlarımızın bir önemi yok mu? mesela transponder sizin 11844 dür, benim 11855. çok bilmediğimden soruyorum.

akşam gidince bu listeyi atacağım tv ye fakat tüm kanallar gelecek mi şüpheliyim?

teşekkürler.

sıfırdan tüm frekans değerlerini ne girdiniz bunları paylaşmanızı rica ediyorum.

MERHABA,

isterseniz önce kendi mevcut listenizi usbye yedek alın sonra pc ye bi klasöre atın, siteden indirdiğiniz listeyide usbye atıp ordan tvye yükleyin. sistem üzerine yazma modu ile çalışıyor. Eski listenin üzerine klmeiyor mevcut tüm kanallarınızı silip liste içindeki kanalları yüklüyor. Açıkçası taradığınız frekans çok ta dert değil, ama hatırlamıyorum türksatın ağ tarama sistemi ile trayarak ve elle bazı frekansları girerek topladım listeyi.

linkini verdiğim klasör içinden kanal düzenlem programı ile listeyi açıp kafanıza göre düzenleme sılama yapıp kendinize göre hazırladıktan sonra tvnize yükleyebilirsiniz. yine aynı programal tüm kanalalrın frekasn bilgilerine ulaşabilirsiniz.

ne olur ne olmaz diye yine siz kanal listenizi usbye yedekleyin. sarmazsa aldığınız yedekten eski ayarlarınıza dönebilirsiniz. Bu listeler sadece kanal ayarlarını frekanslarını sıralamasını listesini ve favorilerini içeriri. bunun dışında tv nin başka hiç bir ayarını içermez ve değiştirmez.

kolay gelsin..

• quote:

quote:

teşekkürler.

MERHABA,

isterseniz önce kendi mevcut listenizi usbye yedek alın sonra pc ye bi klasöre atın, siteden indirdiğiniz listeyide usbye atıp ordan tvye yükleyin. sistem üzerine yazma modu ile çalışıyor. Eski listenin üzerine klmeiyor mevcut tüm kanallarınızı silip liste içindeki kanalları yüklüyor. Açıkçası taradığınız frekans çok ta dert değil, ama hatırlamıyorum türksatın ağ tarama sistemi ile trayarak ve elle bazı frekansları girerek topladım listeyi.

linkini verdiğim klasör içinden kanal düzenlem programı ile listeyi açıp kafanıza göre düzenleme sılama yapıp kendinize göre hazırladıktan sonra tvnize yükleyebilirsiniz. yine aynı programal tüm kanalalrın frekasn bilgilerine ulaşabilirsiniz.

ne olur ne olmaz diye yine siz kanal listenizi usbye yedekleyin. sarmazsa aldığınız yedekten eski ayarlarınıza dönebilirsiniz. Bu listeler sadece kanal ayarlarını frekanslarını sıralamasını listesini ve favorilerini içeriri. bunun dışında tv nin başka hiç bir ayarını içermez ve değiştirmez.

kolay gelsin..

çok teşekkürler cevap için. haftasonu deneyeceğim. ben zaten her şekilde bir yedek alacağım.

ama bildiğim kadarıyla tv güncel sürümü de kanal listesini atarken bir etken. sizin sürüm nedir?

eğer ikimizin de sürümü aynı değilse sorun olacaktır.

• quote:

çok teşekkürler cevap için. haftasonu deneyeceğim. ben zaten her şekilde bir yedek alacağım.

ama bildiğim kadarıyla tv güncel sürümü de kanal listesini atarken bir etken. sizin sürüm nedir?

sürüm aşırı eski olmadığı sürece sorun olmuor. zaten eski ise varsa internete bağlayup otomatik güncellemeyi almasını sağlayın. ondan sonra atın listeyi.

version olarak bendeki şu an yeni güneclleme geldi 3-4 gün önce versionu 1443.0 ancak kanal listesini aldığım sürüm dosya adından anlaşılıyor. Channel_list_T-HKMDEUC-1440.8.zip

versionlar arası kanal güncellemede sorun çıkmadı bu güne kadar. içiniz rahat olsun.

• quote:

quote:

sürüm aşırı eski olmadığı sürece sorun olmuor. zaten eski ise varsa internete bağlayup otomatik güncellemeyi almasını sağlayın. ondan sonra atın listeyi.

version olarak bendeki şu an yeni güneclleme geldi 3-4 gün önce versionu 1443.0 ancak kanal listesini aldığım sürüm dosya adından anlaşılıyor. Channel_list_T-HKMDEUC-1440.8.zip

versionlar arası kanal güncellemede sorun çıkmadı bu güne kadar. içiniz rahat olsun.

Çok teşekkürler.. Az önce yükledim.. Sorun yok. Yalnız çocuk kanalları da favorilerde olsaymış süper olcakmış. Neyse onu da ben ayarlıcam artık.. Tekrar teşekkürler..

• quote:

quote:

quote:

Çok teşekkürler.. Az önce yükledim.. Sorun yok. Yalnız çocuk kanalları da favorilerde olsaymış süper olcakmış. Neyse onu da ben ayarlıcam artık.. Tekrar teşekkürler..

yalnız birşey dikkatimi çekti star tv logoda HD yazısı yok. hd star tv turksatta yok mu?

• insane1907 kullanıcısına yanıt
    Dostum, star tv açıkken kumandanın ortasındaki (yön tuşlarının olduğu yerin ortası) tuşa basarsan ordan bilgi ekranı açılıyor üstte,
    üst sağ köşede dikdörtgenler içnide yayın bilgisi var, 16:9 - 1080i - HD olarak yazar. buda hd sinyal yayın yaprığını gösterir.
    eğer hd değilse 576i - SD yazar, dediğiniz gibi hd yayın olmasına rağmen logoda hd simgesi yok, ilginçtirki bazen ekleniyor HD yazızı genelde haber saatinde denk geldim, ama her zaman değil.
  • quote:

Dostum, star tv açıkken kumandanın ortasındaki (yön tuşlarının olduğu yerin ortası) tuşa basarsan ordan bilgi ekranı açılıyor üstte,
    üst sağ köşede dikdörtgenler içnide yayın bilgisi var, 16:9 - 1080i - HD olarak yazar. buda hd sinyal yayın yaprığını gösterir.
    eğer hd değilse 576i - SD yazar, dediğiniz gibi hd yayın olmasına rağmen logoda hd simgesi yok, ilginçtirki bazen ekleniyor HD yazızı genelde haber saatinde denk geldim, ama her zaman değil.

cevaplar için teşekkürler..
  • quote:

quote:

cevaplar için teşekkürler..

Alıntıları Göster
    merhaba arkadaşlar dün akşam 06.05.2016 tarihinde yeni bir güncellme geldi. güncellme sonrası extra özelliği yenilenmiş ancak eskisine göre çok anlamsız bir sistem olmuş. twiter de takip etmek istediğinizi artık manuel yazamıyorsunuz ülkemizdeki top 10 konuları gösteriyor sadece. ne güzel survivor izlerken açıp takip ederdim sosyal medyayı şimdi malesef yapılamıyor. Belki ilerleyen günlerde yeni bir güncellme ile düzeltmeler yapılır.

Bunların dışında en saçma durum otomatik version güncellmesinden sonra kanal listeniz siliniyor. Yeniden tara sırala gibi eziyetler başlıyor. Bu çök kötü olmuş. Üstelik eski yedek aldığınız bir önceki versiona ait listeyide yüklemiyor. Yükleniyor deyip boş çıkartıyor. Eğer dosya adını güncel versionla aynı yaparsanız yüklüyor.

Son olarak güncel versiona ait kanal listesi yine yaplaşım klasöründeki listeye eklendi. Güncel version 1452.0 dir.
    Ek olarak kanal listesi bana uyarmı ona uyarmı şuna uyarmı diye sorular soruluyor.
    Uyumlu tvlerin listesine burdan ulaşın. http://goo.gl/sZVJfa

• quote:

merhaba arkadaşlar dün akşam 06.05.2016 tarihinde yeni bir güncellme geldi. güncellme sonrası extra özelliği yenilenmiş ancak eskisine göre çok anlamsız bir sistem olmuş. twiter de takip etmek istediğinizi artık manuel yazamıyorsunuz ülkemizdeki top 10 konuları gösteriyor sadece. ne güzel survivor izlerken açıp takip ederdim sosyal medyayı şimdi malesef yapılamıyor. Belki ilerleyen günlerde yeni bir güncellme ile düzeltmeler yapılır.

Bunların dışında en saçma durum otomatik version güncellmesinden sonra kanal listeniz siliniyor. Yeniden tara sırala gibi eziyetler başlıyor. Bu çök kötü olmuş. Üstelik eski yedek aldığınız bir önceki versiona ait listeyide yüklemiyor. Yükleniyor deyip boş çıkartıyor. Eğer dosya adını güncel versionla aynı yaparsanız yüklüyor.

Son olarak güncel versiona ait kanal listesi yine yaplaşım klasöründeki listeye eklendi. Güncel version 1452.0 dir.
    Ek olarak kanal listesi bana uyarmı ona uyarmı şuna uyarmı diye sorular soruluyor.
    Uyumlu tvlerin listesine burdan ulaşın. http://goo.gl/sZVJfa

slmlar..

sosyal paylaşım sitelerini bilemeyeceğim ama kanal listesi konusunda bende bir değişiklik, bir silinme falan olmadı.

bilginiz olsun..

• ZaFeRMaX kullanıcısına yanıt
    merhabalar hocam sizlere bi iki sorum olacak samsung 32J5570 model tizen smart tv kullanmaktayım ve çok memnunum fakat şöyle bişey var mesela turksata yeni kanallar eklendiğinde bende tv ye eklemek istiyorum tarattığımda olan kanallar değilde olmayan kanalların eklenmesi için napmalıyım manuelden tarattığımda tekrar baştan bütün kanalları mevcut listemin sonuna ekliyor ben sadece olmayanların eklenmesini istiyorum bunun için yapabileceğim bişey varmı ayrıca cihazı alalı 4 ay oldu ve hiç güncellemedim güncellemem için wifi ye kesin ihtiyaç varmı wifi dışında son sürüme nasıl güncelleyebilirim şimdiden tşkler iyi forumlar.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.