Şimdi Ara

Samsung'tan mini-sabit diskli cep telefonu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
3.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: tanak

televizyona aktarılan video boyutu nedir? 240*320 mı?

kesin bilgi yok henüz ...
  • bu telefonu düşürdünmü hdd geberir üstünede bir soguk su içeriz sonra birde bad sektör o başka bir dert mmc kart olsun oda yeter
  • NebiForever lütfen biraz güncel olun, dikkat edin. Bu haberle ilgili topic nerdeyse 1 ay önce açılmıştı. Gerçi donanimhaber'de haber olarak geçmedi ama Moratoryum bu haberle ilgili topic açmıştı. Hatta o telefonun resimlerini foruma ilk ben koydum. Linki veriyorum:

http://forum.donanimhaber.com/m_1057039/mpage_1/key_//tm.htm#1057634

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Logic_Man -- 4 Ekim 2004, 22:12:57 >
  • telefonun fiyatı, detaylı özellikleri, ilgili resmi linki ve en önemlisi "Donanımhaber" tarafından yorumunu okudunuz ...
  • Evet sayın arkadaşlar ..

Forum açılmış fakat bu açılan bir forum degil, haber konusudur ..

DonanımHaber ana sayfasında tanıtılan bir haberdir, bu yüzden diger kopyası burada görünmek zorunda ve görünmekte ..

Dolayısı ile şimdi bu cihazı tartışalım..
  • kemalhirca Arkadaşın dediği doğru hard diskleri mobil cihazlarda kullanmak konusunda uzmanlar travmanın sorunları üzerinde çok duruyorlar bu sebeple cep telefonlarında ya CF cardların 6-10 gb olanlarından kullanmak veya bu kapasitede olan SD-MMc kartları kullanmak zira bunlarda travma riski çok çok düşük. Bu şu anda mühendislerin kafasını çok yoran bir mesele... Onun için bu hard diskli telefonun uzun ömürlü olacağını düşünmüyorum. Bu olsa olsa heyecan verici bir deneme olarak kalacaktır.... diye düşünüyorum...Selamlar
  • Bu teknolojiyi düşünenler, elbet travma olayını da düşüneceklerdir,

Yoksa diski direk koy telefona, telefon biryere çarptımı disk gitsin, öyle olmaz sanırım ..
  • yaa zaten içinde bizim pc lerde kullandığımız hardiskin olmadığı daha farklı bir teknoloji kullanıldığı telefonun boyutundan ve o boyutta telefona sığabilecek hard disk olmadığından da belli.ayrıca nebinin yazdıkları dikkatle okunursa hard disk kelimesi kullanılmamıştır.mini sabit disk yazıyor.yani alışık olmadığımız bir teknoloji olacağı kesin.ama kemalhırca arkadaşım hdd demiş aymak arkadaşımda almış ayarı,hardisk e travma geçirtmiş başlamış eleştirmeye...şimdi aymak banada bir psikanaliz yaparbayılır zaten atışma esnasında hastalıklı bir ruh halinin göstergesi falan filan demeye
  • hard disk=sabit disk (kullanımda ingilizce ifadenin türkçesi olarak)
  • hard disk eşittir sabit disk
    hard disk eşitmidir mini sabit disk
    burdaki mini kelimesi sadece küçüğü anlamındamıdır yoksa farklı bir teknolojiyimi işaret eder.bunu henüz bilemeyiz.bilemediğim içinde farklı bir teknoloji diyerek temkinli konuşuyorum.travma bad sector falan diye bilip bilmeden konuşursa insan sonradan mahçup olabilir.
  • mini harddisk veya sabit disk tamamen bildiğimiz büyük harddisklerin birebir aynısıdır. sadece boyutları minidir. İlk üreten toshibadir ve şu anda 1 inçlikti boyutu yanılmıyorsam 60 gb lik harddisk yapılmıştır. Büyüklerde olduğu gibi kuvvetli bir santrifüj kuvvet veya dikey yada yatak şiddetli ivme doğuran kuvvetler harddisklerde kalıcı hasarlar oluşturur....
  • quote:

Orjinalden alıntı: klonajinsky

yaa zaten içinde bizim pc lerde kullandığımız hardiskin olmadığı daha farklı bir teknoloji kullanıldığı telefonun boyutundan ve o boyutta telefona sığabilecek hard disk olmadığından da belli.ayrıca nebinin yazdıkları dikkatle okunursa hard disk kelimesi kullanılmamıştır.mini sabit disk yazıyor.yani alışık olmadığımız bir teknoloji olacağı kesin.ama kemalhırca arkadaşım hdd demiş aymak arkadaşımda almış ayarı,hardisk e travma geçirtmiş başlamış eleştirmeye...şimdi aymak banada bir psikanaliz yaparbayılır zaten atışma esnasında hastalıklı bir ruh halinin göstergesi falan filan demeye

işte mini hard disk nedir neye benzer yenir mi içilir mi aceba diyenlere resmi; Dünyanın en küçük sabit diskidir 0.85 inch büyüklüğündedir.Zaten yanındaki zar size büüklük hakkında fifir veriyor sanırım... Merkası TOSHIBA dır efendim....

Samsung'tan mini-sabit diskli cep telefonu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hare Rama -- 6 Ekim 2004, 16:10:58 >

• canım benim nasıl mutlu olmuştemkinli konuşmakta fayda varmış:)bilgiler için saol aymak.fakat benim bu travma konusunda bir tezim var.şimdik bir pc hardiski(sallıyorum terazide tartmadım)ortalama 1.5 kg eder.bu kadar ufak bir hardiskin yada içinde bulunduğu telefonun yere düşmesi yada bir yere çarpması aynı etkiyi yapmaz kanımca(telefonun yada o mini sabit diskin ağırlığı 1.5-2kg olmadığı sürece).yanılıyormuyum?
  • Travma konusu, günümüz hdd teknolojisi ile yapılacaksa her türlü olacaktır, ek bir teknoloji geliştirilmedikçe..

Çünkü; mini de olsa, maxi de olsa, hard disk oldugundan, üretimi aynı oldugundan, yere düştügünde o disk gidicidir, ama o kadar küçük bir yapı içersinde, koruyucu durumlar elbet söz konusu olacaktır, bakalım ..
  • http://www.toshiba.co.jp/about/press/2004_03/pr1601.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NebiForever -- 5 Ekim 2004, 14:17:56 >

• cihaz sürekli bu hafızayı kullanmıyo olabilir.yani yine normal telefonlardaki gibi sabit önbellek olalrak kullandığı (10 mb mesela) bölüm vardır.sadece yükleme yada hafızadki dosyalara erişilmek istediğinde hdd kafası disklerin üzerine gelip okuma yada yazma işlemi yapıyordur.bu sayede telefon boş konumdayken gelebilecek darbelere karşı maximum koruma sağlanabilir.
    sonuçta şu anda kullandığımız telefonlarda bir düşme sonucu bozulabiliyor.elektronik cihazlarda olabilşecek sorunlar bunlar...
    tabi bu yazdıklarım sadece tahminden ibaret..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Negative®

Travma konusu, günümüz hdd teknolojisi ile yapılacaksa her türlü olacaktır, ek bir teknoloji geliştirilmedikçe..

Çünkü; mini de olsa, maxi de olsa, hard disk oldugundan, üretimi aynı oldugundan, yere düştügünde o disk gidicidir, ama o kadar küçük bir yapı içersinde, koruyucu durumlar elbet söz konusu olacaktır, bakalım ..

sevgili nega.anlatmak istediğimi anlayamamışsın sanırım.1.5 kg lık bir hardiski yere düşürdüğünde oluşucak darbe şiddetiyle ortalama 50 grlık bir mini sabit diski yere düşürdüğünde oluşacak darbe şiddeti aynı değildir demek istedim.darbe şiddetinden kastım nedir?al ayağına at 2 sinide farkı anlarsın.yani bozulmasında düşerken veya çarpma anındaki ağırlığıda çok önemli bence.zardan ufak bir hardisk pc lerdeki ataları kadar zarar görmez demek istedim.ayrıca daha bu teknolojiyi tam olarak bilemiyoruz.yani adamlar bizim burada elimizde somut bilgi olmadan paylaştığımız görüşleri akıl etmişler ve önlemini almışlardır diye düşünüyorum.ayrıca nebi nin dediği gibi düşünce bozulma riski her telefonda var.5140 ve 5210 gibi telefonlarda daha az tabi ve bunun sebebide az evvel bahsettiğim darbe şiddettinin kauçuk vs gibi materyallerle emilmesi,azaltılmasıdır...

• YUUUHHH YAVRUM BENİM TELEFONABAK.AYGIR GİBİ MAŞALLAH

• bu alet mobile pc zaten. en güzel özelliği windows ce işletim sitemini kullanması acaba hdd sökülüp daha yüksek kapasitelisi takılıyor mu?
  • mobile pc mi?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.