Şimdi Ara

Samsung Tab Note 10.1 2014 Edititon (P602) Cyanogenmod 13.0 Rom (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Zencefi1 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
44
Cevap
6
Favori
21.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi günler p600 modeli içinde geçerli olur mu bu kurulum acaba?

• güzel anlatım için teşekkür ederim. Bende yükledim ama s-pen çalışmadığı için 601'in stock romunu kurmak istiyorum. Romu bulup indirdim ama kurulumu odinle mi yapsam ve yanında hangi dosyaları kullanmalıyım yardımcı olur musunu. Flash fire uygulaması açıldığı zaman root izniyle ilgili bir hata veriyor. Ona izin vermeme rağmen.

• Merhaba ben bu ROM u bulamadım , bazı sayfalardaki linklerde artik aktif degil...indirebilecegim bir link paylasabilirmisiniz ?

• Arkadaşlar, yükleyen ve kullanan arkadaşlardan yorum alabilir miyiz? Olumlu-olumsuz yönleri ile ilgili olarak. Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: utml24

güzel anlatım için teşekkür ederim. Bende yükledim ama s-pen çalışmadığı için 601'in stock romunu kurmak istiyorum. Romu bulup indirdim ama kurulumu odinle mi yapsam ve yanında hangi dosyaları kullanmalıyım yardımcı olur musunu. Flash fire uygulaması açıldığı zaman root izniyle ilgili bir hata veriyor. Ona izin vermeme rağmen.

Cihaz modeliniz nedir acaba?

• Merhaba,
    Aşağıdaki uygulama sonucunda cihazım arama da yapabiliyor:

1-CF-Auto-Root-lt033g-lt033gjv-smp602.tar.md5 dosyasını Odin'le P602 4.4.2 cihazıma yükleyip root yaptım.

2-SuperSu ile Knox'u devre dışı bıraktım.

3-Bilgisayardan USB kablosu ile tabletimi bir sürücü olarak görme

özelliği ile P601XXUCNJ1_P601SERCNJ1_P601XXUCNJ1_HOME.tar.md5 (Rusya p601 4.4.2) dosyasını tabletimin dosyaları içine kopyaladım.

4-Tabletime FlashFire kurdum. Çalışmadı. Tablet tarihini 2013 yapınca çalıştı. Firmware ekleme kısmından yukarıdaki dosyayı seçtim. Dosya listesi çıktı; burada modem dosyası işaretsizdi, onu da seçtim ve flaşa

bastım. Tablet 4.4.2 p601 oldu. (Dosyayı Odin'le yükleyemedim, hep hata verdi. O yüzden FlashFire kullandım)

5- CF-Auto-Root-lt033g-lt033gxx-smp601.tar.md5 osyasını Odinle P601 4.4.2 cihazıma yükleyip root yaptım.

6-SuperSu ile Knox'u devre dışı bıraktım.

Daha sonra Tarox kardeşimizin TWRP Kurulum ve Rom Yükleme

adımlarını uyguladım (Kendisine çok teşekkür ederim...)

Uğraşmalarım sırasında bir çok kere tablet kilitlendi. Aşağıdaki dosyayı Odin'le tablete download edince ilk hali olan P602 4.4.2'ye dönüyor.

P602JVUCND4_P602TURCND4_P602JVUCND4_HOME.tar.md5

• utml24 kullanıcısına yanıt

Öncelikle 601 stock romu flashfire ile yükleyebilirsiniz odin ile yüklenmiyor (çünkü sboot.bin hatası veriyor, bootloaderı yüklemiyor).

Flashfire kullanabilmek için kendi aracıda var ancak ben TWRP kurup daha sonra supersu pro programını zip şeklinde TWRP'den yüklüyorum.

Flashfire kullanabilmek için tarihi 2013 yapmanız gerekir zaten sitede flashfire ın nasıl kullanıldığı anlatılmış.

Ayrıca P601 stock romlarında ise sadece 4.3 ve 4.4.2 romları Flashfire ile yüklenebiliyor. 5.0.2 veya 5.1.1 yükletebilen bir program bulabilsek muhteşem olacaktı :)

• Az önce kardeşim tüm adımları yaparak Galaxy 10.1 Edition SM-P602 model tabletimi Android 6.0.1 yaptı.

Öğretmenim ve zoom kullanamıyordum. Adnroid 5 ve üstünü istiyordu.

Şu anda gözlemlediğim kadarıyla şarj daha yavaş azalıyor. Ekran güzel ve kullanışlı.

Tek bir sorun var ki benim için çok önemli. O da kalem. Kalibrasyon yapabiliyor muyuz? El yazılarını kesik kesik yapabiliyorum.

Konu sahibine de ayrıca teşekkür ederim. KAlem sorunumu çözerseniz sevinirim.

• Zeyna00 Z kullanıcısına yanıt

Kalem sorunu çözen olmadı.

• selamlar bende konuyu hortlatayım

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.segv11.bootunlocker bundan haberimiz varmıydı deneyen oldu mu?

https://androidfilehost.com/?fid=673791459329069532

Segv's Tools bizim rom editleyen elemandı bu

https://github.com/segv11/boot-unlocker/

veya 2. yöntem yeni cihazlarda çalışmadığı şeklinde okuduklarım var

fastboot oem lock

fastboot flashing lock

burada hintli bootloaderin lock kaldırma komutu olarak adb çalışacak kod

‘settings>>Developer Options’enable the ‘USB debugging’ an

make fastboot adb

fastboot flashing loc

yazmış denemek gerek

https://www.talentica.com/blogs/build-custom-android-rom-using-android-open-source-projectaosp//

https://source.android.com/devices/bootloader/locking_unlocking burada türkçe anlatı geliyor sizde nasıl gelecek bilemedim

1. Reboot your phone to Bootloader Mode
    2. Connect the USB Cable to your computer.
    3. Open a Command Prompt (Terminal on Linux or OSX)
    4. Navigate to the platform-tools directory inside the unzipped CF-Auto-Root directory.
    5. Use the following command, depending on your OS.
    • Linux: ./fastboot-linux oem lock
    • OSX: ./fastboot-mac oem lock
    • Windows: fastboot-windows.exe oem lock

lock unlock olayına bakmalıyz bence

biz zaten knox u patlattık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dijitalxyz -- 16 Mart 2021; 21:24:44 >

• arkadaştan Allah razı olsun, ilk başta bi yerde hata yapıyordum sonunda çözdüm ve yükledim, olmasaydı yeni tablet alacaktı çalıştığım kurum, bi tablet parasından kurtuldu devlet arkadaşa sonsuz teşekkürler.

• emeği geçen arkadaşlara çok teşekkürler.. tableti yeni aldım ve ilk mesajdaki yönergelerle android 6 sürümünü yükleyebildim. peki bu hali son mu yoksa başka iyileştirmeler de var mı? şimdiden tekrar teşekkürler

• Hayırlı günler arkadaşlar bende konuyu 1 yıl sonra hortlayım istedim affınıza sığınarak..

Bende de aynı tabletten var tabi çocuk kullanamıyor.. 

Yeni tabletler ise malum dövizin çıkmasıyla ve daha da çıkacağı öngörülerek fiyatlar aldı başını gitti.. Bu elimizdeki tableti tekrar oyuna sokalım istedik.. Ankara'da bir yere götürdük sonuç hüsran.. Yapamadılar. Haspel kader buraya denk gelince benim için tekrardan bir umut ışığı oldu bu saatte. Bilemiyorum hali hazırda şu an mevcut şartlarda kullanan varmı tabletini, hani varsa bana yardımcı olabilecek, hele ki Ankara'da ikamet eden arkadaşlar var ise yardımcı olmalarını çok rica ederim. Saygılar. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fayydo -- 6 Mayıs 2022; 2:16:36 >

• P600 için ben de arıyorum çözümü. Maalesef ODIN e girdiğimde tableti görmüyor. Halbuki normal halde açıkken bilgisayara bağladığımda ODIN tableti görülüyor ve bilgisayara veri transferi de yapabiliyorum. Tek sorun Recovery mode da iken ODIN görmüyor. Kablo ve bilgisayarı değiştirdim. sorun devam ediyor.

• acaba konuyla ilgilenen var mı hala

indirme linklerinden KERNEL bulunamayan dosya formuna girmiş alternatif var mı ?

• _salem_ _ kullanıcısına yanıt
    gitlab
    Files · cm-13.0 · ShEV / kernel_samsung_lt033g · GitLab
    https://gitlab.com/ShevT/kernel_samsung_lt033g/-/tree/cm-13.0

Buyrun hocam, işleme birazdan ben de başlıyorum umarım başarılı oluruz.

• Hocam bu romu p602 nin üzerine kurabilir miyiz? Yoksa önce stock p601 kurup o şekil mi bu romu kurabiliyoruz?

• elvear E kullanıcısına yanıt

teşekkürler.

siz yüklemeyi yapabildinizmi?

• Arkadaslar p602 hakkinda yardiminiza ihtiyacim var

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.