Şimdi Ara

---> SAMSUNG SyncMaster B2230H İncelemesi ve Kullanıcı Kulübü (58 Kişi) <--- (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
611
Cevap
2
Favori
51.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Stairway to Heaven

Arkadaşlar içindeki kurulum cd si ne kadar önemli? Vga kullanıyorum sürücüsünü tanıtmak şart mı? Yoksa hdmi olunca mi şart?

İçindeki kurulum CD'sinde MagicTune var; monitör üzerinde tuşlarla yaptığın ayarları yazılımsal olarak yapıyorsun.

Bir de MultiScreen var; ekranı çok parçaya bölmek için.

Yüklemek keyfine kalmış. Zaten CD'den yüklemek istediğinde güncel sürümü çıktı diye uyarı verip SAMSUNG sitesinden yükletiyor.

Windows 7 32-Bit kullanıyorum. Ben de her 2 program da problemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 13 Kasım 2010; 1:36:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar
    quote:

Arkadaşlar içindeki kurulum cd si ne kadar önemli? Vga kullanıyorum sürücüsünü tanıtmak şart mı? Yoksa hdmi olunca mi şart?

İçindeki kurulum CD'sinde MagicTune var; monitör üzerinde tuşlarla yaptığın ayarları yazılımsal olarak yapıyorsun.

Yüklemek keyfine kalmış. Zaten CD'den yüklemek istediğinde güncel sürümü çıktı diye uyarı verip SAMSUNG sitesinden yükletiyor.

Peki programlar dışında performans olarak fark ediyor mu? Yani tanıtınca daha mı iyi çalışıyor?

• quote:

quote:

quote:

Peki programlar dışında performans olarak fark ediyor mu? Yani tanıtınca daha mı iyi çalışıyor?

Daha iyi çalışması senin keyfine ve gözlerine uygun yapacağın ayarlarla olur. Bunu da monitör üzerinde yapabilirsin.

Ancak gece karanlıkta monitörü kullanman iktiza ediyorsa MagicTune kurman iyi olur. Zira; monitör tuşlarının aydınlatması yok. Karanlıkta MagicTune ile ayarlarını yaparsın. Daima aydınlıkta kullanıyorsan MagicTune'a da gerek yok.

Bir de aynı anda çoklu belgelerle-pencerelerle çalşman gerekiyorsa MultiScreen faydalı olur diye düşünüyorum. Onu da yapmıyorsan MagicScreen'e de gerek yok.

• arkadaşlar
    ben de bu monitörden aldım.vga kablo ve güç kablosunu takıp pc ye açtım.ama ekranda hiçbir görüntü yok.hatta hiçbir ışık yok.
    sanki hiç kablo takılmamış gibi.
    ben de mecburen eski monitörü kullanıyorum şimdi.
    şimdi bana gelen arızalı mı yoksa ben bir yerde hata mı yapıyorum.

yarın kargoyla iade etmeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhat1234567

arkadaşlar
    ben de bu monitörden aldım.vga kablo ve güç kablosunu takıp pc ye açtım.ama ekranda hiçbir görüntü yok.hatta hiçbir ışık yok.

kardeş hiç ışık yok derken ? en azından güç kablosunu taktığınızda monitöre elektirk gelmiyomu ? tuşlar dokunmatiktir power tuşuna doğru şekilde bastığınıza eminmsiniz?
    power takılı ve pc bağlantısı yokken kabloyu kont. et diye bi yazı gelir ekrana öyle ise sorun yoktur..aksi halde sorunlu bir ürün almışsınız
  • dkantur sağol

power takılı iken kabloyu kont. et diye bi yazı gelmiyor ekrana.
    bu dediğiniz yazı monitörde hiçbir tuşa basmadan,otomatik geliyor değil mi?
    ben tuşlara da bastım pc ye bağlıyken ama olmadı.

iade edeyim,di mi?
  • monitörün elektrik bağlantısın doğru olduğuna eminsen ve çalışmıyorsa vardır bir sorunu muhakak..iade etmek senin bileceğin bir iş..birde elektirk geldiğini samsung yazısının altında yanan mavi ışıktanda anlayabilrisn
  • dkantur sğl.
    kablolar takılı iken monitörün hiçbir yerinde hiçbir ışık yoktu.
    ben de demek boş yere tuşlara basmışım.
    yarın hemen iade edeyim.
  • quote:

arkadaşlar

2. sayfada buna benzer bir mesajlaşma vardı. Güç kablosunu "tık" sesi gelene kadar iyice bastırmak gerekiyor.

Benim monitörde güç kablosundan yana sıkıntım olmuştu. Bu iyice bastırma hadisesini bilmediğimden önceki monitörün güç kablosunu kullandım ve sorun çözüldü. Üzerinde geleni ise tekrar denemedim.

Olmazsa sen de önceki monitörün kablosunu dene.

• pulstar hocam haklı ben unuttum kablonun tam olarak oturmasının biraz zor olduğunu..tık sesi gelecek birde öyle dene
  • arkadaşlar sağolun
    güç kablosunu o kadar bastırdım ki monitoru kıracam sandım.neyse şimdi monitoru kurdum,çalışıyor.hdmi kablo gelene kadar vga ile idare edeceğim.ama ses sorunu var şu anda.
    hoparloru monitorun audıosuna taktım,ses gelmiyor.ne yapmalıyım?
  • quote:

arkadaşlar sağolun
    güç kablosunu o kadar bastırdım ki monitoru kıracam sandım.neyse şimdi monitoru kurdum,çalışıyor.hdmi kablo gelene kadar vga ile idare edeceğim.ama ses sorunu var şu anda.
    hoparloru monitorun audıosuna taktım,ses gelmiyor.ne yapmalıyım?

Problemin çözülmesine sevindim.

Ses gelmesi için ise; Öncelikle HDMI bağlantı yapmanız lazım. VGA ve DVI bağlantıdan monitör ses alamaz. Zaten DVI ve HDMI aynı kalitede görüntü verir, aralarındaki fark ise HDMI kablo görüntü ile birlikte sesi de aynı anda aktarır.

Bilgisayarınızda bugüne kadar kullandığınız ses kartı muhtemelen anakarta entegre olan ses çipidir.

Monitör üzerinden ses alabilmek için eğer harici ekran kartı kullanıyorsanız (imzanızda gördüğüm kadarıyla kullanıyorsunuz) kartta HDMI girişi varsa HDMI kabloyu bu karta taktıktan sonra ekran kartına dahil olan ses çipini aktif etmelisiniz.

Eğer Windows 7 kullanıyorsanız; sağ altta saatin yanında duran beyaz hoparlör ikonuna sağ tıklayıp Kayıttan yürütme aygıtları'nı seçin. Gelen pencerede HDMI Audio yazan seçeneği Varsayılan yapın.

Windows XP kullanıyorsanız; şu an aklıma gelen en kısa yol masaüstünde Bilgisayarıma sağ tıklayıp Özelliklere girin. Aygıt Yöneticisinden yine HDMI Audio ses aygıtını bulup onu varsayılan yapın veya diğerini devre dışı bırakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 15 Kasım 2010; 11:04:23 >

• sağolasın pulstar
  • quote:

sağolasın pulstar

Rica ederim.
  • hdmi kablo aldım herşeyden çok memnunum. dvi bağlantı ile arasında fark gördüm desem yalan olmaz
    ancak 1920x1080 çözünürlükte crysis warhead tam ekran olmuyor..pc modunda ati scaling ayarlarıda doğru ama anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkantur

hdmi kablo aldım herşeyden çok memnunum. dvi bağlantı ile arasında fark gördüm desem yalan olmaz
    ancak 1920x1080 çözünürlükte crysis warhead tam ekran olmuyor..pc modunda ati scaling ayarlarıda doğru ama anlamadım

Oyunun 16:9 veya 16:10 ayarı varsa onu da 16:9 yapmayı dene belki düzelir.
  • bayramdaki vatan kampanyasında almayı dusunuyorum bu ruunu kutu içinden dvı to dvı kablo cıkıyormu yoksa sadece vga kablomu var gerci hmı kablom var ama olsun kutu içeriğini merak ettim
    bu arada vatanda bayram kampanyası ile 320 tl uygun fiyatmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: DJ ICEMAN

bayramdaki vatan kampanyasında almayı dusunuyorum bu ruunu kutu içinden dvı to dvı kablo cıkıyormu yoksa sadece vga kablomu var gerci hmı kablom var ama olsun kutu içeriğini merak ettim
    bu arada vatanda bayram kampanyası ile 320 tl uygun fiyatmı

fiyat uygun derim..ben bundan bir ay kadar önce bimeksten 365 lira 5 taksite aldım..o zman vatanda 380-390 arası bişeydi sanırım..zaten internetteki sitelerdede şuan 320 lira civarı..
    içinden sadece vga bağlantı kablosu çıkıyor..ama hdmi kablonuz varsa ayrıca dvi kablo almanıza gerek yok..tabi ekran kartınızda hdmi portu varsa..şimdiden hayırlı olsun ürün
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dkantur

hdmi kablo aldım herşeyden çok memnunum. dvi bağlantı ile arasında fark gördüm desem yalan olmaz

Oyunun 16:9 veya 16:10 ayarı varsa onu da 16:9 yapmayı dene belki düzelir.

hocam oyunda öyle bi ayar yok yada ben bilmiyorum..çözünürlüğü 1680x1050 olarak kullanıyorum zaten onda bi sorun yok..ama bi ara dvi kobloyla denerim artık

• 1920x1080 ayarı yok mu?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.