Şimdi Ara

Samsung SWA-8500S Arıyorum (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
624
Cevap
22
Favori
47.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Q-symphony özelliği arka hoparlörler ile ilgili değil.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • JUNE8O kullanıcısına yanıt
    Yok bilgim var o konuda tercih sebebim q-symphony ozelligi oldugu icin q700a modeli idi ancak gelistirme amacli bu kablosuz arka hoparlorden almak istedim ancak sanirim baglanamiyorum dogru mu anladim ? Uzucu oldu baglanamamak makul fiyata guzel bir sistem toplayacaktim peki Q800 ile Q700 arasinda cok fark varmi 6.000 tl gibi bir butceye sizce ne yapmaliyim

• kyazmaci468 kullanıcısına yanıt
    Ben Q800A kullanıyorum. Q700A kullanmadığım için fark konusunda yorum yapamıyorum. Ama 8500s hoparlörler 2021 soundlar modelleri ile uyumlu değildir.

https://www.rtings.com/soundbar/tools/compare/samsung-hw-q800a-vs-samsung-hw-q700a/21516/23516?usage=8767&threshold=0.10

• Q70t ile q700a arasinda fark varmı? Acaba su an 500 tl daha pahali q70t arasinda fark var ise onu almak daha mi mantikli

rtings testlerine göre çok bi fark yok; arka kitlere ulaşmak adına q70t'nin swa-8500s ile uyumlu olduğunu belirtmekte fayda var.
    https://www.rtings.com/soundbar/tools/compare/samsung-hw-q70t-vs-samsung-hw-q700a/13374/23516

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • tayaydin kullanıcısına yanıt
    Cok karisik islermis cidden simdi de SONY Ht-S40R modei gordum kutudan arka hoparlorlu geliyor 660w kafam iyice karisti sony ile samsung tv uyumsuz olurmu acaba

Sony HT-S40R'nin arka kitler ile beraber satılması bir avantaj ama incelediğim kadarı ile DTS ve Dolby Atmos desteği yok. Desteklediği formatlar adına Samsung daha geniş yelpazeye sahip. Soundbarlarda marka uyumsuzluğu söz konusu değildir; bu konuda rahat olun. LG B9 OLED TV ile Samsung HW-Q70R soundbarı gayet uyumlu kullanıyorum.
    https://www.sony.com/electronics/support/res/manuals/5022/e730b117f33d52383b487c06d1227ef2/50222761M.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayaydin -- 15 Haziran 2022; 12:8:46 >
    Q70T almak daha mantikli o halde yaninada arka hoparlorlerden siparis edip kullanmak dogdumudur ? Birde 2021 Qn85a modeli ile q symphony desteginde problem olmaz degilmi ? Q700a destekliyorsa Q70T de destekler sanirim

Evet Q-Symphony desteği var. Üreticinin resmi web sitesinde yazıyor. Yine aynı yerde arka kit olarak swa-9000s yazsa da sayfada swa-8500s alıp eşleştirerek kullandığını yazanlar oldu. https://www.samsung.com/tr/audio-devices/soundbar/3-1-2-ch-soundbar-black-hw-q70t-tk/

Aklımda yanlış kalmadıysa q70t sadece QLED serisi Tv ler ile q-symphony desteği verebiliyor. Kontrol etmekte fayda var.

Qn serisi q serisinin ustu ama tam tersi olmasin sadece qn serileri ile olabilirmi acaba ?

QLED Serisiydi sanırım

Verilen linkte de “QLED ile mükemmel uyum sağlar” denmiş.

Zaten qled serisi ile QNLed serisi arasinda tek fark birisi miniled panel digeri normal arkadan aydinlatma QNLed serisi Qled in ustu oldugu icin onuda destekliyordur sanirsam

Mümkündür.

Soylediginiz dts ve dolby atmos destegi olmasa bile arka hoparlor alamayacagim icin q700a dan daha iyi mi ses alirim yoksa sony gercek 5.1 kanalli oldugu ve watt degeri ve hoparlor sayisindan malum sony den mi daha iyi ses alirim ?

Ses hangisinde daha iyi hissedilir konusu test ile mümkün olabilir anca. Soundbar konusunada yazarsanız kullanıcılardan daha sağlıklı dönüşümler alabilirsiniz. Bar üzerinde 5 kanal ses fiziksel olarak ayrı arka kitler ile bir olamaz tabiki. Bununla beraber DTS desteği ayrı medya player kullanımında önem arzediyor (ek bilgi: şu an güncel TV'lerin dahili media player'ları çoğunlukla DTS desteklemiyor). Örneğin DTS-HD MA bluray riplemelerinde kullanılan yaygın ve kaliteli bir formattır mesela... Ayrıca Netflix, Amazon Prime, Disney+ gibi stream yayın yapan servislerin Atmos içerikleri olduğunu da hatırlatırım.
    https://forum.donanimhaber.com/soundbar-ana-konu--83289199

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayaydin -- 15 Haziran 2022; 16:55:29 >

• Hayirli aksamlar en sonunda gebze center samsung magazasinda kapali kutu bir Q800T soundbar buldum 4200 tl ye satin aldim pazartesi teslim edilecek swa 8500 ile uyumlumu acaba ? Birde q700a ile arasinda fark varmi acaba iyi veya kotu anlamda

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.