Şimdi Ara

Samsung SSD 950 Pro m2 SSD İNCELEME (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
6
Favori
12.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sir_recep

Merhaba,
    Sizde Crystal değerlerini atabilirseniz, Diğer arkadaşlar içinde yardımcı olacaktır.

Samsung SSD 950 Pro m2 SSD İNCELEME

resimi iyi incele orda portların ne kadar hız farkının oldunu gösteriyor

• 2moon kullanıcısına yanıt
    Bu testte yeterli zaten. Eline sağlık. Z170 dışında çipsetli arkadaşlar için bu diski kullanmanın yolununda bu olduğu ve performans olarakte kayıp yaşatmadığı ortaya çıkmış oldu.
  • msi gaming z170 m7 anakart ile bu karttan tam randıman alabilirmiyim pci-m2 adaptoru kullanmadan standart m2 slotunu kullanarak??
  • Drrogba kullanıcısına yanıt
    Alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun.Güle güle kullanın.Bu arada o değerler şahane
  • DDR-4 sisteme geçince hız düzeldi.

PCI-e x4 portu olan DDR-4 sisteminiz yoksa normal SSD alın. Z97 ve altı segment anakartta buna gerek yok. şayet ille de eski anakart varsa ve bu model SSD almak istiyorsanız bir de PCI-e kart almanız gerekecek ki o zaman da 150 TL civarıda o karta vermeniz gerekecek. Harcı borcunu geçiyor o zaman :/ DDR-4 bütçeyi sarstı biraz ama olsun, artık kafam rahat...

Ayrıca driver kurmazsanız hız 2000/50 civarında kalıyor :) Driver için tıklayın...
    Bu mesaja eklenen görseller:

Samsung SSD 950 Pro m2 SSD İNCELEME

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quarysma -- 23 Mart 2016; 19:18:12 >

• windows kurulumunda bir farklılık varmıdır ? biostan yapılması gereken bir ayar mı ?

birde hangi bağlantı tipini seçmeliyim ?
    pci-e slotunumu yoksa anakart üstündeki m2 soketimi ?
    Samsung SSD 950 Pro m2 SSD İNCELEMESamsung SSD 950 Pro m2 SSD İNCELEME

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nothingtodeclare -- 25 Mart 2016; 2:54:20 >

• nothingtodeclare kullanıcısına yanıt
    Yazdim gonderirken hata olustu.
    Uefi olarak hazirladiginiz yukleme medyasinda kurulum asamasinda sorun yasamazsiniz. Biostaki boot bolumunde only legacy secili olmasin yeter. Eger secili ise onuda uefi olarak degistirin. Sadece bir yada 2 tane win 7 kurulumunda diski gorememe hatasi aldik onun haricinde herhangi bir sorunla karsilasmadik.
    Baglanti tipi icin; her ikiside ayni isi gorecektir. Aparatla pci exp ten bagladiginizda hizda dusme yada artma olmayacak bilginiz olsun. M.2 slotunu kullandiginiz zaman kartin en alttaki pci exp16 slotu iptal oluyor coklu kart kullanmak isterseniz o slotu kullanmayin.
    Bunun haricinde kurulumdan sonra yukaridaki tarifleri uygulayin diski kullanmanin keyfine bakin.

• xdeliruzgar kullanıcısına yanıt
    ilginiz için sağolun hocam direk orjinal window 7 cdsinden kursam bir sıkıntı olmaz o zaman
    Iste o kotu fikir:)). Cd den degil kendi hazirlacaginiz uefi flash diskten kurmaniz lazim. Gecen hafta sinoptan bir arkdas ile epey ugrasmistik bu cd olayi ile.

• xdeliruzgar kullanıcısına yanıt
    orjinal cdden uefi flash disk olusturabılırmıyız ki acaba
    http://7.enpedi.com/2012/12/windows-7-uefi-kurulum-icin.html?m=1
    Buradaki adimlari takip edin.

• Konuyu okuduktan sonra dayanamadım bugün gittim Asus HYPER M.2 X4 MINI CARD ve Samsung 256GB 950 PRO M.2 V-NAND SSD aldım.
    ASUS MAXIMUS VII GENE Intel Z97 anakart ile aşağıdaki sonuçları aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoper01 -- 9 Nisan 2016; 17:28:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hoper01

Konuyu okuduktan sonra dayanamadım bugün gittim Asus HYPER M.2 X4 MINI CARD ve Samsung 256GB 950 PRO M.2 V-NAND SSD aldım.

İyi sonuçlar. Kartı nerede buldunuz Türkiye'de? Ben bulamamıştım ama?

• quote:

Orijinalden alıntı: Quarysma

quote:

Orijinalden alıntı: hoper01

Konuyu okuduktan sonra dayanamadım bugün gittim Asus HYPER M.2 X4 MINI CARD ve Samsung 256GB 950 PRO M.2 V-NAND SSD aldım.

İyi sonuçlar. Kartı nerede buldunuz Türkiye'de? Ben bulamamıştım ama?

inventus candır
    http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=7744

• hoper01 kullanıcısına yanıt
    Arama motorlarında cikmiyor zıkkım. Anakart ve islemci degistim bunun yuzunden:)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • geçen hafta Cango34 nickli Erol abimiz satılığa koymuştu 950Pro'sunu ben alayım dedim, o da Z97 chipset'te tam performans alamadım dedi.
    Sonra inventus'ta 4x PCIe kart var dedim. Gitmiş almış kart 2200-900MB/s basıyor dedi.
    Bugün de ben gittim aldım onun yüzünden.

@Quarysma kardeş Bence siStemi güncellemişsiniz, güzel olmuş, iyi günlerde kullanın...
    Bilgisayarın boot etme süresinde bir gecikme oluyor mu bu kartla beraber. Bir video çekip buraya koyarsanız çok makbule geçer.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Karti bende aldim gecen hafta , ancak gidip gereksiz yere 256GB lik 950 pro almak istemedim . 128GB lik SM951 NVME aldim , kargo dahil 230 TL ye gelecek insallah pazartesi/sali gunu .

Bircok kisi bu ssd lerden super otesi performans beklemekte , malesef beklenilen performanis almak mumkun olmayacak . Yapilan testlerde normal bir sata ssd arasinda , windows yukleme suresi sadece 3 saniye daha hizli . Buyuk dosyalarda super performansli , ama gunluk islemlerde abarti fark edecek hic bir durum olmayacak . Yeterince test videosu mevcut youtube da .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trumpet -- 9 Nisan 2016; 22:23:44 >
  • trumpet kullanıcısına yanıt
    Ustad, bilincli kullanici oldugunuz icin dogru tespit yapiyorsunuz. Oradaki yazanlar windows kullanimi icin oldugunu zannedenler icin soylenecek birsey yok. Defalarca yazdim hatta video cektim. 950 prodan raide 2000 mbit hizi da gorduk ama hala tatmin etmeyen birseyler var.
    4k okuma yazma hizini yukseltmedikleri surece herkes icin hayal kirikligi olacak bu diskler.
    Tamam iso ve film dosyalarini inanilmaz bir hizda okuyup yazmasina diyecek yok ama dll kutuphanelerindeki bocalamasi o hizlara hic yakismiyor.
    Sizin diskte ayni mantikla calistigi icin o hizlari ancak karsisinda raid sistem ssd varsa gorebileceksiniz.
    Birde kapasite konusuna degineyim;
    Imkan varsa 512 gb olanini almakta fayda var cunku 120 gb ti, ram e ayirdigi alani windows dosyalari derken aninda dolduruyor.
    Hayirli olsun.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.