Şimdi Ara

Samsung SSD 950 Pro m2 SSD İNCELEME (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
6
Favori
12.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anakartınızın chipset sürücülerini anakart üreticinizin sitesinden mi yüklüyorsunuz yoksa windowsun kendi bulduğu sürücüler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sir_recep

Anakartınızın chipset sürücülerini anakart üreticinizin sitesinden mi yüklüyorsunuz yoksa windowsun kendi bulduğu sürücüler mi?

anakartın sitesinden indirdigim güncel depo arşivim var oradan son çıkanlar dahada çıkmıyor zaten x58 çipset Gigabyte x58 extreme
  • Elimde 1 adet samsung 950 pro 256 gb var almak isteyen iletisime geçsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung 950 Pro yu MSI notebook ile test eden oldu mu ?

Tüm notebooklarda m.2 portu mevcut 850 ile test edilmiş sorunsuz çalışıyor fakat 950 ile max hız değerlerine ulaşılabiliyor mu ?

Resmi sayfalarında "NVMe M.2 SSD by PCIe Gen3 X4 up to 2200MB/s speed(optional)" ibaresi mevcut.

Test etme şansı olan veya konu hakkında bilgisi olan varsa bilgilendirme yapabilirse sevinirim.
  • Samsung SSD 950 Pro m2 SSD İNCELEME
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZEIII

Samsung 950 Pro yu MSI notebook ile test eden oldu mu ?

Tüm notebooklarda m.2 portu mevcut 850 ile test edilmiş sorunsuz çalışıyor fakat 950 ile max hız değerlerine ulaşılabiliyor mu ?

Resmi sayfalarında "NVMe M.2 SSD by PCIe Gen3 X4 up to 2200MB/s speed(optional)" ibaresi mevcut.

Test etme şansı olan veya konu hakkında bilgisi olan varsa bilgilendirme yapabilirse sevinirim.

Samsung SSD 950 Pro m2 SSD İNCELEME

Ben kullanıyorum hızla ilgili bir sorun yaşamadım test sonucu resimde görüldüğü gibi.O bahsetiğiniz 2200mb ibaresi tahminen samsung 950 pro'nun 256mb olan versiyonun hızı baz alınarak yazılmış.

Günlük kullanımda,
    Biri msi notebook'umda digeri masaüstü bilgisayarımda iki adet 950 pro var bende. İkisi arasında network'dan dosya transferi yaptığımda, Notebook'a sanıyede 1 Gigabytela dosya kopyalayabiliyorum. (Thunderbolt 3 kablosu ile.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 13 Kasım 2016; 7:34:1 >

• TimFx kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam optional yazısı beni çok huzursuz ediyordu artık sipariş verebilirim.
    Yabancı forumlarda sıkıntı olmadığı yazıyordu ama Türkiye'ye gelen cihazlardaki durum hakkında bilgiye bir türlü ulaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZEIII

Teşekkürler hocam optional yazısı beni çok huzursuz ediyordu artık sipariş verebilirim.
    Yabancı forumlarda sıkıntı olmadığı yazıyordu ama Türkiye'ye gelen cihazlardaki durum hakkında bilgiye bir türlü ulaşamadım.

Dipnot: Bende yurt dışından temin ettim bilginize.
    Ama sanmıyorum Türkiye'de satılan ürünün bu açıdan farklı olucağını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 14 Kasım 2016; 14:4:33 >
  • 2.el satan varmı arkadaşlar?

• Z97 ve öncesi bir anakart ve M.2 X4 adaptör ile bu SSD'yi kullanan arkadaşlar ekran kartlarını 16X'te mi yoksa 8X'te mi kullanıyor? 4790k işlemcinin 16 iş hattı var. 4 iş hattının SSD'ye ayrılması ekran kartının 8X'te çalışmasına neden oluyor mu? Kısaca 950pro'nun adaptör ile kullanılması grafik performansını düşür mü onu merak ediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende indirimdeyken almayı düşünüyordum amazondan samsung 950 pro 256 gb hazır 1151 sokete geçmişim ama anakartımın destekledigi m2 ssd listesinde almak istedigim m2 ssd yoktu harddiskimde olmadıgından hiç riske giremedim direk normal ssd aldım ama görünüşe göre performans farkı baya var sata 3 ile m2 arasında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mammi2410

Çıldırmak üzereyim. Bende bir hız sorunu var, BIOS altını üstüne getirdim, alakalı birşey bulamadım. Doğru düzgün kullanan birileri de yokki aydınlatsın beni!
    Aklıma gelen tek ihtimal kaldı; PSU tamirde olduğu için standart FSP 400W PSU bağladım. İşlemci 8 pin güç yuvasına 4 pin taktım ama sanmıyorum ondan olacağını da:/

Merhaba,
    donanımınız nelerdir?
    Samsung Magician Performace Benchmark ekran görüntüsü koyarmısınız, görelim hız ne kadar düşük?
    Samsung NVMe Driver (sürücüsü) kurudunuz mu? İlk aklıma gelen bu oldu...
  • mammi2410 M kullanıcısına yanıt
    Merhaba.
    Bosuna biosla ugrasmayin. Sadece konuyu okuyun ve yazilan mesajlari uygulayin. Hala cozemiyorsaniz magican sonucunu atin yardimci olalim.

• quote:

Orijinalden alıntı: xdeliruzgar

Ustad selamlar.
    TEst sistemi ve sonuclarını ekran goruntusu olarak atıyorum. Aparat ile birlikte kullandıgımızda herhangi bir boot sorunu yasamadım direk gordu ve win10 kurulumunu yaptım.

Sonuclarımızın bu sekilde cıkması anakart uzerinde bulunan pci exp slotunun gen2 olmasından kaynaklanıyor. Eger 990fx cipsetli yada 970fx cipsetli bir guncel amd kartın uzerinde kullanılırsa 2500 okuma 1500 yazma hızlarını yakalayacagını dusunuyorum.

Montajı yanlış yapmışsınız ancak bir sorun yaşattı mı ilerleyen zamanda? SSD'yi somunun altına değil vidanın altına takacaktınız :) Yeni gördüm, kusura bakmayın uyaramadım daha önce...

• Quarysma kullanıcısına yanıt
    Evet sonradan farkettim bende :)). Fakat calisirken sorun olmadi. Zaten sadece test etmek icin kurdugum bir sistemdi. Testleri yaptik sonuclari yazdik ve sistemi eski haline getirdik. O ssd su anda mini itx anakartta dediginiz sekilde takili olarak calisiyor. Dikkatiniz icin ayrica tebrikler.
  • xdeliruzgar kullanıcısına yanıt
    Elinize sağlık. Eski sistem üzerine kurmayı düşünen arkadaşlar için büyük yardımcı olmuş.
  • Ben de 6 aydır kullanıyorum. Normalde hızlar süperdi. En son tesadüfen passmark'ın yazılımında pc'yi test ederken 950 nin hızlarında bir sorun olduğunu gördüm ve crystalmark'la falan test ettiğimde de yazma performansı HDD kadar yavaştı. Büyük dosyada 97MB/s, 4k randomda 1.5MB/s.

Olay nedir çözemiyorum. USB'den dosya atarken 250MB/S hızı görüyor ama sonra 35'lere düşüyor.

Bu tür bir sorun ilk aldığımda yaptığım testlerde yoktu :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iakten -- 18 Şubat 2017; 0:42:48 >

• Hangi işletim sisteminde kullanıyorsunuz. bir ihtimal TRİM devre dışı kalmış olabilir. Bu yazılım ile test edebilirsiniz. (açıkmı kapalı mı diye.)http://files.thecybershadow.net/trimcheck/
    SSD 'de bir kaç gb gibi, az yer kaldıysa yavaş çalışması mümkün . Veya SSD normalden çok çok fazla ısınıyor olabilir. Samsun Magician yazılımında SMART butonuna basıp SSD nin anlık ısısına bakın veya Aida64 gibi bir yazılımla kopyalama sırasında ısıyı gözlemleyin.

Dip Not : Bu arada Samsun Magician güncellendi arayüzde değişmiş SSD için Firmware güncellemeside çıkımış bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 18 Şubat 2017; 7:23:28 >

Hocam merhaba, cevabınız için teşekkürler.

Şöyle bilgi vereyim;

Trim açıktı

Boş alan 110gb

Okuma hızı 2250mb civarı olduğundan bios ayarlarında sorun olduğunu düşünmüyorum. Sadece 2 tane hdd var, acaba onlar mı bant genişliği paylaşıyor.

Fakat mesela 2.9gb lık dosya atarken buna 250 ile devam ederken sonlara doğru 35lere düşüyor.

Muhtemelen ısınma sorunu var :(

Format atınca düzeldi :)
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.