Şimdi Ara

Samsung SSD 950 Pro m2 SSD İNCELEME (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
6
Favori
12.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xdeliruzgar

quote:

Orijinalden alıntı: tragedıe

quote:

Orijinalden alıntı: Quarysma

Ddr5 yakin bir zamanda cikmaz. X99 chipset anakart alirsaniz işlemci de degistirmeniz gerekir. Forumdan uygun fiyatli z97 anakart, islemci, ssd almak mantikli olabilir. Hem ileride satmak da x99 a göre daha kolay olur.

sansung 950 bir nevi ddr5 havası yaratır gibi şimdilik teşekkürler yardımlarınız için fiyatı için biraz daha bekleyip 512 gb mı alsam 2017 de TEREBAYT yüksek ssd ler çıkacakmış 1 tb lar alınabilir seviyelere düşebilir

Diski aparart ile pci exp slotundan baglayacagınız icin asagıdaki degerlerin aynısını alırsınız.

Alıntıları Göster
    samsung 950 pro 256 gb aldım pci adaptörle baladım sonuç hüsran varmı bir firiniz 2200/900 mb bunların hızı normalde

Samsung SSD 950 Pro m2 SSD İNCELEME

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuperVisör -- 8 Ekim 2016; 22:52:09 >

• Cipset driverinin guncel olup olmadigina. Samsung 950pro nvme driveri yuklenmemis gorunuyor onu kontrol edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Cipset driverinin guncel olup olmadigina. Samsung 950pro nvme driveri yuklenmemis gorunuyor onu kontrol edin.

NWME Driverinini yüklenmedigini nasıl anlayabildiniz evet yüklenmemiş formattan atarken netfremework hala devam ettigi için bir program yüklenemişti oymuş farkedemedim ama şuanki sonuşlar normalmi format sonrası eksik kalmış bir program varmı sizce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuperVisör -- 9 Ekim 2016; 8:11:46 >

• Bende yakın zamanda 950 PRO 'ya geçiş yaptım. Test sonucu aşağıdaki gibi.

• Sonuca birde magican dan bakalim. Bazi bench programlarinda tam sonuc alinamiyor.

Torwak hayirli olsun. Raid ten sonra hiz anlaminda cok fazla bir degisiklik farkedemeyeceginizi soyleyeyim.

• Bir de Samsung Magician ile test edin. Samsung SDD'lerin, Samsung Magician ile daha sağlıklı sonuçlar verdiğini düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Bir de Samsung Magician ile test edin. Samsung SDD'lerin, Samsung Magician ile daha sağlıklı sonuçlar verdiğini düşünüyorum.
    normalmi bu sonuçlar x58 çipsetenmi oluyorki

Samsung SSD 950 Pro m2 SSD İNCELEMESamsung SSD 950 Pro m2 SSD İNCELEME

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuperVisör -- 9 Ekim 2016; 13:01:57 >

• Hay allah :)). Pci exp kisitlamasi yasiyorsunuz. X58 eski bir teknoloji. O hiz yeterlidir. 2200 ile 1600 arasindaki hiz farkini anlamazsiniz.
    Degerleriniz normal. Problem olacak bir durum yok.

• quote:

Hay allah :)). Pci exp kisitlamasi yasiyorsunuz. X58 eski bir teknoloji. O hiz yeterlidir. 2200 ile 1600 arasindaki hiz farkini anlamazsiniz.
    Degerleriniz normal. Problem olacak bir durum yok.

ssd den 950 proya geçtim hız çok anlaşılır bir şekilde boot vs çok hızlı w7 4 adet windows logosu çıkınca 3 saniye sonra masa üstüne direk atıyor süper
  • TorwaK kullanıcısına yanıt
    senin gönderdiğin resimdeki işaretlediğim değerler çok çabuk yükseliyor.
    bu durum normal mi anlayamadım.Samsung SSD 950 Pro m2 SSD İNCELEME
  • quote:

Orijinalden alıntı: maksi09

senin gönderdiğin resimdeki işaretlediğim değerler çok çabuk yükseliyor.
    bu durum normal mi anlayamadım.Samsung SSD 950 Pro m2 SSD İNCELEME

anlaşılmadı banamı demiştin ssd hızlı olunca hızlı dolar

• hızlı dolunca.ömrü hızlı mı? bitiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: maksi09

hızlı dolunca.ömrü hızlı mı? bitiyor

ne kadar hızlı olursa pc okadar hızlı olur demek istedim ömrü kulandıkça normal bir şekilde dolar kopyala yapıştır vs veri aktarımı çok yapınca bile çok uzun ömürleri oldugu söylenmekte
  • maksi09 kullanıcısına yanıt
    Tabiki nandlarin uzerine ne kadar cok yazip silersek o kadar cabuk oleceklerdir. O yuzden 950 pro serisinde 512 gb onerip durdum. 256 gb alani kucuk olmasi hasebi ile devamli dolu duracak yada yeni seyler icin silinip yeniden yazilmasi gerekecek. Buda omrunu kisaltacaktir. Fakat bu omur olayi korkulacak bir sey degil. Siz hesabinizi 400tb i ne kadar sure icinde yazarim olarak yapin. Senelik 20tb bile yazamazken omur isi ikinci planda kalir.

• quote:

Tabiki nandlarin uzerine ne kadar cok yazip silersek o kadar cabuk oleceklerdir. O yuzden 950 pro serisinde 512 gb onerip durdum. 256 gb alani kucuk olmasi hasebi ile devamli dolu duracak yada yeni seyler icin silinip yeniden yazilmasi gerekecek. Buda omrunu kisaltacaktir. Fakat bu omur olayi korkulacak bir sey degil. Siz hesabinizi 400tb i ne kadar sure icinde yazarim olarak yapin. Senelik 20tb bile yazamazken omur isi ikinci planda kalir.
    performansım düştü nedendir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuperVisör -- 11 Ekim 2016; 19:15:14 >

• Çok test yaptığınızdandır :)
    Magician ile bu sorunu bende yaşamıştım format attığımda düzelmişti. Ama bu magicianın sorunu olarak düşünüyorum. Crystal ile de bir bench yapabilir misiniz?
  • quote:

format sonrası güncelleme yükledikçe 950 pro 256 gb ssd nin performansı düştü bir fikriniz varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: sir_recep

Çok test yaptığınızdandır :)
    Magician ile bu sorunu bende yaşamıştım format attığımda düzelmişti. Ama bu magicianın sorunu olarak düşünüyorum. Crystal ile de bir bench yapabilir misiniz?

• Windows cipset driverini guncellemis gorunuyor. Samsung driverini silip yeniden kurun. Cipset driverini eski surumde olsa uretici sitesinden tekrar indirip kurun.
    4k random hizlarinda sorun yok sadece sirali okuma yazmada degerler dusuk gorunuyor. Diskin karsisinda o hiza cikabilecek baska bir disk olmadigi icin endiseye mahal yok. Acma kapama ve program acma hizlarinizda dusus yoksa endise etmeyin.

• Driver silme ile windows un gocmesi ilginc. Mekanik diskinizi windows altindan geri getir dediginizde duzelecektir. Bilgisayarim yonet disk yonetiminden ilgili diske sag tiklayip geri getir isaretini tiklayin.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.