Şimdi Ara

Samsung soundbara harici hoparlör bağlamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
6.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung hw-j450 model numaralı soundbara sevdiğim 2 adet harici hoparlörü bağlamak istiyorum hoparlörlerin kendi müzik çalarıda var ve ben kalabalık etmek istemiyorum hoparlörü tv ye bağlasam ya soundbardan gelecek ses ya da hoparlörden bu nedenle soundbara bağlamak zorundayım. Hoparlörün kırmızı siyah 2 adet kablo çıkışları var şu mandalla sıkıştırılan. Soundbarın bağlantılarına ait teknik resim aşağıda yardımcı olacak arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mühendis266 -- 18 Haziran 2016; 13:37:42 >

• Kablo filan alacağım boşuna zaman ve masraf yapmayayım deneme yanılma ile tasarrufa yardım ediniz lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mühendis266 M kullanıcısına yanıt
    Bende eski hoparlör kullanmayı severim,, Sizin bu işlemi yapabilmeniz için bir kaç teknik detayın uyum sağlaması gerekir.
    Ek olarak teknik bilginiz yoksa orjinal cihaza müdahale etmenizi önermem. Arıza açmakla birlikte, garanti dışı kalabilir.
    A) Cihazın kendi ses çıkış empedans-omaj ve ohm değeri, baglamak istediğiniz hoparlore eşit olmalı. 4ohm-4ohm / 6ohm - 6ohm / 8ohm - 8ohm gibi.
    B) sound bar ses çıkış gücü, baglanilacak olan hoparlörden az olmalı, 30w hoparlör / 25w anfi.
    En fazla eşit olmalı.
    C) Bu işlemler uygun ise, cihaz çok dikkatlice sökülür, hoparlör soketleri ++ / -- dikkat edilerek, yerinden ayrilir.. Diğer extra hoparlörün kablosuna + / -- dikkat edilerek,, klemens veya bant ile birbirine deymeyecek şekilde izole edilir, son kontrol ve duzenlemeden sonra cihaz monte edilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Bende eski hoparlör kullanmayı severim,, Sizin bu işlemi yapabilmeniz için bir kaç teknik detayın uyum sağlaması gerekir.
    Ek olarak teknik bilginiz yoksa orjinal cihaza müdahale etmenizi önermem. Arıza açmakla birlikte, garanti dışı kalabilir.
    A) Cihazın kendi ses çıkış empedans-omaj ve ohm değeri, baglamak istediğiniz hoparlore eşit olmalı. 4ohm-4ohm / 6ohm - 6ohm / 8ohm - 8ohm gibi.
    B) sound bar ses çıkış gücü, baglanilacak olan hoparlörden az olmalı, 30w hoparlör / 25w anfi.
    En fazla eşit olmalı.
    C) Bu işlemler uygun ise, cihaz çok dikkatlice sökülür, hoparlör soketleri ++ / -- dikkat edilerek, yerinden ayrilir.. Diğer extra hoparlörün kablosuna + / -- dikkat edilerek,, klemens veya bant ile birbirine deymeyecek şekilde izole edilir, son kontrol ve duzenlemeden sonra cihaz monte edilir.

Üstad aynı şekilde eski hoparlörlerin tadını bulamıyorum yenilerde sentetik geliyor hepsi omajlara gelince aynı watt güçleride benzer şu durumda soundbarın 4 adet önde hoparlörleri var açıp o hoparlörlerin 2 sinin + - güç giriş kablolarına ek hoparlörlerin kablolarını bir nevi paralel bağlayacağım doğru mu anladım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mühendis266 -- 19 Haziran 2016; 1:55:19 >

• mühendis266 M kullanıcısına yanıt
    Paralel değil,, tam olarak ayıracaksınız, exra hoparlör exra yük demektir.... Yani sadece ek kabinler çalışacak, dahilileri iptal etmelisiniz..

• quote:

Paralel değil,, tam olarak ayıracaksınız, exra hoparlör exra yük demektir.... Yani sadece ek kabinler çalışacak, dahilileri iptal etmelisiniz..

Şimdi oldu tamamdır çok teşekkür ederim.

• quote:

Konuyu üste çıkartacağım ancak aynı sorun bende de mevcut. Mevcut sistemle başarılı oldunuz mu?

Soundbar da 6 hoparlör varsa mevcut elimizde 2 hoparlör varsa , soundbardaki 6 hoparlörüde iptal mi edeceğiz ve 2 hoparlörü takacağız. Eğer 2 hoparlörü takacaksak iptal olan 6 hoparlörü paralelmi bağlayacağız.

Elimde 6 ohm 100 watt 2 hoparlör var. Buna uygun soundbar ne alabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mühendis266

quote:

En fazla eşit olmalı.

Üstad aynı şekilde eski hoparlörlerin tadını bulamıyorum yenilerde sentetik geliyor hepsi omajlara gelince aynı watt güçleride benzer şu durumda soundbarın 4 adet önde hoparlörleri var açıp o hoparlörlerin 2 sinin + - güç giriş kablolarına ek hoparlörlerin kablolarını bir nevi paralel bağlayacağım doğru mu anladım ?

Alıntıları Göster
    Konuyu üste çıkartacağım ancak aynı sorun bende de mevcut. Mevcut sistemle başarılı oldunuz mu?

Soundbar da 6 hoparlör varsa mevcut elimizde 2 hoparlör varsa , soundbardaki 6 hoparlörüde iptal mi edeceğiz ve 2 hoparlörü takacağız. Eğer 2 hoparlörü takacaksak iptal olan 6 hoparlörü paralelmi bağlayacağız.

Elimde 6 ohm 100 watt 2 hoparlör var. Buna uygun soundbar ne alabilirim.

• _ahmet_ kullanıcısına yanıt
    Yukarıda yazdıklarım geçerli olmakla birlikte,, exra hoparlör bağlanırken , dahili hoparlör bağlantısı iptal edilmeli ,,

• quote:

Yukarıda yazdıklarım geçerli olmakla birlikte,, exra hoparlör bağlanırken , dahili hoparlör bağlantısı iptal edilmeli ,,
    Yalnız tek anlamadığım şey şu , soundbar içerisinde 6 adet hoparlör (mid - tiz -sub ) varsa bunların hepsini iptal mi edeceğiz, Eğer evet se extra hoparlörü hangi hoparlörün portuna bağlayacağız.

Son olarak 6 ohm 100 watt lık hoparlör için soundbar harici seçenek yoksa bu değerlerde soundbar ne alabilirim.Veya ekleyebileceğim kablolu portlu soundbar varmıdır.

Amaç tv ile açılığ tv ile kapanan bir sistem.Çok teşekkür ederim.
    Şu anda elinizde soundbar varmı, yokmu... Bende onu anlamadım...
    Eğer soundbar varsa, iç resmini çekip paylaşın, bağlantılara bakalım,, bas mid tiz aynı çıkışa bağlı olabilir.
    Veya bass ayrı çıkıştan, mid ve tiz ayrı çıkıştan besleniyor olabilir,, bu durumda,, exra ses hoparlörü midtiz kablosuna bağlanır,,,

• quote:

Şu anda elinizde soundbar varmı, yokmu... Bende onu anlamadım...
    Eğer soundbar varsa, iç resmini çekip paylaşın, bağlantılara bakalım,, bas mid tiz aynı çıkışa bağlı olabilir.
    Veya bass ayrı çıkıştan, mid ve tiz ayrı çıkıştan besleniyor olabilir,, bu durumda,, exra ses hoparlörü midtiz kablosuna bağlanır,,,
    Şu anda yok . Sırf elimdeki hoparlörleri çok sevdiğimden böyle bir konuyu araştırırken bu konuya rastladım.

Aynı çıkışa bas mid tiz bağlı ise kolay , Eğer hepsi bağlı değilse mid tize bağlayıp bass hoparlörünü sökmeyeyim mi,

Son olarak 6 ohm 100 watt lık hoparlör için soundbar harici seçenek yoksa bu değerlerde soundbar ne alabilirim.Veya ekleyebileceğim kablolu portlu soundbar varmıdır.

Amaç tv ile açılığ tv ile kapanan bir sistem.Çok teşekkür ederim.

Galiba elinizdeki, müzik seti kolonu,,,
    Tv nizde kulaklık çıkışı varmı,,
    Bilgisayar telefon kulaklık çıkışına bağlanan hoparlörü, tv kulaklık çıkışına bağlayıp deneyin, ses iyi veriyormu..
    Eger veriyorsa,,, kolonlariniza uygun stereo ses anfisi bakalım,, bütçeniz iyi ise önerim AVR cihazı olur,, 6 adet 80-100w, 6-8 ohm çıkışları var,, Front rear center ve woofer,, front çıkışı tam Aralık kullanirsaniz, tüm sesleri set kolonundan alırsınız,,
    2-3 tane optik ses girişi,, 3-4 tane hdmı giriş, 2-3 tane analog rca giriş,, ve ortak hdmi çıkış, herşey var AVR gövdesinde ,,,

• Evet setin gövdesi iptal ama hoparlörler duruyor. Avr çok pahalı oluyor max 1000tlye halletmek istiyorum.

Kulaklık çıkışından set ölmeden önce denedim ses tv sesiyle aynı yükseklikte geldi.Son seste tatmin etmedi.
  • https://m.n11.com/sony-str-dh590-52-kanal-4k-hdr-bluetooth-amfi-P257667926

Cihazi bilmiyorum fakat soundbar 5+1 300-500 tl lik hoparlörlü cihazlar bu AVR sessistemi gövdenin yanında çöp kalır,,,,

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Ss l80 hoparlör, Değmez diyorsanız soundbar alayım hoparlörler atıl olarak kalsın değer diyorsanız bu amfiyi alayım, Daha uygunu varsa arastırayım.

Tv ile açılıp kapanacak , tvden ses kontrolü yapacak ve kablo ile (bluetooth istemiyorum) bağlayabilecekmiyim bu amfiyle
  •  Samsung soundbara harici hoparlör bağlamak

Bu resimdekiler gibiyse AVR sessistemi gövdesi almaya değer ,, ikinci el siteler veya hifi mağazalarından 6-8 ohm iki kabin ve center aldığınızda 5+1 olur.. +1 i yok, 5 kanal olur.. bende avr yok ama iki adet müzik seti gövdesi, 3 çiftde set kolonu var..

Tv nin kulaklık çıkışını kullanırım, kolonlarım çalışsın yeterli derseniz, yine ikinci el sitelerden veya hifi dükkanlarından ,,,aux in - line in - cd in,,, girisleri veya birisi olan müzik seti gövdesi 50 - 150 TL arası, odayı hatta evi hoplatır ...
    Hoparlör kablosu yoksa, her kolon için sağ da birisi solda diğeri duracak,, yeterli uzunlukta 1.5 luk hoparlör kablosu gerekir,,, extadan tv ye bağlamak için aux kulaklık diğer tarafıda RCA kablo gerekir

AVR nin detaylı teknik özelliklerini bilmiyorum,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 19 Temmuz 2019; 7:20:25 >

• quote:

Bu resimdekiler gibiyse AVR sessistemi gövdesi almaya değer ,, ikinci el siteler veya hifi mağazalarından 6-8 ohm iki kabin ve center aldığınızda 5+1 olur.. +1 i yok, 5 kanal olur.. bende avr yok ama iki adet müzik seti gövdesi, 3 çiftde set kolonu var..

Tv nin kulaklık çıkışını kullanırım, kolonlarım çalışsın yeterli derseniz, yine ikinci el sitelerden veya hifi dükkanlarından ,,,aux in - line in - cd in,,, girisleri veya birisi olan müzik seti gövdesi 50 - 150 TL arası, odayı hatta evi hoplatır ...
    Hoparlör kablosu yoksa, her kolon için sağ da birisi solda diğeri duracak,, yeterli uzunlukta 1.5 luk hoparlör kablosu gerekir,,, extadan tv ye bağlamak için aux kulaklık diğer tarafıda RCA kablo gerekir

AVR nin detaylı teknik özelliklerini bilmiyorum,,
    İlgi ve alakanız için çok teşekkür ederim.

• Arkadaşlar merhaba
    Bu sistemden kulaklık ile ses almak mümkünmüdür? Eğer mümkünse müzik açıkken sesi sadece ve sadece kulaklıktan alma imkanımız varmıdır?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
  • Onurvv O kullanıcısına yanıt
    Sistemde kulaklık çıkışı yok galiba ,,, varsa giriş çıkış terminalleri resmini paylaşabilirmisiniz,,, veya bu sisteme kulaklık bağlamak yerine,, soundbar a bağlı tv veya diğer kaynakların ses kulaklık çıkışı kullanılabilir

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.