Şimdi Ara

Samsung Smart TV uyumlu klavyeler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
14.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Samsung 51F5570 Plazma Tv için uyumlu klavye arayışındayım. Samsung Smart Tv'ler ile tam uyumlu klavye/mouse modelleri ile ilgili tek bir konuda bilgi bulamadım. Burada birlikte paylaşımda bulunabilir ve diğer bilgilerden derleme yapabiliriz.

• Logitech k400 ve Goldmaster kw-885 modellerini Samsung Tv'ye bağlayarak Mediamarkt'ta denedim. Aşağıdaki fotoğrafta boyut kıyaslaması olması için bu iki klavyeye ek olarak kw-995 modelini de koydum

Hem k400'de hem de kw-885'de bir türlü internet tarayıcısını açamadım. f5-f6-f7 gibi tuşlara basında, ayarlar menüsü, source-kaynak menüsü geliyor. TV'lerde uydu bağlantısı olmadığı için kanal menüsü ve kanal geçişi özelliklerini kullanamadım. Bu konuda en iyi bilgiyi bu klavyelerin kullanıcıları verecektir.

Sizin kullandığınız klavye nedir ve hangi özellikleri kullanabiliyorsunuz tam olarak? Sorunlu olan ya da klavyeden hiç kontrol edemediğiniz menü ve özellikler nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoturk -- 19 Ekim 2013; 16:09:24 >

• Bu konuda epey araştırma yaptım.

Samsung televizyonlarınıza alınabilecek en iyi klavye kendi klavyesidir. Şu an piyasada 80 TL'ye satılan Logitech hem kaba hem de mause kısmı çok iyi değil. Plastik kalitesi de Bu markaya hiç yakışmayacak şekilde kaba yapılmış. Piyasadaki diğer modeller ise oyuncak havasında...

Mediamarkt'de geçenlerde gördüm 150 TL'ye satılan(güya 250 den düşmüş, ellerinden çıkartmak için fiyatı indirmişler) Samsung VG-KBD1000 eski model ve de biraz internetten araştırınca ilk üretilen ürün olduğu için biraz sorunlu olduğu bilgisini öğrendim. Bu modelden sonra Samsung VG-KBD1500 modeli çıktı. Ondan sonrada 2012 ve 2013 model Akıllı kumandalara tıpa tıp benzeyen Samsung VG-KBD2000 modeli çıktı.

Modellerin aralarındaki görsel farkı görmeniz için resimleri eke koydum.

Samsung Smart TV uyumlu klavyeler Samsung Smart TV uyumlu klavyeler Samsung Smart TV uyumlu klavyeler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taydin66 -- 22 Ekim 2013; 23:25:42 >

• Peki VG-KBD2000 modelini yurtiçinde nereden bulabiliriz araştırdınız mı?

Bir de bu klavyenin önceki versiyonlarında anladığım kadarı ile usb giriş yerine doğrudan tv'ye bluetooth ile bağlanma var. Bu yüzden de touchpadde donmalar vb. oluyor şeklinde birşeyler okumuştum.

Bu konuda bu klavyeler ile deneyimleri olanlar paylaşımda bulunabilir mi? 2000'i bulamazsak diğer klavyelerden alsak ne kaybederiz merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknoturk

Peki VG-KBD2000 modelini yurtiçinde nereden bulabiliriz araştırdınız mı?

Bir de bu klavyenin önceki versiyonlarında anladığım kadarı ile usb giriş yerine doğrudan tv'ye bluetooth ile bağlanma var. Bu yüzden de touchpadde donmalar vb. oluyor şeklinde birşeyler okumuştum.

Bu konuda bu klavyeler ile deneyimleri olanlar paylaşımda bulunabilir mi? 2000'i bulamazsak diğer klavyelerden alsak ne kaybederiz merak ediyorum.

Merhabalar,
    Ben 2000 modelini 250 TL yeni aldım. Gayet iyi kullanıyorum. Bütün tuşlar tv ile bire bir uyumlu. Çok zarif, şık ve ergonomisi iyi.
    Tavsiye ederim. Diğer Logitech v.s gibi markalarda her tuş uyumlu olmuyor. Bir tane alıp geri iade etmiştim
  • tnr.ydn T kullanıcısına yanıt
    bende klavye konusunda kararsız kalıp henüz klavye almadım. samsung 2000 model klavye bana gereksiz pahalı geldi. gerçekten verilen parayı hak ediyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tnr.ydn

quote:

Orijinalden alıntı: teknoturk

Peki VG-KBD2000 modelini yurtiçinde nereden bulabiliriz araştırdınız mı?

Merhabalar,
    Ben 2000 modelini 250 TL yeni aldım. Gayet iyi kullanıyorum. Bütün tuşlar tv ile bire bir uyumlu. Çok zarif, şık ve ergonomisi iyi.
    Tavsiye ederim. Diğer Logitech v.s gibi markalarda her tuş uyumlu olmuyor. Bir tane alıp geri iade etmiştim

Kullanıcı olarak rica etsek ürün resimlerini paylaşma gibi bir imkanınız var mı acaba ?

• Değer mi değmez mi sorusuna cevap vereyim. Eğer klavye ihtiyacınız var ise "Değer"
    Buyurun resimler ekte
    Uzaktan kumanda ile aynı tuş fonksiyonları var ve ikinci bir kumanda dan çok daha öte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tnr.ydn -- 22 Ekim 2013; 23:42:09 >

• Arkadaşlar VG-KBD2000 modelinin satıldığı bir yer biliyormusunuz almak istiyorum bu klavyeyi ama bulamadım hiçbiryerde. Birde klavye türkçe klavye olması lazım.
  • _KAPLAN_ _ kullanıcısına yanıt
    bu tür klavyelerin hiç birinde türkçe yok ki. Yani klavyelerin üzerinde ç - ö- i - ü v.s göremezsiniz
  • Hayır olurmu türkçe klavyelerde var.
    Bakınız:

Yukarıdaki model VG-KBD1000 Q türkçe klavye
    ve resmin konu linki http://forum.donanimhaber.com/m_72254875/tm.htm

VG-KBD1000 ve VG-KBD1500 modelinin türkçelerini satan bulmuştum ama almışken VG-KBD2000 almak istiyorum

• Bana da 40F6640 için yedek kumanda ve/veya türkçe klavye gerekiyor. Bunları nereden temin edebiliriz?
  • demibold D kullanıcısına yanıt
    kumandanın fotosunu görebilir miyiz
  • Burada Kutudan iki kumanda çıkıyor, Türkiye'de (yine) nedense tek kumanda çıkıyor :http://www.youtube.com/watch?v=BXuRkqws5YE
    Diğer kumanda kutudan çıkmıyor, bari kendimiz ücreti karşılığı alalım. Aslında VG-KBD2000 klavyesi aynı zamanda kumanda işlevlerini de görüyor.Ancak nereden satın alabiliriz? VG-KBD1000 var ama VG-KBD2000 yok!!
  • demibold D kullanıcısına yanıt
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-samsung-tv-icin-bluetooth-keyboard-klavye-model-vg-kbd2000-159791627/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tnr.ydn -- 6 Nisan 2014; 22:27:15 >
  • Teşekkürler, yalnız açılmamış kutu ve bir mağazadan (İzmir) almak durumundayım. Mağaza satışı nedense yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demibold -- 2 Aralık 2013; 15:32:44 >
  • konu hort olacak ama bu Samsung VG-KBD2000 klavyeyi nerden bulabiliriz..veya satan varmıdır..?
  • Ben de konunun takipçisiyim Yeni çıkan modeller veya gözüne kampanya vs çıkan arkadaş varsa bilgilendirirse seviniriz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    klavye de mause var sensörlü. yanındaki kumanda da sensörlü.kumadaya gerek yok sanırım aslında.yada tek kumanda yeterli olurmu
    selam hocam bu VG-KBD2000 klavyeyi nerden bulabiliriz sen nereden aldın mesala ? birde hiç arkadaşın dediği gibi donma filan oldumu sende ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.