Şimdi Ara

Samsung sm- t287 galaxy tab. Hakkinda (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
3
Favori
12.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son guncellemede wifi cekme sikintisi var sizdede varmi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Telefon olarak kullanabiliyor muyuz cihazı?

T232 tablet mevcut bende buna t231 rom kurmuştum, şu an telefon olarak sorunsuz kullanıyorum.

Aşağıdaki linkte yer alan t285 rom deneyen var mıdır acaba? Rom bilgilerinde çalışmayan herhangi bir fonksiyonalite yok. Aynı şekilde bunun direkt kurularak çalışabileceğini düşünüyorum.

https://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-a/development/rom-omni-galaxy-tab-7-lte-sm-t285-t3489150

Teşekkürler.
  • flkariyer F kullanıcısına yanıt
    Güzel kardeşlerim benim anlattıklarım dahilinde farklı saplantılar ve arayışlar içerisine girmekte ve çözüm yolu varken çözümsüzlüğü seçmektesiniz.
    yukarıda anlattıklarımı defalarca yapmış bulunmaktayım ve inanın sizler için cihazımı çöpe atmayı düşünerek her işlemi denedim.
    Ve ve ve neden hata veriyoru araştırmaya başladım.
    hata sebebi olarak önceden kurduğunuz gmail cihaza tanımlı olması. Kısacası cihaza format attığınızda direk olarak gmail ile değil atla olarak açıp kuracaksınız.
    yukarıdaki tarifelere uyunuz ve lütfen biri yılmadan usanmadan adımları harfiyen uysun.
    cihaza orjinal room da temiz gmail hesapsız
    cihaza odinle 287 atılıyor
    cihaza boot tan micro sd ile modem kuruluyor
    cihaza odinle twrp kuruluyor
    cihaza boot tan ki bu aşamada twrp li açalacak sd kartı bulup tekrar modem kuruluyor
    4g verimsiz 3g alın işlem tamam
    Selam flkariyer

4gnin verimli çalışmadığı belirtilmiş. Benim ilettiğim romda düzgün çalışıyor olabilir. Bu nedenle paylaşmıştım aslında.

farklı bir saplantı değil yani...
    t232 için daha önce bu şekilde t231 olan romu kurmuştum ve hiç bir sıkıntı olmadan çalışmıştı. Şu an halen t232 cihazı sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.
    bu linkte nasıl yükleneceğini dahi anlatmışlığım vardır.
    https://forum.donanimhaber.com/samsung-tab-4-sm-t-232-3g-tablet-telefon-ozelligi-yuklenebiliyor-mu--97231044-22#118363478
  • Bugün itibari ile bende cihazı satın almış durumdayım.

t285 romu kurdum. https://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-a/development/rom-omni-galaxy-tab-7-lte-sm-t285-t3489150

Bu rom sade bir rom, 248mb ve android 6.0.1

odin ile kurduktan sonra arama yapamıyor ve alamıyordum. Sizin paylaştığınız modem.zip dosyasını üzerine kurdum ve 3g üzerinden hem arama aldım hem de arama yapabildim. 4g çekmiyor olabilir düşüyor, bu nedenle arama yapamadım.

Burada tek sıkıntı ben telefon görüşmelerinde ses alamadım. Ne arka hoparlörden, ne kulaklıktan ne de bluetooth kulaklıktan ses alabildim. Telefon haricinde her türlü ses alabiliyorum.

Siz telefon görüşmelerinde karşıdan ses alabiliyor musunuz?

Şimdi sizin paylaştığınız t287 yi kuracağım.

Teşekkürler.

• Merhaba,

Şu an LTE de dahil arama alıp arama yapabiliyorum. Kısaca yaptıklarım.

1. 287 orjinal romu kuruldu
    2. 285 orjinal romundan boot ve system.img dosyası alınarak yeni bir dosya(rom) oluşturup kuruldu.
    Bu hali ile lte arama yapabiliyordum fakat 3g ve lte de arama alamıyordum.
    3. Sizin paylaştığınız modem.zip kuruldu.

Sonuç olarak LTE de iken arama alıp yapılabiliyor.

Bu arada LTE aslında arama desteklemiyor. Arama geldiğinde veya yapıldığında cihazın 3g'ye geçmesi gerekiyor. Tabi bu otomatik oluyor veya network bu şekilde sinyal gönderiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mylmazer -- 19 Mayıs 2017; 0:22:45 >
  • mylmazer M kullanıcısına yanıt
    Hocam bende wifi sıkıntısi var iyi cekim yapmiyor sizdede var mi sorun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    Modeme uzaklık ne kadar? Arada kaç duvar vs var. Bunlar etkiliyor olabilir.

Bende şu an iki adet tablet var. İkisi de aynı diyebilirim. (t232 ve t287)

Lg G3 telefonumda da aynı görünüyor.
  • Bu cihaz normalde sadece internet kullanımına mı açık sim kart takıldığında? Yoksa çağrı cevaplama yada sms atma gibi özellikler de mevcut mu?
  • Tristan23 kullanıcısına yanıt
    Sadece internet ve sms kullanımına açık, sonradan telefon özelliği açılıyor.
  • SELAMUNALEYKUM ARKADAŞLAR BANA ACİL SAMSUNG TAB A6 SMT287 TWRP BULABİLECEK WARMI LÜTFENNN....
  • 4g ve telefon özelliği sorunsuz çalışan sm-t287 cihazım satılıktır, cihazda kulak hoparlörü yok biliyorsunuz arka hoparlör ve bluetoot ile konuşabiliyorsunuz fiyat 500 TL galaxy c9 pro almak istediğim için satıyorum. iletişim facebook : @alperym

Teşekkürler hocam çok ayrıntılı anlatmışsın senin yöntemle telefon özelliği geldi ama bir türlü root yapamadım o konuda da yardımcı olursanız sevinirim

• kaç aydır uğraşıyorum bi tane bulunmazmı root yöntemi be kardeşim. BULAN VARSA SÖYLEYEBİLİRMİ.
    BENİM İSTEĞİM ARAMA YAPMAK FALAN DEĞİL.

[Kunye=]
  • Selamlar,
    T287 tablet ile telefon görüşmesi nasıl yapabiliyoruz, gelen arama özelliği olabiliyor mu?
  • Arkadaşlar konuyu tekrar hortlatmak istiyorum Bende t287 modeli var samsungun sitesinde radyolu yazdığı için satın aldım fakat radyo aktif değil benim tek derdim bunu aktif etmek en garanti yol hangisidir root atmaksa hangi rootu atmalıyım cevaplarınızı dört gözle bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: antispider

quote:

Orijinalden alıntı: flkariyer

İşlem Sıralaması

1)287 boottan da wipe data ve factory reset yap ve açmadan kapat
    2)T287.tar.md5 ' i odinle üzerine kur
    3)micro sd karta Modem.Zip dosyası ve TWRP_3.0.2-1_SM-T285_23916.Zip dosyalarını yapıştır ve cihaza tak
    4)boottan en altta Apply Update From Cache seçip Modem.Zip kur (hatalar verecektir aldırma)
    5)Odin moddan TWRP_3.0.2-1_SM-T285_23916 kur (Odin options ta Auto Reboot u kapat)
    6)Boot menüyü aç , açarken uzun sürer ve Team win recorvery project açılacak
    7)Team win recorvery project den yine yükleme seçeneği yaparak Modem.Zip dosyasını bul ve kur
    8)Cihazı normal şekilde aç ve ayarlar\mobil ağlar\Şebek modu\3G/2G(otomatik bağlantıyı) seç

Gerekli Dosyalar

'gcoleri' paylaştıkları
    T287.tar.md5 dosyası
    https://drive.google.com/file/d/0B4BWO9WMie12eldCZXQ0TUNWVkk/view
    Modem.Zip dosyası
    https://drive.google.com/file/d/0B4BWO9WMie12ZVRhTk9Bd19GZWM/view

'bobilli2' paylaştığı
    TWRP_3.0.2-1_SM-T285_23916
    https://www.androidfilehost.com/?w=file-thanks&fid=385026487222272331&mid=82&download_id=68k09of09tt3qaro6jfgkmhum6&tid=1475422125&hc=8b7ee959167755e9c48ca81c0476459572f1266cf6724c79d4831a9f3314ff77

Kısa Bilgilendirme

Aranma ve Arama işlemi tamamlandı hem telefon hem tablet kısacası ptabletiniz hazır
    İşlem sırasında Odin3 v3.12.3 kullanıldı
    power, Ses açma ve home tuşlarına aynı anda basmak bootu açmaktadır
    power, Ses kapama ve home tuşlarına aynı anda basmak odin modu açmaktadır
    Cihaz garanti dışı kalmaz , orjinal rom tekrar odinle yüklenerek, eski haline döner
    Çalışmayan aksamları radyo ve 4G de kopukluklar olmakta, 3G de çekim gücü inanılmaz süper
    Sonuç olarak 10 günlük testte harika sonuçlar
    Bluetooth kulaklık almayı unutmayın , önerim ;
    https://www.youtube.com/watch?v=0J3FYFvlU2A

Emeği Geçenlere Çok Çok Teşekkürler,

Saygı ve sevgilerle

bütün adımları tek tek izledim ama twrpyi odin moddan yüklemeye çalışırken fail hatası verdi ve yüklenmedi. bu konuda bir çözüm yolu olan yok mu acaba?

Alıntıları Göster
    aynı sorunu ben de yaşıyorum, farklı şekillerde de denemeye çalıştım ama olmadı. Nerede hata yapıyorum? Lütfen yardım ve mümkünse acil tarafından

• ustam bende denilenleri harfiyen yaptım oldu.

sanırım geliştirici seçeneklerinden usb hata modu açık ve oem kilidini açmanız gerekli. eğer yapamazsanız yardımcı olurum.
  • sadece root işlemi benim işimi görecek ama beceremedim cihaz için hala herhangi bir konu yok kingroot denedim ancak o da olmadı

Edit: 285 root ve twrp dosyaları ile denedim oldu ancak keşke aosp bir rom olsa da biraz hızlansa cihaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NocHe -- 22 Şubat 2020; 10:16:49 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.