Şimdi Ara

Samsung SIII Mini & Huawei Ascend P1 Hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aşağıda başlıkta geçen telefonlara ait karşılaştırma mevcut Ocak ayı gibi yani yılbaşından sonra 1000 TL civarı bütçe ile akıllı telefon almayı düşünüyorum ama bu ikisi arasında kaldım ve karar veremiyorum. Siz Ne düşünüyorsunuz acaba.

Telefonu çok fazla kurcalayacağımı sanmıyorum çok fazla indirme bindirme vs yapamam herhalde ama kamera performansına önem veririm. Pil önemli mesela sürekli gözüm batarya seviyesinde olmamalı. Şimdilik aklıma gelen bunlar yeri geldikçe yine bu başlıktan soracaklarımı yazarım. Teşekkürler.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5033&idPhone2=4410

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carantinas -- 5 Aralık 2012; 19:34:21 >

• SIII mini

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soldaki sütun s3mini sağdaki ascend p1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carantinas -- 5 Aralık 2012; 19:31:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: carantinas

Soldaki sütun s3mini sağdaki ascend p1

internet performnasıyla , kamerasıyla , ekranıyla üstünlüğünü koymuş p1 . jb geleceğini söylediler de sanırım. çakma s3 kullanmaktan iyidir diyorum . gidip galaxy nexus ta alabilirsiniz yazılım önemliyse
  • bence de p1.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazılım çok da önemli değil nasıl diyeyim bu işlerden hem çok fazla anlamam hem de uğraşamam yani güncelleme uygulamalar şunlar bunlar vs falan..

Karşılaştırmada P1 oldukça iyi görünüyor aralarında yaklaşık 100-200 TL fark var. şuan yüzde 60 P1 deyim biraz daha destek gelirse karar verilecek sanırım.

Not: P1 in keskin köşeli tasarımı ve az da olsa (0,3") büyük ekranıyla bana cazip geldi. Birde multimedya özellik benim için daha önemli o konuda da P1 daha iyi gibi. Samsunga olan marka hayranlığımı yenmem için biraz daha p1 destek mesajı almam lazım :p

Nexus a hiç bakmadım bir inceleyeyim.
  • Nexus ile Huawei arasında çok küçük farklar var neredeyse aynı ama Nexus için iki üç bana göre olumsuz nokta var.

Sabit hafıza
    Boyut büyük 4-4,3 bana yeterli üzeri biraz sıkıntı.
    Kasa tasarımı. (oval pek sevmiyorum)

Geri kalan özellikler neredeyse aynı zaten.
  • Son Durum Online alışveriş siteleri

Samsung Galaxy SIII Mini

En ucuz 887 TL
    En pahalı 945 TL

Huawei Ascend P1

En ucuz 1068 TL
    En pahalı 1213 TL
  • Daha 1 ay varmış telefonu almana.1 ayda üstüne daha koy samsung s2 veya nexus al derim.Bu 2 telefonda alınmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LawLess437

Daha 1 ay varmış telefonu almana.1 ayda üstüne daha koy samsung s2 veya nexus al derim.Bu 2 telefonda alınmaz.

Şu s2 ile malum siteden bir karşılaştırma yapayım bakalım çok fazla SII tavsiyesi var bu fiyat aralığında
  • Samsung SII ve Huawei AScend P1 karşılaştırması birbirine oldukça yakın. Ne diyorsunuz arkadaşlar Miniyi eledik gibi şimdi de SII çıktı tercih olarak?? pff

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3621&idPhone2=4410
  • birazda biriktir belli yerden vatandan 1200 optimus 4x hd al derim . çok sağlamdır 4 çekirdek , tegra 3 , 1 gb ram ekran 4.7 ama telefon çok ince ve hafif sıkıntı oluşturmaz. arkadaşımda var ips ekran kullanım keyfi bir başka gerçekten . amoleddeki yapay ekran görüntüsünden uzak . dh incelemesinde bakabilirseniz internet performansı gerçekten çok iyi . mesut çevik one x ve s3 e göre daha iyi diyordu sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meteras

birazda biriktir belli yerden vatandan 1200 optimus 4x hd al derim . çok sağlamdır 4 çekirdek , tegra 3 , 1 gb ram ekran 4.7 ama telefon çok ince ve hafif sıkıntı oluşturmaz. arkadaşımda var ips ekran kullanım keyfi bir başka gerçekten . amoleddeki yapay ekran görüntüsünden uzak . dh incelemesinde bakabilirseniz internet performansı gerçekten çok iyi . mesut çevik one x ve s3 e göre daha iyi diyordu sanırım.

Tavsiye için teşekkürler şimdi inceliyorum.

Bahsettiğiniz cihaz sanırım bu LG Optimus 4X HD P880 değil mi yanlış şeye bakmayalımda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carantinas -- 9 Aralık 2012; 14:12:52 >
  • Evet LG nin özellikleri baktığım diğer modellere nazaran çok üstün fiyatı da çok uçuk değil. Biraz büyük 4.7" ama alışırız büyük ihtimalle. 8 mp kamera var kağıt üzerinde iyi ama gerçek performnası nasıldır acaba. GSMarenadan baktım ama tam fikir edinemedim.

Kamera karşılaştırması açıkçası biraz hayal kırıklığı gibi duruyor.
    http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=3&idPhone1=4238&idPhone2=4563

Bunun haricinde bir de şarj konusunda biraz olumsuz görüşler var kullanıcı yorumlarını takip edeyim biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carantinas -- 9 Aralık 2012; 14:33:04 >

• S3 miniyi beğenmediysen S2 veya Xperia P

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: carantinas

Evet LG nin özellikleri baktığım diğer modellere nazaran çok üstün fiyatı da çok uçuk değil. Biraz büyük 4.7" ama alışırız büyük ihtimalle. 8 mp kamera var kağıt üzerinde iyi ama gerçek performnası nasıldır acaba. GSMarenadan baktım ama tam fikir edinemedim.

Kamera karşılaştırması açıkçası biraz hayal kırıklığı gibi duruyor.
    http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=3&idPhone1=4238&idPhone2=4563

Bunun haricinde bir de şarj konusunda biraz olumsuz görüşler var kullanıcı yorumlarını takip edeyim biraz.

kameradan s3 kadar fazla bir performans beklenmemeli evet . şarjda da telefona gelen güncellemelerle halledildi diye biliyorum arkadaşımda var. neyseki arka kapak çıkıyor batarya değiştiriliyor . kutu içeriğinde yedek batarya falanda var zaten rahat olun o konuda.

• Huawei Ascend P1
  • S2 eski bir telefon. Fakat 4.3 inç seviyesi için başka adam akıllı karşılaştıralacak telefon yok. 4 inç yeterliyse Xperia P araştırılabilir. 4.55 seviyesinde ise Xperia İon var. Bonubon 999TL'ye sattı geçen İon'u fakat paralel ithalat olmalı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.