Şimdi Ara

Samsung S8530 Wave II Ana Konu (358. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13.014
Cevap
21
Favori
760.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 356357358359360
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zcnyldz

Youtube videolarında görüntü kalitesi aşırı düşük ayarlarla alakalı bir durum mu? yoksa bu kadar mı?

Bada 2.0'in tam sürümünde Flash Player'in güncel versiyonu ile YouTube'ye normal bir şekilde giriş yapıp, oradan da 720p vs. kalite tercihi yapabileceğiz. Ama Bada 1.2'de bu olanaksız. Başka bir internet tarayıcısı ise olur belki. Bolt Browser ile her video izlenebiliyormuş. Deneyebilirsin.

quote:

Orijinalden alıntı: wox

quote:

Orijinalden alıntı: Fiend

Çeviriyi babama yaptırtacaktım ama aramız iyi değil. @CommandAura arkadaşımız mesaj attı. Bu hafta sonuna kadar hazırlayacakmış.
    Bada 1.2'de arama gelince telefonunu sessize almak için telefonu ters çevirmekten başka yapacak bir şey yok.

babanla aranı düzelt..o senin baban.haksız olsan bile sen küçüksün ve her ne geçtiyse aranızda düzelt...

Durum çok karışık. Burası yeri değil biliyorum ama annemle çoktandır boşanmışlar. Sanırım bunu söylemem gerisini tahmin etmeniz için yeterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: i3e

bu arada yön sensörünün arayüzü döndürmeyi iptal etme özelliğini buldum. yok sanıyordum. bada 2 ile gelecek sanıyordum. iyi oldu bu. elimizi az çevirince dönüyordu.

Nasıl?

quote:

Çeviriyi babama yaptırtacaktım ama aramız iyi değil. @CommandAura arkadaşımız mesaj attı. Bu hafta sonuna kadar hazırlayacakmış.
    Bada 1.2'de arama gelince telefonunu sessize almak için telefonu ters çevirmekten başka yapacak bir şey yok.

Tamam o zaman öyle yapalım.
    quote:

Youtube videolarında görüntü kalitesi aşırı düşük ayarlarla alakalı bir durum mu? yoksa bu kadar mı?

Mobil sürüm olduğu için kaliteyi düşürüyor olabilir. Ayarları kurcalarsanız belki bulabilirsiniz.

• @mebrar,

ben telefonu ingilizce kullanıyorum, bendeki yeri

settings>general>gestures>orientation>change orientation

tahmini türkçe karşılığı

ayarlar>genel>hareketler>yönlendirme>yönü değiştir
  • quote:

Orijinalden alıntı: mebrar

quote:

Orijinalden alıntı: samsunluyasir

quote:

quote:

mebrar hocam öyleyse wave 2 alalım ama hiç samsung kullanmadığım için çekiniyorum. servis desteği falan sorun olur mu?

Servisin Nokia dan 10 kat daha iyi oldugunu temin ederim ;)

sağolun hocam, bazen de diyorum ki, biraz daha para vereyim de n8 mi alayım diye hala tam karar veremedim. ne zormuş ya bu iş

N8 de iyi telefon değil ki. Telefonda sadece konuşurum, biraz mesaj atarım, çok fotoğraf çekerim diyorsan al N8. Ama telefonun her şeyini kullanırım. Hızlı olsun, ucuz olsun diyorsan da Wave 2 derim.

aslında ben bir öğretmenim ve 5 yıldır N70 kullanıyorum. bu telefonumun özelliklerini çok seviyorum ama resmin tam ekran duvarkağıdı olmaması ve kamerasının mp'nin 2 olması, herhalde otofokus da yoktur, şarjının artık az gitmesi onu değiştirme nedenlerim. o yüzden bana önde kamerası olan, mp'si 5 olan, flaşlı, otofokuslu, mesajlarımı ve notlarımı düzenleyip, ayrı ayrı klasörleştirebileceğim bir tel lazım ve de ekran çözünürlüğü iyi olan. bu yüzden de bir tele 750 lira üzeri vermek istemiyorum. aslında ilk önce E52 alacaktım ama olmadı, yine de aklımda var ama dokunmatiklerin görüntü kalitesi beni cezbediyor. sizce ne yapmalıyım???

• Merak ettiğim şey sizde de böyle mi görüntü kalitesi
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

mebrar hocam öyleyse wave 2 alalım ama hiç samsung kullanmadığım için çekiniyorum. servis desteği falan sorun olur mu?

Servisin Nokia dan 10 kat daha iyi oldugunu temin ederim ;)

sağolun hocam, bazen de diyorum ki, biraz daha para vereyim de n8 mi alayım diye hala tam karar veremedim. ne zormuş ya bu iş

N8 de iyi telefon değil ki. Telefonda sadece konuşurum, biraz mesaj atarım, çok fotoğraf çekerim diyorsan al N8. Ama telefonun her şeyini kullanırım. Hızlı olsun, ucuz olsun diyorsan da Wave 2 derim.

aslında ben bir öğretmenim ve 5 yıldır N70 kullanıyorum. bu telefonumun özelliklerini çok seviyorum ama resmin tam ekran duvarkağıdı olmaması ve kamerasının mp'nin 2 olması, herhalde otofokus da yoktur, şarjının artık az gitmesi onu değiştirme nedenlerim. o yüzden bana önde kamerası olan, mp'si 5 olan, flaşlı, otofokuslu, mesajlarımı ve notlarımı düzenleyip, ayrı ayrı klasörleştirebileceğim bir tel lazım ve de ekran çözünürlüğü iyi olan. bu yüzden de bir tele 750 lira üzeri vermek istemiyorum. aslında ilk önce E52 alacaktım ama olmadı, yine de aklımda var ama dokunmatiklerin görüntü kalitesi beni cezbediyor. sizce ne yapmalıyım???

Bazıları 2500 TL'ye iPhone 4 bile alıyor. 750 TL çok değil. Bir kez al, birkaç sene kullan. Özellikle de interneti falan sık kullanıyorsanız mutlaka alın. Wave II iyi bir tercih olur.

quote:

Merak ettiğim şey sizde de böyle mi görüntü kalitesi

Evet, bizde de öyle.

quote:

@mebrar,

tahmini türkçe karşılığı

Telefonu neden İngilizce kullanıyorsun?

• quote:

Evet, bizde de öyle.

Teşekkürler
  • Telefonu neden İngilizce kullanıyorsun?

ingilizceme katkı sağlaması için. telefonla haşır-neşir olunca telefondaki ingilizce kelimelerin ne anlama geldikleri hafızaya iyi kazınıyor. e-mail adresim gibi benzer şeyleride ingilizce kullanıyorum. kendime emrivaki ingilizce öğretiyorum.
  • quote:

@mebrar,

tahmini türkçe karşılığı

Teşekkürler. @Fiend Fantastik sonuçta.
    @samsunluyasir
    Wave 2 alın, pişman olmazsınız.

quote:

quote:

Evet, bizde de öyle.

Teşekkürler

• Orijinalden alıntı: i3e

Telefonu neden İngilizce kullanıyorsun?

ingilizceme katkı sağlaması için. telefonla haşır-neşir olunca telefondaki ingilizce kelimelerin ne anlama geldikleri hafızaya iyi kazınıyor. e-mail adresim gibi benzer şeyleride ingilizce kullanıyorum. kendime emrivaki ingilizce öğretiyorum.

İngilizce dizi izle. Çok katkısı oluyor. Bir de internetten yabancılarla konuş. Pratik amaçlı.
  • quote:

quote:

Bada 2.0'in tam sürümünde Flash Player'in güncel versiyonu ile YouTube'ye normal bir şekilde giriş yapıp, oradan da 720p vs. kalite tercihi yapabileceğiz. Ama Bada 1.2'de bu olanaksız. Başka bir internet tarayıcısı ise olur belki. Bolt Browser ile her video izlenebiliyormuş. Deneyebilirsin.

bayaadır bakamıyordum sayfaya.
    ne oluyor bada 2.0 la flash tam sürümmü olacak 10,3 falan yoksa flash lite 4 mü yoksa nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 3 Ağustos 2011; 14:01:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk_acar

@w@terfly@ şöyle bi çözüm önerebilirim,

güneş gözlüğü takabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: sharpie

quote:

quote:

bayaadır bakamıyordum sayfaya.
    ne oluyor bada 2.0 la flash tam sürümmü olacak 10,3 falan yoksa flash lite 4 mü yoksa nedir?

Şu anda Flash Lite 4 var ama gönül ister ki tam Flash desteği gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: SezerEkrem

selamlar. galaxy s imi satmak durumunda kaldım ve wave 2 almayı düşünüyorum. fakat aklımda bir kaç soru var. yanıtlarsanız cok sevinirim.

1) bada işletim sistemi pek yaygın değil ama bu benim için sorun değil androidde hep hatalar alıyordum . bu gibi sorunlar var mı ?
    2) gps - oyun - msn için direk bilgisayara programı indirip sonra telefona atabiliyor muyuz ?
    3) şarj süresi akşamları 2 saat wifi ve gün içinde sadece yirmi dakika konusma ve mesajlaşma ile bir günü devirir değil mi ?
    4) bu bada 2 için belli bir tarih var mı ?

cevaplayan ve ilgilenen arkadaslara şimdiden teşekkürler. herkese hayırlı günler.

Şarj için iki gün diyebilirim en az, bada yaklaşık 2 ay sürer diye tahmin ediyorum. Ben telefonda daha hiç bi sorun yaşamadım...

• iyiden iyiye wave 2 ye doğru kayıyorum. peki sizce nerden almalıyım, net üzerinden mi yoksa gidip bir tel satıcısına mı alayım. hangisi ucuz olur? bir de samsung kvk garantisi oluyor mu? yani alınca sorun olduğunda kime gönderecem teli? bir de bekleme süresi az gibi, yani şarjı nası l gidiyor. ben sadece mesaj atar, konuşur ve foto çekerim. nette gezinmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samsunluyasir -- 3 Ağustos 2011; 14:55:33 >
  • quote:

iyiden iyiye wave 2 ye doğru kayıyorum. peki sizce nerden almalıyım, net üzerinden mi yoksa gidip bir tel satıcısına mı alayım. hangisi ucuz olur? bir de samsung kvk garantisi oluyor mu? yani alınca sorun olduğunda kime gönderecem teli? bir de bekleme süresi az gibi, yani şarjı nası l gidiyor. ben sadece mesaj atar, konuşur ve foto çekerim. nette gezinmem

İnternet üzerinden almanı tavsiye etmiyorum. Mesela Turkcell İletişim Merkezlerinden alabilirsin. Sorun olduğu zaman aldığın yere vereceksin, onlar da teknik servise gönderirler. KVK, Samsung ürünlerini ithal etmiyor. Samsung ürünlerini ithal eden Telpa, Başarı gibi distribütörler var. Yani sorun olduğunda ithal eden firma ilgilenir. Telefonu almadan önce mümkünse telefonu inceleyip de al (mesela ekranını, bazen ölü piksel falan çıkıyor).
    Ben telefonu çok sık kullandığım için (internet, konuşma, fotoğraf, oyun vs.) şarjı ancak 1 gün yetiyor. Ama her gece uyumadan hemen önce şarja takıyorum ve sabah uyanıp da yataktan kalkana kadar telefon şarjda kalıyor. Bu şekilde de şarj problemim olmuyor.
    Emin ol, bu telefonu aldıktan sonra internet alışkanlığın da artacak. Bende bu telefondan önce N95 8GB vardı ve internete hiç girmezdim ama bu telefon alışkanlıklarımı değiştirdi. Turkcell'deydim, AVEA'ya geçtim. AVEA'da 1 GB internet 9 TL. 19 TL'ye de her yöne 500 dk. + her yöne 1000 SMS + 1 GB internet var; ben bunu kullanıyorum.
    Ayrıca aklında bulunsun: Wave II alırsan, içindeki sistem Bada 1.2 olacak. Şu an da Bada 2.0'ın betaları internette geziyor. Eylül-ekim gibi de Bada 2.0 bekleniyor ve telefonu güncelleştirebileceğiz. Bada 2.0 ile telefon bambaşka olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fiend -- 3 Ağustos 2011; 15:08:48 >

• @samsunluyasir
    Telefonu eğer 0 olduğuna inanırsan ve Telpa, Başarı garantil felansa telefonculardan da alabilirsin ama internetten almanı ben de tavsiye etmem. Sonuçta göremiyorsun ne aldığını. Aldığınız zaman ölü piksel testi yaparsanız iyi olur. Bunun için *#0*# yaparak 3 renkte de ekranda nokta çıkıp çıkmadığına bakmanız gerek. Ben de telefonu çok etkin kullandığımda şarjı bir gün gidiyordu ama yaz döneminde 3 günü gördüğüm oluyor. Etkin kullanımdan kastım yarım saat oyun, 15 dk. telefon görüşmesi, 150 mesaj, 1-2 saat internetle. Şarj konusunda sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum.
  • Ben bundan önceki samsung b 7320 ve bu telefonumu sahibinden com'dan aldım. İkiside faturalı ve garantiliydi. Hiç sorun yaşamaadım. Wave 2 yi 2 ay önce 23 ay garantili aldım. Ekran bandı üzerinde sıfır gibi geldi ve şarjı ortalama 3,5 gün gidiyor.Telefonu ortalamadan çok kullanıyorum. 550 tl ye aldım wave 2 yi. 8 gb hafıza kartı ve kılıfıda yanındaydı. Temiz bulursanız neden alınmasın. İmei numarasını alın ve sorgulatın mesela. Sıfırı hepsiburada com da 750 tl civarında sanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakgibiyim -- 3 Ağustos 2011; 17:40:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakgibiyim

Ben bundan önceki samsung b 7320 ve bu telefonumu sahibinden com'dan aldım. İkiside faturalı ve garantiliydi. Hiç sorun yaşamaadım. Wave 2 yi 2 ay önce 23 ay garantili aldım. Ekran bandı üzerinde sıfır gibi geldi ve şarjı ortalama 3,5 gün gidiyor.Telefonu ortalamadan çok kullanıyorum. 550 tl ye aldım wave 2 yi. 8 gb hafıza kartı ve kılıfıda yanındaydı. Temiz bulursanız neden alınmasın. İmei numarasını alın ve sorgulatın mesela. Sıfırı hepsiburada com da 750 tl civarında sanırım...

Hocam o işler biraz şans işi. Ve bence işi şansa bırakmamak gerekir.
  • tüm cevaplar için çok teşekkür ederim, ya n8 olacak yya da wave 2. bunun kararını da deneyerek vereceğim.
  • 
Sayfa: önceki 356357358359360
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.