Şimdi Ara

Samsung S81B Lcd Tv, Uyduda Yayının Gidip Gelmesi Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • samsung s 81b tv ile nextstar cis2000 receiverım var ve yayının özellikle tek renklerde(genellikle lacivert ve mavi arka planlarda gözlemlerime dayanarak) ekran kararıp 1-2 sn sanki kanal değiştirmişim gibi yayın gidip geliyor ve bunu üst üste yaptığı da oluyor ayrıca sol üst köşede source u değiştirdiğimizdeki gibi bilgi kutucuğu açılıyor. Neden kaynaklanıyor olabilir?

• skart tanmı baglanıyorsun.
  • evet
  • hocam bende de s62b modeli var bende next 2000cx plus kullanıyorum görüntü gidiyor ama ses gelmiyor değil mi sorun bu şekilde benim televizyonda.
    görüntü geldiğinde de sol üst köşede sanki dvdden uyduya geçmişsin gibi uyarı veriyor değil mi? eğer bu şekildeyse ben araştırdım scart falan değiştirip boşa para harcama ben scart kablomu değiştirdim sorun aynı şimdi yuv kablo alcam bakalım aynı sorun onda da olacak mı? sen herhangi bir çözüm buldun mu peki? ne zamandır oluyor bu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: cmk

hocam bende de s62b modeli var bende next 2000cx plus kullanıyorum görüntü gidiyor ama ses gelmiyor değil mi sorun bu şekilde benim televizyonda.
    görüntü geldiğinde de sol üst köşede sanki dvdden uyduya geçmişsin gibi uyarı veriyor değil mi? eğer bu şekildeyse ben araştırdım scart falan değiştirip boşa para harcama ben scart kablomu değiştirdim sorun aynı şimdi yuv kablo alcam bakalım aynı sorun onda da olacak mı? sen herhangi bir çözüm buldun mu peki? ne zamandır oluyor bu?

yayın gidip geldikten sonra ses geliyor sesle alakalı bir sorun yok, henüz kablo yenilemedim ama uyarın için teşekkür ettim.
  • Bende senin yazını okduuktan sonra dikkat ettim mavi renk ağırlıklı bir ekran olduğunda görüntü bozuluyor ama sen devam ediyor..
    Bakalım kablo alınca sorun düzelecekmi acaba?
    Bu arada media markette hama marka yuv kablo var 12 ytl birde farklı bir marka var 60 ytl diğer kablo altın uçluymuş ve malzemesi çok kaliteliymiş seste ve göüntüde çok fark eder dedi satıcı çocuk acaba o kadar büyük bir fark olur mu gerçekten sonuçta 1 metrelik bir kablo yani 48 ytl fazla para vermeye değer mi?
  • arkadaşım bende de aynı model lcd tv var ve ayn sorunu bende yaşıyorum..benim recevırım redline cs 100x...sorun tv den değil.kesinlikle uydu alıcıdan.ben televizzyonu da değiştirttim ama sonuç aynı...üzülerek söylüyorumuydu alıcını değiştirmelisin yada nextstar firması ile kontak kur...
  • valla bilmiyorum artık ne yapacağımı arkadaş söyledikten sonra dikkat ettim de mavi bir görüntü olduğu zaman ekranda o sorun yaşanıyor ve sinirimi bozuyor çok
  • aynı sorun bendede var, tv 32s81, receiver 2000cx super plus, komponentle bağlanıyorum.
    Ama çok seyrek, günde 1 kere falan denk geliyorum
    aynı uydu alıcısını tüplü tvde kullandığımda (anten girişinden) bu sorunu hiç yaşamamıştım
  • Peki arkadaşlar ne yapacağız bu sorun karşısında?
    Hiç çözüm bulan birisi yok mu herkes bu sorunla tv izlemeyi kabul etmiğş durumda mı yani?
    Toplu bir şekilde birşey yapamaz mıyız yani?
  • Çok ilginç bi sorun.Aynı topici elektronik bölümüne de açmanızı öneririm.Daha fazla yardım alabilirsiniz...
  • dostum, enerji tasarruf ayarı var, otomatikten düşüğe getirmeyi dene, düzeleceğini düşünüyorum
  • Bu akşam bide onu deneyeyim dostum zaten denemediğim çözüm yöntemi kalmadı..
  • quote:

Orjinalden alıntı: marvin

dostum, enerji tasarruf ayarı var, otomatikten düşüğe getirmeyi dene, düzeleceğini düşünüyorum

dostum enerji tasarrufunda otomatik değilde ykapalı yüksek ota ve düşük seçenekleri var sen hangisini seçtin??
  • ben kapalıyı seçtim, uzun süredir sorunu gözlemlemiyorum.
    Receiverdan anlık yayın kesilmesini, tv receiver kapanmış gibi algılayıp standby' e geçmeye çalışıyor, tekrar görüntü gelincede hemen açılıyor, sanırım sorun burdan kaynaklanıyorsa bu ayarla düzelmesi gerekli
  • benim de kapalı modunda duruyor sürekli ama sorun devam ediyor nextin müşteri hizmetlerini arayacağım artık napalım yapılabilecek her türlü çözümü denedim...
  • en yeni yazılımı varsa atın belki düzelir sorun...
  • bende 40s 81 b samsung aldım .uydu olarakta 2000cıs super plus alacaktım memnun değilmisiniz.almıyayım yardım..
  • sorunun reciver kaynaklı bir arıza olduğunu sanmıyorum fakat bir uyumsuzluk olabilir reciverı tvden uzaklaştırmayı deneyin bazı tvlerin üzerine konan reciverlarda kanallar kırılma yapıyor
  • valla bence next alma dorum bu sorunlarla uğraşma.. araştır başka bi rmarka al..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.