Şimdi Ara

----samsung s760 & s860 kullanıcırı buraya---- (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
763
Cevap
0
Favori
76.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Makineyi bugün aldım.Gayet güzel,çok kullanışlı.

Alışmaya çalışıyorum ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: müdür

Ben aslında Sanyo'cuyum.
    Ama bir dosttan hediye geldi S760 bende dolayısı ile samsung ailesine şu an için katıldım....
    ilk izlenimlerim...kasa saglam duruyor..lcd ekran orta karar ne büyük ne küçük..üzerinde 2 alkalin pil ile geldi.mutlaka şarjlı pil me makina almak gerek.oysa benim sanyo kendinden şarjlı pilli idi.
    -yüz tanıma fonksiyonu var.Çok iyi bu...titreşim önleyici olması da artı......
    ama makro 10 cm...ıııhhh
    vide formatı avi..onun için çok yer tutuyor.15 dk çekim neredeyse kartı dolduruyor..sanyo ile aynı..
    zaman buldukça foto koyarım...

müdür senı burada görmek benı mutlu etti ... samyoda baya bir arşivin var zaman zaman takip ediyorum e6 gurubunu..

bu makineylede baya bi fotograf cekip bizlerle paylaşırsın kısmetse.

pil konusunda gp 2700 var bende çok uzun süre gidiyor 200 foto 20 dk video cekdim.
    20 dk yı 2 seferde cekdim videoyu sildim bida cekdim pil inan bitmiyor...hala 2 diş var

• quote:

Orjinalden alıntı: BmCpRo827

Makineyi bugün aldım.Gayet güzel,çok kullanışlı.

Alışmaya çalışıyorum ..

hayırlı olsun..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hirotaro

quote:

Orjinalden alıntı: kad_kad

nasıl cekim iyi deyil ?

ben s630 kullandım s630 da güzel ama bunun bence netligi daha iyi. hemde baya bi s630 dan iyi görüntüsü..

bak kusenımde finepixs5700 var görüntü kalıtesi s5700 e yakın .

otomatikde cekme ayar yap manuelde cek meyi dene ..
    daha önce hangi makineden kullanıyordun

S5700 e yakın !!!

yakın derken s5700 la aynı katogariye koyamayız tabiki ..

ama ben onuda kullandıgım içinn sanki netlik o makideki netligi anımsatıyor gibi geldi bana ...
  • aynı ayarlarda(otomatik) aynı mekanların samsung ve sanyo ile çekimleri..

SAMSUNG S760
     ----samsung s760 & s860 kullanıcırı buraya----

SANYO E60

SAMSUNG S760

SANYO E60

• KAPALI MEKAN

SAMSUNG

SANYO

• KAPALI MEKAN
    SAMSUNG

SANYO
  • BANA GÖRE..
    -samsung bu işte bende varım..diyor..dış mekanda renk gerçekligi olabildigince iyi..iç mekanda bence daha gerçege yakın renkler veriyor..netlemede çok dikkatli olmama ragmen hata kabul etmiyor.makrosu iyi degil...bununla normal makro çekilir.şirin bir kasası var.alınabilecek gündelik kullanım makinası olur..

-sanyo renklerde biraz daha abartılı gibi.bu iç mekanda daha belirgin.ama gerçek renkte sapma yapacak kadar degil.netleme çok hızlı.müthiş makro kabiliyeti var.0 cm makro çekiyor.saglam bir kasası var.sade.çiçek-böcek için yanından ayırılmayacak bir makina..
  • sanırım sanyo netlikte daha başarılı. renkleri de samsunga göre daha canlı. ama doğallıktan uzak. yani samsıngun renkleri bence doğala daha yakın. bende samsungdan önce ricoh vardı. o da renkleri özellikle kırmızıyı epey canlı çıkarıyordu. inmsan yüzleri daha kırmızı, kırmızı renkler örneğin normal bir kırmızı fosforlu kırmızı gibi çıkıyordu. hepsinin bi derdi var işte. kimyasal fotolarla arada çook fark var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: müdür

BANA GÖRE..
    -samsung bu işte bende varım..diyor..dış mekanda renk gerçekligi olabildigince iyi..iç mekanda bence daha gerçege yakın renkler veriyor..netlemede çok dikkatli olmama ragmen hata kabul etmiyor.makrosu iyi degil...bununla normal makro çekilir.şirin bir kasası var.alınabilecek gündelik kullanım makinası olur..

-sanyo renklerde biraz daha abartılı gibi.bu iç mekanda daha belirgin.ama gerçek renkte sapma yapacak kadar degil.netleme çok hızlı.müthiş makro kabiliyeti var.0 cm makro çekiyor.saglam bir kasası var.sade.çiçek-böcek için yanından ayırılmayacak bir makina..

haklısın müdür .
  • quote:

Orjinalden alıntı: mbbilici

sanırım sanyo netlikte daha başarılı. renkleri de samsunga göre daha canlı. ama doğallıktan uzak. yani samsıngun renkleri bence doğala daha yakın. bende samsungdan önce ricoh vardı. o da renkleri özellikle kırmızıyı epey canlı çıkarıyordu. inmsan yüzleri daha kırmızı, kırmızı renkler örneğin normal bir kırmızı fosforlu kırmızı gibi çıkıyordu. hepsinin bi derdi var işte. kimyasal fotolarla arada çook fark var.

mbbilici ye aynen katılıyorum. Bence de sanyo renkleri samsunga göre daha canlı ama doğallıktan uzak. yani samsungun renkleri doğala daha yakın görünüyor.. Bunlarda samsung 760 ın fiyatına göre oldukça kaliteli olduğunu gösteriyor..

İlginç geldiği için yazıyorum. Aşağıdaki linkteki sanyo S7 de fiyat olarak çok iyi gibi, bonus kartla 134,21 Ytl ye veriyorlar.

http://www.gedikgross.com/Product.aspx?_pId=2216093&_catId=2156

• quote:

Orjinalden alıntı: kad_kad

quote:

Orjinalden alıntı: BmCpRo827

Makineyi bugün aldım.Gayet güzel,çok kullanışlı.

Alışmaya çalışıyorum ..

hayırlı olsun..

Tekrar teşekkür ederim..
  • Bugün makineye 2 Gb'lik hafıza kartı aldım..İdare eder herhalde beni ?
  • eder eder bende 2 gb lık var ..
  • Birde bir sorun daha var..

Şimdi bu makine pil ile çalışıyor.Bu piller bitince yenisinimi alıcaz,yoksa şarj etme olanağı var mı ?
  • bir foto cekdim bugun .. uzakdan kumandalı araba yeni aldı kuzenım :)

• Bende birkaç fotograf ekliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BmCpRo827 -- 1 Ağustos 2008; 14:52:06 >
  • ben makinenin netleştirme meselesine hala takılı kaldım. ne yaptısam net resim elde edemiyorum. uzun bir objeyi derinlik elde edecek şekilde çekiyorum ama en net noktası bence yeterli netlikte değil. sanırım objektifin netleştirme yapamadığından değil, camının kalitesi ile alakalı bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbbilici -- 31 Temmuz 2008; 23:23:43 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: mbbilici

ben makinenin netleştirme meselesine hala takılı kaldım. ne yaptısam net resim elde edemiyorum. uzun bir objeyi derinlik elde edecek şekilde çekiyorum ama en net noktası bence yeterli netlikte değil. sanırım objektifin netleştirme yapamadığından değil, camının kalitesi ile alakalı bu.

S760'mı kullanıyorsun ?
  • Nedense ben öyle bir durumla karşılaşmadım hiç...
    netleme yapılacak yere objektifi döndürüp titretmeden sabit tutarak deklanşöre yarım basarsanız kesin netler.yada deneme yapın. netlemeyi spot (noktasal-çoklu v.s) yapıp deneyin
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.