Şimdi Ara

Samsung S7 Edge Ön Cam Kırıldı Ne Yapmalıyım...!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
2
Favori
68.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhabalar, başlıkta söylediğim gibi cihazım kırıldı aşşağıya fotoğrafta ekledim. Dokunmatikte hiçbir sıkıntı yok. Servise götürürsem ücretsiz yaparlar mı,ücretliyse ne kadar ve ankara tarafında bildiğiniz bir yer varsa önerirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ücretsiz yapacaklarını sanmam
  • bayagı bi ücret alırlar.Servis zaten sadece cam değişimi yapmaz direk panel değişimi yapar buda neredeyse tahmınımce milyara yakın para isterler.Cunku paneli cok pahalı birde kıvrımlı ekran olması da zaten iyice fiyati korukler.Keza aliexpresstende almaya kalkıp garantiyi hiçe sayıp taktırmaya calıssanız yine cok pahalıya denk geliyor.Çok geçmiş olsun.Kırılmaz temperli cam takın en azından biraz daha gorunmemesini sağlayın diyeceğim ama o da zor gözüküyor
  • r4deon kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim. Yapacak bir şey yok değiştirticem elime para geçince busefer direk kırılmaz cam ile yoluma devam edeceğim. Ayrıca temperli cam nerdeyse tamamını kapatıyor o açıyla çektiğim için baya kırılmış gibi yukardan o tarafa bakmassanız farkedilmiyor.
  • kimbilir kaç para isteyecekler o ekrana, buraya yazarsan öğrenmiş oluruz
  • Bende S6 Edge var kullanıma engel olmayan çatlak var 800 TL istiyor yetkili servis. S7 Edge ye ne kadar isterler sen düşün...
  • quote:

Orijinalden alıntı: esatcangurkan

Herkese merhabalar, başlıkta söylediğim gibi cihazım kırıldı aşşağıya fotoğrafta ekledim. Dokunmatikte hiçbir sıkıntı yok. Servise götürürsem ücretsiz yaparlar mı,ücretliyse ne kadar ve ankara tarafında bildiğiniz bir yer varsa önerirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Çok para isteyeceklerdir çünkü komple ekran panalı değişecektir. O panel değişincede alacakları para çok normal bir durum olmakta çünkü akıllı telefonların donanımlarının büyük kısmı ekran panelinin içinde. Benim eski telefonum Samsung Galaxy S2 ekranı için bile telefoncular 150 TL istiyorlar. Kimbilir resmi servis ne kadar ister.

Samsung Galaxy S7 Edge paneli kimbilir kaç paradır. Şimdi ufak bir araştırma yaptım ve S7 edge yurt dışı panel değişim fiyatı 270 dolar mış yani 786 TL filan denk geliyor artık Türkiye fiyatını ne olur düşün derim.

• Noctivagant kullanıcısına yanıt
    İnternette 950tl diyorlar. Ben eğer yaptırırsam aynı gün almam gerekiyor o yüzden servis biraz sıkıntı başka yerlerde orjinal parça bulursam yaptıracağım.

• quote:

İnternette 950tl diyorlar. Ben eğer yaptırırsam aynı gün almam gerekiyor o yüzden servis biraz sıkıntı başka yerlerde orjinal parça bulursam yaptıracağım.

Keşke siğorta yaptırmış olsaydınız gerçi aynı gün almam gerekiyor dediğiniz içinde başka yerde yaptırınca siğortanız da yanmış olacaktı.

Telefonu tamir ettirince benden size önerim cam koruyuculardan alıp takdırın derim. Bana 21 haziran gecesi hediye olarak S6 geldi ertesi gün darbelere karşı koruma özelliği olan cam koruyucu takdırdım.

Sizin kullandığınız S7 edge için bir kaç örnek cam koruyucu için size link veriyorum.

http://www.hepsiburada.com/ara?q=s7+edge+cam+koruyucu

Ben zaten en kaliteli cam koruyucuyu taktırmıştım ama şansıma düşünce en köşesine geldi ve orda koruma yoktu. Teşekkürler bilgiler için.

• esatcangurkan E kullanıcısına yanıt
    Anladım. Fotoğrafta koruyucu belli olmadığı için ben yok sanmıştım. Bu ekranların zarar görüp görmemeside şans işi. Bende eskiden s2 vardı ve çoğu kişi darbede ekranın çatlamasından şikayet ediyordı benim s2 10-12 defa yere düşmüştür çatlamayı geçtim hiç çizik bile olmadı. Hatta son 2 aydır ekranı salak saçma işler yapıyordu ve ben sinirlenip ekranına defalarca yumruk filan attım banamısın demedi. Şimdi odanın bir yerinde emeklilik günlerini geçiriyor.
    Haklısınız hocam şans işi. Kaplama düştükten sonra kendini attığı için attım fotoğraftaki ekranda kaplama yok.

• quote:

Haklısınız hocam şans işi. Kaplama düştükten sonra kendini attığı için attım fotoğraftaki ekranda kaplama yok.

Bağımsız sitelerin, donanım dergilerinin ve test firmalarının yaptığı denemelerde Samsung telefonlar Iphone dan daha dayanıklı çıkıyor ama bakıyorum da normal ortamlarda biz samsung kullananların telefonları daha fazla ve kolay zarar görmekte.

Bizim samsungların malzeme kalitesi biraz problem. Şansa Iphone gibi pil ve ses sorunları çok fazla yaşanmıyor da o konuda biraz rahatız.
    Malzeme kalitesi sıkıntı değil aslında arkalı önlü camla kaplı olduğundan ve ön camı kavisli olduğundan dayanıksız. Benim s7 edge almamdaki en büyük faktör pil kapasitesiydi zaten hocam

• Bu haliyle sat

• quote:

Malzeme kalitesi sıkıntı değil aslında arkalı önlü camla kaplı olduğundan ve ön camı kavisli olduğundan dayanıksız. Benim s7 edge almamdaki en büyük faktör pil kapasitesiydi zaten hocam

Aslında ben tüm Samsung modelleri kast etmiştim yani s6 edge ve s7 edge için değil. Ama şu var asla bir Samsung telefonu Iphone ile değiştirmem çünkü gödüğüm ve duyduğum kadarıyla Iphone telefonların Samsunglara göre daha ciddi sorunları var. Iphone telefonlarda, Batarya ömrünün çabuk bitmesi ve karşı tarafla konuşurken yaşanan ses sorunları gibi ciddi sorunları var.
  • Maalesef 1000 lirayı gözden çıkarın, geçmiş olsun.

Bu firmalar yolunu iyi bulmuş. Telefon olarak kullandığımız cihazlarda düşürüp ekranı kırma en olası senaryolardan biri. Yolda telefonla konuşuyorsun, ellerin dolu ve hopp telefon gitti. Ekran kırılması olayı kesinlikle garanti kapsamına dahil edilmeli, en azından bir defaya mahsus olarak. Televizyon ya da bilgisayar değil ki bu, 3500 lira da olsa telefon...

• Bende de s7 edge var ekranda çatlak kırık çizik vs hiçbir şey yok ekran karardı açılmıyor bazen açılıyor çizgi çizgi sonra geri gidiyor gelin görün ki kasasının yanında küçücük çizik var diye servis tamir etmiyor. Üstüne üstlük 1200_TL para talep ediyor

Ne yapacağım bilmiyorum :(

Samsung aldığıma bin pişmanın hemde distribütör garantili

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aytacikomadrid -- 8 Eylül 2016; 14:05:17 >
  • Hocam değiştirdiniz mi ekranı? Kaça mal oldu?
  • https://youtu.be/ijFDy32faoQ ne 900 tlsi 25 € ya halledebilirsiniz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.