Şimdi Ara

Samsung S500 cüler buraya. Örnek Fotolar ve Videolar (113. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.509
Cevap
0
Favori
169.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Slowcu

thomas kardeş teşekkürler...

@slowcu kardeşim;

objektifin kapanmama sorununu sende yaşadın mı?

arkadaşlar bu gerçekten bir sorunsa makineyi bir an evvel iade etmek için elimde hala fırsat olduğunu düşünüyorum. bundan dolayı en kısa zamanda cevap ve yorumlarınızı bekliyoruz.

kolya gelsin herkese...
  • quote:

Orjinalden alıntı: thomas

quote:

Orjinalden alıntı: emre52

thomas kardeşim 2500 lük pillerden aldığın performansı bildirir misin bizim hala şarjlı pil alma imkanımız olmadı.

@emre52 günaydın;

piller hama 2500mah (teknosa hediyesi). ben bu pilleri varta'nın şarj aleti ile şarj ettim (teknosa hediyesi hama yiğende kaldığı için). ortalama şarj süresi 12 saat kadardı (ilk şarj. başka şarj etmedim.) şöyle böyle sildiklerim hariç 145 adet foto çekmişim. tabi makinenin izleme modunda açık kalması da cabası. pillerin son durumu hala 1,5 - 2 çubukta (bazen 1 bazen 2 gösteriyor).

yukarıdaki mesajı yazdıktan hemen sonra sırf piller bitsin diye video modunda 320 çözünürlükte 46 dakika video kaydı yaptım hala 2 çubuk pil seviyesi var.

yanlız kayıt ettiğim video dosyasını bilgisayara aktarmak baya zaman alıyor. usb 1.0 kullanıyorum. yaklaşık 5 dakikadır kopyalama devam ettiği gibi hala 13 dakika kaldı yazıyor. bu kadar uzun sürmesi normal midir? (sd kart 1gb kinston)
  • teknosa denilen rezalet yer benim usb belleği 30 günde, s500'ü 50 günde anca değiştirdi. kavga kıyamet.
    teknosanın tek avantajı servis güvencesiydi benim gözümde büyük firma ya 3 kuruş fazla verir başım ağrımaz diyordum. şimdi teknosa dışında heryerden alırım. çalışanlar desen ayrı bi ukala zannedersinki malı bedava verdiler. gidin maviden alın golddan alın internetten sipariş verin veya ara sokakta bi yerden alın nasılsa servis konusunda çamura yatacaklar.
  • arkadaşlar selam;

bugün hama 2500 mah şarjlı pileri sonunda bitirebildim. makine pillerin bitik olduğuna dair uyarı verdikten sonra objektifi kapatarak kapandı. kapandıktan sonra açmaya çalıştım ancak açılmadı. bende sevinçle pilleri çıkarıp şarja koydum.

konuyu bilgilerinize sunarım...

[ @emre52 özellikle senin dikkatine :-)) ]
  • arkadaslar bence objektifi içeri almıyorsa imkanınız varsa değiştirin çünkü şimdiye kadar içinden cıkan duracell pillerle bircok kez pilin azaldıgı durumlarda makınam kapandı ama her seferınde objektıfı ıcerı alıp kapattı. tam bılmıyorum ama bu bı sorun ısaretı olabılır...
  • merhaba arkadaşlar bende 20 günlük falan s500 cü oldum....
    ilk önce sorumu sorayımda daha sonra makine ile bi kaç düşündüğümü yazarım..
    arkadaşlar benim sorunum ekranda çıkan bi işaret ile ilgili... şimdi bu işaret sadece scene(sadece makro) ve çocuk modunda ekranda beliyor... hani sol alt köşede kartın takılı olup olmadığını gösteren simge var ya onun sağında bitişiğinde beliriyor ve bi kutu içinde "CAF" yazıyor kullanma kılavuzuna(cd nin içindekinede) baya bi baktım ama ekrandaki bütün simgelerin ne anlama geldiğini açıklamış ama bahsettiğim simge hakkında hiçbir bilgi yok... ayrıca bu sadece bu bahsettiğim modlarda iken bi cisme odaklama yaptıktan sonra(elimi deklanşörden çekiyorum) makine yi aşşağı ve yukarı doğru haraket ettirdiğimde kısa süreli odaklama sesleri geliyor sürekli...

yaufff tamda zamanı annem yemeğe çağırıyor... yemekten sonrada objektifi içeri almadan kapanma hakkında bi iki şey yazarım... :D
    görüşmek üzere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the.jackal -- 23 Ocak 2007; 18:20:30 >
  • Hayır Thomas kardeş !!!

Objektifin kapanmama sorununu ben yaşamadım.

Ayrıca GP 2700 pillerden ben de kullanıyorum. Onlar da mükemmel diyebilirim.

Yorumlara gelince; bu makina benim 3. cü digital makinam olmasına rağmen, diğerlerinin yanında çok profesyonel sayılır. Henüz deneme aşamasında olduğumdan, yanlış bilgilendirmeme amacıyla yorum yapmaktan kaçınıyorum. İlerleyen günlerde sizlere katılacağım ümidiyle...

Başarılar...
  • bende de sadece bir kere oldu bu objektifi içeri almadan kapanma sorunu ve ablamdada aynı makine var (3 ay önce filan almıştı ve benim aklımda hiç foto. makinesi yokken ablama özenip aldım ) ondada 3-5 sefer olmuştur herhalde... bence bu makine ile değil pillerle alakalı bir sorun. bende kutudan çıkan duraceller takılı iken oldu bu ve yine bence bu makine biraz güçlü pil istiyor sanırsam.. ben makineyi alırken gp2700 pilde almıştım onları taktıktan sonra hep objektifi içeri alarak kapandı piller bitince. ablam ise şarjlı pil filan almadı ilk 1 hafta filan bende eskiden kalma (3 yıllık) 600mA lık piller vardı onları kullanıyodu ve hem çabuk bitiyodu piller hemde biterken objektifi içeri almıyordu ama daha sonra eniştem 2000lik pil almış ve sorun kalmamış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: onur_vural

arkadaslar bence objektifi içeri almıyorsa imkanınız varsa değiştirin çünkü şimdiye kadar içinden cıkan duracell pillerle bircok kez pilin azaldıgı durumlarda makınam kapandı ama her seferınde objektıfı ıcerı alıp kapattı. tam bılmıyorum ama bu bı sorun ısaretı olabılır...

@onur hocam selam;

benim makine s500 kutusu içinden çıkan, şarj edilemeyen panasonic marka pillerin bitimine yakın sorun çıkarmıştı. bende hiç umursamamıştım. sorunun yaşandığı gece @emre52 'de aynı türde sorun yaşamış ve bu durumu foruma taşımış. ben ondan sonra ayıktım. ancak ne sevindiricidir ki şarj edilebilir hama 2500 mah pillerin bitiminde makine "düşük pil" uyarısı verdikten sonra objektifi içeri çekerek kapandı. ve piller bittiği için bir daha da açılmadı.

şimdi aslına bakarsanız bu olay biraz midemi bozdu. faturasıyla gitsem teknosa'ya mırın gırın ederler mi? daha cumartesi aldım makineyi..

quote:

Orjinalden alıntı: the.jackal

bende de sadece bir kere oldu bu objektifi içeri almadan kapanma sorunu ve ablamdada aynı makine var (3 ay önce filan almıştı ve benim aklımda hiç foto. makinesi yokken ablama özenip aldım ) ondada 3-5 sefer olmuştur herhalde... bence bu makine ile değil pillerle alakalı bir sorun. bende kutudan çıkan duraceller takılı iken oldu bu ve yine bence bu makine biraz güçlü pil istiyor sanırsam.. ben makineyi alırken gp2700 pilde almıştım onları taktıktan sonra hep objektifi içeri alarak kapandı piller bitince. ablam ise şarjlı pil filan almadı ilk 1 hafta filan bende eskiden kalma (3 yıllık) 600mA lık piller vardı onları kullanıyodu ve hem çabuk bitiyodu piller hemde biterken objektifi içeri almıyordu ama daha sonra eniştem 2000lik pil almış ve sorun kalmamış.

@the.jackal üstad yukarıdaki mesajları eş zamanlı yazmışız. mesajını okuyunca içim rahatladı. bilgilerin için teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanalgezgin -- 23 Ocak 2007; 18:37:48 >
  • ya kusuruma bakmayın böle bölük pörçük yazıyorumda.. yeni olmanın verdiği heyecandan herhal
    şu objektifi içeri almama sorunu ile ilgili devam edeyim yukarıda demiştim bende sadece bi kere oldu...
    ablamda ise 3-5 sefer olmuştur yazmıştım ama aslında öyle değil fazla uzatmak istememiştim ve yukardaki mesajları yazmadan öncede benden önce yazılanların hepsini okumamıştım... neyse işin aslına gelelim dediğim gibi ablam makineyi aldıktan sonra ilk 1 hafta filan şarjlı pil-şarj makinesi falan almadı, ilk başta kutudan çıkan pilleri kullanıyordu doğal olarak.. ve çabuk bitti (objektifi içeri almadan) sonra marketten 4 tane daha duracell aldık onlardada aynı sorun oluyodu... baktık baş olmayacak benim yadigar gp600 lükleri kullanalım dedik hoş onlarda çoktan miadını doldurmuştu ama idare eder düye düşünmüştük ama etmedi onlardada duracellerde olduğu gibi oldu...
    işte daha sonra sonra enişte bey şarj makinesi ile 4 tabne pil almış 2000 lik (20 küsür ytl yemi ne) markasını filan aklımda kalmadı dandik bişi gibi ablam herhalde onlarıda tam dolmadan şarjdan çekiyorduki bana tel.de falan bunlarda çabuk bitiyor demişti sonra bi ara bize geldiklerinde benim makine ile şarj ettik doluncaya kadar sorun olmadı... ablamın şarj cihazını görmedim ama piller dahil 20 ytl lik bi makine olduğu için ablama en az 17-18 saat şarjda dursun dedim sonrası noldu bilmiyorum

@thomas kardeş rica ederim ama dediğim gibi bu benim düşüncem... yanlışda olabilir... belki makinelrde bi sorun vardır ki inş. yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the.jackal -- 23 Ocak 2007; 19:01:53 >

• MAKİNAYLA BİRLİKTE GELEN VE TEK KULLANIMLIK OLAN PİLLER İLE YAŞADIĞINIZ SIKINTILARI UNUTUN ÇÜNKÜ O PİLLER BU MAKİNAYA UYGUN DEĞİLLER.
    ŞARJLI PİLİ OLMAYANLAR EN KISA SÜREDE 2500 YADA 2700LÜK ŞARJ EDİLEBİLİR PİL ALMALILAR. İLK BİRKAÇ ŞARJ OLMA VE BOŞALMA (İLK BİRKAÇ KULLANIM)DA DA PİL GERÇEK PERFORMANSINI GÖSTERMEYEBİLİR. BİRKAÇ ŞARJDAN SONRA SORUN KALMADIĞINI GÖRECEKSİNİZ. BU ARADA PİLLERİN ŞARJ OLMA SÜRELERİNE DİKKAT EDİN...
    ELEKTRİK ELEKTRONİKTEN BİRAZ ANLAYAN BİRİ OLARAK SÖYLÜYORUM Kİ, MAKİNEMİZ FAZLA GÜÇ HARCIYOR, YANİ FAZLA AKIM ÇEKİYOR. BU DURUMDA İÇİNDEKİ PİLİN BİTMESİNE YAKIN, PİL BU GÜCÜ SAĞLAYAMADIĞI ANDA MAKİNE GÜVENLİ BİR BİÇİMDE (OBJEKTİF KAPATMAYA FIRSAT BULAMADAN) 'OFF' OLUYOR. AYNI PİLİ BİR SÜRE SONRA KULLANDIĞINIZDA DA 5-10 FOTO ÇEKEBİLMENİZ DE NORMAL...

TEKNOSA'YA GELİNCE, BİRÇOK KİŞİNİN MEMNUN OLMADIĞINI DUYDUK, OKUDUK. ŞİKAYETLERİNİZİ İNTERNETTEKİ TÜKETİCİ ŞİKAYET SİTELERİNE MUTLAKA YAZIN, ETKİLİ OLUYOR...

• MAKİNAYLA BİRLİKTE GELEN VE TEK KULLANIMLIK OLAN PİLLER İLE YAŞADIĞINIZ SIKINTILARI UNUTUN ÇÜNKÜ O PİLLER BU MAKİNAYA UYGUN DEĞİLLER.
    ŞARJLI PİLİ OLMAYANLAR EN KISA SÜREDE 2500 YADA 2700LÜK ŞARJ EDİLEBİLİR PİL ALMALILAR. İLK BİRKAÇ ŞARJ OLMA VE BOŞALMA (İLK BİRKAÇ KULLANIM)DA DA PİL GERÇEK PERFORMANSINI GÖSTERMEYEBİLİR. BİRKAÇ ŞARJDAN SONRA SORUN KALMADIĞINI GÖRECEKSİNİZ. BU ARADA PİLLERİN ŞARJ OLMA SÜRELERİNE DİKKAT EDİN...
    ELEKTRİK ELEKTRONİKTEN BİRAZ ANLAYAN BİRİ OLARAK SÖYLÜYORUM Kİ, MAKİNEMİZ FAZLA GÜÇ HARCIYOR, YANİ FAZLA AKIM ÇEKİYOR. BU DURUMDA İÇİNDEKİ PİLİN BİTMESİNE YAKIN, PİL BU GÜCÜ SAĞLAYAMADIĞI ANDA MAKİNE GÜVENLİ BİR BİÇİMDE (OBJEKTİF KAPATMAYA FIRSAT BULAMADAN) 'OFF' OLUYOR. AYNI PİLİ BİR SÜRE SONRA KULLANDIĞINIZDA DA 5-10 FOTO ÇEKEBİLMENİZ DE NORMAL...

TEKNOSA'YA GELİNCE, BİRÇOK KİŞİNİN MEMNUN OLMADIĞINI DUYDUK, OKUDUK. ŞİKAYETLERİNİZİ İNTERNETTEKİ TÜKETİCİ ŞİKAYET SİTELERİNE MUTLAKA YAZIN, ETKİLİ OLUYOR...
  • makinanın ayar menüsünden şarjlı pil kullanıyorsanız Pil tipi:Ni-Mhi seçin.Normal şarj edilmeyen piller kullanıyorsanız Alkalini seçin.
  • İŞTE ARKDAŞLAR BENDE SAMSUN S500 ALDIM çok memnunu ortalama 6 saat oldu alalı :)

Ama pill dayanmıyo

BAna Yardım ETmenizi İstiyorum Bu Macro olayı nasıl oluyo Bi tarif Ediniz Daha :)
  • 1.Auto( veya manuel -M-) moduna geç
    2.menü ok tuşunun altındaki çiçekli butona bas.(makro butonu)
    3.Çekeceğin nesneye yaklaşık 5cm yaklaş
    4.M modu için: +/- butonuna bas.ortam ışığına göre + - yap.
    5.Deklanşöre yarım bas.Lcd ekranın ortasında kare var.onun rengi kırmızı ise çekim yapma.+/- butonundan ayarını yap.tekrar deklanşöre yarım bas.O çerçeve yeşil olunca çekebilirsin.
    deklanşöre yarım bastığında zaten resimin olup olmadığı belli oluyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sonix!

makinanın ayar menüsünden şarjlı pil kullanıyorsanız Pil tipi:Ni-Mhi seçin.Normal şarj edilmeyen piller kullanıyorsanız Alkalini seçin.

Buna ilave olarak;
    Makinanın pil bitimine yakın kapanma zaman ayarları var.
    Menüyü biraz kurcalarsanız bulursunuz.
    3 ve 5 saniye seçenekleri vardı yanılmıyorsam (makina şu an yanımda değil, bakamayacağım)

OBJEKTİFLERİNİZ kapanmaması kesinlikle bir teknik hata ve ya arıza değil.
    Tamamen, kullanıcının güç ile ilgili ayarlararı yapmamasından kaynaklanıyor.
    Yukarıda bir arkadaş yazmış, ona ilave bende 1-2 satır ekleyeyim.
    Alkaline pil ve Ni-Mh(Şarzlı) pillerin arasında hem akım hem de güç farkı var.
    ( Güç: Alkalinlerde 1.5Volt, Ni-Mh lerde 1.2Volt;
    Akım alkalinlerde 400-500mAh geçmiyor, Ni-Mh lerde 2700mAh kadar gelmiş durumda )
    Alkaline pillerin gücü falza, ama sağladığı akım düşük.
    Ni-Mh lerde tam tersi.
    Akımın yüksek olması, pillerin daha çok çalışması için daha önemli olduğunu biliniz.

Güç ile ilgili tüm ayarlar doğru yapılmazsa, dijital fotograf makinesi de nasıl davranacağını bilemez.
    Bundan dolayı, Hangi tip pili kullanıyorsanız, ona göre ayar ve kapanma zamanını da
    da ayar yapınız menuden.
    Menu de türkçe zaten, kimse ayar yapmak için zorluk çekmememli.
    Ayrıca kullanma kılavuzları da bu iş için hazırlanmış.

Bu topicte yakınanlar gördüm.
    "Nerde kaldı o eski s500'cüler....." demişsiniz.
    Lütfen biraz olgun ve global bakalım her şeye.
    Herkez her zaman giremiyor foruma, ya da iş yoğunluğundan unutabiliyor.
    Bende eski s500'cü değilim...ama ben de ara sıra bakıyorum ve yardımcı olmaya çalışıyorum.

Yoksa siz yeni s500'cüleri Beğenmiyormusunuz.

• ekrandaki kutu içindeki "CAF" yazısı sizde de çıkıyormu(sadece çocuk ve sahne/makro modunda) ne anlama geldiğini merak ediyorumda.. kılavuzdada hiç bahsetmemiş
  • İşte İlk Makrom
    vede Gerisi Kesin Gelecek :)

Kamerayı Dun Aldım :)
    Hayat Bu Samsunf S500

http://img407.imageshack.us/img407/2479/s50002592rd.jpg

YORUMLARINIZI KESİN BEKLİYORUM

sonix! ÇOK TEŞEKKÜRLER SAYENDE KARDEŞ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ordu_52 -- 25 Ocak 2007; 0:33:48 >
  • @Ordu_52 makinen hayırlı uğurlu olsun.. ilk makron olmasına rağmen bence çok güzel bir kare

ama malesef benim makinemde 2 tane ölü piksel var daha 1 saat önce filan farkettim kont a mail attım bakalım nolacak...
    arkadaşlar birşey daha ekleyeyim, bu ölü piksel bulunan makinelerle ilgili bilgisi olan varmı? yani makineyi değiştiriyorlarmı yoksa tamiremi gidiyor... değişiyorsa aldığım yer değiştirirmi?... vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the.jackal -- 25 Ocak 2007; 2:25:51 >
  • abis ölü piksel nasıl oluyor ???
  • 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.