Şimdi Ara

Samsung Galaxy S20 Fan Edition [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada!) (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35.968
Cevap
432
Favori
2.245.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
152 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ustam,

Elimdeki S10 cihazim gerçekten çok temizdi hani kılcal çizik bile yok desem yeridir. Adam zaten cihaza bakınca anlamıştır. Eline aldi ekran yanığı var mı diye baktı ve çok ugraşmadı. Telefonun temiz olduğuna inandığından da zaten direkt 5000 TL düştü o an bana mail geldi, bağlantıdan Samsung sitesine yönlendirdi ve kalan 14999 TL yi ödedim site üzerinden kredi kartı ile, yanında getirdiği cihazı ve kulaklığı da verdi. Sonra telefonda dokunmatik sorunları çıkınca en kıl olduğum durumdur, müsait olmasam bile o telefon içime sinmez ve değiştiririm direkt. Mecbur elden çıkardım ve S20 Plus aldım. İçime sindi ve kafam rahat.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: theory of a dead man

Konuyu başından sonuna kadar okudum. Samsung reklam linkine girdim bugün. Açıkçası telefon ile hiç ilgilenmez iken saat hediyesi ile dikkatimi çekti. Sonra S7 değişim kampanyasında adımları takip ettim 2100 tl fiyat verdi şaşırdım. Daha önce S20+ için denediğimde 1200 tl fiyat vermişti. Bu yaklaşık 20 gün kadar önceydi. Bu duruma kıllandım haliyle ödeme sisteminden dolayı. Telefonun parasını ödedikten sonra iade telefona 1200 fiyat verirse diye. Okuduklarıma bakınca istanbul içi gelen eksperler sorun çıkarmış zaman zaman ama kargolanan telefonlarda pek olmamış. Bunu da anlayabiliyorum. Sonuçta iptal ve iade edilen her sipariş geri dönecek onlara. İstanbul içinde ise anlaşma tamamlanınca veriyorlar telefonu. Bu konudaki endişem yokoldu konuyu baştan sona okuyunca ama bu sefer de başka endişeler doğdu.

Biri artık kronik denilebilecek sıklıkta yaşanmış dokunmatik ekran sorunu. Diğeri çok kötü pil performansı. Bu telefonu eşime almayı düşünmemin sebebi öncelikle iyi bir pil performansı sunacağını düşünmemdi. Ayrıca iyi bir malzeme kalitesi olsun. Fotoğraf çekimi iyi olsun. Yazılanlara göre de malzeme kalitesi bir tık kötü deniyor. Açıkçası ben paylaşılan fotoğrafları çok beğediğimi söyleyemem. Gece çekimleri suluboya efekti bariz. Ve net olmayan fotograflar. Ön kamerayı çok inceleyemedim ama konuda vasat denmiş.

Pil konusunu bayağı bir inceledim. Burada kişisel kullanımları kıyaslamaktansa her telefona aynı testi uygulayan standart prosedürlü sitelere bakmakta fayda var diye düşünüyorum. S20 serisinde SD865 ve Exynos 990 arasında birçok kıyaslama incelemesi okudum.

https://www.phonearena.com/news/samsung-galaxy-s20-snapdragon-865-exynos-990-battery-benchmarks_id123242

Bu inceleme yapılırken s20 fe daha yoktu muhtemelen. Diğer s20 modellerinde %25 civarı fark etmiş. Daha son sayfada pil konuşulmuş. Ben Mate 10 cihazımda sabah %82 ile güne başladığım cihazdan 4 saat ekran süresi alıp 4 saat kadar da hotspot modem olarak kullandığım günün sonunda şu gece saatinde %32 pil değeri alıyorsam (ki 4000 mah pil var cihazımda ve 2,5 yıla yaklaştı) daha yeni ve 4500 mah kapasiteli bir bataryadan daha iyi performans beklerim. Bu telefonun pili net şekilde sorunlu görünüyor ve en önemli sebebi exynos işlemci gibi sanki.

Sonuç olarak vazgeçtim telefondan net bir şekilde 6500 tl yi haketmediğini düşünüyorum. Ayrıca dokunmatik ve pil sorunu devam etmekte. Ya bu fiyata ithalatçı garantili SD işlemcili model alıcam ya da burada bazı arkadaşların yaptığı gibi bütçeyi biraz daha artırıp s20+ seçeneğine bakıcam.

Bir de Samsungun bu modeli satış şekline de kıllandım. Saat bir tek bu modelde veriliyor ultrada bile yok. Benim S7 telefon sadece bu modelde değişime giriyor. Samsung sanki bu modeli bitirmeye çalışıyor gibi.

"""Bir de Samsungun bu modeli satış şekline de kıllandım. Saat bir tek bu modelde veriliyor ultrada bile yok. Benim S7 telefon sadece bu modelde değişime giriyor. Samsung sanki bu modeli bitirmeye çalışıyor gibi."""

Çoğuna hak vermekle beraber.

Özelikle şu yazdığınız kısıma imzamı atarım düşünmeden..

• sahsiyet S kullanıcısına yanıt

İlk parti dokunmatik sorunu cihazları ellerinden ne gelirse çıkarmaya çalışıyorlar sanırım. Kaç kişiye kaptırsak kârdır diye. Kaç kişi iade eder veya uğraşır vs vs.

Bu kadar cazip yapmaları beni hepten kıllandırdı açıkçası. En pahalı telefonlarına bile değişim de bu kadar abartı fiyat vermiyorlar.

• PreDLoNa kullanıcısına yanıt

telefonun ısınmayan snapdragon versiyonun içinde ciddi donanımlar bulunmuyor mu? o da elektronik bir cihaz değil mi?

cpu-gpu gibi donanımların belli bir etkin çalışabilmesi için belli sıcaklığa çıkmasına gerek yok, sıcaklık ne kadar düşükse o kadar yüksek performans verirler. bu sebeple cpu/gpu overclock rekoru denemelerinde -180 derece azot kullanılır. çünkü sıcaklık ne kadar düşükse o kadar iyidir.

yüksek sıcaklık bütün elektronik cihazların düşmanıdır, dostu değildir. bu tartışılmaz bir durumdur. yüksek sıcaklıktan-soğumadan dolayı meydana gelen sürekli genleşme bile her türlü devre, elektronik komponent için önemli bir sorundur, devre ve devre elemanları üstünde fiziksel deformasyonlara bile yol açabilir.

ayrıca fan, radyatör gibi aktif soğutma çözümleri kullanan araba ve laptop gibi örneklerinizle doğru-düzgün pasif soğutmaya bile sahip olmayan bir telefon aynı kapsam içinde değerlendirilemez. yani çok sıcak çalışan bir motoru, elektronik cihazı iyi bir soğutmayla soğutabilirsiniz ve sorunu çözebilirsiniz ama telefonda böyle bir imkan yoktur.

sözün özü;

telefonun ısınmaması sağlıklı olanıdır. zaten bu durum Snapdragon işlemcilerin, exynos işlemcilerden daha iyi olmasının sebeplerinden biridir. pil tüketimi ve performans da diğer etkenlerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 4 Kasım 2020; 21:13:16 >

• Ben başka bir telefon alarak arayışı sonlandırdım. Kararsızlık en kötü karardır diyerek en kısa sürede karar verin bence döviz kaynaklı sağlam zamların kapıda olduğu konuşuluyor.

• Konuyu açan kişi olarak çok severek aldığım cihazı Bu tarz özellikler nedeniyle iade için teknik servise verdim. Faakatdeğişim kararı çıktı. Bu esnada gidip başka bir telefon aldım. Nasıl olsa para iade aırımdiye. Acaip canımı şıktı bu durum. nasıl bir yol izlemeliyim karar veremedim. Keşke şu snapdragon gelseydi

• 22 Eylül'de ellerine ulaştı eski cihazım hala ses seda arayan soran yok canım sıkılmaya başladı..

• quote:

Orijinalden alıntı: theory of a dead man

Konuyu başından sonuna kadar okudum. Samsung reklam linkine girdim bugün. Açıkçası telefon ile hiç ilgilenmez iken saat hediyesi ile dikkatimi çekti. Sonra S7 değişim kampanyasında adımları takip ettim 2100 tl fiyat verdi şaşırdım. Daha önce S20+ için denediğimde 1200 tl fiyat vermişti. Bu yaklaşık 20 gün kadar önceydi. Bu duruma kıllandım haliyle ödeme sisteminden dolayı. Telefonun parasını ödedikten sonra iade telefona 1200 fiyat verirse diye. Okuduklarıma bakınca istanbul içi gelen eksperler sorun çıkarmış zaman zaman ama kargolanan telefonlarda pek olmamış. Bunu da anlayabiliyorum. Sonuçta iptal ve iade edilen her sipariş geri dönecek onlara. İstanbul içinde ise anlaşma tamamlanınca veriyorlar telefonu. Bu konudaki endişem yokoldu konuyu baştan sona okuyunca ama bu sefer de başka endişeler doğdu.

Biri artık kronik denilebilecek sıklıkta yaşanmış dokunmatik ekran sorunu. Diğeri çok kötü pil performansı. Bu telefonu eşime almayı düşünmemin sebebi öncelikle iyi bir pil performansı sunacağını düşünmemdi. Ayrıca iyi bir malzeme kalitesi olsun. Fotoğraf çekimi iyi olsun. Yazılanlara göre de malzeme kalitesi bir tık kötü deniyor. Açıkçası ben paylaşılan fotoğrafları çok beğediğimi söyleyemem. Gece çekimleri suluboya efekti bariz. Ve net olmayan fotograflar. Ön kamerayı çok inceleyemedim ama konuda vasat denmiş.

Pil konusunu bayağı bir inceledim. Burada kişisel kullanımları kıyaslamaktansa her telefona aynı testi uygulayan standart prosedürlü sitelere bakmakta fayda var diye düşünüyorum. S20 serisinde SD865 ve Exynos 990 arasında birçok kıyaslama incelemesi okudum.

https://www.phonearena.com/news/samsung-galaxy-s20-snapdragon-865-exynos-990-battery-benchmarks_id123242

Bu inceleme yapılırken s20 fe daha yoktu muhtemelen. Diğer s20 modellerinde %25 civarı fark etmiş. Daha son sayfada pil konuşulmuş. Ben Mate 10 cihazımda sabah %82 ile güne başladığım cihazdan 4 saat ekran süresi alıp 4 saat kadar da hotspot modem olarak kullandığım günün sonunda şu gece saatinde %32 pil değeri alıyorsam (ki 4000 mah pil var cihazımda ve 2,5 yıla yaklaştı) daha yeni ve 4500 mah kapasiteli bir bataryadan daha iyi performans beklerim. Bu telefonun pili net şekilde sorunlu görünüyor ve en önemli sebebi exynos işlemci gibi sanki.

Sonuç olarak vazgeçtim telefondan net bir şekilde 6500 tl yi haketmediğini düşünüyorum. Ayrıca dokunmatik ve pil sorunu devam etmekte. Ya bu fiyata ithalatçı garantili SD işlemcili model alıcam ya da burada bazı arkadaşların yaptığı gibi bütçeyi biraz daha artırıp s20+ seçeneğine bakıcam.

Bir de Samsungun bu modeli satış şekline de kıllandım. Saat bir tek bu modelde veriliyor ultrada bile yok. Benim S7 telefon sadece bu modelde değişime giriyor. Samsung sanki bu modeli bitirmeye çalışıyor gibi.

Mate 10 cihaz pil ömrü

Bu mesajınızdan Samsung cihaz kullanmadığınız varsayımına kapıldım zira Samsung telefonlarda ekran süresi günlük 4 ila 6 saat arasında gidip gelir. Exynos işlemciler pil tüketimi yönünden kötü değil, berbat işlemciler. Bu eskiden de böyleydi, şimdide böyle. Samsung, Android tarafında amiral gemi sınıfında One UI, 3 yıl ana Android OS güncelleme desteği ve yurtiçi garantili olarak satılma avantajı ile o kadar rakipsiz bir hale geldi ki mecbur bu şekilde alıyor garantili cihaz almak isteyen, imei işleri ile uğraşmak istemeyen herkes. Bu arada pil kıyaslaması yaparken bu cihazın 120hz panele sahip olduğunu, 60hz cihazlar ile 1 ila 2 saat ekran süresi fark edeceğini unutmayın. Mate 10 Lite bu cihaza göre bu arada oldukça vasat, aynı sınıfta olmayan standart bir cihaz. Konu pilse 7.000mah lık Samsung Snapdragon cihazlar var giriş-orta segmentte. Onlarada bakabilirsiniz.

Bütçeyi biraz daha arttırıp S20+ alacağım.

Alsanız bu memnun olmayacağınızı düşündüğünüz dertler bitecek mi? S20+ ile S20 FE donanım yönünden neredeyse eşlenik cihazlar.

Bir de Samsungun bu modeli satış şekline de kıllandım. Saat bir tek bu modelde veriliyor ultrada bile yok.

Her firmanın değişik pazarlama faaliyeti olur. Kimisi amiral gemisinin fiyatını yoğun rekabete dayalı kırmak istemez bunu Lite,Fe vb gibi alternatif fiyatlı cihazlar ile yapar. Kimisi hem bunu yapar hem alternatif firma kurar kendi marka algısını çok düşük fiyatlı telefon çıkarıp düşürmemek için, Huawei-Honor , Xiaomi-Redmi gibi. Samsung burda FE yi çıkardı, iyi fiyatlar ile eski cihazlarını toplayıp amiral gemi sınıfına çok yakın özellikte bir cihazı hediyesi ile vs veriyor, kurun 10 a yaklaştığı bir piyasada bence avantajlı. Samsung bu cihazı satmak istiyor, neden satmak istiyor onu tam bilemeyiz. Belki Exynos 990 lı işlemci stoğu var, onu eritmek istiyor, belki eksilttiği bazı özelliklerden dolayı daha karlı hale getirdi cihazı, belki de bunu fırsat cihazı olarak yapıp, karlılığı 2. plana atıp, değişim kampanyası vs ile olabildiğince farklı cihaz kullanan kişiyide Samsung tarafına çekmeye çalışıyor.

Sonuç olarak vazgeçtim telefondan net bir şekilde 6500 tl yi haketmediğini düşünüyorum.

Kesinlikle katılmıyorum. 630 Eur civarına satılıyor bu cihaz yurtdışında aynı Exynos varyantı. 6.300 TL yapar, eski cihazları çok iyi fiyatlara alıyor yada yanında hediye veriyor. İlk zamanlarda bunun ikisini birden yaptı hatta. Bence çok iyi fiyat belirlenmiş. (Bu cihazın vurucu kısmı değişim ile eski cihazları iyi fiyatlara geri almaları. Cebimde 6.500 tl olsa cihaz olmasa, bunun yerine S20+ alırdım 1.000 TL daha verip) Burda bu cihazın cazibesini azaltan şey mevcut S20 ve S20 Plus serisinin bu cihaza yakın olan fiyatları. Samsung buraya özel fiyat uyguladığı için iki cihazın da fiyatları yurtdışı ile neredeyse aynı hatta daha ucuza satıyor zaman zaman. Samsung Apple gibi yapsa, S20+ şu anda 10 bin bandında olur, bu cihazda 8.000-8.500 bandında olur. Bana bu şartları sağlayan bu donanım özelliğinde, bu kampanyalar ile başka alternatif bir cihaz önerin mesela, o zaman eder mi etmez mi bakabiliriz.

Not: Ghost touch konusu her cihazda çıkmıyor. Bizim aldığımız cihazda 0 sorun var ilk günden beri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 5 Kasım 2020; 13:46:44 >

• akinbakbay A kullanıcısına yanıt

merhaba hocam nasıl bir yol izlediniz iade yerine nasıl değişim sundular acaba değişimde aynı telefonumu veriyorlar veyahut istediğinizi alabiliyormusunuz?

• sky__walker kullanıcısına yanıt

Hocam şu iki yorumdan dolayı karar veremiyorum

Samsung bayisine gittim 6400 TL fiyat verdiler, şuan elimde bulunan İxaomi Mi A1 cihazı 1550 TL ye sayıyorlar cihaz 4850 TL ye gelecek. Ayrıca aynı fiyata ing bank ile 3 ay kredi de mevcut, fakat ikinci el cihaz aldığı için kulaklık vermiyor. Normal şartlarda alacaktım ama sorunların olma ihtimalinden dolayı karar veremiyorum. Daha önce İxaomi cihazlar kullanan biri olarak cihaz aldığımda rom gcam vs şeylerle uğraşmadan sorunsuz cihaz kullanmak istiyorum.

• Ben cihazı aldım alalı ekran sorunu hiç yaşamadım. Almayı düşünenlere tavsiyem İnternet üzerinden alınması. 14 gün deniyor ama siparişim sonrası Samsung dan gelen mailde dolayı iade süresi 30 güne çıkarılmış durumda. Ancak diğer yerlerde de 14 gün yazıyor. Buradaki iade ibaresi acaba cayma olarak da değerlendirilebilir mi. Beğenmezseniz yada sorun yaşarsanız cayma hakkınızı kullanıp iade edersiniz cihazı. Samsung Galaxy S20 Fan Edition [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PreDLoNa -- 5 Kasım 2020; 16:53:59 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Hocam benimde 22 ekimde ulaştı eski cihazım banada dönüş olmadı. Sizin baya geçmiş zaman.

Hocam bu iade olayı kutuyu açtıktan sonra da olan bir iade durumu sanırım. Mağazadan alınca iade yok diyor. Başka bi mağazada kulaklık hediyesi var fakat bu seferde xiaomi Mi A1 telefonu sistemde görünmediği için almıyor.

• Uzaktan yapılan alışverişlerde mesafeli satış sözleşmesi gereği cayma hakkınız var 14 gün. Ama mağazadan alınca görerek aldığınız için bu şansınız olmuyor.

Bu cihazı açıp kullansak dahi mi yoksa kapalı kutudan mı cayma hakkımız var

• Kullanıp beğenmedim diyip 14 gün içinde iade edebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Mate 10 cihaz pil ömrü

Bu mesajınızdan Samsung cihaz kullanmadığınız varsayımına kapıldım zira Samsung telefonlarda ekran süresi günlük 4 ila 6 saat arasında gidip gelir. Exynos işlemciler pil tüketimi yönünden kötü değil, berbat işlemciler. Bu eskiden de böyleydi, şimdide böyle. Samsung, Android tarafında amiral gemi sınıfında One UI, 3 yıl ana Android OS güncelleme desteği ve yurtiçi garantili olarak satılma avantajı ile o kadar rakipsiz bir hale geldi ki mecbur bu şekilde alıyor garantili cihaz almak isteyen, imei işleri ile uğraşmak istemeyen herkes. Bu arada pil kıyaslaması yaparken bu cihazın 120hz panele sahip olduğunu, 60hz cihazlar ile 1 ila 2 saat ekran süresi fark edeceğini unutmayın. Mate 10 Lite bu cihaza göre bu arada oldukça vasat, aynı sınıfta olmayan standart bir cihaz. Konu pilse 7.000mah lık Samsung Snapdragon cihazlar var giriş-orta segmentte. Onlarada bakabilirsiniz.

Bütçeyi biraz daha arttırıp S20+ alacağım.

Alsanız bu memnun olmayacağınızı düşündüğünüz dertler bitecek mi? S20+ ile S20 FE donanım yönünden neredeyse eşlenik cihazlar.

Bir de Samsungun bu modeli satış şekline de kıllandım. Saat bir tek bu modelde veriliyor ultrada bile yok.

Her firmanın değişik pazarlama faaliyeti olur. Kimisi amiral gemisinin fiyatını yoğun rekabete dayalı kırmak istemez bunu Lite,Fe vb gibi alternatif fiyatlı cihazlar ile yapar. Kimisi hem bunu yapar hem alternatif firma kurar kendi marka algısını çok düşük fiyatlı telefon çıkarıp düşürmemek için, Huawei-Honor , Xiaomi-Redmi gibi. Samsung burda FE yi çıkardı, iyi fiyatlar ile eski cihazlarını toplayıp amiral gemi sınıfına çok yakın özellikte bir cihazı hediyesi ile vs veriyor, kurun 10 a yaklaştığı bir piyasada bence avantajlı. Samsung bu cihazı satmak istiyor, neden satmak istiyor onu tam bilemeyiz. Belki Exynos 990 lı işlemci stoğu var, onu eritmek istiyor, belki eksilttiği bazı özelliklerden dolayı daha karlı hale getirdi cihazı, belki de bunu fırsat cihazı olarak yapıp, karlılığı 2. plana atıp, değişim kampanyası vs ile olabildiğince farklı cihaz kullanan kişiyide Samsung tarafına çekmeye çalışıyor.

Sonuç olarak vazgeçtim telefondan net bir şekilde 6500 tl yi haketmediğini düşünüyorum.

Kesinlikle katılmıyorum. 630 Eur civarına satılıyor bu cihaz yurtdışında aynı Exynos varyantı. 6.300 TL yapar, eski cihazları çok iyi fiyatlara alıyor yada yanında hediye veriyor. İlk zamanlarda bunun ikisini birden yaptı hatta. Bence çok iyi fiyat belirlenmiş. (Bu cihazın vurucu kısmı değişim ile eski cihazları iyi fiyatlara geri almaları. Cebimde 6.500 tl olsa cihaz olmasa, bunun yerine S20+ alırdım 1.000 TL daha verip) Burda bu cihazın cazibesini azaltan şey mevcut S20 ve S20 Plus serisinin bu cihaza yakın olan fiyatları. Samsung buraya özel fiyat uyguladığı için iki cihazın da fiyatları yurtdışı ile neredeyse aynı hatta daha ucuza satıyor zaman zaman. Samsung Apple gibi yapsa, S20+ şu anda 10 bin bandında olur, bu cihazda 8.000-8.500 bandında olur. Bana bu şartları sağlayan bu donanım özelliğinde, bu kampanyalar ile başka alternatif bir cihaz önerin mesela, o zaman eder mi etmez mi bakabiliriz.

Not: Ghost touch konusu her cihazda çıkmıyor. Bizim aldığımız cihazda 0 sorun var ilk günden beri.

Alıntıları Göster

Cihazım Lite değil düz Mate 10 hiçbir zaman kırpılmış cihaz kullanmadım. S20 FE ile kıyaslayıp daha iyi falan da demedim. Çıktığı dönemde huaweinin mate 10 pro dışındaki en iyi cihazıydı.Şu an sizin tabirinizle vasat olsa da karşılayamadığı bir ihtiyaç yok.Halen de çok memnuniyetle kullanıyorum. Yeni seri çıktı deyip telefon değiştiren biri hiç olmadım. Al satla da hiç uğraşmam normalde telefonu emekli edince yenisini alırım. Samsung kullanmadığım varsayımına neden kapıldınız onu pek anlayamadım ama önceki telefonum Note 5 ti. Eşimin S7 sini de gayet yakınen biliyorum. Exynos işlemcinin son durumuna bakmak testlerini ve kullanıcı yorumlarını görmek istememeli miydim körü körüne. Exynos zaten kötü değil felaket deyip geçmeli miydim. Son haline bakmış oldum gene kötü pil ömrü ve ısınma konusunda değişen bir şey olmamış. İlerde olur mu telefon alacağım zaman açar bakarım gene reddetmem körü körüne.Birinin iyi ya da kötü demesiyle karar vermem hiç bir zaman araştırırım. Çok şükür yabancı litaratüre de hakimim.Ama benim için en değerlisi objektif kullanıcı yorumlarıdır.

7000mah pil olan m51 tavsiye etmişsiniz sanırım. Ciddi anlamda o modele de baktım. Fotoğraf kalitesi yeterli değildi olsa hemen alırdım. Bir de malzeme kalitesi iyi değildi. Ama şunu anlamanız lazım. 5 sene önce S7 çıktığında 3.5-4 saat ekran alırken pil mevzuunda hiç mi yol katedemez bir firma. Üretim, enerji tüketimi alanında gelişmeler düşünüldüğünde gittikçe kötüye gidiyor. Şu anda bu fiyatlara satılan ve 4500mah civarı pil kapasitesi olan her telefon bence 9-10 saat günlük kullanımda ekran süresi verebilmeli. Extrem kullanımları geçiyorum. Oyun gibi telefonu zorlayanları kastetmiyorum. Aynı zamanda konu pilse derken ihtiyaçlarımı biliyorum ve bir kısmını yazdım. Her telefonda bir eksik var, hepsi içime sinsin tam olsun dediğinde fiyat 10000 civarına geliyor. Mecburen içinden daha önemli olanlara öncelik vermek gerekiyor. Mesela sizin için 120hz önemli benim için değil. Çok iyi kamera ve aldığı ekran süresi olmazsa olmazım.

Hakediyor haketmiyor mevzusuna gelirsek, 6500 tl yi haketmiyor dedim. Siz avrupa fiyatını örnek göstermişsiniz. Avrupada da fiyatını hiç haketmiyormuş bence o zaman. Ayrıca çok iyi fiyata eski telefonu aldıklarından hediyelerinden bahsetmişsiniz. Ben şunu demedim “bu kampanyadan yararlanılarak bu cihaz alınmaz.” Hatta tam tersini söylüyorum bence “bu telefon ancak bu koşullarda bu kampanyayla alınır”. Ama şu anda kampanyalarla cazip olması demek asıl fiyatı 6500 tl yi haketmesi demek değil. Bana burada s20 fe konusunda bir kişi bulabilir misiniz cazip değişim fiyatları ve hediyeleri olmasa bu telefonu gene de 6500tl verip alacak. Demek ki samsung bile biliyor bu fiyata satamayacağını ama siz nedense ucuz bile bulmuşsunuz. Bu da sizin görüşünüz elbette ama ben öyle düşünmüyorum.Bu telefonun 8000-8500 bandında olduğunu hayal ettiğimde baya bir hediye vermesi gerek diye düşünüyorum :)

Kronik sorun zaten hepsinde olan demek değildir sıklıkla olan demektir. Şanslı olanlardansınız ne mutlu size.Sırf bu konuya baktığınızda bile ne çok insan sorun yaşamış. Yabancı forumlara bakarsanız durum farklı değil. Hatta sırf bu sorun için güncelleme çıkmış durumda.

Biraz uzunca yazdım ama şunu belirterek bitireyim. Ben hep bence demeye özen gösteririm. Otorite olduğumu düşünmüyorum ama beni telefonun özelliklerine bakarak çöp diyenlerle karıştırmıyorsunuzdur umarım. Ciddi araştırdım cihazı 2 gündür konunun kullanıcı dönüşleri de dahil çok faydası oldu. Umarım yeni parti üretimde sorunsuz dokunmatik gerçekleştirirler. Pil optimizasyonu zor görünüyor ama iyileştirmeler yaparlar da kullanıcılar mutlu olur. En önemlisi artık seçme hakkı vermeli samsung bize. Gerekirse farkını koysun ama SD seçme şansımız olsun. 

S20 fe için bu süre 30 gün galiba öndeki jelatin ve arkadaki barkodu çıkarmadıktan sonra mi A1 cihazım da sorun yoksa 2000 TL ye kadar indirim var derler. Fakat kulaklık hediyesi yok.

• theory of a dead man kullanıcısına yanıt

Her cihazın her yerde bir fan boyu oluyor. O arkadaş da öyle biraz belli ki. Adı üstünde ''Fan Edition''. Ha Ha Ha.

FE modeli hiç bir şekilde S20 serisi veya S10 serisi gibi Premium segmentten sayılmıyor. Sadece 120hz ile olacak iş değil. Ama anlamayanlar var. Sanki 120hz ile büyümüşler gibi anlatıyorlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: akinbakbay

Konuyu açan kişi olarak çok severek aldığım cihazı Bu tarz özellikler nedeniyle iade için teknik servise verdim. Faakatdeğişim kararı çıktı. Bu esnada gidip başka bir telefon aldım. Nasıl olsa para iade aırımdiye. Acaip canımı şıktı bu durum. nasıl bir yol izlemeliyim karar veremedim. Keşke şu snapdragon gelseydi

Hocam iyi geceler. Cihaz garantiye girdikten kaç gün sonra değişim kararı çıktı. Ben de vermeyi düşünüyorum ve başka telefon yok şuan. Ayrıca değişen cihazı kullandınız mı? Kullandı iseniz durum yeni telefonda da var mıydı?

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.