Şimdi Ara

Samsung RT46K6000WW Buzdolabi Tavsiye edermisiniz. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
15.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Normalde nötr olur yanı elektrik olmaz. Faz hattının geri dönüşüdur. Elektrik çarpmaz kaçak olmadığı sürece

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ezimuse kullanıcısına yanıt
    Peki bu kablolar koparsa ne gibi bir sıkıntı olur?
  • chio C kullanıcısına yanıt
    Dolap belki çalışmayabilir. Koparsa biraz bilginiz varsa tekrar ayni yere ek yapabilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ezimuse kullanıcısına yanıt
    Anladım. Korkulacak bir şey yok o zaman. Çalışmazsa eğer kabloları tekrar bağlayınca çalışacaktır o zaman.

Bilgiler için çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratai

Sebze meyve hep poşette zaten ama nem olayına uyuz oluyorum (önceki dolabımda).
    Kapı kapanmadı ses uyarısını koymamaları tam bir öküzlük ama aldıktan sonra farkettim, fiyatta iyi şimdi, sırf o yüzden iade prosedürü ile uğraşamam. Buzdolabının ayak ayarını yukarı yapınca, kapak otomatik kapanıyor zaten, çok sorun olacağını sanmam?

Bende geçen hafta 50K00000S8 modelini aldım.500 litre net hacmi var.
    Yalnız motor değilde. Fan sürekli çalışıyor.Bu durum normalmidir. Fan sanki 24 saat çalışıyor gibi gözüküyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: silverbender

quote:

Orijinalden alıntı: crowman

quote:

Orijinalden alıntı: carenfly

Arkadaşım selamlar.
    Öncelikle iyi günlerde kullanın.

Aynı buzdolabının peşindeyim.
    1700 tl. ye bırakıyor samsung ana bayisi.
    Kapı yönü değişebiliyormu?
    Samsunglar, çok ses yapıyor diye şikayetler dolaşıyor. Var mı böyle bir durum.
    Samsung markasından başka, ister dondurucu, ister soğutucu olabilen, başka markalar varmı? Zira bana dondurucu lazım değil. 6 çekmeceli dondurucum var. Bu ürünü komple soğutucu dolap olarak kullanacağız. Üst kısmı kahvaltılıklar ve yoğurtlara ayırmayı düşünüyoruz.
    Bu ister soğutucu, ister dondurucu olayı birtek bu markanın aklına gelmiş olamaz gibi geliyor.
    Ses durumu önemli, şu an 15 yıllık ariston var, Geceleri uyutmuyor. İki ayda bir üst kısımdaki pervaneyi söküp, wd40 la temizliyorum, kurtulmak istiyorum bu ses işinden.

Birde bunun aynısının 5 santim küçüğü var, 1400 tl. ye. Rt43k6000 onu neden düşünmediniz? 5 cm lik fark 300 tl. ye değermi diye düşünüyorumda ben.

Selamlar, saygılar.

Bugün samsung rt62k7060sl/tr modelini aldım yarın gelecek hayırlısı bakalım .Sorunuza soyle yanıt vereyım ewet ust alt bağımsız derin dondurucu kısmı normal sogutucu olarak ayarlanabılıyor ama elektrık kesıntısı oldu dıyelım tekrar klasık ayarına donuyor o yuzden rısklı kullanırsanız dıkkat edınız bu olasılığı atlamayın

Hayırlı olsun Sn. Crowman.
    ben de ilgilendiğim için aşağıdaki soruların cevabını arıyorum. Az önce Samsung cevaplayamadı, siz araştırabildiniz
    mi acaba?
    1) Yıllık enerji tüketimi verisi (kWh/yıl)
    2) Dondurma kapasitesi verisi (kg/24saat)
    3) Hızlı dondurma özelliği var mı?
    4) Çift kompresörlü mü?
    5)Enerji kesintisinde öngörülen dayanma süresi

Teşekkürler

1. Enerji tüketimi için Samsung sitesinden ürünü bul destek kısmında kullanıcı kılavuzu vardır onda yazar.
    3. Kullanıcı kılavuzuna bak.
    4. "K" serileri çift kompresör değil çift evaporatörlü. Bağımsız çift devre soğutma teknolojisi yani twin cooling var.

• Selamlar, Buzdolabı nı kullanmaya başladım. Tamamını soğutucu olarak kullanıyorum. Üst kısım kahvaltıliklar ve yoğurtlar için alt kısım, yemek ve pazar alışverişi için kullanıyorum.
    Dolap bence çok sessiz. Ama amerikan mutfak durumu varsa, gece salonda uyuyanlar için sıkıntı olabilir. Normal mutfakta sıkıntı yok. Raflarda kullandıkları camlar çok ince gibi geldi bana umarım ileride kırılma durumu olmaz.
    Diğer marka dolaplar da olan tekmelik kısmı bu dolapta yok. Önce tuhaf görünüyor, sonradan alışılıyor. Bu tekmelik kısmı birkaç yıl sonra sararıyordu, bence iyi olmuş koymadıkları.
    Kapı yönü değişmiyor. Servis dolabı kurmaya geldiğinde, akim koruma prizi satmaya çalıştı, almak istemediğimi söyleyince, yüzleri düştü, canları sıkıldı. Dolabı anlatıyormuş gibi yapıp gittiler.Bu durumu şikâyet olarak bunlarin merkezine bildirdim. 2000 tl lik dolap almışım, icinde voltaj regülatörü var, samsung koymayı düşünememiş akım koruma , Tr deki servis 40 tl. ye priz satmaya çalışıyor. Aynı hafta içinde arçelik, bosh ve profilo dan çeşitli ürünler aldım, birtek bunlar böyle birşey yapmaya çalıştı. Bunların anlatımına göre her prize bu akım koruma takmamız lazım. (Kendim elektrikçiyim)

Tüm bunların haricinde, samsung markasının imajı o kadar yüksek bir algı oluşturuyor ki, bu markaya bu şekil bir buzdolabını yakıştıramıyorsunuz.
    _Kapı yönü değişmiyor.
    -Raflar ın yeri değişmiyor, hiçbirini üste veya alta takma durumu yok.
    -Kapaktaki rafların da yeri sabit.
    Bu özellikler, 15 yıl önce aldığım ariston da mevcuttu.
    Bosch veya arçelik sınıfında bir dolap değil. Bir alt grupta değerlendirilmeli.
    Başka bir markanın bu şekilde üst kısmı soğutucu olabilen modeli olsaydı onu alırdım. Umudum, 10 yıla kadar diğer markalarda bu şekil dolap çıkarması.

• Konu üzerinden biraz geçmiş, yorumlarda olumlu görülüyor. Güncel olarak yorum paylaşabilecek var mı dolap hakkında.
  • Buzdolabını bu sene aldım. Kurulumu yapıldı, kullanmaya başlayacağım.

Temizliği ile alakalı gelen servis bi süre prizde bekletin, ısınsın. ardından temizliğini yapın dedi.

Deneyimlerimi buradan yazarım.
  • Arkadaşlar ben de aynı serinin rt50k6000ww modelini aldım anneme. Dolabın motoru çalıştığı esnada kapağını açtığımda kapakta hafif bir titreşim oluyor. Servis geldiği esnada ben işteydim. Açıkçası önceden kullandğım arçelik,bosch,profilo ve elektrolüx buzdolaplarının hiçbirinde başıma gelmemişti.Bu durum normal mi sizce?
  • Merhaba bende rt46k ile baslayan modeli almayi dusunuyorum bugun baktim fiyatina bayide 2300 dedi 10 taksit yaparim dedi 1500 e alanlar olmus cok zoruma gitti bu kadar zam genisligi fena degil aslinda rt50 olan modelide fena degil ama onada 3000 dediler beko hotpoint lg gibi markalarida gezdim hatta altusa baktim altusun bile en ucuz dolabi 1800 lira samsungla kiyaslanmaz bile şu anda samsung rt46 modelinde karar kildim internette fiyat farki var 2100 lira diyor ama nakliye sirasinda cizik falan olur ugrastirir diye 200 fazla verecez kullananlar son yorumlarini yazarsa sevinirim

• bu buzdolabını 2018 ocakta aldım 5 ay demeden arza yaptı üst kısmı soğutmuyor dondurmuyordu servisi aradım gelip dondurucu bölümün arkasındaki plastik parçayı değiştirdiler düzelmedi tekrar aradım 1 hafta sonra gelip arkadaki kartı değiştidiler yine düzelmedi
    bu sefer atölyeye götüreceklerini söylediler 12 haziranda götürdüler dolabım hala tamir olmadı atölyede hala
    benim samsung tan ücret iadesi isteme hakkım varmıdır?

samsung markasına güvenerek almıştım fakat hüsranla sonuçlandı birdaha asla samsung buzdolabı almam bu kadar kısa zamanda dolap bozulurmu hadi diyelim 40 ta 1 oldu benimki bozuldu servis çok yavaş mayıs ayından bu zamana hala dolabım olmadı
    samsung markasını asla tavsiye etmiyorum
  • soğutucu ve dondurucu bölmelerini açıp kapatma olayı nasıl gerçekleşiyor? Tek kompresör üzerinden iki evoporatör varmış sanırım. Sistem güzel ama işleyiş şekline göre elektrik tasarrufu sağlar mı gerçekten?

• Samsung Rt46k6000ww buzdolabım var, 4 sene kadar önce Balıkesir'den aldım. 2 sene sonra garanti kapsamındayken bir arıza yaptı. 2. Senesinde böyle önemli bir arıza yapması zaten kafamda şüpheler uyandırdı. Her neyse bu sene 4. Senesi ve yine arıza yaptı. Hem üstü (dondurucu) hem de altı soğutmuyor. Servis geldi baktı filan, hiçbir tamirat yapmadı, çalıştırın aynı problem devam ediyorsa kart blogu değişecek dedi, hiçbir şey yapmamalarına rağmen 100 TL yi de bir güzel aldılar gittiler. İnsanın ister istemez gücüne gidiyor. Şu an makine yine çalışmıyor, arıyca muhtemelen kart blogu için 500 TL- ile 1500 TL arası bir şey isteyecekler. Sonrasında çalışacak çalışmayacakmı aynı arıza yine kısa süre sonra tekerrür edecekmi biliyorum. Samsung Türkiye beyaz eşyada tam bir soygun markasıdır, biz yandık başkaları yanmasın. Sinirden psikolojiniz bozulur.

• Merhaba bu ürünü kullananlar güncel yorumlarını yapabilir mi acaba? Almayı düşünüyorum da.

• 4 yıldır kullanıyorum.urunden hiç bir sorunla karşılaşmadım

• AC@DC kullanıcısına yanıt

Teşekkürler cevap için.

• Samsung iyi, beko ya da arçelik de olur.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.