Şimdi Ara

SAMSUNG RL62ZBSW BUZDOLABI RESİM VE İNCELEMELERİ (SAMSUNG PİŞMANLIKTIR) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
1
Favori
28.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: arkin11

Merhaba bende aynı dolabın babamlara aldım yalnız yumurta rafı olmadığını söylediler buna nasıl bir çözüm buldunuz yada yumurta kabı varmı.

Evet yumurtalığı yok ben eski dolabın yumurtalığını kullanmıştım.
  • Teşekkürler cevap için.Çok ilginç peki nereden bulabılırım uygun bir yumurtalık :)
  • valla plastik eşya satanlardan kapaklı yumurtalıklardan almak lazım, ne alırsan 1 TL ye gibi dükkanlardan japon pazarlarından temin edilebilir heralde.
  • Teşekkürler cevap için.
  • tüm eşyamı bosh almama rağmen dolabına güvenip alamadım ama samsung dolapta güzel tercih
    geçen darty %18 kdv indiriminde beyaz olan modeli aldım gerçekten bu fiyata alınmayacak kalitede ( mille ve aeg gibi iç kalitesi yüksek değil ama onlara yakın ama mille yüksek fiyat zaten gücümüz yetmez aeg yada elektrolükste ne adam gibi satan yer var nede indirim var birde iç hacimleri küçük kaldı geriye tek bu alternatif benim için ve aldım .sessiz iç aydınlatma yeterli led sistemi
    genişliği kapı ebatları olsun 1430 tl ye kdv dahil 5 taksit güzel dolap tavsiye ederim herkese

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 22 Haziran 2011; 12:21:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

tüm eşyamı bosh almama rağmen dolabına güvenip alamadım ama samsung dolapta güzel tercih
    geçen darty %18 kdv indiriminde beyaz olan modeli aldım gerçekten bu fiyata alınmayacak kalitede ( mille ve aeg gibi iç kalitesi yüksek değil ama onlara yakın ama mille yüksek fiyat zaten gücümüz yetmez aeg yada elektrolükste ne adam gibi satan yer var nede indirim var birde iç hacimleri küçük kaldı geriye tek bu alternatif benim için ve aldım .sessiz iç aydınlatma yeterli led sistemi
    genişliği kapı ebatları olsun 1430 tl ye kdv dahil 5 taksit güzel dolap tavsiye ederim herkese

darty'den hangi tarihte aldınız o fiyata?
  • 3 hafta oldu %18 kdv indirimi vardı istanbul avcılar pelican mall lın içindeki dart den
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

3 hafta oldu %18 kdv indirimi vardı istanbul avcılar pelican mall lın içindeki dart den

Yukarıdaki resimlerde olduğu gibi sıcaklık ayarı -17, -18, -19 ve 4,5,6 gibi derece olarak mı ayarlanıyor yoksu bunun yerine kademelendirilmiş bir ayar mı mevcut?
    Forumda birisi sıcaklığın derece olarak seçilemediğini yazmış da...
  • Ben de aynı buzdolabını aldım bugun teslim edecekler bakalım nasıl çıkacak. tek çekim 1780'e aldım. Bu arada kapak açık kalınca uyarı veriyormu?
  • Great HORT olmuş konu....Bu modelide düşünüyordum.Soğutucu bölümü resimlerden gördüğüm kadarıyla biraz ufak geldi bana..İyiki almamışım.Reyonlarda boş boş durunca pek kıyaslıyamıyor insan..
  • İki benzer model var :
    http://www.samsung.com/tr/consumer/type/productcompare.do?&group=home-appliances&type=refrigerater&subtype=bottom-mounted&pageType=S&prda=RL62ZBPN1/ANU&prdb=SG629EPSHH/ANU

Ama diğer ürün daha geniş olmasına rağmen B sınıfı olduğu için hiç alınmaz. Bu arada bizim ürünün buzmatiki ile diğerinki biraz farklı galiba. Hanigisi daha kullanışlı?

• dolaptan halen memnunmusunuz...?
  • Merhaba,
    Ben de buradaki öneriler ve benden 1ay önce alan bir arkadaşımın tavsiyesi ile
    Samsung RL62ZBSW aldım 1.5 yıl oldu sanırım.

Bende 1. yıl defrost sensoru bozuldu dondurucu kısmı çalışmadı birsüre, garanti kapsamında değişti.
    (Oturduğum semtte elektrik voltajı sorunluydu, ondan olmuş olabilir dediler)

Şimdi de üst bölmede sebzeliğin arkasındaki bir yerden (dolabın iç-arka kısmında vidalı panel) damla damla su akıyor.
    Paslı su gibi bir akıntı olmuş, dün temizlerken farkettik. Servisi arayacağım bakalım.

Genel olarak(malzeme kalitesi,soğutma,kullanışlılık) çok memnun olmama rağmen bu 2. olay ve
    ara ara dolabın garip sesler çıkarması beni biraz hayal kırıklığına uğrattı.
    Muadillerini görmediğim için yorum yapamam.

Diğer arkadaştan herhangi bir şikayet duymadım.
  • Merhabalar,

Ben de bu buzdolabını alalı yaklaşık 1 hafta oldu. Daha önceden 1430 tl gibi fiyatlar yazılmış ancak ben en uygun nakit 1550 buldum.
    Dolabı büyük olduğu için tercih ettim. Yumurtalığı olmadığını görünce şaşırdım açıkçası.
  • Buzdolabından kıtır kutur buz kırma sesi (olduğunu zannediyorum) geliyor. Normal midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: musener

Buzdolabından kıtır kutur buz kırma sesi (olduğunu zannediyorum) geliyor. Normal midir?

Bizimkinden de geliyor, normal sanırım. 1,5 yıl oldu alalı.
  • bizim dolabında sesi arttı .digital paneli göz kırpıyor bazen,..servis çağırdım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuna1979

Merhaba,
    Ben de buradaki öneriler ve benden 1ay önce alan bir arkadaşımın tavsiyesi ile
    Samsung RL62ZBSW aldım 1.5 yıl oldu sanırım.

Bende 1. yıl defrost sensoru bozuldu dondurucu kısmı çalışmadı birsüre, garanti kapsamında değişti.
    (Oturduğum semtte elektrik voltajı sorunluydu, ondan olmuş olabilir dediler)

Şimdi de üst bölmede sebzeliğin arkasındaki bir yerden (dolabın iç-arka kısmında vidalı panel) damla damla su akıyor.
    Paslı su gibi bir akıntı olmuş, dün temizlerken farkettik. Servisi arayacağım bakalım.

Genel olarak(malzeme kalitesi,soğutma,kullanışlılık) çok memnun olmama rağmen bu 2. olay ve
    ara ara dolabın garip sesler çıkarması beni biraz hayal kırıklığına uğrattı.
    Muadillerini görmediğim için yorum yapamam.

Diğer arkadaştan herhangi bir şikayet duymadım.

Sanırım benden başka bu su damlatma olayıyla karşılaşan yok..

Yukarıdaki sorun için servis geldi soğutucuyu söküp hiç bir şey yapmadan tekrar ederse arayın dedi ve gitti.
    Daha 3-4 ay geçmeden bahsettiğim yerden aynı şekilde su damlamaya başladı.
    4447711 den tekrar çağrı açtırıp servis istedim.
    Ankara da Etlik'teki Simge elektronikten eleman geldi.
    Üst-orta bölümdeki soğutucuyu söküp yine hiç bir şey yapmadan 'Ben bir merkeze sorayım, sizi ararız' diyip gitti.
    3 gün oldu ses seda yok, aradım bugün çağrı 'müşteri müsait değil' diyerek kapatılmış!! Bu kadar aymazlık olmaz.
    (çağrı no:4122977919) Bu dolap için 5. yada 6. servis çağırışım.

Çoktan bu dolabı aldığıma pişman oldum.
    Kimseye de tavsiye etmem.
    Elektronik eşya herşey olabilir ama 1.5 yılda 1.700 lira para verdiğiniz ürün 2 farklı nedenle 5 kez servise
    ihtiyaç duyuyorsa iç hacminin raf kalitesinin pek önemi kalmıyor..

• merhaba,
    biz de 2010 da herkesin bu dolaptan memnun olduğu günlerde bu dolabı aldık fakat ben de pişmanım.2 ayda bir üst soğutma kanalları buzla kaplanıyor ve bütün pazar onu temizlemekle uğraşıyorum.samsung buzdolabını bedava verseler almam artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üründe sıkıntı yaşamanıza üzüldüm. Sanırım hatalı bir dolaba denk gelmişsiniz. Zaten aynı arızanın 3. kez tekrarlaması değişim ve iade sebebidir. Siz yeter ki garanti süresini doldurmadan işinizi halletmeye bakın.

Bu seri çok sağlam ve güvenilir bir seriydi, o zamanlar Kore'de üretiliyordu. Ancak şu an model kodu değiştirilmeden ürün Çin'de üretilmeye başlandı. Sizdeki seriyi bilmiyorum ama Çin'deki seridense çok da fazla şaşırmamak lazım.

Samsung'u zamanında sever ve kaliteli bir marka olarak görürdüm. Ancak şu an aynısını düşünmüyorum. Bence şu an RT5962 serisi dışındaki buzdolaplarını tavsiye etmem. Maalesef göz göre göre kaliteyi düşürdüler, servis olayı zaten başlı başına facia ülkemizde. İnsan bir tane arıza olsa dahi soğuyuveriyor üründen.

Teşhirde kayışı düşen çamaşır makineleri mi dersiniz, ilk yıkamada pompa keçesi yanlış takıldığı için şakır şakır su akıtan mı, defalarca ana kartı değiştiği halde iflah olmayan mı. Samsung'un marka kalitesi gözümde sıfır şu an. Kore'de üretilmemiş olan hiçbir ürününü evinize sokmayın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 1 Nisan 2013; 23:50:29 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.