Şimdi Ara

SAMSUNG RL62ZBSW BUZDOLABI RESİM VE İNCELEMELERİ (SAMSUNG PİŞMANLIKTIR) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
1
Favori
28.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben bu modelin inoksunu aldım (62 ZBPN) önce aydınlatma konusunda tereddütü olanlara açıklayıcı bilgi vereyim. İlk dolabım darbeli olduğu için yenisi ile değiştirildi iç aydınlatmalar led olmuş, sogutucu bölümün aydınlığı azalmış ama dondurucu bolümde sepetlerden üsttekinin alt kısmı şeffaf yapılarak alttaki sepetin aydınlatılması artmış.

Servis konusunda şüpheleri olanlar için 1-2 öneride benden sakın servise güvenmeyin darbeli dolabı 2 ayda yorumlarımı okuyan samsung çalışanı bir forumdaş sayesinde değiştirdiler, ne yazıkki bu gelen dolapda darbeli ( ilkinden daha fazla). İlki iki ayda değişti bakalım bu ne kadar sürecek.
  • Hayırlısı olsun iyi günler de kullanmanız dileğiyle.Bende haziran ayında İzmir Media Markt RT-59 satın aldım çok memnunum fiyat+performans+özellikler baz alındığında birçok ürünü geride bırakacak durumda!
  • quote:

Orijinalden alıntı: dangeraus

arkadaşlar ben bu modelin inoksunu aldım (62 ZBPN) önce aydınlatma konusunda tereddütü olanlara açıklayıcı bilgi vereyim. İlk dolabım darbeli olduğu için yenisi ile değiştirildi iç aydınlatmalar led olmuş, sogutucu bölümün aydınlığı azalmış ama dondurucu bolümde sepetlerden üsttekinin alt kısmı şeffaf yapılarak alttaki sepetin aydınlatılması artmış.

Servis konusunda şüpheleri olanlar için 1-2 öneride benden sakın servise güvenmeyin darbeli dolabı 2 ayda yorumlarımı okuyan samsung çalışanı bir forumdaş sayesinde değiştirdiler, ne yazıkki bu gelen dolapda darbeli ( ilkinden daha fazla). İlki iki ayda değişti bakalım bu ne kadar sürecek.

quote:

Orijinalden alıntı: levent06y

bir hafta önce bu cihazı aldım 5 gün oldu kullanıyorum hiçbir sorun yok çok memnunum.
    cihazı almadan önce arçelik bakmıştım, aldığım samsung rt63 ten daha küçük ve göstergesi bile olmayan dolaba 1600 tl fiyat verdiler.
    bende forumdaki yorumlara bakarak samsung aldım 1800 tl 12 taksit yanında birde mikrodalga fırın hediye ettiler.baktığım arçelik modeline bin çeker

hayırlı olsun arkadaşlar.

quote:

Orijinalden alıntı: dangeraus

arkadaşlar ben bu modelin inoksunu aldım (62 ZBPN) önce aydınlatma konusunda tereddütü olanlara açıklayıcı bilgi vereyim. İlk dolabım darbeli olduğu için yenisi ile değiştirildi iç aydınlatmalar led olmuş, sogutucu bölümün aydınlığı azalmış ama dondurucu bolümde sepetlerden üsttekinin alt kısmı şeffaf yapılarak alttaki sepetin aydınlatılması artmış.

sizede geçmiş olsun.

quote:

Orijinalden alıntı: _EFE_

Merhaba
    SAMSUNG RT63WMSW model buzdolabı almayı planlıyorum. Model çok hoşuma gitti. Sizin bu model hakkındaki görüşünüz nedir acaba?

sevgili _EFE_ o kadar çok yere yazmışsın ki, sayısını hatırlamıyorum
    ve ben ilk gördüğüme yorum yazmıştım. ama hangisiydi gerçekten unuttum :DD

• güncel
  • Bosh KGN57P72NE fiyatı 2170 TL

SAMSUNG RL62ZBPN fiyatı 1899 TL

SAMSUNG RT72SASW fiyatı 1899 TL

Hangisini almalıyım. acil yardım
  • Dün bu konuya biraz alelacele bakmıştım aslında ama çoğu şey aklımda kalmamış. Hatırlatman iyi oldu. Bu modeli Darty'i dün akşam tekrar gezerken gördüm. Görüntüsü hoş. Benim baktığım 54 ile başlayan modellere göre daha büyük ve buna rağmen enerji tüketimi de daha az. Ama fiyatı fazla gelmişti. Bu konuda da yanılmıyorsam fiyattan bahsetmemişsin. Kaça aldığını söyleyebilir misin? Belki Media market'te daha ucuzdur Darty'e göre. Bu durumda da belki biraz daha ekleyip bu modele kayabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muuzy

Bosh KGN57P72NE fiyatı 2170 TL

SAMSUNG RL62ZBPN fiyatı 1899 TL

SAMSUNG RT72SASW fiyatı 1899 TL

Hangisini almalıyım. acil yardım

bosch hakkında maalesef bilgi sahibi değilim. forumda pek önerilmiyor.
    candoğan ve by_proxy den bilgi alabilirsin.

samsungların ikiside iyi. fakat birbirlerine göre farklı modeller. biri kombi tipi
    diğeri klasik. önceliğinizi belirlerseniz daha fazla yardımcı olabiliriz.
    klasik olan daha geniş hacime sahip. kombi tipi olan enerji tüketiminde
    daha başarılı.

bu arada samsunglar için yazdığın fiyatlar yüksek. teknoloji marketleri araştırırsan
    en az 200 lira daha ucuza bulabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemo77 -- 1 Ekim 2010; 14:33:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Dün bu konuya biraz alelacele bakmıştım aslında ama çoğu şey aklımda kalmamış. Hatırlatman iyi oldu. Bu modeli Darty'i dün akşam tekrar gezerken gördüm. Görüntüsü hoş. Benim baktığım 54 ile başlayan modellere göre daha büyük ve buna rağmen enerji tüketimi de daha az. Ama fiyatı fazla gelmişti. Bu konuda da yanılmıyorsam fiyattan bahsetmemişsin. Kaça aldığını söyleyebilir misin? Belki Media market'te daha ucuzdur Darty'e göre. Bu durumda da belki biraz daha ekleyip bu modele kayabilirim.

tespitlerin çok doğru. senin bahsettiğin modelden daha geniş hacimli. elektrik sarfiyatında sadece
    samsung modellerinden değil bir çok markanın no-frostların daha az tüketiyor. ben araştırdığımda
    sadece electrolux enerji tüketiminde bu modele rakip olabilir. ben 1599 a aldım.
    haftasonu çamalır makinesi için bakmaya gittiğimde, bu dolap mediamarkt ta şu an 1699 lira,
    saturn de 1697 lira. electroworld ve darty de biraz daha yüksek fiyatları.

• Darty'de 1899 yani 1900 Tl idi. 200 TL fark var az değil. Senin aldığın fiyatla ise 300 TL. 1599'a bulsam kesin alırım da 1699 luk fiyatı da değerlendireceğim. Sağolasın...
    Yalnız şimdi farkettim de Darty'deki Inox, gri kaplamalı olanmış. Sanırım asıl fark buradan kaynaklanıyor.

Tekrar dğüzeltiyorum mağazada yoktu ama internet sitesinde beyaz olanı da varmış ve o da 1849 TL. Dolayısıyla hala bana göre çok pahalı. Media market'e gideyim ben en iyisi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 1 Ekim 2010; 15:13:09 >
  • quote:

Darty'de 1899 yani 1900 Tl idi. 200 TL fark var az değil. Senin aldığın fiyatla ise 300 TL. 1599'a bulsam kesin alırım da 1699 luk fiyatı da değerlendireceğim. Sağolasın...
    Yalnız şimdi farkettim de Darty'deki Inox, gri kaplamalı olanmış. Sanırım asıl fark buradan kaynaklanıyor.

Tekrar dğüzeltiyorum mağazada yoktu ama internet sitesinde beyaz olanı da varmış ve o da 1849 TL. Dolayısıyla hala bana göre çok pahalı. Media market'e gideyim ben en iyisi...

bende anlamıyorum bazı şeyleri. bazı yerlerde grisi ile beyazı arasında 50 lira fark var bazı yerlerde ise 150.
    hele samsungun kendi bayilerinin bu ürüne verdiği 2000 küsür tl civarı fiyatı hiç anlamıyorum. kendi ürünlerini
    başkalarından daha pahalıya satıyorlar. 1849 lira kesinlikle vermeyin.
    saturnu bilmiyorum oradan hiç alışveriş yapmadım ama hemen hemen bir çok eşyamı mediamarkttan aldım diyebilirim. mediamarkt 10 tl nakliye ücreti istiyor. media markt ve saturn de pazarlık yapın 1.599 a isteyin.
    ayrıca hangi fiyata alırsanız alın nakliye ücretini kabul etmeyin. ben vermemiştim nakliye ücreti.
    size verdiğim fiyatları saturn ve m.marktaki fiyatları electroworld de pazarlık unsuru olarak kullanabilir aynı fiyata satın alabilrsiniz.

• Dostum sağolasın. Yazdıklarını okumadan Merter'deki Media Market'e gittim. Girişte kocaman önceden bakmış olduğum 54emew modelinin afişini gördüm. Darty'den 1290 TL'ya neredeyse alacağım modeldi bu. Neyse içeri geçtik. Senin buzdolabı da vardı ve söylediğin gibi 1699 TL'ydı. Satıcı kıza böyle böyle bir arkadaş bir hafta sonu 1599'a almış. Eğer o fiyata verirseniz bunu alacağım dedim. Gitti birileri ile konuştu tamam olur dedi. Ama sonra baktılar ettiler stoklarında kalmamış. Teşhiri verelim dediler ama onunda kasasında bazı ezik noktalar vardı. Yine de yarım elma gönül alma hesabı biraz daha indirim yapsalardı onu lacaktım. Yapmadıklarından ilk baktığım 54'lü modele yöneldik. Ve 999 Tl'ya aldık. 10 tl'da kargo parası istediler. Eğer yazını önceden okusaydım vermezdim ama bilmediğimden usül böyle demekki diye onu da verdim gitti...

Yardımların için tekrar teşekkürler...

• Hayırlı olsun dostum , iyi günlerde kullan
    Servis geldinmi birde sor 1 yıl garantisi uzuyormu diye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Am@deus

Hayırlı olsun dostum , iyi günlerde kullan

Sağolasın dostum...

Yarın getirecekler ama ben büyük ihtimal yine köy yollarında olacağım; annemi getirmek için. Ama eşime tembih ederim. Normalde 2 yıl mıydı garanti süresi?
  • quote:

quote:

Hayırlı olsun dostum , iyi günlerde kullan

Sağolasın dostum...

Yarın getirecekler ama ben büyük ihtimal yine köy yollarında olacağım; annemi getirmek için. Ama eşime tembih ederim. Normalde 2 yıl mıydı garanti süresi?

Ben aldığım dönem 2 yıldı abi (Değişiklik olmadıysa) belli bir ücret karşılığında 1 yıl daha uzatıyorlardı ,
    Hayırlı git hayırlı gel abi...

• quote:

Ben aldığım dönem 2 yıldı abi (Değişiklik olmadıysa) belli bir ücret karşılığında 1 yıl daha uzatıyorlardı ,

Sağolasın dostum...

Yaw ben bir de merak ettim. Mesela piyade arkadaşın aldığı z li model 363 kw gibi oldukça düşük bir enerji harcamasına rağmen A Plus olarak geçmiyor. A olarak geçiyor. Benim aldığım 440 kw, o da A olarak geçiyor. Ama 550 gibi yüksek bir değerdeki modelde A diye geçiyor.

Ayrıca yine meraktan soruyorum 100 kw lık bir fark yıllık faturaya ne kadar yansır acaba? Kar ettik derken 2 yılda elektrik faturası olarak ödemeyelim aradaki farkı...

• quote:

Dostum sağolasın. Yazdıklarını okumadan Merter'deki Media Market'e gittim. Girişte kocaman önceden bakmış olduğum 54emew modelinin afişini gördüm. Darty'den 1290 TL'ya neredeyse alacağım modeldi bu. Neyse içeri geçtik. Senin buzdolabı da vardı ve söylediğin gibi 1699 TL'ydı. Satıcı kıza böyle böyle bir arkadaş bir hafta sonu 1599'a almış. Eğer o fiyata verirseniz bunu alacağım dedim. Gitti birileri ile konuştu tamam olur dedi. Ama sonra baktılar ettiler stoklarında kalmamış. Teşhiri verelim dediler ama onunda kasasında bazı ezik noktalar vardı. Yine de yarım elma gönül alma hesabı biraz daha indirim yapsalardı onu lacaktım. Yapmadıklarından ilk baktığım 54'lü modele yöneldik. Ve 999 Tl'ya aldık. 10 tl'da kargo parası istediler. Eğer yazını önceden okusaydım vermezdim ama bilmediğimden usül böyle demekki diye onu da verdim gitti...

Yardımların için tekrar teşekkürler...

şanssızlık. teşhir ürününe 1599 lira verilmez. 1100-1200 ederidir bence.
    neyse gene de hayırlı olsun. güle güle kullan.
    ben dartyden pek birşey almıyorum. çok nadir. hem taksit yaptıkları kartlar bana uymuyor hemde fiyatları.
    teknosa ve darty hep yüksek fiyatları. mediamarkt iyidir. bende sürekli mediamarkt mertere giderim. sanırım işyerin yada evin o taraflarda.

bu arada garanti olayını yanlış biliyorsunuz. markası ne olursa olsun aldığınız ürün ne olursa olsun. Türkiye'de tüm ürünler en az 2 yıl garantilidir. kanunla belirlenmiştir. samsung beyaz eşyalara +3 yıl garanti alabilirsiniz. 47 lira. ama bende henüz uzatamadım. samsung anadolu holding le olan sözleşmesini bitirdi. Samsung TR olarak kendisi piyasaya giriyor. bu yüzden geçici olarak +3 yıl garanti uzatmasını yapamıyoruz.
    ama ürünün teslim edilip kurulduktan sonra samsung servisi arayıp yada giderek kayıt yaptırman gerek. en yakın bakırköy incirlide servisi var ama ben telefonla kayıt yaptırdım.

• quote:

quote:

Sağolasın dostum...

Yaw ben bir de merak ettim. Mesela piyade arkadaşın aldığı z li model 363 kw gibi oldukça düşük bir enerji harcamasına rağmen A Plus olarak geçmiyor. A olarak geçiyor. Benim aldığım 440 kw, o da A olarak geçiyor. Ama 550 gibi yüksek bir değerdeki modelde A diye geçiyor.

Ayrıca yine meraktan soruyorum 100 kw lık bir fark yıllık faturaya ne kadar yansır acaba? Kar ettik derken 2 yılda elektrik faturası olarak ödemeyelim aradaki farkı...

bazı yerlerde A diye geçiyor bazı yerlerde A+ olarak nedenini bende bilmiyorum. ama kendi sitesinde A+ olrak geçiyor.
    http://www.samsungbeyaz.com/#/buzdolabi

benim dolabın yıllık tüketimi 363 değil, 384 kwh.
    ortalama 1 kwh = 0,25 tl. ile çarpabilrsin

• quote:

Orijinalden alıntı: piyade297

bazı yerlerde A diye geçiyor bazı yerlerde A+ olarak nedenini bende bilmiyorum. ama kendi sitesinde A+ olrak geçiyor.
    http://www.samsungbeyaz.com/#/buzdolabi

benim dolabın yıllık tüketimi 363 değil, 384 kwh.
    ortalama 1 kwh = 0,25 tl. ile çarpabilrsin

Teşekkürler düzeltme ve bilgi için...Korktuğum kadar yokmuş fark.

• hayırlı olsun. ben alırken yıllık enerji tüketimi kombi tipi olmasına önem vermiştim.
    ama herşeyden önce sağlamlık önemli. varsın 20 lira fazla yaksın ama, başımızı ağrıtmasın
    yüzümüzü kara çıkarmasın yeter.
  • Merhaba bende aynı dolabın babamlara aldım yalnız yumurta rafı olmadığını söylediler buna nasıl bir çözüm buldunuz yada yumurta kabı varmı.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.