Şimdi Ara

Samsung R620 Kullanıcıları [Driver Paketi Link Güncel] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
740
Cevap
6
Favori
47.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: maxi_rocker

Ya ne bahtsız adamım kafayı yiyeceğim resmen, daha önceleride zalman soğutucu almaya kalkmıştım ve soğutucu siparişi geçtikten sonra uyumanta olan site yönetimleri uyanmış ve stokta var gösterdikleri soğutucunun olmadıklarını anlayıp banada paramı iade etmişlerdi. Bu olayı hızlıal'da yaşamıştım ki şimdide yine zalman soğutucu için aynı olayı hepsiburada da yaşadım. Şu ülkede niye Zalman soğutucu kıtlığı var resmen kafayı yiyeceğim ya, ne yapacağım ben şimdi. Bildiğiniz bir yer var mıdır acaba Zalman 1500 alabileceğim, acil cevaplarınızı bekliyorum lütfen yardımcı olun arkadaşlar...

Vatanda nc2000 ve nc 1000 var senin baktığın nc 1500 modelini bulamadım ama wordkard ın yoksa daha pahalıya geliyodur muhtemelen. Bir de belki biliyorsundur ama nc1000 boyut olarak biraz küçük kalabilir tam kestiremiyorum ama notebook u koyup karşılaştırmak lazım.
    quote:

Orijinalden alıntı: Tsunayoshi

Format attım düzeldi herşey ya içime dert olmuştu vallahi. Ayrıca önerceğiniz güzel oyunlar var mı

Nba 2k10 harika bi oyun onun dışında klasikler oynuyorum valla fm gibi. Eve dönünce de cod 5 cod 6 ve asassin creed 2 oynayacağım.

• @KIDD

asassin creed in birini oynamadan ikisini oynasam olur mu daha önceki sistem çok dandikti çoğu güzel oyunun ilk serilerini oynayamadım
  • quote:

@KIDD

asassin creed in birini oynamadan ikisini oynasam olur mu daha önceki sistem çok dandikti çoğu güzel oyunun ilk serilerini oynayamadım

Valla hocam ben de 1ini oynamadım ama arkadaş oynadı ben de izledim biraz hep aynı görevleri yapıyomuşsun. Ben direk 2 yi oynayacağım. Bi servisten gelse tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: KIDD

quote:

@KIDD

Valla hocam ben de 1ini oynamadım ama arkadaş oynadı ben de izledim biraz hep aynı görevleri yapıyomuşsun. Ben direk 2 yi oynayacağım. Bi servisten gelse tabi

Beklemek çok zor geliyodur şimdi neyse sağlam gelsinde .

• Geçen yıl ağustos ayında emektar masaüstü sistemim anakart krizi neticesi vefat ettikten sonra fazlası ile araştırarak satın aldığım ve o günden bu yana her gün beni bu kararımın ne kadar doğru olduğu konusunda tekrar tekrar ikna eden bu harikulade ve ayrıcalıklı sistemin kullanıcılarından biri olmaktan dolayı son derece memnunum.

Sistem ile ilgili donanımsal olarak sorun yaşadığını belirten arkadaşların büyük bir kısmının (özellikle eski başlıkta) belirtmiş oldukları hususların kendi kullanımlarından kaynaklandığını yine kendi anlatımlarından rahatlıkla teşhis edebilmekle birlikte (2006 yılından beri elektronik cihaz sigortaları alanında hasar uzmanıyım) dvd rom ve dahili hoparlörler konusunda pek çok kullanıcının ortak bir şanssızlık sonucu gerçekten mağdur oldukları kanaatindeyim, zira benim başıma gelmemiş olsa da (çok şükür) aynı sisteme sahip 2 farklı arkadaşımda da kolonların birinden cızırtı gelme sorunu ve dvd sürücünün problemli çalışması durumları mevcut olduğundan bunların üretimden kaynaklı problemler olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bununla birlikte sıcak yaz günlerinin gelişi ardından ısı artışı kaynaklı bir takım problemler yaşanması son derece normal, bu konuda ürüne kusur bulan arkadaşlara kesinlikle katılmıyorum, zira içinde bulunduğum sektör nedeniyle elimden geçmeyen hemen hemen hiç bir marka ve model kalmamıştır ve oyunculara yönelik bir kaç high end ürün dışında standart soğutma çözümlerinin ürünlerin özellikle de multimedya ağırlıklı kullanımlarında pek de faydalı olmadıklarını üzülerek söylemek durumundayım. Bununla birlikte bu dünyanın sonu değil, henüz bir soğutucu stand satın almamış olmakla birlikte, şu sıcak günlerde biraz olsun serinleyebilmek amacıyla kullandığım vantilatörü oyun oynadığım zamanlar klavye örtüsü üzerine yönlendirmem sayesinde bu sorunu kolayca bertaraf edebilmekteyim...

Üründen fazlası ile memnun olmakla birlikte yakın zamana kadar 8GB ram desteğinin olmayışı beni en çok rahatsız eden konuydu. Lakin önceki başlığın artık içinden çıkılmaz bir hale gelişi ardından bu başlık altında son kullanıcı olan bizleri tekrar nitelikli ve hızlı erişilebilir bilgiye kavuşturan forum üyesi "volkanbaba" sayesinde (kendisine teşekkürlerimi sunmak isterim) son bios güncellemesini indirip kurdum ve fiziki olarak sahip olduğu chipset' in hali hazırda zaten desteklediği 8GB bellek kullanımının artık kullanılabilir olduğunu gördüm. Bu sayede söz konusu sistemin bana en az 2 ya da zorlarsam 3 yıl daha eşlik edebileceğini gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Fakat ürünü ilk satın aldığım tarihlerde piyasada bulabildiğim tek DDR2 8GB (2x4) SoDimm bellek kiti olan Corsair markasına ait gayet uygun fiyatlı bir modelin (150 TL civarıydı KDV dahil) artık hiçbir online stokta yer almadığını, hatta hemen hiçbir stokta 4GB tek birim DDR2 800MHz SoDimm bellek olmadığını üzülerek gördüm. Bulabildiğim tek model olan şu ürün ise (http://tinyurl.com/2vrrdua ) fiyatı ile adeta şaşkına dönmeme neden oldu. Pek çoğunuzun onay vereceği üzere ülkemiz donanım sektörü daha ziyade talep olan ürünleri stoklarında bulundurmayı tercih ediyor, bu nedenle bu ürünü kısa bir zaman dilimi dahilinde edinmezsem ilerde bir daha kendisi ya da muadili bir ürünü bulabilmem pek de mümkün olmayacak. Bu noktada sormak ve yardımınızdan faydalanmak istediğim esas husus belirttiğim Corsair 2x4GB DDR2 Sodimm bellek kiti gibi uygun fiyatlı, ya da linkini verdiğim üründen daha insaflı başka bir muadilinin piyasada olup olmadığıdır. Ayrıca söz konusu ram değişimini kendim yapmam halinde ürünün garantisine her hangi bir zeval gelip gelmeyeceği unsuru da ayrı bir merak konusu, böyle bir durum söz konusu olması halinde satın aldığım bellekleri servisine vererek sisteme montajını sağlama, bu yolla garantimin de zarar görmesinin önüne geçme gibi bir imkanım var mıdır?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim...

• quote:

Orijinalden alıntı: UnicornKnight

Geçen yıl ağustos ayında emektar masaüstü sistemim anakart krizi neticesi vefat ettikten sonra fazlası ile araştırarak satın aldığım ve o günden bu yana her gün beni bu kararımın ne kadar doğru olduğu konusunda tekrar tekrar ikna eden bu harikulade ve ayrıcalıklı sistemin kullanıcılarından biri olmaktan dolayı son derece memnunum.

Sistem ile ilgili donanımsal olarak sorun yaşadığını belirten arkadaşların büyük bir kısmının (özellikle eski başlıkta) belirtmiş oldukları hususların kendi kullanımlarından kaynaklandığını yine kendi anlatımlarından rahatlıkla teşhis edebilmekle birlikte (2006 yılından beri elektronik cihaz sigortaları alanında hasar uzmanıyım) dvd rom ve dahili hoparlörler konusunda pek çok kullanıcının ortak bir şanssızlık sonucu gerçekten mağdur oldukları kanaatindeyim, zira benim başıma gelmemiş olsa da (çok şükür) aynı sisteme sahip 2 farklı arkadaşımda da kolonların birinden cızırtı gelme sorunu ve dvd sürücünün problemli çalışması durumları mevcut olduğundan bunların üretimden kaynaklı problemler olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bununla birlikte sıcak yaz günlerinin gelişi ardından ısı artışı kaynaklı bir takım problemler yaşanması son derece normal, bu konuda ürüne kusur bulan arkadaşlara kesinlikle katılmıyorum, zira içinde bulunduğum sektör nedeniyle elimden geçmeyen hemen hemen hiç bir marka ve model kalmamıştır ve oyunculara yönelik bir kaç high end ürün dışında standart soğutma çözümlerinin ürünlerin özellikle de multimedya ağırlıklı kullanımlarında pek de faydalı olmadıklarını üzülerek söylemek durumundayım. Bununla birlikte bu dünyanın sonu değil, henüz bir soğutucu stand satın almamış olmakla birlikte, şu sıcak günlerde biraz olsun serinleyebilmek amacıyla kullandığım vantilatörü oyun oynadığım zamanlar klavye örtüsü üzerine yönlendirmem sayesinde bu sorunu kolayca bertaraf edebilmekteyim...

Üründen fazlası ile memnun olmakla birlikte yakın zamana kadar 8GB ram desteğinin olmayışı beni en çok rahatsız eden konuydu. Lakin önceki başlığın artık içinden çıkılmaz bir hale gelişi ardından bu başlık altında son kullanıcı olan bizleri tekrar nitelikli ve hızlı erişilebilir bilgiye kavuşturan forum üyesi "volkanbaba" sayesinde (kendisine teşekkürlerimi sunmak isterim) son bios güncellemesini indirip kurdum ve fiziki olarak sahip olduğu chipset' in hali hazırda zaten desteklediği 8GB bellek kullanımının artık kullanılabilir olduğunu gördüm. Bu sayede söz konusu sistemin bana en az 2 ya da zorlarsam 3 yıl daha eşlik edebileceğini gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Fakat ürünü ilk satın aldığım tarihlerde piyasada bulabildiğim tek DDR2 8GB (2x4) SoDimm bellek kiti olan Corsair markasına ait gayet uygun fiyatlı bir modelin (150 TL civarıydı KDV dahil) artık hiçbir online stokta yer almadığını, hatta hemen hiçbir stokta 4GB tek birim DDR2 800MHz SoDimm bellek olmadığını üzülerek gördüm. Bulabildiğim tek model olan şu ürün ise (http://****/2vrrdua ) fiyatı ile adeta şaşkına dönmeme neden oldu. Pek çoğunuzun onay vereceği üzere ülkemiz donanım sektörü daha ziyade talep olan ürünleri stoklarında bulundurmayı tercih ediyor, bu nedenle bu ürünü kısa bir zaman dilimi dahilinde edinmezsem ilerde bir daha kendisi ya da muadili bir ürünü bulabilmem pek de mümkün olmayacak. Bu noktada sormak ve yardımınızdan faydalanmak istediğim esas husus belirttiğim Corsair 2x4GB DDR2 Sodimm bellek kiti gibi uygun fiyatlı, ya da linkini verdiğim üründen daha insaflı başka bir muadilinin piyasada olup olmadığıdır. Ayrıca söz konusu ram değişimini kendim yapmam halinde ürünün garantisine her hangi bir zeval gelip gelmeyeceği unsuru da ayrı bir merak konusu, böyle bir durum söz konusu olması halinde satın aldığım bellekleri servisine vererek sisteme montajını sağlama, bu yolla garantimin de zarar görmesinin önüne geçme gibi bir imkanım var mıdır?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim...

Çok teşekkürler öncelikle yazmış olduğunuz yorumdan ötürü.Bende dediğiniz gibi çok şükür şu ana kadar bir sorun yaşamadım ve yaşayan arkadaşlarımızında sorunlarını bir nebze olsun çözmeye uğraşıyoruz.

Dediğiniz gibi son bios güncellemesi ile 8gb belleğin desteklendiğini görüyoruz ama ne yazıkki 8gb bellek alıp kararlı bir şekilde çalışıp çalışmadığını test edecek bir arkadaşımız çıkmadı şu ana kadar.Bellek fiyatları düşük olsa hiç beklemeden alıp deneyeceğim ama işte maddi imkansızlıklar buna engel oluyor.Umarım uygun zamanda uygun fiyatlı bir bellek kiti bulursunuz ve bu terfiyi yapanlardan biri olursunuz ve bizleride herhangibir sorun olup olmadığı konusunda bilgilendirirsiniz.

Eğer istanbul ankara gibi bir yerde oturuyorsanız yükseltmeyi servisin yapması mantıklı.Siz yaptığınızda garanti elbette gidecektir.Ama riski alıp ramların kapağını tutan vidayı hasar vermeden söküp takarsanız birşey olmaz ama buda çok riskli bir işlem olur ve bilgisayarınız servislik bir durum olduğunda eski bileşenleri takıp göndermeniz gereklidir.

Not:Ayrıca 8gb desteğini ben kesinlikle 8gb bellek alarak denemedim son yaptığım bios güncellemesinden sonra birçok bilgisayar analiz programlarında 4gb olan maksimum bellek 8gb ta yükseldi.Ayrıca chipsette zaten 8gb ile çalışabiliyor 64 bitlik işletim sisteminde.Yani Burada siz veya başka bir arkadaş ram yükseltmesi yapıp stabil çalışmayı sağlayamassa lütfen bana suç atmasın gerekli açıklamayı zaten yaptım.

Edit: verdiğniz link sansürlenmiş pm la ulaşabilirseniz belki bir araştırma yaparız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Volkanbaba -- 25 Haziran 2010; 15:27:11 >

• quote:

Ayrıca 8gb desteğini ben kesinlikle 8gb bellek alarak denemedim son yaptığım bios güncellemesinden sonra birçok bilgisayar analiz programlarında 4gb olan maksimum bellek 8gb ta yükseldi.Ayrıca chipsette zaten 8gb ile çalışabiliyor 64 bitlik işletim sisteminde.Yani Burada siz veya başka bir arkadaş ram yükseltmesi yapıp stabil çalışmayı sağlayamassa lütfen bana suç atmasın gerekli açıklamayı zaten yaptım.

Müsterih olun lütfen, son kullanıcıların çeşitli ürünler hakkında kişisel tecrübe ve deneyimlerine dayanarak bilgi sunduğu bu tarz donanım forumlarında yer alan unsurlardan doğabilecek problemler tamamen uygulamayı gerçekleştiren kişinin kendi sorumluluğundadır. Kalkıp da bunun için böyle bir uygulamayı deneyip başararak bunu diğer kullanıcılar ile paylaşan kişiye sorumluluk yüklenemez, böylesi bir durum en iyi niyetli tanım ile aymazlık olur. Nihayetinde bios ve firmware güncellemelerini yayınlayan donanım üreticileri bile bunlardan doğabilecek her hangi bir zarardan tamamen uygulamayı gerçekleştiren kullanıcının sorumlu olacağını açıkça deklare etmekteler her zaman için. Ben eğer vermiş olduğunuz bilgiler ışığında böyle bir upgrade düşünüyorsam bu tamamen uzun yıllardır donanım sektörü ile dirsek teması halinde olmam, dolayısı ile sektörün teknolojilerine vakıf olmamdan kaynaklanan bir durum, zira söz konusu chipset 4gb' dan daha yüksek bellek kullanımını desteklemesine karşın bizim sistemlerimizde desteklemiyor oluşu bana zaten mantıkdışı geliyordu, sizin de bu başlık altındaki çabalarınız ile paylaştığınız bilgi sayesinde bu durumun bios güncellemesi ile giderildiğini görmüş olduk bu sayede.

Linkin sansürlenmesi ise dikkat çekici, zira eski konuda pek çok sanal market ya da teknoloji marketin web sitelerinden ürünlere ait alıntılanmış linkler düzgün çalışırken böyle bir müdahalede bulunulması gerçekten can sıkıcı. Tekrar bir link vererek aynı uygulamaya maruz kalmaktansa direk olarak ürünün marka / model ve fiyat bilgisini vereyim şu halde;

*HI-LEVEL 4GB DDR2 800MHz SODIMM 176$ + KDV (300 TL üzeri)

Upgrade hedefim olan 8GB için iki adet satın almak gerektiği durumunu da göz önünde bulundurursak eğer 600 TL üzeri bir meblağ ortaya çıkıyor ki bu en azından şu an için kesinlikle uzak durulması gereken bir fiyat. Ancak bir önceki mesajımda da dediğim gibi, Corsair' in bu ürüne göre neredeyse 4' te 1 fiyatına aynı teknolojiye sahip muadil ürünü mevcuttu piyasada daha önceden. Her ne kadar şimdi hiçbir stokta bu ürünü göremiyor olsam da kendisi ya da kendisi gibi tanınmış ve güvenilir bir üreticiye ait muadilini bulursam bu fiyat dengesinde muhakkak edinerek sonucu sizlerle paylaşacağım. Bu noktada sizlerin de her hangi bir yerde denk gelmeniz halinde mutlaka bu başlık ya da özel mesaj yoluyla bana haber iletmenizi bir kez daha rica ediyorum.

Tekrar teşekkür ederim.

• tuşların altı çok kirlenmişti temizlemek için çıkardım. ctrl tuşunun tırnağı kırıldı ve yerine oturmuyor. daha önce de tab kırılmıştı ama o yine yerine oturdu, sorun yok gibi kullanılıyor. ctrl malesef kullanılamaz durumda. kırıldığı yer japonla filan yapıştırılmaya müsait gibi. yapıştırayım mı yoksa servise versem yaparlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanri

tuşların altı çok kirlenmişti temizlemek için çıkardım. ctrl tuşunun tırnağı kırıldı ve yerine oturmuyor. daha önce de tab kırılmıştı ama o yine yerine oturdu, sorun yok gibi kullanılıyor. ctrl malesef kullanılamaz durumda. kırıldığı yer japonla filan yapıştırılmaya müsait gibi. yapıştırayım mı yoksa servise versem yaparlar mı?

Bence servise vermelisin
  • quote:

tuşların altı çok kirlenmişti temizlemek için çıkardım. ctrl tuşunun tırnağı kırıldı ve yerine oturmuyor. daha önce de tab kırılmıştı ama o yine yerine oturdu, sorun yok gibi kullanılıyor. ctrl malesef kullanılamaz durumda. kırıldığı yer japonla filan yapıştırılmaya müsait gibi. yapıştırayım mı yoksa servise versem yaparlar mı?

Servise göndereceksin ve onlar bunun kullanıcı hatası olduğunu belirterek garanti dışı diyecekler ve 100-150liraya sana yeni bir klavye takacaklar.Tuşlar ayrıca satılmıyor bulamassın.Ancak 2.el sitelerine bir bak anakartı felan yanmış r620 bulabilirsen klavyesini alırsın

Ayrıca: 7gündür forum tatile gönderdi beni çok durgunlaşmış konu yahu gelen giden yok canlanın millet

• quote:

Orijinalden alıntı: volkanbaba

quote:

Servise göndereceksin ve onlar bunun kullanıcı hatası olduğunu belirterek garanti dışı diyecekler ve 100-150liraya sana yeni bir klavye takacaklar.Tuşlar ayrıca satılmıyor bulamassın.Ancak 2.el sitelerine bir bak anakartı felan yanmış r620 bulabilirsen klavyesini alırsın

Ayrıca: 7gündür forum tatile gönderdi beni çok durgunlaşmış konu yahu gelen giden yok canlanın millet

Edit: Şu konuda bir arkadaş satış yapıyor bir iletişime geç derimhttp://forum.donanimhaber.com/m_36794532/tm.htm

Edit2: mesajı değiştireceğime alıntı yapmışım kusura bakmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Volkanbaba -- 7 Temmuz 2010; 23:54:08 >

• sol ctrl tuşu bendede çıktı ne gariptir ki ,oturmadı da . napacam bende bilemiyorum şuan . teknik servise gidince komple bütün tuşlarımı değiştiriyorlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rotsonne

sol ctrl tuşu bendede çıktı ne gariptir ki ,oturmadı da . napacam bende bilemiyorum şuan . teknik servise gidince komple bütün tuşlarımı değiştiriyorlar ?

Yeni klavye takıyorlar servise gönderince tek tuş değişimi söz konusu değil
  • servisi aradım da , direk tuş takımı kargoyla istenecektir dediler , 75 dolar civarındaymış kendisi. bir tuş için verilmez o kadar para. önerebileceğin bir yöntem varmı volkanbaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: rotsonne

servisi aradım da , direk tuş takımı kargoyla istenecektir dediler , 75 dolar civarındaymış kendisi. bir tuş için verilmez o kadar para. önerebileceğin bir yöntem varmı volkanbaba

Çok pahalıya yapıyor bütün servisler bu klavye işini. yukarıdada linkini verdim buradada vereyim bir arkadaş samsungların tuş takımını satıyormuş tanesi 3lira diyor oda istersen bir irtibata geç.Yada evde kullanıyorsan 20-30 liraya sağlam bir usb klavye alıp kullanabilirsin.Başka yöntem maalesef yok dostum

Şu konuya bir göz at:http://forum.donanimhaber.com/m_36794532/tm.htm

• merhaba durumla ilgili bilgilendirmeyi unutmuşum. ctrl tuşunun tırnağı iki yerinden kırılmıştı. japonla yapıştırdım sağlam oldu. ama tuşların malzemesi cidden kötüymüş sanırım. soldaki fn tuşunun da çok küçük bir parçası koptu. görünüşünde bir bozukluk yok ama köşesine basarsam o tarafa eğiliyor
  • quote:

merhaba durumla ilgili bilgilendirmeyi unutmuşum. ctrl tuşunun tırnağı iki yerinden kırılmıştı. japonla yapıştırdım sağlam oldu. ama tuşların malzemesi cidden kötüymüş sanırım. soldaki fn tuşunun da çok küçük bir parçası koptu. görünüşünde bir bozukluk yok ama köşesine basarsam o tarafa eğiliyor

Dstum laptop tuşundanda klavye rahatlığı bekleme.Çoğu laptopun tuşları tek tek sökülmez.Kalitesizlikten değilde ctrl kırılınca yanındakinide etkilemiş klavye yavaş yavaş dökülür atık senin
  • Elinde windows 7 li laptop ile gelen driver cd si olan varsa .iso olarak paylaşabilirmi ACİİİİLLLL LÜTFEN...
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhan438

Elinde windows 7 li laptop ile gelen driver cd si olan varsa .iso olarak paylaşabilirmi ACİİİİLLLL LÜTFEN...

arkadaşımzaten samsungun sitesinde gerekli driverler var
    windows 7 ile gelen laptoplarda driver dvd sini recovery solition programı ile yapabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhan438

Elinde windows 7 li laptop ile gelen driver cd si olan varsa .iso olarak paylaşabilirmi ACİİİİLLLL LÜTFEN...

Samsungun sitesine girerek en güncel driver ları indirebilirsin. İlk postta r620nin sayfasına giden link var kolay gelsin
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.