Şimdi Ara

SAMSUNG R580 İNCELEME / KULLANICILAR KULÜBÜ (230. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.656
Cevap
17
Favori
336.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Görsel atmanız mümkün müdür? Tam olarak nasıl bir şey? Arattığımda çıkmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: devalox

Isınma sorununu çözebildiniz mi? Ben de ssd takıp linux kurdum ama fan tarafında normal kullanımda olması gerekenden bir tık fazla ısınma olduğunu fark ediyorum.
    fan rpm normal seviyede mi?
  • devalox D kullanıcısına yanıt
    Ayarlanabilir Vakumlu Gaming Laptop Soğutucu Fan 129,90 TL yerine 69,90 TL

https://urun.n11.com/laptop-sogutucu/ayarlanabilir-vakumlu-gaming-laptop-sogutucu-fan-P217078430

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Endorfinli Melankolik

fan rpm normal seviyede mi?

Alıntıları Göster
    Ona bakayım ama normaldi en son.
  • r580 in i3 lü sistemine sahibim 10 senelik bilgisayar olmasına rağman hala taş gibi çalışıyor ama iyileştirmeler yapıp biraz daha idare etmesini istiyorum.
    ram i 4+2 gb yaptım. bir 4lük daha alıp 4+4 te yapabilirim.
    asıl sorum şimdi bir ssd almak istiyorum.(250gblık) hdd yide dvdyi çıkartıp onun yerine takmayı düşünüyorum. İşletim sistemi sdd olacak diğer herşey hdd de kalacak. böyle yapsam bilgisayarda rahatlama olurmu?
    birtek kullandığım program photoshop ve lightroom onun dışında internet dizi film izlemek o kadar.
  • anilzi A kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar. Bende de işlemcisi i5 versiyonu var 4 gb ram olarak hangisini aldınız? Ssd konusunda da ben SanDisk SSD Plus 120GB 530MB-310MB/s Sata 3 2.5” SSD (SDSSDA-120G-G27) aldım. Memnunum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • msboughrea kullanıcısına yanıt
    hi-level 4g ddr3 1066mhz olanı taktımdı sorunsuz çalışıyor.
    peki hocam ssd takınca hissedilir bir fark oldumu.
    Ben 1 yıldır kullanıyorum gayet gözle görülür fark olduğunu söyleyebilirim hocam. Cd giriş yerine bir tane hdd ya da ssd adaptör ile hdd'nizi takıp esas hdd yerine ssd'nizi takın. Ana hafıza o olsun. Hdd'nizi D sürücüsü gibi kullanın derim.

Sizin cihaz sata 2 portuna sahip 300mb yazma ve okuma hızını geçmez yani bir ssd den alacağınız hızın max %60 ını alabilrisiniz gene bir fark yaratır mı yaratır ama dvd portu sata 1 destekliyor oraya normal hdd yi takmanız gerekiyor, biraz daha akıcı olsun derseniz i5 işlemci takılabilir 6gb ram de yeterli olur.
  • serusvon S kullanıcısına yanıt
    i5 in hangi modellerini desteklerki ikinci el bakayım 120-150 civarı var sitelerde farklı versiyonlar. birde şuan ram 2+4 gb var bir tane daha hi level 4gb taksam 8gb desteklermi ana kart?
    1. nesil i5 ler uyar ama kendi içinde de iyileri var m430 m450 m460 diye bir modeli var bunların turbo frekansları düşük birde m540 m560 m580 var bunların frekansları yüksek mümkünse 2. lerden birini alın derim şöyle bir ilan mevcut pazarlıkla 50tl ye de alınır turbo da 3.07ghz le çalışıyor buda gayet iyi bir değer.

-https://www.letgo.com/tr-tr/i/intel-core-i5-540maciklamayi-oku_28e4f399-c276-43fa-a2e3-9e298aba2036
    8gb rami anakart destekler ama bence gerek yok 6gb fazlasıyla yeter onun yerine arctic mx-4 termal macun alınsa performansa daha yararlı olur, birde burda i5 560m işlemci var bu baya iyi 80tl diyor alabilirseniz kaçırmayın derim.

-https://www.letgo.com/tr-tr/i/i5-1nesil-islemci-leptop-icin-digerler-775-pin_e94e073f-e1cd-4769-8ca5-760e8c091e81
    Hocam bende i5 540m işlemci var i7 takma ihtimalim var mı?

Cihazın modeli ney
    http://www.****/modeller/1983/Samsung-R580-R580-JS02TR.html

Linkteki laptop hocam

4 çekirdekliler olur ama 8 çekirdeklilerden emin değilim birkaç makale de rastladım yükselten olmuş ama bilemiyorum denemek lazım ama 1. nesil i7 ler çok ucuz bence alıp denenebilir ama şunu söyleyeyim, oyunlarda hiçbir fark yaratmaz programlarda arayüzlerde özellikle render video edit işleriyle ugraşacam diyorsanız o zaman işinize yarayabilir.

Not:egpu için soruyorsanız işler değişebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serusvon -- 22 Ocak 2020; 16:57:49 >
    Anladım hocam ben genel olarak beni 1 2 yıl daha rahat götürsün diye i7 işlemci ve 4 gb ram takmayı düşünüyorum.

o işlemci o ekran kartıyla çok rahat oyunda oynatır programda açar bence ssd yoksa ssd alın asıl farkı o yaratıyor.

İmzamdaki cihazın özelliklerine ve aldıgı fpslere bakarsanız sizin cihazın da ne kadar aslında güncel oldugunu farkederseniz ram ve ssd ile daha da katlar kendini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serusvon -- 22 Ocak 2020; 17:21:53 >
    Bilgiler için çok teşekkürler ssd aldım baya rahatlattı beni film izleme, internete girme sıkıntısız. Arada fifa 11 gibi oyunları oynayayım diyorum, yaşlandığı için biraz kasıyor. Termal macunlarını da sürüyorum. 4 gn ram alacam görünüyor. İ7 de bulursam denemeyi düşünüyorum

ben core 2 cihazla pes 2019 oynuyorum ?:D bence başka sorun vardır ekran kartı gt330m değil mi o işlemciyle çok rahat benim oynadıgım oyunları oynarsınız, belki farklı sıkıntı vardır ısınıyordur termal macun veya fanda sorun vardır ram yetmiyordur ama işlemcinin yetersiz kalacagını sanmıyorum
  • 
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.