Şimdi Ara

SAMSUNG R580 İNCELEME / KULLANICILAR KULÜBÜ (229. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.657
Cevap
17
Favori
336.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Onu bilmiyorum hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • karakabus_ K kullanıcısına yanıt
    Hocam ramlere bakarken dikkatimi bir şey çekti, sizin taktığınız ram 1333 Mhz, aida64 ile baktım işlemci için 1066Mhz diyor, siz bir sıkıntı yaşadınız mı ram'den dolayı? mesela ben tek 8 gb 1600 mhz alıp cl uyuşmazlığı yaşamak istemiyorum. ne tavsiye edersiniz ?

ssd'lerde de uyumluluk nasıl öğreniliyor bizim laptopların girişleri hangisi? bir de cd yerini çıkartıp hdd'yi oraya takmayı düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler.
  • msboughrea kullanıcısına yanıt
    hocam ram 1600 mhz olunca sıkıntı olabilir. bir bilgisayarcıya götürüp orada deneyin bence. alıp iade ederken sıkıntı olabilir.

normal sata 3 ssd alınca hiç bir sıkıntı olmuyor. dikkat edin m2 slotu olan ssd almayın. alttaki ürünlerden birini alabilirsiniz. kapasitesi size kalmış.
    http://www.hepsiburada.com/ssd-solid-state-drive-c-114814?filtreler=baglantitipi:sata203

cd yerini çıkarıp oraya bir hdd yuvası alıp kullanabilirsiniz. dikkat edin bunların inceliği 2 çeşit oluyor. yeni nesil notebooklar daha ince olduğu için onların ki 9.5 mm oluyor. sizinki 12.7 mm olanlardan sanırım. tam olarak bilmiyorum. cd sürücüsünün özelliklerini internette aratırsanız belki yazar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakabus_ -- 3 Haziran 2017; 10:16:50 >

• karakabus_ K kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msboughrea -- 3 Haziran 2017; 22:59:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ihtiyar ile hala yola devam ediyorum geçen sene SSD aldım
    Crucial MX300 275GB
    SSD epey fark etti her türlü program açılış vs konusun'da şiddetle tavsiye ederim. Ekstra 4GB Ram taktım(4x2 GB) 8GB Ram çıktı ama gel gelelim 1033Mhz düştü yine'de fena değil tatlı tatlı yaşayıp gidiyoruz. Şu sıralar yeni laptop almayı düşünüyorum ama bunu da bırakmak niyetinde değilim bakalım hayırlısı. Yaptığım testin sonuçlarını'da şuraya bırakayım aklınızda bir fikir olsun. Dosya kopyalama 30MB filan atıyorum Sata 3 destek olmayınca böyle
     SAMSUNG R580 İNCELEME / KULLANICILAR KULÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Endorfinli Melankolik -- 9 Haziran 2017; 16:20:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Endorfinli Melankolik

Bu ihtiyar ile hala yola devam ediyorum geçen sene SSD aldım
    Crucial MX300 275GB
    SSD epey fark etti her türlü program açılış vs konusun'da şiddetle tavsiye ederim. Ekstra 4GB Ram taktım(4x2 GB) 8GB Ram çıktı ama gel gelelim 1033Mhz düştü yine'de fena değil tatlı tatlı yaşayıp gidiyoruz. Şu sıralar yeni laptop almayı düşünüyorum ama bunu da bırakmak niyetinde değilim bakalım hayırlısı. Yaptığım testin sonuçlarını'da şuraya bırakayım aklınızda bir fikir olsun. Dosya kopyalama 30MB filan atıyorum Sata 3 destek olmayınca böyle
     SAMSUNG R580 İNCELEME / KULLANICILAR KULÜBÜ

Hocam aldığınız 4x2'lik ramlerin modelini öğrenebilir miyim?

• msboughrea kullanıcısına yanıt
    Hi-Level 4GB 1066MHz DDR3 Notebook Ram (HLV-SOPC8500D3/4G) ben bunu kullanıyordum sorun yoktu.http://www.hepsiburada.com/hi-level-4gb-1066mhz-ddr3-notebook-ram-hlv-sopc8500d3-4g-p-BD130330
  • ExEcuTor61 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam.

• selamlar js03tr notebook var. işlemciyi değiştirmek istiyorum.işlemcinin yanındaki çentiği döndürüyorum fakat işlemciyi çıkaramıyorum. nasıl çıkarabilirim. birde i7 740qm taksam işime yararmı teşekkürler.
  • tyberious T kullanıcısına yanıt
    Hocam ne yaptın değiştirebildin mi işlemciyi. Bende de aynı model var. Makineye bi revizyon yapmayı planlıyorum

• beyler bu cihazdan bende de var. hangi modeli olduğunu bilmiyorum.

amd chipsetli ekran kartı vardı. ekran kartım bozuldu değiştireceğim ama uygun model marka hangisi olur emin değilim. bilgisi olan var mıdır?
  • i7 640m taksak çalışırım mı? Anakartla uyumluluk gostetir mi? İşlemcisini yukseltiyim diyorum. Yeni laptop alsak 4000den aşağıya iyi bir model yok çünkü dolar sağolsun.

• Arkadaşlar evde bu bilgisayardan var elektrik kesintisi sonucu yandı kaldı öyle senelerdir. İsteyene yedek parça temin edebilirim.
  • JS01TR modelini 8 senedir kullanıyorum, uzun süredir ölü batarya ile kullandım geçen hafta retro marka batarya alarak yeniledim. Isınma problemi de oldukça önce başlamıştı. Satın aldığım günden bu yana bilgisayarın kasası açılmadı. Şimdi sırasıyla fan ve macun değişimi, ssd ve ram arttırımı düşünüyorum. Fan değişimiyle ilgili youtube videolarından yararlanacağım ancak fanı nereden ve ne marka almam gerekiyor bilemiyorum. Arama yaptırınca ortalama 20-30 tl arası bir çok fan çıkıyor. yakın zamanda bu konuda deneyimi olan arkadaş varsa bilgi verirse sevinirim. Yine dvd sürücüyü ssd kasasıyla değiştirip ssd takacağım bu konuda ve ram konusunda da yardımlarınızı esirgemeyin lütfen.
  • Daha önce ram ve hdd takviyesi yapan arkadaşlar hangi ürünleri almayı önerirsiniz? Ssd, ram ve hdd caddy(kaç mm). Ürün linki verirseniz çok makbule geçer. Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 32 bitten 64 bite ücretsiz geçiş yapan var mı?
    yıllar sonra windowsu yeniden kurucam. 64 bit istiyorum. 32 bit home premiumun lisansıyla olur mu?
  • Ranieri değiştirdim 3 ay kullandım sonra ssd aldım Windows'u kurdum içine yine bir 3 ay kullandım. İşlemci aldım i7 Intel core I7 640m SLBTN Dual Core 2.8GHz L3 4M CPU Processor works on HM55 I7-640m

http://s.aliexpress.com/ueUbuEn6?fromSns=Copy to Clipboard

10dakika filan kullanıyorum ama aşırı ısınıyor. Cou ısısını gösteren program 99dereceye kadar geliyor bazen. Termal macunu temizleyip yeniledim. Laptop fanı olduğu halde bilgisarın altında yinede işe yaramadı. İ7 için ayrı fan baktım bulamadım. Varmıdır tavsiyesi olan?

Normalde ama üstü var ama bunuda download ve extre işler için kullanmak istiyordum olmadı bir türlü

• cilekci kullanıcısına yanıt
    Isınma sorununu çözebildiniz mi? Ben de ssd takıp linux kurdum ama fan tarafında normal kullanımda olması gerekenden bir tık fazla ısınma olduğunu fark ediyorum.
  • devalox D kullanıcısına yanıt
    N11den 45liraya harici usb cooler aldım. Fanın olduğu yere dışarıdan takviye yapıyor. 100% kesin çözüm oldu. Sıcaklık dereceleri kontrol ettiğimde ısı %40 düştü.

• 
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.