Şimdi Ara

SAMSUNG R580 İNCELEME / KULLANICILAR KULÜBÜ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.657
Cevap
17
Favori
336.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sertacaygun

Hard Disk'in Toshiba olması ilginç...

Gece uyumadan önce aklıma gelen bir iki soruyu da sorayımhadi...

Vatan Bilgisayar'dan almıştın diye haıtlrıyorum. Notebook çantası verdiler mi ? Verdilerse nasıl birşey verdiler ?

Cihazın hard disk sesi ne durumda, çok gürültü yapıyor mu ?

Sor hocam elimden geldiğince cevaplarım.Zira almak üzereyken doğru düzgün kaynak bulamamıştım insanın aklında bir sürü soru oluyor

Evet hocam +1 dolar ekleyerek çanta veriyorlar.Çanta orta halli çokta kötü sayılmaz eski verdikleri çantaya göre çok daha iyi. Fakat kenarlar ve alt taraf biraz ince daha iyi koruyacak bir şey olsaydı sağlıklı olurdu.Herhangi bir yerinde marka göremedim hiç bir şey yazmıyor.Çok merak edersen yollarım fotoğrafları .

Açılışta harddiskin çalışma sesini duyuyorsun bu çoğu diskte oluyor gördüğüm kadarıyla.Fakat oldukça düşük seviyede kesinlikle rahatsız edici seviyede değil, daha sonra internet vs. kullanımında harddisk sesi duyulmuyor.Önemli boyutlarda veri kopyalarsam o durumdada verdiği reaksiyonu söylerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulspruta -- 22 Mart 2010; 10:11:15 >

• Düzeltme.

Neden sil butonu yok fikri olan var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulspruta -- 22 Mart 2010; 10:13:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kulspruta

Düzeltme.

Neden sil butonu yok fikri olan var mı ?

Cidden yok. Geçenlerde yine dikkatimi çekmişti heralde ama umursamamıştım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sertacaygun

Hard Disk'in Toshiba olması ilginç...

Gece uyumadan önce aklıma gelen bir iki soruyu da sorayımhadi...

Vatan Bilgisayar'dan almıştın diye haıtlrıyorum. Notebook çantası verdiler mi ? Verdilerse nasıl birşey verdiler ?

Cihazın hard disk sesi ne durumda, çok gürültü yapıyor mu ?

Sor hocam elimden geldiğince cevaplarım.Zira almak üzereyken doğru düzgün kaynak bulamamıştım insanın aklında bir sürü soru oluyor

Evet hocam +1 dolar ekleyerek çanta veriyorlar.Çanta orta halli çokta kötü sayılmaz eski verdikleri çantaya göre çok daha iyi. Fakat kenarlar ve alt taraf biraz ince daha iyi koruyacak bir şey olsaydı sağlıklı olurdu.Herhangi bir yerinde marka göremedim hiç bir şey yazmıyor.Çok merak edersen yollarım fotoğrafları .

Açılışta harddiskin çalışma sesini duyuyorsun bu çoğu diskte oluyor gördüğüm kadarıyla.Fakat oldukça düşük seviyede kesinlikle rahatsız edici seviyede değil, daha sonra internet vs. kullanımında harddisk sesi duyulmuyor.Önemli boyutlarda veri kopyalarsam o durumdada verdiği reaksiyonu söylerim.

Hocam teşekkürler. Çantanın resimlerini, gözlerini, yuvalarını falan resim çekersen çok memnun olurum. Sen Ankara'da mıydın bu arada ?

Bir de bilgisayarın kutusundan ne çıktı ? Sanırım bir bez çıkıyor silmek için, CD , DVD falan ne veriyorlar ?

• Haftasonları İstanbulda haftaiçi Kocaeli'de oluyorum Ürünü İstanbul Elmadağ Vatan şubesinden aldım.

Kutudan ekstra bir şey çıkmıyor.Temel parçalar adaptör , pil , dışında bir kaç tane kitapçık (Kullanım kılavuzu , içinde yüklü olan yazılımlarla alakalı kağıtlar vs.) birde bez çıkıyor kutu bundan ibaret herhangi bir cd/dvd yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulspruta -- 22 Mart 2010; 13:53:55 >
  • Hayırlı olsun güle güle kullanın. 3D Mark 06 testi sonuçlarını çok merak ettim Siz ekledikten sonra bende i5 430 + HD 5650@ HD 5730 yaptığım kartımın 3D Mark 06 sonucunu eklerim

Fakat özellikle işlemci açısından kaç puan fark edebileceğini merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraoca2 -- 22 Mart 2010; 14:03:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Hayırlı olsun güle güle kullanın. 3D Mark 06 testi sonuçlarını çok merak ettim Siz ekledikten sonra bende i5 430 + HD 5650@ HD 5730 yaptığım kartımın 3D Mark 06 sonucunu eklerim

Fakat özellikle işlemci açısından kaç puan fark edebileceğini merak ediyorum

Teşekkür ederim hocam.

Şu an test iniyor zaten sonuçları paylaşırım.Bende aradaki farkı merak ediyorum açıkçası hep beraber görücez

Ekleme : 3d mark sonucu eklenmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulspruta -- 22 Mart 2010; 16:07:50 >

• Evet hocam değerleriniz gayet güzel. Bende kendi test sonuçlarımı ekliyorum;

i5 430m + HD 5650(Standart hızlarda):

SAMSUNG R580 İNCELEME / KULLANICILAR KULÜBÜ

i5 430m + HD5650@HD 5730 (HD 5730 hızlarına çıkartılmış hali)

SAMSUNG R580 İNCELEME / KULLANICILAR KULÜBÜ

i5 430m ile i5 520m arasında 150 puanlık bir fark oluşmuş 3D Mark 06 testinde

i5 430m bile birçok yerde T9600'den hızlı olabiliyorken; i5 520m için, kesinlikle T9600'den hızlıdır diyebiliriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraoca2 -- 22 Mart 2010; 18:56:24 >

• Testler için teşekkür ederim hocam.

T9600 ile karşılaştırmamıştım dediğine göre daha iyi sonucuna varıyorum
  • quote:

Testler için teşekkür ederim hocam.

T9600 ile karşılaştırmamıştım dediğine göre daha iyi sonucuna varıyorum

Evet hocam, i5 520m T9600'den kesinlikle daha iyidir
  • quote:

Haftasonları İstanbulda haftaiçi Kocaeli'de oluyorum

kocaeli miöğrenci filan mıyız hocam bende kocaeli'deyim de
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peerless_1

quote:

Haftasonları İstanbulda haftaiçi Kocaeli'de oluyorum

kocaeli miöğrenci filan mıyız hocam bende kocaeli'deyim de

Evet hocam öğrenciyim

• haftasonu istanbul diyince anladımneyse pm atıyorum şimdi daha fazla kirletmeyelim topiği
  • 3dmark puanı gayet iyiymiş. 5650 yle aynı.ama notebookcheckte oyun testlerinde aralarında fps farkı vardı.

bakalım sizin yapacağınız testlerde durum ne olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

3dmark puanı gayet iyiymiş. 5650 yle aynı.ama notebookcheckte oyun testlerinde aralarında fps farkı vardı.

bakalım sizin yapacağınız testlerde durum ne olacak.

Pes 2010 ekran görüntüleri eklenmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulspruta -- 24 Mart 2010; 1:53:35 >
  • Monitör everest raporunda 15.4" klasik lcd gözüküyor. Oysa bu makine 15.6" LED ekran değilmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pininfarina -- 24 Mart 2010; 12:26:41 >
  • Hocam ona dikkat etmemiştim.Şimdi kutuyada baktım 15.6" led hd yazıyor.Everest yanlış gösteriyor olabilir mi ? Çünkü monitor detaylarında üretim tarihi 2008, en yüksek çözünürlük 1280 x 800 görünüyor.Bunu nasıl netleştirebiliriz bildiğiniz başka program var mı ?

Notebookcheck incelemesindede baktım monitör kodu aynı fakat 15.6 olduğu yazılıyor sitedede.

http://www.notebookcheck.net/Review-Samsung-NP-R580-JS03DE-Notebook.25529.0.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulspruta -- 24 Mart 2010; 13:56:51 >
  • quote:

Hocam ona dikkat etmemiştim.Şimdi kutuyada baktım 15.6" led hd yazıyor.Everest yanlış gösteriyor olabilir mi ? Çünkü monitor detaylarında üretim tarihi 2008, en yüksek çözünürlük 1280 x 800 görünüyor.Bunu nasıl netleştirebiliriz bildiğiniz başka program var mı ?

Notebookcheck incelemesindede baktım monitör kodu aynı fakat 15.6 olduğu yazılıyor sitedede.

http://www.notebookcheck.net/Review-Samsung-NP-R580-JS03DE-Notebook.25529.0.html

Hocam kutuda yazan doğrudur yani Everestteki gösterimde hata vardır büyük ihtimal

• Arkadaşlar Samsung R580 JS02TR'nin driver support sayfasını bulabilen varmı? İngiltere support sayfasında r580 var ama işlemci i5 430 gozukuyor ve js02tr degil.

JS02TR ye ait driver linki verirseniz memnun olurum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.