Şimdi Ara

Samsung R560'cılar Kulübü -- Paylaşımlar, Puanlar --- OC skorları (173. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.647
Cevap
4
Favori
212.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu adreste bizdeki chipsetin max 8 GB olduğu yazıyo
    http://ark.intel.com/chipset.aspx?familyID=35515
    biostan desteklememesini anlamadım fe-ci anakartlamı alakalı cahilliğimi bağışla 8gb ramle alakalı ben çanakkaledeyim burdaki pccilerde 4gb 1066mhz ram yok olsaydı keşke bir deneme yapardım. chipset in desteklediği verdiğim adreste 1333 mhz yok zaten
    birde takılmalar oluyo win7 64te açma kapama tuşunu basılı tutup kapayaıp açmak zorunda kalıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhan_1717 -- 17 Şubat 2011; 14:26:28 >
  • Şimdi BIOS dediğimiz olay işletim sistemi ile donanım arasında bağlantı sağlayan temel bir yapıdır (bir çeşit işletim sistemi diyebiliriz). Yani donanımı BIOS tanıyacak ki işletim sistemi bunu kullanabilsin. Bizim BIOS Phoenix SecureCore yani x86 mimarisindeki cihazlar için tasarlanmış bir sistem ve maksimum destekleyebileceği RAM miktarı bu mimariye göre 4GB olmalı. Tek slotta 4GB çalışır belki ama iki ayrı slotta toplamda 8GB olursa muhtemelen yine 4GB kullanabileceksin.

En iyisi müşteri hizmetlerini ara ve bu bilgiyi al. Bizde tam olarak öğrenmiş olalım, sen de! Türkiye de olsam ben arardım ve sonucu bildirirdim ama malesef değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fe-cI -- 17 Şubat 2011; 21:28:50 >
  • @Fe-cI
    Bugün denedimhttp://www.akakce.com/bellek/en-ucuz-kingston-kingston-4gb-1066mhz-ddr3-sodimm-dizustu-kvr1066d3s7-4g-bellek-fiyati,378597.html
    uyumlu DDR3 SoDimm 1066 MHz olması şartıyla tüm ramler uyumlu 2+4=6gb da oluyor 4+4=8 gb da oluyor tek parca 4gb da oluyor. Sistemi yükseltmek isteyen arkadaşlar varsa duyurulur. benim tavsiyem kingston 64gb ssd http://www.akakce.com/sabit-disk/en-ucuz-kingston-kingston-64gb-v-serisi-ssd-snv125-s2bn-64g-solid-state-disk-fiyati,039610.html , 2x4gb=8 gb kingston KVR1066D3S7/4G
    ve Fe-cI arkadaşımızın verdiği son sürüm yazılımlarla win7 64bit işletim sistemi ile OK

win7 x64 (ps cs5,office 2011 vb. programlar yüklü) açılış süresi 5-6 sn readyboost withhttp://www.akakce.com/usb-bellek/en-ucuz-mushkin-mushkin-midnight-turbo-16gb-usb-bellek-fiyati,164138.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhan_1717 -- 18 Şubat 2011; 17:29:07 >

• Hocam sen ne yaptın yaw! Demek BIOS güncellemesiyle bazı konuları da aşmışlar.

5-6 saniyede açılıyorsa süper valla. Ama özellikle SSD ve 8GB RAM varken readyboosta hiç gerek yok bence. O olmadan açılışı denedin mi bence farketmeyecektir.

Görev Yöneticisini açıp Performans sekmesinin bir görüntüsünü buraya eklersen sevinirim. Benim PC de ilginçlikler yaşıyorum şu sıralar. Sanırım aktivasyon olayı olmadığından oluyor bu şekilde. Bunları da yeni öğreniyorum açıkçası. Format ile orjinal win7 ye dönüş yapmam garekecek sanırım. Yine aynısı olursa zaten bir sorun var demektir. Bakalım...

• r560 as03tr
    win7 x64
    2x4gb ddr3 sodimm 1066mhz
    64gb ssd
    oc 650-800-1550
    win7 nin hiçbir güncellemesini yapmadım
    antivirüsü açılışta kapattım
    bilinen birkaç win7 regedit ayarıyla
    prizle,pil takılı değil internet bağl. kapalı
    notebook soğutucu 3fan aktif
    puanlamayı bu şekilde aldım
    @Fe-cI aynen dediğin gibi readyboost olmadan farketmiyo

• max 4gb kadar destekliyor sanıyordum benim makine as02tr 8gb rami destekler mi?
  • @quicksand evet destekler, chipsetin en güncel yazılımı 9.2.0.1021 ve biosun 09LA (başlat satırına dxdiag) olması gerekiyo, ram olarak markası farketmez ama 4 Gb Sodimm DDR3 1066mhz (1333Mhz olmuyo), yinede şüphelerin varsa vatan computerın oem bölümünden yada herhangi bilgisayar yedek parçasısından 4g lık dediğim ramlerden deneyebilirsin
  • Arkadaşlar bu laptop a nasıl bir monitör önerirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi q7uicksand -- 5 Mart 2011; 15:58:53 >
  • Arkadaşlar bu laptop a nasıl bir monitör önerirsiniz??
  • Nasıl yani? Harici olarak diyorsan HDMI dan bağlantı olsa çok iyi olur. Gerisinde illa kayıp olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fe-cI

Nasıl yani? Harici olarak diyorsan HDMI dan bağlantı olsa çok iyi olur. Gerisinde illa kayıp olacaktır.

Model marka olarak sormuştum .. Fotoğrafla uğraşıyorum bizim makinede çok daha değişik gözüküyor o yüzden led düşünüyorum
  • Vereceğim linkteki yazımı okursan belki bir faydasını görürsün.

http://www.teknovole.com/sizin-icin-sectiklerimiz/biraz-dijital-parlaklik-ve-canli-renkler/
  • Windows 7 sürücülerinin listesi (Ses ve wifi sürücüleri yenilendi):https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=explorer&chrome=true&srcid=0B3lYJDiHaReWZmRlZGE1YTEtMGI4Ny00OWI5LTk4MTktYmIzMzQ2NDhmOGI1&hl=en&authkey=CNmYq_gJ

Güncelleme: 5 mesaj sonra daha yenisi mevcuttur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fe-cI -- 18 Nisan 2011; 23:20:52 >
  • r560'cılar kayıp olmuş
  • nVidia 267.76 sürücüsü gelmiş

http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yucel0635 -- 25 Mart 2011; 23:29:04 >
  • Arkadaşlar benim bilgisayar yine kafayı yedi.

Daha dün içini açıp iyice temizledikten ve işlemci macununu yeniledikten sonra hatta eski vista yerine yeni W7 ultimate ile formatlayıp cillop gibi yaptıktan sonra bile,
    Assasian oyununu açtığımda bir süre sonra ısı 96-106 dereceye kadar vuruyor. Oysa oyun kapanmadan önce çok akıcı ve hoş oynanıyor, yani bir problemi yok. Çok ısınıyor işlemci
    Ve ÇAT diye kapanıyor pc.

Bunun için ne yapabilirim?
    Soğtucu alsam fadası olur mu yoksa ancak bir kaç derece mi değiştirir ısıyı?
    Eğer çok faydası olacaksa tavsiye ettiğiniz soğutucu marka-modeli nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El-Cezeri -- 26 Mart 2011; 1:17:22 >
  • Hocam termal macunu düzgün uyguladığından emin misin? İnce bir tabaka şeklinde sürmek lazım ve arada hiç boşluk kalmıycak. Öteki türlü faydası değil zararı olur. Benim hâlâ standart sıcaklıklarda ama rahat üflediğinin farkındayım.

Bir de şu var. Termal macunların yüksek performans için olanları da var. İçinde gümüş iyonları mı ne oluyormuş. Daha fazla iletkenlik sağlama amaçlı. Yeniden bir operasyona girişebilirsin bunun için. Macun konusunda acele ettiğim için bende de ayrı bir pişmanklık var açıkçası ama dağıttıktan sonra almaya gittiğim için bulunduğum mekandan da kaynaklı olarak fazla araştıramadım. Ne yapalım sonraki sefere kaldı artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fe-cI -- 26 Mart 2011; 13:24:45 >

• Windows 7 sürücülerinin listesi (Ekran, ses ve ethernet kartları için yeni güncellemeler mevcuttur):https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=explorer&chrome=true&srcid=0B3lYJDiHaReWNDg3ZmEzYjYtNDRiOS00ZDdlLTkxYWUtODIwZjhjZmY1NWM1&hl=en&authkey=CIaZ7HA

Not: Ekran kartı için olan güncelleme bugün çıkmıştır yani, 3 mesaj üsttekinden daha yenidir.

Güncelleme: Sonraki sayfada daha güncel sürücüleri içeren yeni bir dosya eklenmiştir. Lütfen onu dikkate alınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fe-cI -- 24 Mayıs 2011; 18:46:16 >

• Daha bi hafta önce başıma gelen olayı anlatacağım size;

Sıradan bir gün açtım dizimi izliyorum,bir anda fanla birlikte fena bir kablo kokusu geldi ne olur falan demeye kalmadan çektim direk şarj fişini.Sonra koku yavaş yavaş gitmeye başladı.Neyse pek ilgilenmedim kapadım pc yi sabah tekrar açtım.Yine aynı koku gelmeye başladı. Biraz kıllanmaya başladım sonra belki fan yetmiyordur içini açayımda temizleyeyim dedim.Sonra içini açtım ve karışık olduğu için gözüm yemedi tekrar kapadım içini.Sonra verdim servisine ve bana bi hafta sonra geri dönüldü.Dediler ki buna yüksek gerilim gelmiş baya chip,transistör falan yanlış dediler ve 240 lira maliyet tutacak dedikler biz de ok dedik.Sonradan benim kafam dank etti ben genelde yatağımda kullanıyorum ve öyle geçiriyorum zamanımı laptop ile.Arada dizimden indirip yatağa koyuyordum,şarj jakı ise baya laptopun ağırlıgından kasılıyordu ve şarj girişine büyük bir germe kuvveti uyguluyordu.Bi süre sonra şarj tutmamaya başladı arada şarj yapmıyordu ben de orayla oynayıp düzeltmeye uygun haline getirmeye çalışıyorum.Bu esnada baya jakı kastırıyordum. Demem o ki şarj girişine baya zorlama yapmışım ve orada deformeye yol açısım.Snrada voltaj farkı olmuş .Sonrasında da yanma...

Size uyarım laptopunuzun dengesi iyi olsun . Eğer biraz geriye doğrursa ve jak,şarj girişine kastırma gibi bir eylemde bulunuyorsa kesinlikle laptopnuzu düzeltin ve dengede tutun.Sonrasında böyle şansızlıklara maruz kalmamış olursunuz.

Artı;touchpatim tick tuşları zor basıyordu. Ve içini açtığımda gördüm ki toz yumakları oluşmuş, orasını bi güzel temizledim ve tekrar sıfır aldığım gibi oldu.

• 
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.