Şimdi Ara

Samsung R560'cılar Kulübü -- Paylaşımlar, Puanlar --- OC skorları (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.647
Cevap
4
Favori
212.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeş saat hzız 625 olmasını tavsiye ederim ondan fazlası nasıl olur bilmiyorum ama 9700M GT kartı 9600M GT kartının fabrika çıkışlı overclock lu haliymiş yani saat hızı arttırılmış hali onun saat hızı 625 bu hız idealdir herhalde ?
  • 625 yaparsak ciddi fark olur mu? Değer mi yani? Bir de kısaca neleri kullanacağımızı anlatırsanız sevinirim. Özellikle nasıl sadece oyun için oc ayarlayacağımızı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: bursair

Kardeş saat hzız 625 olmasını tavsiye ederim ondan fazlası nasıl olur bilmiyorum ama 9700M GT kartı 9600M GT kartının fabrika çıkışlı overclock lu haliymiş yani saat hızı arttırılmış hali onun saat hızı 625 bu hız idealdir herhalde ?

Bende öyle düşündüm ama sonuçta 9700m gt'yede bi oc payı bırakmışlardır dimi kartı sonuna kadar zorlamamışlardır sonuçta ve kart 685 saat hızında stabil çalışıyor yarım saat crysisden sonra 78 derece oldu kart 78de bayaı bi süre sabit kalıo zaten 80i aşmadı ki bu sıcaklık çok fazla değilmiş araştırdığım kadarıyla...

quote:

Orjinalden alıntı: nman

625 yaparsak ciddi fark olur mu? Değer mi yani? Bir de kısaca neleri kullanacağımızı anlatırsanız sevinirim. Özellikle nasıl sadece oyun için oc ayarlayacağımızı?

Oyunlarda 5-10 fps değiştiriyor kardeş 3dmark 06 testinde ise tam 1000 puanlık bi artış sağlıyor.karta zaten bi zararı yok bence 625 olarak kullan.masaüstünde sağ tıkladığında Nvidia kontrol paneli olması lazım.Yoksa Ntune adlı programı internetten indirebilirsin.Programda sağda performans bölümü altındaki 'Özel kuralları ayarla' bölümünden kurallar ayarlayabiliosun örneğin windows açıldığında direk belirttiğin saat hızlarına geçiyor kartın veya oyun başlattığında sadece o saat hızları aktif oluyor oradan ayarlayabilirsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efekan258 -- 24 Ekim 2008; 11:35:10 >

• Samsung un kendi ses driver ı ile Realtek in kendi sitesindeki ses driver ını test ettim. Logitech ses sistemimi laptop a bağladım. Ses kalitesi çok kötü geldi. Bass lar boğuk tizler rezaletti. Music, Movie ve EDS yi kapatmak işe yaramadı. Bende Realtek in sitesinden driver çektim. Aradaki fark inanılmaz. Ses tamamen değişti diyebilirim. Ayrıca Realtek in sürücüsünde eax desteği ve değişik equalizer modları yer alıyor.

Özellikle Equalizer dan Powerful moduna getirdikmi ses muhtesem oluyor. (Normal bilgisayarımda X-FI Xtreme Music var. X-Fi ile kıyasladım ve ses kalitesi beni memnun etti )

Samsung R560'cılar Kulübü -- Paylaşımlar, Puanlar --- OC skorları

Buradan İndirebilirsiniz. Sürüm: R207

http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=14&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BhdrBss -- 24 Ekim 2008; 15:20:20 >

•  Samsung R560'cılar Kulübü -- Paylaşımlar, Puanlar --- OC skorları

Core bus'ı 625'e çektim ve sonuç:

• Ya yalnız bu ntune özel kuralları uygulamıyo bende.
  • Ntune kullanmayın bence çok fazla ram yiyor. Riva Tuner varken gerisi yalan.
  • Geçenlerde hepsiburada'dan aldım r560'ın 2.4lük olanını her yönüyle tatmin edici ayrıca 2bin ytlden aldım kampanyalı şuanda 3bin ytl oldu o bakımdan da büyük bir para kaybından kurtulmuş oldum.. buraya çok yararlı şeyler yazmışsınız sayenizde bilgisayarımızı tanışmış olduk

Tek sevmediğim yönü oyun oynarken hiç kasmadığı zamanda bile beyaz noktalar çıkıyor ekranda mesela crysis'de olmasını anlayabilirim ama hitman blood money'de de gayet akıcıyken bazen o noktaları görüyorum

Yalnız benim bir problemim var bilkentte okuyorum ve burda kabloda bir problem olmamasına rağmen bazen internete bağlanmıyor teknik işlere bakan adamı aradım bana vistadan kaynaklandığını, herkeste aynı problemin olduğunu söyledi..

Bu bilgisayara Xp yükleyebiliyor muyuz ?

• quote:

Orjinalden alıntı: enisboi

Geçenlerde hepsiburada'dan aldım r560'ın 2.4lük olanını her yönüyle tatmin edici ayrıca 2bin ytlden aldım kampanyalı şuanda 3bin ytl oldu o bakımdan da büyük bir para kaybından kurtulmuş oldum.. buraya çok yararlı şeyler yazmışsınız sayenizde bilgisayarımızı tanışmış olduk

Tek sevmediğim yönü oyun oynarken hiç kasmadığı zamanda bile beyaz noktalar çıkıyor ekranda mesela crysis'de olmasını anlayabilirim ama hitman blood money'de de gayet akıcıyken bazen o noktaları görüyorum

Yalnız benim bir problemim var bilkentte okuyorum ve burda kabloda bir problem olmamasına rağmen bazen internete bağlanmıyor teknik işlere bakan adamı aradım bana vistadan kaynaklandığını, herkeste aynı problemin olduğunu söyledi..

Hayırlı olsun. XP yüklenebiliyor. Gerekli sürücüler Samsung un sitesinde var.

• Bilkent'teki kablo problemi geziyo tüm katları. Beyaz nokta olayını anlayamadım. Xp yükleniyo ama dx10la kullanmak varken bu kadar sağlam makinaya xp yüklenmez bence.
  • Bencede. Dx 10 varken gereksiz. Ayrıca ben çoğu kişinin aksine vistayı çok beğendim. Görsellik müthiş, kısayollar yerinde, bir çok şeyi bizim yerimize yapıyor. Daha kötülüğünü görmedim açıkçası.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bhd1R

quote:

Orjinalden alıntı: enisboi

Geçenlerde hepsiburada'dan aldım r560'ın 2.4lük olanını her yönüyle tatmin edici ayrıca 2bin ytlden aldım kampanyalı şuanda 3bin ytl oldu o bakımdan da büyük bir para kaybından kurtulmuş oldum.. buraya çok yararlı şeyler yazmışsınız sayenizde bilgisayarımızı tanışmış olduk

Hayırlı olsun. XP yüklenebiliyor. Gerekli sürücüler Samsung un sitesinde var.

Teşekkürler

nman yucel0635
    bence de vista daha güzel ama adam vista'da çıkıyo internet problemi dedi

• quote:

Ya yalnız bu ntune özel kuralları uygulamıyo bende.

Sadece güç kablosuyla bilgisayar başlatılıdğında uyguluyor o kuralları pili kullanırken yapmıyor galiba pili fazla yemesin die ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: efekan258

quote:

Ya yalnız bu ntune özel kuralları uygulamıyo bende.

Sadece güç kablosuyla bilgisayar başlatılıdğında uyguluyor o kuralları pili kullanırken yapmıyor galiba pili fazla yemesin die ...

zaten fişe bağlı da özel kural dediğim pc açılırken olanlar değil, oyun ve programlara özel ayarladıklarım.
  • nman kardeş sen bu ayarları ntune programı ile yaptın değilmi? uçurmuş makinayı...
  • tek yaptığım 500 ü 625 e çekmek.
  • quote:

Core bus'ı 625'e çektim ve sonuç:

knka sen ne yaptın böle :):).. acaba sıcaklıklardakı deişim nasıl oldu bunu yapıca.. hll wala,

... dolar bizi yaktı yaw. tam almaya isteklendik, alamadık aleti ..

• 5 derece falan artıyo normal durumuna göre
  • 680 saat hızında 1-1.5 saat oyun sonrası max 80 derece oluyor benm kart..
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.