Şimdi Ara

Samsung R540 ATİ EKRAN kartlı laptopu İNTEL ekran kartıyla KULLANAMAMA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
4.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde samsung R540 ATI ekran kartlı notebook var.Ben bunu intel hd ekran kartını kullanmak istiyorum ama olmuyor sizce nasıl yapabilirim

• bu bilgisayarda ekran kartı değiştirme özelliği yok normal kullanırken zaten ekran kartı hızlarını otomatik düşürüp enerji tasarrufu sağlıyor bunu gpu-z programını kurarak görebilirsin sessör bölümüne bakabilirsin eğer kullanmak istiyorsan harici ekran kartının sürücüsünü kaldırmalısın ama ozamanda 1024x768 çözünürlülüğe düşer ve berbat bir görüntü olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

bu bilgisayarda ekran kartı değiştirme özelliği yok normal kullanırken zaten ekran kartı hızlarını otomatik düşürüp enerji tasarrufu sağlıyor bunu gpu-z programını kurarak görebilirsin sessör bölümüne bakabilirsin eğer kullanmak istiyorsan harici ekran kartının sürücüsünü kaldırmalısın ama ozamanda 1024x768 çözünürlülüğe düşer ve berbat bir görüntü olur.

işte bu korktuğum cevaptı :( teşekkürler. demek ki nvidia bu konuda çok daha iyi
    laptopa ssd taktığım halde bataryası 1 saat gidiyor
    bende dahili ekran kartını kullanıp batara ömrünü uzatmaı planlamıştım ama nasip değilmiş.
    teşekkürler
  • alaksı yok nvidia ile amd bu işe aynı anda girdi yani geçen sene başı nvida da buna optimus deniyor mesela benim imzamda gördüğün makinede nvidia kart var ama kartlar arası geçiş yok ama dediğim gibi normal kullanımda ekran kartı hızları aşağıya çekiyor güç tasarrufu sağlıyor.batarya ömrünü öyle uzatamazsın sen uygun şekilde kullanarak uzatabilirsin makinede bu sistemler olsa dahi bataryaya güç açısından bir katkı sağlamazdı yıpranma geri gelmez seninkide baya yıpranmıştır hw monitör programını kurup batarya yıpranmasını buraya yazarmısın wear level diye geçer ya da programın resmini de atabilirsin buraya
  • quote:

alaksı yok nvidia ile amd bu işe aynı anda girdi yani geçen sene başı nvida da buna optimus deniyor mesela benim imzamda gördüğün makinede nvidia kart var ama kartlar arası geçiş yok ama dediğim gibi normal kullanımda ekran kartı hızları aşağıya çekiyor güç tasarrufu sağlıyor.batarya ömrünü öyle uzatamazsın sen uygun şekilde kullanarak uzatabilirsin makinede bu sistemler olsa dahi bataryaya güç açısından bir katkı sağlamazdı yıpranma geri gelmez seninkide baya yıpranmıştır hw monitör programını kurup batarya yıpranmasını buraya yazarmısın wear level diye geçer ya da programın resmini de atabilirsin buraya

hocam durum nedir bataryanın sence ?

Samsung R540 ATİ EKRAN kartlı laptopu İNTEL ekran kartıyla KULLANAMAMA

• baya yıpranmış senin batarya %20 altına indiğinde şarj kaybı çoğalmaya başlar sende %28 olmuş
  • quote:

baya yıpranmış senin batarya %20 altına indiğinde şarj kaybı çoğalmaya başlar sende %28 olmuş

şimdi de %34 diyor sizce bataryayı servisten değiştiriler mi
  • çok yıprandı görev çubuğunda batarya göstergesinde çarpı işareti yanıp sönmeli ve pilinizi değiştirmek yararlı olabilir gibi bir ibare görünmesi lazım ama yakındır başka türlü değiştirmiyorlar.garantiye nekadar kalmış
  • quote:

çok yıprandı görev çubuğunda batarya göstergesinde çarpı işareti yanıp sönmeli ve pilinizi değiştirmek yararlı olabilir gibi bir ibare görünmesi lazım ama yakındır başka türlü değiştirmiyorlar.garantiye nekadar kalmış

sene garantisi var ama sorun şu ki vidalarıyla oynadığım var ve ssd taktım bir de
  • ssd sorun samsung'larda ram ve hdd ayrı kapakta bulunur garanti dışına bırakmaz.çok hor kullanmışsın kısa zamanda uyarı verir yanisini taktığında dediğim şekilde kullanırsın
  • diğer vidalarla da oynadım boyamayı deneyeceğim vidaları olursa değiştirirler inşallah.bu arada teşekkürler
  • merhaba bende de bu laptoptan var ingiltereden aldim sanirim tr dekiyle birkac seyi farkli,

neyse sorum su olacak, oyun oynarken ( Team Fortress 2 )oyun kasiyor,

ekran kartina baktim Intel HD yaziyor, peki benim ATI nereye kayboldu ?? :s yardimci olrusaniz sevinirim
  • Ekran kartı sürücüsü sıkıntı yaşamış olabilir,tekrar son sürümünü amd sitesinden yükleyin.Ekran kartı değişme özelliği olsa ki bunlarda yok hd ekran kartını görmesi normaldi ama bunda görüyorsa şuan makinen dahili kartla çalışıyor.
  • an itibariyle benim batarya mefta :(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.