Şimdi Ara

Samsung R520 Derneği (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.412
Cevap
11
Favori
159.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Masaüstü pc aparatının yazılımı kurulu sizde onu kaldırmalısınız onu tanımlıyor takmadığınız içinse açmıyor olabilir sizin makinenin bluetooth'unu kullnmıyor denetim masaında aygıt ve yazıcılar bölümüne bakın o aparat varmı varsa kaldırın.Ne diye taktınız ki
  • Konu baya küllenmiş ama bir soru sormam gerek.

Bunun ingilizce klavyesini alsam, bende ki eski klavyenin türkçe tuşlarını buna taksam olur mu? Deneyeniniz var mı?
  • Fanı çalışmakta zorlananlar, fan sesi acaip diyenler, zırt pırt kapanıyor, oyun oynatmıyor diyenler aşağıda açtığm konudan fikir sahibi olabilirler.

http://forum.donanimhaber.com/m_87169231/tm.htm
  • değerli abiler; elimde sağlam bir r520 kasa, klavye, wireless kartı, sanal çiftçekirdek işlemci 2.00 ghz, işlemci soğutucu (komple) bulunmaktadır. bios pilide var :). satabilirim :). hepsi orjinaldir. bilgisayardan sökülmüştür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drexel

quote:

Orijinalden alıntı: tmr.1907

3 yıldan beri kullanıyorum nalet olası çay 3 ay önce laptopun üstüne dökülüp wirellesin çekim alanın düşürdü 3 ay önce kadar problem yoktu demek isterdim ama malesef çok ağır abi yaa :D

[size=4]Ben de 3 yıldan beri kullanıyorum herhangi bir problem yok şükürler olsun. Size tavsiyem usb wireless donglelardan alıp onu kullanmanız olacaktır, eğer sıkıntı sadece wifi çekim alanı ile ilgili ise...

Ağustos 2009 da almıştım, ağustos 2014'te 5 yılı dolduracak. Şu an R520'den yazıyorum. Adamlar ne sağlam laptop yapmışlar kopamadık birbirimizden. Sadece 2012'de fanını değiştirttim. Bakalım nereye kadar gidecek

• 2009 temmuzda almıştım.

Düne kadar sapa sağlam idi. dün film izlerken bir anda ekranı beyazladı sanırım ekranı gitti.

O kadar hor kullanmama ragmen iyi dayandı.. sağlam iş çıkarmışlar kesinlikle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yns1

2009 temmuzda almıştım.

Düne kadar sapa sağlam idi. dün film izlerken bir anda ekranı beyazladı sanırım ekranı gitti.

O kadar hor kullanmama ragmen iyi dayandı.. sağlam iş çıkarmışlar kesinlikle.

allah rahmet eylesin hocam :) inş bizimkine bişe olmaz 14 haziran 2009'da almıştım öss akşamı :)
  • 2009 haziranda aldim R522 sadece 1 kere icini acip islemcinin ve ekrankartinin termal macunu yeniledim 5tl lik macunla kapanma sorunu ortadan kalkti hala canavar gibi sadece bataryasi 20 dakika gidiyor o da normal 5 yillik laptop icin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar format atmaya çalışıyorum diskleride sildim, windows 7 dosya kopyalama %66 'a gelince ısıdan kapanıyor. Normal kullanımdada ara ara kapanıyor gene oyun oynarken de ısınıp kapanıyor.
    Ayrıca klavyede tire ve delete tuşları ile toucpadinda sağ tuşu çalışmıyor. Ne yapacam yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ncdtkrts -- 14 Temmuz 2014; 22:07:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ncdtkrts

Arkadaşlar format atmaya çalışıyorum diskleride sildim, windows 7 dosya kopyalama %66 'a gelince ısıdan kapanıyor. Normal kullanımdada ara ara kapanıyor gene oyun oynarken de ısınıp kapanıyor.
    Ayrıca klavyede tire ve delete tuşları ile toucpadinda sağ tuşu çalışmıyor. Ne yapacam yardımcı olursanız sevinirim.

içini aç temizle hocam ben çokkez açıp kapadığım için elim alıştı kendinize güvenmiyorsanız yapmayın. ızgaralardan süpürge ile çekebilirsin biraz mesafe koyarak. yada ferah bir yerde altı açıkta kalıcak şekilde format atmayı deneyin en azından formatı tamamlar belki. ama çok detaylı temizleyince alet ilk gün ki haline dönüyor. sök
    cekseniz vidalara dikkat edin bir vida unuttuğum için klavyeyi zorladım çıkarmaya ve ctrl tuşum kırıldı yapıştırdım ama zor basılıyo harici klavye ile kullanıcam klavye gelince laptopu ctrl'nin kıymetini kırınca anladım

• quote:

Orijinalden alıntı: srdr91

quote:

Orijinalden alıntı: ncdtkrts

Arkadaşlar format atmaya çalışıyorum diskleride sildim, windows 7 dosya kopyalama %66 'a gelince ısıdan kapanıyor. Normal kullanımdada ara ara kapanıyor gene oyun oynarken de ısınıp kapanıyor.

içini aç temizle hocam ben çokkez açıp kapadığım için elim alıştı kendinize güvenmiyorsanız yapmayın. ızgaralardan süpürge ile çekebilirsin biraz mesafe koyarak. yada ferah bir yerde altı açıkta kalıcak şekilde format atmayı deneyin en azından formatı tamamlar belki. ama çok detaylı temizleyince alet ilk gün ki haline dönüyor. sök
    cekseniz vidalara dikkat edin bir vida unuttuğum için klavyeyi zorladım çıkarmaya ve ctrl tuşum kırıldı yapıştırdım ama zor basılıyo harici klavye ile kullanıcam klavye gelince laptopu ctrl'nin kıymetini kırınca anladım

Benimde elim alışkın daha öncede açmıştım :) Nitekim gene bilgisayarı parçalara bölüp açık bir şekilde formatı tamamladım çok şükür, fan ve ızgaralar fazla kirlenmemişti üfleyerek temizledim sayılır, anakartı sökmeden detaylı temizlik yapmak mümkün değil zaten, lakin gene kapanmalar devam ediyor. Format sonrası ilk açılmada sıcaklık dereceleri 45-50 civarıydı boştayken biraz bekledikten sonra 70-80 arası geziniyor. Çok ısınıyor.

• Arkadaşlar R520'yi 2009'da aldım, 2012 civarı çay döküldü bilgisayarcıya verdim onun dışında hiç bir temizlik yapmadım termal macunda yenilemedim. NFS Shift II oynarken bir süre sonra kasıyor ve direksiyon hakimiyetini kaybediyorum. Geçen gün fan temizliği ve termal macuna 90 lira istediler sadece termali 70 liraya yapıyorlar, bir tüpü 20- 30 TL zaten. Bugünde Windows 8.1 kurulumu yapacaktım CD'yi hazırladım, pc'ye takıp yeniden başlattım. Boot achi from CD-ROM kısmından sonra x64 Windows 8.1 kurulumunu seçiyorum. Loading Files... ekranı geliyor bir süre sonra ısınmadan dolayı kapanıyor. Altına soğutucu falan koydum ama genel temizlik olmadığı için Windows 7'yi sildikten sonra kurulum sırasında kapanır şüphesiyle tekrar başlamadım kuruluma.

Sonuç olarak genel,detaylı bir temizliği kaç paraya yaptırsam kazık yememiş olurum? Ya da Windows 8.1 yüklenince bir sorun çıkarıyor mu? Cevaplarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

• Hocam kendin açıp yapmayı denedinmi? Gerçekten aşırı pahalı fiyatlar çekiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Volkanbaba

Hocam kendin açıp yapmayı denedinmi? Gerçekten aşırı pahalı fiyatlar çekiyorlar.

70 liraya hem termali değiştirdim hemde tozlarını aldırdım, ekranı da silmişler bonustan Sonra taktım Windows 8.1 formatı bilgisayar ilk günkü gibi. Tek sorun pil. Zaten 2 sene sonra yeni bir bilgisayar alacağım.
  • Verdiğin paraya değdiğini düşünüyosan arkaya bakmaya gerek yok hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Volkanbaba

Verdiğin paraya değdiğini düşünüyosan arkaya bakmaya gerek yok hayırlı olsun

Cidden değdi, yoksa Windows 8'siz kalacaktık. 8'i geç format bile atılmıyordu.
  • arkadaşlar R520 alt üst kasa arıyorum.elinde kasası temiz olup, arıza yaptığından dolayı satmak isteyen iletişime geçerse sevinirim.

Düzenleme:Alt-Üst kasa buldum arkadaşlar.İlgilenen herekse teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzmanbiyolog -- 7 Ağustos 2014; 14:02:38 >
  • bios güncelleme sorunum var arkadaşlar.win7 64 bit kullanıyorum.mevcut bios sürümüm 04ll. üretici sayfasından indirdiğim 07ll sürümünü yüklemeye çalıştığımda " loading driver failed restart system" uyarısı alıyorum.programı Vista uyumluluk modunda da çalıştırdım ama sonuç aynı.bunun püf noktası nedir bilen varsa şimdiden teşekkürler.
  • Şu XP'nin gözünü seveyim.xp 32 bit kurdum.sorunsuz güncelledim biosu.ardından win7 kullanmaya devam:)))
  • NP RC520 S03TR, Eylülde 3 yaşı dolacak DesTech Bilişim fan değişimi 135.- TL
  • 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.