Şimdi Ara

Samsung QN90 veya A90J

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugun qn90 eve geldi fakat aklim Sony Oled A90j modelinde kaldi sonynin🤢iade edip onumu alsam
    Biri 27 k tl biri 51k tl

65 inch tv bu arada
    https://www.youtube.com/watch?v=MpwQiOswK64&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naruto45 -- 16 Mart 2022; 22:10:55 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• LG b1'den farkı ne hocam sony'nin?

• Affection and Hatred kullanıcısına yanıt
    B1 bilmiyorum hocam

• Evet arkadaslar a90j maceraya gerek yok diyorsanuz cok karanliksa pisman olursun diyorsaniz degistirmicem
    Qn90a dan a90j gecilirmi sizce
    https://www.youtube.com/watch?v=-Tcq2aDF1oQ&feature=youtu.be
    https://www.youtube.com/watch?v=epjBxMN-iiI&feature=youtu.be
    https://www.youtube.com/watch?v=EtupV1xGEmI&feature=youtu.be

Bilemedim
    Lg g1 dahami iyi acaba cok karanliksa boğar diyorsaniz a90j den uzak durcam

Bilemedim halen kararsizim 🤢😆 a90j kullanan yokmu koskoca forumda yada arastiran

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naruto45 -- 20 Mart 2022; 6:41:13 >

• Beni engellemissiniz alinti yapamiyorum yorumunuza . Neden engellediniz hocam ? neyse burdan yazayim.

27k ve 51k ciddi fiyatlar oyle diyorsaniz..bu farka degmez. Zaten sonynin yeni oledtvleri cikiyor. Lgnin de.

Microled teknolojisini beklersiniz.. o teknoloji olede yakin. Qn90 kotu tv degil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Naruto45 N kullanıcısına yanıt

Hocam 51k'ya değecek bir fark olduğunu hiç sanmıyorum. OLED kalitesi tabii ki farklı olur, oled istiyorsanız lg c1 veya b1 alabilirsiniz. C1 ve B1'in görüntü kalitesi olarak çok farkı yok, en büyük fark c1'in işlemcisi biraz daha hızlı. Şahsen ben oled sevmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Affection and Hatred -- 20 Mart 2022; 12:1:29 >
  • ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Bilmem ama actim 👍magza benim icin a90j getirdigi icin dusundum

Degisim kabul ama iade etmiyolar oyle olsa beklerdim

Sanirim karsilastirma videolarina kandim
    Mesela en buyuk sorun su bazi filmlerde karincalanma var amazing spidermeni aciyorum tam net degil bide tv nin dinamikte kontrasti asiri fazla dinamik renk midemi bulandirdi ayari yapiyorda ne bilim parlakligi fazla abartmis samsung demodan belliydi yinede dusunmeden aldim keske az bekleseydim
    Salonda eski philips bozuldu bendr sinirlendim gidip yeni tv aldim
    Birsey daha yahu philips 😀 nasil satiyor anlamadim renklere bak hizaya gel
    Birkere philips aldim 2014 te bozuldu siyah şeritler isik huzmesi en sonunda panel komple gitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naruto45 -- 20 Mart 2022; 14:40:52 >
    Ne acidan sevmiyorsunuz renkler hafif mavimsiymis sanirim oledlerde dogrumu hocam
    A90r oyun oynanmiyomus bende oyun oynamiyorum odamda oynarim dedim
    Odamda bu arada q80t var 50 inch

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naruto45 -- 20 Mart 2022; 14:44:44 >
  • Dedigim olay bu👀 fazla parlak gibi ama a90j de cok soluk olucaksa kalsin
    Samsung QN90 veya A90J Samsung QN90 veya A90J
    Samsung QN90 veya A90J

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naruto45 -- 20 Mart 2022; 23:16:37 >

Güle güle kullanın parlaklığı düşüremiyor musun ayarlanabiliyor mu acaba ? Ben de bu tv yi düşünüyorum ..

• Dusuyodunda ne bilim renk soluklasiyo sanki bide bazi filmlerde karincalanma var
    Amazing spidermen
    Django

Vb

Belki dusuk kalite olabilir netflixteki

Ben parasinda degilim en iyi en net goruntuyu hangisi veriyosa onu alim tek seferde 5 sene mutlu olayim istiyorum
    Sinema filmleri
    Diziler vb
    Kesinlikle renk ayarlarini arastirmam lazim kalicaksa
    Fazla parlak onu soyleyim q80t gibi dinamtikte fulldu tum ayarlari bunda dinamik kullanmiyorum otomatik bazende parlakligi kisiyorum bide kontrast vb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naruto45 -- 20 Mart 2022; 22:0:35 >

Ben de aynı görüşteyim kesinlikle hangi tv üzmez ise onu alalım..

a90j'nin diğer oledlerden farkı bir tık daha parlak olması hocam, özel heatsink var onda, hem oled hem parlak olması çok şart ise alınabilir. Onun dışında lg veya a80j ile fiyat farkına değecek bir fark olduğunu düşünmüyorum.

A90j'de oyun oynanır, oynanmama gibi bir durumu yok. Benim oledleri sevmeme sebebim burn-in sıkıntısı. Aklımın bir köşesinde sürekli onu düşünmek istemiyorum. Kafamın rahat olması siyahların daha gerçekçi olmasından çok daha önemli.

Alirsam 4 5 sene kullanirim tabi burn in olursa 50k cope gider
    Keske dedim bi alt modelini alsaydim samsung guzelde qn90 cok parlak bu goruntu q80t den
    Ekstra parlaklik iyi degil bence ozellikle maç izliceksen çimenleri cok acik gosteriyor

Netflixte bazi dizilerde asiri iyi onda sikinti yok sadece karsilastirmalarda gokyuzu benimkinde acik oledte mavimsi gozukuyor detaylari dogal olarak gostermiyor. Benim tek korkum eger cok karanliksa oled gecmeye degmez bu seferde 50k verdigimle kalirim

Bu renk ayarlarina aşina olanlar guzel goruntuler elde edebilir 👀
    Q80t goruntu Samsung QN90 veya A90J

Icerikten icerige degisiyor mesela digiturk te bi kanal actigimda dinamik kesinlikle kullanamiyorum cok parlak standart veya dogal moda aliyorum qn90a da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naruto45 -- 21 Mart 2022; 0:30:3 >

• hocam qn90 alırsanız ads(ips benzeri) panele dünya para vermiş olacaksınız q80t modelinden parlaklık harici geri gideceksiniz performans olarak oled alırsanızda muhtemelen size çok karanlık gelecek düşük parlaklıktan dolayı yani şöyle anlayın aradaki farkı ki bu orta üst model x90j için geçerli üst model va panellerle oled parlaklık farkları uçurum...yani geceden geceye karanlık odada film izlemek için alınacaksa oled oledlerdeki görüntüyü başka hiçbir ledden alamazsınız ama genel olarak oyun dizi film spor gündüz aydınlık oda kullanımı her durumda tatminkar olsun derseniz üst model va panel tv lere bakacaksınız şuan içinde tr de öyle alınacak bir tv yok x90j var ama oda hem parlaklık hemde aydınlatma bölge sayısının azlığı sebebiyle oluşan çiçeklenme durumu varken pek mantıklı değil ben sizin yerinizde olsam kesinlikle yeni modelleri beklerdim..birde o bahsettiğiniz fazla parlaklıkla alakalı sorunları ayarla çözer istediğiniz hale getirirsiniz ama düşük parlaklığa yapacak hiçbirşey yok...

x90j lg oled

Samsung QN90 veya A90J
    Samsung QN90 veya A90J

blooming

Samsung QN90 veya A90J
    Samsung QN90 veya A90J

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNNN -- 24 Mart 2022; 21:53:39 >

• Blooming zifiri karanlıkra zifiri siyah sahnede görülebilen biraz daha açık siyahın grisine verilen addır. Full array olmayan tv lerde zaten görülebilen tek siyah da budur:) Günlük tv izlemede bu bloomingi çekip gösterebilen yoktur olamaz bunu tv pazarlamacıları ürün yönlendirmesi işin kullanırlar.

Üstte ki resim bunun en büyük örneğidir şöyle ki; Oled tv asla böyle cansız soluk olmaz show room da ancak daha parlak tv yanında mercek odağı ve oto iso biraz daha güçlü ışığa odaklanır ve böyle fake resimler çıkar. Dikkat edin pazarlamacı yönlendirmelerine gelmeyin gerçek hayattan resim isteyin ya da mağazalarda bakın bakalım öyle mi:)

Edit: Pazarlamacıların rahatsız olması sebebi ile mesajımın silinmesi üzerine tekrar yazdım…

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ptolomeo -- 27 Mart 2022; 18:2:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.