Şimdi Ara

Samsung QLED65Q7F mi LG OLED65E7V mi ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir çok yorum okudum, her firmadanda (samsung/LG) birçok satıcının yorumlarını dinledim, kafam iyice karıştı :(

Samsung TV lere baktığımda şu an en üst modelinin QLED Q7F serisi olarak görüyorum, LG de ise OLED E7V

edindiğim özet farklılık LG nin OLED teknolojisi ile siyahlar gerçekten farklı, samsung'un ise renkler LG ye göre daha farklı
    daha çok 1080p divx film seyreden ve Play Station oynayan birisi olarak hangisini tercih etmeliyim ?

ses kalitesini hesaba katmazsak LG nin bu modeli bu kadar fiyat farkına değer mi sizce ?

şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim

• E7 elbette karşılaştırmak saçmalık olur, bende bu paneli takip ediyorum, aslında W serisini almak
    istiyorum fakat fiyatının düşmesini bekliyorum.
  • Kıyaslamam bile. Açık ara farkla E7

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim

LG demişsiniz ancak gerçekten ikisini yanyana izlediğimde fiyat farkına değecek bir ayrıntı göremedim.

LG kendi demo görüntülerinde özellikle siyah görüntüleri kullanıyor ki siyah görüntülerde iyi olduğunu öne çıkarmak için
    samsung ise demolarında renkli görüntüleri kullanıyor tam tersine renkli görüntülerde biz daha iyiyiz demek için

her ikisinde de aynı filmi izlediğimde ise fark göremedim, en azından benim gözler görmedi :)

samsung birde kampanya yaptı S8 veriyor hediye olarak yani TV 10bin'e düşüyor buda LG ile arasında ki farkı bayaa açmış oluyor.

Teknosa çalışanlarına sorduğumda (birkaç farklı şubeye sordum) her birinin önerisi Samsung oldu. Samsung artı prim mi dağıtıyor bilemem :) ama hepsi tek bir ağız olmuşçasına samsung u LG ye tercih etmelerinin haklı bir sebebi vardır diye düşünüyorum

LG nin negatif özelliği olarak flash siteler yada videoları oynatmıyor olması tam tersine samsung un oynatabiliyor olması
    Divx oynatma olarak LG nin sadece mkv dosyaları oynatabiliyor olması, samsung un ise tüm divx dosyaları oynatabiliyor olması
    LG nin görüntü sabit kaldığında bir süre sonra ekranda iz bıraktığını samsung da ise böyle birşey olmadığını
    söylediler

her iki televizyonu kullanan kişiler yorum yazabilirse çok sevinirim

son olarak her iki televizyonun menü kullanımlarını karşılaştırabilecek arkadaş var mı ?
  • Keşke bir de loş ışıkta veya karanlıkta izleme şansınız olsaydı da OLED in gerçek gücü ortaya çıksaydı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • haklısınız, esasında TV leri karanlık yada loş ışıkta izliyoruz, öyle bakmak gerekir ama tabii mağaza ortamında mümkün olmuyor.

peki satıcıların söylediklerine (yukarıda yazdıklarım) bir yorumunuz olabilir mi ?
  • 65g6 15000 tl vatanda düşünenler bana ulaşsbilirler 1500tl akaryakıt var fiyat efsane

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.