Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (941. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
20.338
Cevap
379
Favori
636.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 939940941942943
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    55qn90c için ekran arkasında yer yer sıcak bölgeler olsa da ciddi bir ısınma problemi bulunmuyor hocam.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Norvexses N kullanıcısına yanıt

Tcl 65c935 i mediamarkt kampanyasında 36 ya almıştım, daha önce Full array local dimming li tv olarak Toshiba 46sv685 Sony 55hx920 Sony 65xf9005 ve Sony 75xe9005 modellerini kullandım tcl deki karatma bölgeleri arşa çıkmış gerçekten oled den farkı yok inanılmaz +2000 brightnes ile dolby vision gerçekten çok farkettiriyor. Tavsiye ederim ama artık Türkiye ye gelmicekmiş bu model yeni modelide tanıtılmadı 9 serisinin. 845 serisini takip edebilirsiniz yakın özelliklerle geliyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emurat E kullanıcısına yanıt

65 inch 90C de ısınma ile ilgili bir sorun yaşamadım. Sadece soundbar da ısınma oluyordu, onu da çözdüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Devian kullanıcısına yanıt

Exxen uygulaması yok. Diğer arkadaşlar nasıl bir çözüm buldular bilmiyorum. Bir kez ben de sordum ama cevap alamadım. Kontrol edince diğer popüler uygulamaların da Android'e göre daha geç update edildiğini gördüm.

Keşke Samsung Tizen'de ısrar etmeseydi.Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] 

• Saint2 S kullanıcısına yanıt

bende bir de samsung 65RU7400 var oda yeni sayılır yani 2 yıllıktır o da tizen ama onda çıktığı günden beri var, hatta tizen mağazaya baktım orada duruyor ama diğer tv ye gidince 75CU onda mağazada yok... Çok saçma anlayamadım.

• Burak_Keskin06 kullanıcısına yanıt
    Burak hocam merhaba,

Samsung QN95C Türkiye’ye gelmeyecek mi acaba ?

1-2 bayi ürün listelenmedi gelmeyecek dediler.

Kesin olarak bu ürünün akıbeti nedir ? Size düşen bir bilgi var mıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 5 Haziran 2023; 7:28:41 >
  • Mayers! kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam,
    Bu ürün hakkında net bilgi yok gelip gelmeyeceği konusunda gelirse de Ağustos ayı sonuna doğru gelir.
    Eyvallah Burak hocam. Teşekkür ederim bilgi için

Hocam farklı bir gelişme olursa buradan genel bilgi veririm.
    Tamamdır Burak hocam

• merhaba,
    geçen hafta 75qn900b modelini aldımda ekrandan bir ısı geliyor. Bu normal mi?

• fb33 F kullanıcısına yanıt

Her TV çektiği elektrik oranında ısınır ve ısı yayar ama, sizinki olması gerektiği kadar mı ısı yayıyor yoksa çok mu bilinmez.

Karşılaştırmalı olarak bakacak olursak;

8K televizyonlar, 4K lardan neredeyse %50 daha fazla elektrik tükettiği bilinmekte.

Dolayısı ile o oranda da ısınmaları normal bir durum. Yani epey hissedilir bir ısı gelecektir illaki.

• fb33 F kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Bendede 8k var, bildiğim kadarıyla enerji tüketimi fazla olduğundan benimkide biraz fazla ısınıyor...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Herkese selam, iyi forumlar. önerebileceğiniz bir model var mı acaba, aklımda olan model 55QN90C, kafam çok karışık bir durumda, teşekkürler şimdiden

• brovazZ kullanıcısına yanıt

para durumuna göre qn90b üstü qn95b de düşünebilirsiniz. Çok iyi tvlerdir.

• qn90b 50 inc tv ye pc bağladığımda, pc yi 144 hertz'e aldığımda video ve oyunlarda görüntü bulanıklaşıyor. 120 hertz'de görüntü biraz daha iyi oluyor. 3070 ti ,i5 işlemcili bir bilgisayar kullanıyorum. 3 farklı hdmi 2.1 destekli kablo ile denedim. Sonuç aynı. Bu tip sorunla karşılaşan var mı ?

• 3 aydır QN90B kullanıyorum. Hayatımda Samsung kadar işgüzar bir firma görmedim. 3 haftadır uğraşıyorum ve inatla televizyon detaylı incelenmiştir diyorlar, yahu ben televizyonumun incelenmesini istiyorum, gelen servis hiçbir şekilde incelemeyin video çekiyor o kadar, ee bu detaylı inceleme olmuyor ki, kafasına göre karar veriyorlar. HDR açarsın renkler solar, oyunlarda karanlık sahnelerde mavi filtre gibi görüntü olur, maç izlerken yayının kalitesizliğinden dolayı televizyon görüntüyü iyileştirmeye çalışırken çuvallar ve görüntü 4-5 saniye kasar bazen 30-45 saniye kasar, yatay çekimlerde hafif takılmalar olur, rtings’in ghosting test videosunu hem oyun modunda hem oyun modu kapalı denedim her ikisinde de iz bırakıyor, oyun modunda en hızlı mod yerine hızlı moda alırsam bırakmıyor, aldığımdan beri ne kadar kurcalasam o kadar problem çıkıyor, aldığıma alacağıma pişman oldum. Ne teknik servis elemanlarının bir bilgi birikimi var, ne ürün mühendisinin kuklası olan çözüm ekibinin bir çözüm sunduğu var. Ürüne ödediğim ücrette değilim kimse yanlış anlamasın, 70-80 bin tl verip yeni modelde alırım fakat benim zoruma giden ürünün arkasında durulmuyor. 3 haftadır aynı şeyler tekrarlanıyor, çözüm ekibi arayıp hep aynı şeyleri söylüyor. Playstation 5 ile kullanmak için almıştım ama hayatımdaki en kötü tercihi yapmışım anlaşılan. Bütün ayarları denedim, hadi diyelim üründe problem yok ben gözden birkaç ayar kaçırmış olabilirim bunun için ayar tavsiye edin diyorum onu da yapmıyorlar. Aldığım güne dönsem Samsung marka sadece s95 alırdım o da diğer markaların oled paneline göre daha parlak gözüktüğü için. Boşuna macera aramayıp direk lg ya da Sony almak vardı. Tüketici hakem heyetine başvuruda bulunuyorum bugün biraz da Samsung uğraşsın.

• Edelion kullanıcısına yanıt
    Sony ülkeden çekildi malum, Sony almak biraz tehlikeli olmaz mı.

• Hocam Samsung Türkiye’de olmasına rağmen destek vermiyor, Sony çekilmiş olsa bile bir şey değişmeyecek ki en kötü şu an garantili cihazı alıp test etmekten aciz Samsung’da yaşadığımı yaşarım. Şu ülkeye giren buranın ahlakını alıp yapmadığı şark kurnazlığı kalmıyor. Problem yok diyorsan bana ayar tavsiye etmek zorundasın ama onu da yapamıyorlar.

• 
Sayfa: önceki 939940941942943
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.