Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (677. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20.329
Cevap
378
Favori
635.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 675676677678679
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam oyun oynayan biriyseniz samsung daha iyi katılıyorum fakat dse olmayan model yok gibi bir şey. İlla samsung alacaksanız kesinlikle kolay değişim veya iade yapabileceğiniz bir yerden alın. Ben mağazadan almak gibi bir hata yaptım dolayısıyla dseli tvyi kullanmaya devam ediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeljko Obradovic

Hocam oyun oynayan biriyseniz samsung daha iyi katılıyorum fakat dse olmayan model yok gibi bir şey. İlla samsung alacaksanız kesinlikle kolay değişim veya iade yapabileceğiniz bir yerden alın. Ben mağazadan almak gibi bir hata yaptım dolayısıyla dseli tvyi kullanmaya devam ediyorum.

valla hocam %85 oyun amacli olacak..mecbur magazadan alacam cunku nakite guzel indirim yapiyorlar e ticarette pazarlik sansim yok :) 5 yil garanti yaptiracam ama genede iste insan tereddut ediyor cok rahatsiz edicimi dse

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alican88 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben yine son kez uyarım yapayım ama dse baya baya aşırı can sıkıcı bişey. Hele oyun oynarken sürekli kamera açısı hızlı değişeceği için daha da belli olacaktır. Aceleniz yoksa Sony 2021 modellerde indirim bekleyebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeljko Obradovic

Hocam ben yine son kez uyarım yapayım ama dse baya baya aşırı can sıkıcı bişey. Hele oyun oynarken sürekli kamera açısı hızlı değişeceği için daha da belli olacaktır. Aceleniz yoksa Sony 2021 modellerde indirim bekleyebilirsiniz.

Acelem yok ama oyle 2-3 ay bekleyemem hocam hani en gec 1 ay icerisinde almam lazim

• Arkadaşlar merhaba,

Vatan Bilgisayar'da 2 gece önce indirime girdi 55Q95T modelini aldım. Bugün yarın teslim olacak.

Servis kuruluma geldiğinde dikkat etmem gereken bir şey var mıdır? Desteğinizi rica ediyorum.

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: hekimoglu08

Arkadaşlar merhaba,

Vatan Bilgisayar'da 2 gece önce indirime girdi 55Q95T modelini aldım. Bugün yarın teslim olacak.

Servis kuruluma geldiğinde dikkat etmem gereken bir şey var mıdır? Desteğinizi rica ediyorum.

Teşekkürler

Hocam hayirli olsun kurulunca izlenimlerinizi paylasirmisiniz bende alma arefesindeyim cx ile arasinda gidip geliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: alican88

Hocam hayirli olsun kurulunca izlenimlerinizi paylasirmisiniz bende alma arefesindeyim cx ile arasinda gidip geliyorum

Alıntıları Göster

Teşekkür ederim.

Ben de tv ihtiyacım olursa oled harici almam diyordum fakat burning mevzusundan dolayı cesaret edemedim. Dün fırsat bulup media markt a gittim tv yi canlı inceledim. açıkçası oled ile arasında pek bir fark göremedim :)

gerçekten müthiş görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hekimoglu08

Teşekkür ederim.

Ben de tv ihtiyacım olursa oled harici almam diyordum fakat burning mevzusundan dolayı cesaret edemedim. Dün fırsat bulup media markt a gittim tv yi canlı inceledim. açıkçası oled ile arasında pek bir fark göremedim :)

gerçekten müthiş görünüyor.

Alıntıları Göster

Zaten benimde en buyuk korkum yanma riski hocam :) oyuzden gonlum q95 ten yana ama burda okuduklarim ve nette arastirdiklarim biraz urkuttu beni neticede 11-12k para verecegiz..ozellikle vertical banding,bulutlanma gibi sikintilardan bahsetmisler q95 icin kurulunca izlenimlerinizi paylasirsaniz cok cok sevinirim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: aberkem

Merhaba,

Bugün 55Q70T ile aranıza katılmış durumdayım. Öğlenleyin servis gelip kurulumu yaptı ölü piksel testlerini yaptık sorun yoktu. Hava aydınlık olduğu için bulutlanma testinden bir şey anlayamadık her şey sorunsuz gibiydi. Az önce etrafı karartıp bulutlanma testi yaptım ve maalesef bu tvde de var ve beni rahatsız ediyor açıkçası. Değişim istemem durumunda kabul edip değiştirseler bile aynı durumla karşılaşma ihtimalim çok fazla. 14 günlük cayma hakkım var iade edip sony xh9096 modeline mi yönelsem? Zira Direct full array-direct led tvlerde bulutlanma olasılığının daha az olduğu söyleniyor. Ne yapmalıyım sizce değerli fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar. Teşekkürler.

Samsung'un 70T serisinde bu sorun çok var. Forumda o modele sahip baya bir kişinin şikayetini okudum. Diğer serilerde bu sorun 70T göre çok daha az. Ben 60T kullanıyorum ve bulutlanma sorunu yok umarım ileride de olmaz.

Hocam aman diyeyim almayın. 23 şubat 2021 de samsung 65q80t modelini aldım. Birkaç gün içinde de DSE ve VB şıkıntıları çok can sıkıcı olmaya başladı. Servis çağıdım, servisin ‘panelde lekelenmeler mevcut, müşteri memnun değil’ şeklinde rapor tutmasına rağmen genel merkez iadeyi kabul etmedi. Ben de ek 3 yıl garanti yaptırmıştım fakat onlarda hiçbir işlem yapmıyorlar.

Ben de Kartal Anadolu Adliyesine başvurumu yaptım. Önce arabuluculuk değerlendirmesi yapıldı. Buradan da sonuç çıkmadı. Buradan sonuç almayı beklemiyordum zaten ama mahkeme öncesi mecburiymiş. Arabuluculuk tarafından düzenlenen anlaşmazlık raporu ile de hafta başı tüketici mahkemesine başvurumu yaptım.

Televizyonu satarken saatlerce dil döken kişiler, sattıktan sonra hiçbir şeyle ilgilenmiyorlar. Sakın almayın. Benim gibi adliyelerin yollarına düşmeyin.

SAMSUNG TÜRKİYE cebimizden paraları alana kadar televizyonun arkadında haberiniz olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: mhabesoglu

Hocam aman diyeyim almayın. 23 şubat 2021 de samsung 65q80t modelini aldım. Birkaç gün içinde de DSE ve VB şıkıntıları çok can sıkıcı olmaya başladı. Servis çağıdım, servisin ‘panelde lekelenmeler mevcut, müşteri memnun değil’ şeklinde rapor tutmasına rağmen genel merkez iadeyi kabul etmedi. Ben de ek 3 yıl garanti yaptırmıştım fakat onlarda hiçbir işlem yapmıyorlar.

Ben de Kartal Anadolu Adliyesine başvurumu yaptım. Önce arabuluculuk değerlendirmesi yapıldı. Buradan da sonuç çıkmadı. Buradan sonuç almayı beklemiyordum zaten ama mahkeme öncesi mecburiymiş. Arabuluculuk tarafından düzenlenen anlaşmazlık raporu ile de hafta başı tüketici mahkemesine başvurumu yaptım.

Televizyonu satarken saatlerce dil döken kişiler, sattıktan sonra hiçbir şeyle ilgilenmiyorlar. Sakın almayın. Benim gibi adliyelerin yollarına düşmeyin.

SAMSUNG TÜRKİYE cebimizden paraları alana kadar televizyonun arkadında haberiniz olsun.

Tesekkurler hocam verdiginiz bilgiler icin galiba cx alacagim

• TV fiyatları ne olmuş öyle. Benim Vatandan 5.899 TL aldığım 50''60T Vatanın Sitesinde 7.499 TL olmuş. Stok yok ama bu fiyata çıkmış. Samsung Online mağaza fiyatı da 350 TL indirimli olarak 7.499 TL görünüyor.

Bu arada bizim Samsung QE60TA 43'' olan versiyonu da varmış ama ülkemizde hiç satışa sokulmadı.

https://www.techinn.com/en/samsung-qe43q60tau-43-uhd-qled/137706803/p?utm_source=google_products&utm_medium=merchant&id_producte=11453320&country=tr

Gecen aylarda bir yabancı sitede daha görmüştüm. 43'' model sınırlı sayıda 2-3 ülkede sadece satılıyor.

Q95t ayarinda olan q80r kullanicisi ve yeni lg cx kullanicisi olarak: kampanya oldugunda cx yerin (q95t benzer fiyatlara geldiginde) q95t almak mantikli olani, fiyat cx te daha ucuzken cx almak daha mantikli.. Neden diye sorarsaniz, hem yanma riski, hem yeterli parlaklik duzeyinden oturu normal kullaniciya samsungun daha cok hitap ettigini dusunuyorum.. Bir de lg tarafinda daha ilk gunden bluetooth kulaklik ile baglantida sorun yasadim (redditte bir cok kullanicinin yasadigi sorun), daha ilk saniyeden paneli yakmayayim derdine-stresine dustum.. Zaten aldigim donemde fiyat q95t ile ayni olsaydi q95t alirdim fakat %13-14 fiyat farki mevcuttu o yuzden cx aldim, aldigim rakamdan oturu pek de pisman degilim…

Fakat oledin ustun olan goruntuleme kalitesi (parlakli seviyesi haric) durumu da ayri bir keyif o da ayri bir durum..

Ne zaman ki microled paneller cikar, ucuzlar, herkes ulasabilir olur, ne bu oledin stresi kalir, ne eski tip lcd ler gibi kalite dusuklugu olur.. Zaten domine edecek tek teknoloji microled fakat ona daha cook var.. 6-7 yildan once sektorun kabul etmesi durumu olur mu bilmiyorum.. Henuz 2-3 yila asiri fahis fiyatli da olsa kucuk ekran siradan kullaniciya hitap edecek modelleri cikar mi o da belirsiz..

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: eapantherea

Q95t ayarinda olan q80r kullanicisi ve yeni lg cx kullanicisi olarak: kampanya oldugunda cx yerin (q95t benzer fiyatlara geldiginde) q95t almak mantikli olani, fiyat cx te daha ucuzken cx almak daha mantikli.. Neden diye sorarsaniz, hem yanma riski, hem yeterli parlaklik duzeyinden oturu normal kullaniciya samsungun daha cok hitap ettigini dusunuyorum.. Bir de lg tarafinda daha ilk gunden bluetooth kulaklik ile baglantida sorun yasadim (redditte bir cok kullanicinin yasadigi sorun), daha ilk saniyeden paneli yakmayayim derdine-stresine dustum.. Zaten aldigim donemde fiyat q95t ile ayni olsaydi q95t alirdim fakat %13-14 fiyat farki mevcuttu o yuzden cx aldim, aldigim rakamdan oturu pek de pisman degilim…

Fakat oledin ustun olan goruntuleme kalitesi (parlakli seviyesi haric) durumu da ayri bir keyif o da ayri bir durum..

Ne zaman ki microled paneller cikar, ucuzlar, herkes ulasabilir olur, ne bu oledin stresi kalir, ne eski tip lcd ler gibi kalite dusuklugu olur.. Zaten domine edecek tek teknoloji microled fakat ona daha cook var.. 6-7 yildan once sektorun kabul etmesi durumu olur mu bilmiyorum.. Henuz 2-3 yila asiri fahis fiyatli da olsa kucuk ekran siradan kullaniciya hitap edecek modelleri cikar mi o da belirsiz..

Verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim hocam..ben sadece oyun oynayacagim aradada netflix vs..q95t ile cx arasinda cok gidip geldim..internette cok arastirdim inanin q95 ile ilgili okadar cok sorun okudumki tabi memnun olanlarda var ama uzak dur diyenlerde cok..ama cx bu zamana kadar tek birtane yandi diyen duymadigim gibi panelle ilgili tek bir sikayet bile yok (bulutlanma,isik sizmasi vs)..ayrica gorustugum yerde +3 yil daha garanti yaptircam 2+3 yil..ilk 6 ayda ne sorun yasarsam yasayim tv direk sifiri ile degisecek ve 5 yilda yandigi surece panel degisimi olacak hatta o donem panel yoksa birebir ozamanki karsiligi ne ise o tv verilecek..

parlaklik konusuda samsung cok mukemmel is cikariyor ama hangi videoyu izlediysem yapay ve renkleri patlattigini gordum..simdi dusunuyorum aksam vakti los bir isikta oled cx in parlakligi yetersiz gelmez diye dusunuyorum..

tum bu konulari ele aldigimda bu paralara oled almanin daha mantikli geldigini dusundum..yoksa butce olarak q95t de alabilirim zaten ya q95t yada cx alacam sony vs direk eledim onlari..oyun tv si olarak samsung qled serilerini ve oled cx serisini digerlerinden cok daha basarili buluyorum..

bir dusunce degisikligi yasamazsam tercihimi cx ten yana kullanmaya karar kildim..

Valla bende hocam sizin gibi arada kalmistim 65 Q95T de karar kildim oled yanma hikayesine hic bulasmiyim dedim bir de soundbar hediyesi de aklimi celdi 😂 2 gun once geldi tv acayip memnun um bi arkadas derin siyah gormezsin dedi ama siyahlar baya siyah ya sanki hakketen siyah kisimlarda ledler tamamen kapaniomus gibi 😀bir de ben bole vivid renkleri sevdigim icin samsungun o hayvani hdr olayi acayip hosuma gitti su bulutlanma testini falanda yaptim hic bir sikintisi yok valla ... gecen gun de ps5 siparisi verdim ama 1 haftaya grlcekmis onu test edip buraya yazmak isterdm ama malesef stok sorunu iste 😬 oyun kisminda daha da iyi olacagini dusunuyorum teknopat enis kirazogluyla bir video cekmis youtube da .. pc yi baglamislar q95t ye 4k 120 fps de yirtilma falan olmadan yag gibi akarak oyun oynuolar .. bu tv beni 6 7 sene net goturur .. mini led ler ve 8k makul fiyatlara inene kdr

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Heimdall..

Valla bende hocam sizin gibi arada kalmistim 65 Q95T de karar kildim oled yanma hikayesine hic bulasmiyim dedim bir de soundbar hediyesi de aklimi celdi 😂 2 gun once geldi tv acayip memnun um bi arkadas derin siyah gormezsin dedi ama siyahlar baya siyah ya sanki hakketen siyah kisimlarda ledler tamamen kapaniomus gibi 😀bir de ben bole vivid renkleri sevdigim icin samsungun o hayvani hdr olayi acayip hosuma gitti su bulutlanma testini falanda yaptim hic bir sikintisi yok valla ... gecen gun de ps5 siparisi verdim ama 1 haftaya grlcekmis onu test edip buraya yazmak isterdm ama malesef stok sorunu iste 😬 oyun kisminda daha da iyi olacagini dusunuyorum teknopat enis kirazogluyla bir video cekmis youtube da .. pc yi baglamislar q95t ye 4k 120 fps de yirtilma falan olmadan yag gibi akarak oyun oynuolar .. bu tv beni 6 7 sene net goturur .. mini led ler ve 8k makul fiyatlara inene kdr

Gule gule kullanin hocam valla iste oyle muallakta birakiyorki insani su tv isi icinden cikamiyorsunuz :) bende ps5 ve series x ile kullanicam ve q95 in oyun performansi zaten cok cok iyi hele input lag rakipsiz diyebilirim..ama iste sizin gibi memmun kalanda var uzak dur diyende var..cx alipta henuz memnun kalmayana rastlamadim hayirlisi bakalim :)

• Heimdall.. kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun bende daha önce almış ve yazmıştım foruma çokta memnunum, dediğiniz gibi siyahlar hakkaten siyah daha ne olsun filmi seyrederken burası az burası çok siyah olmamış mı dicez yani bazı şeyleri çok abartmamak gerek bence...

müsait olunca PIP olayını denemeniz mümkünmü yani atıyorum hem uydu yayınını izlerken hemde hdmi den başka bir görüntüyü ekranı bölerek izlemekte ben sorun yaşıyorum ...

çok teşekkürler 👍 hocam biraz da şans işi maalesef bu teknolojik alet olayı hangisi içinize sindiyse ondan devam edin derim o zaman şimdiden hayırlı olsun size de

• sipru S kullanıcısına yanıt

çok saolun hocam bende aynı fikirdeyim 👍

denerim hocam haber veririm

• selamlar. 65Q90R ikinci el mi 65Q95T sıfır mı, arasında teknik olarak bir detay göremedim geniş izleme açısında, var mıdır teknik farklılıklar? ikisi arasında 4 bin TL gibi bir fark var, o kadar farka ikinci el almaya değer mi bilemedim, yardım rica ediyorum

• 
Sayfa: önceki 675676677678679
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.