Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
13.424
Cevap
220
Favori
117.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1063
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 197
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 4 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 104
  • Favoriye Eklediklerim 223
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • sadays (794 mesaj) RANCH SOS (614 mesaj) RNNN (603 mesaj) owolfo (314 mesaj) drangela61 (269 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5370 mesaj) Mobil (4668 mesaj) Tablet (28 mesaj) Mini (1007 mesaj) Uygulama (2698 mesaj) (30 mesaj)
  • @
16 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> Tv Genel >> Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]
Giriş
    6275 Mesaj
    Servis menüsüne Q70T de info, menü, mute, power tuşu na basarak girebiliyorum. Başka kombinasyonlarda var ama bende bu kombinasyon işe yarıyor.
    |
    |
  • Yarbay
    8258 Mesaj

samsung q80t ile sony xh9690 arasında kaldım bu ikisinin karşılaştırmalarını buldum ama aranızda bilgi sahibi olan arkadaslar varsa yardımcı olurlarsa cok sevinirim. bir de 2021 modelleri ne zaman gelir tr ye onları beklemek mi lazım yoksa su an almak mantıklı mı? şimdiden yardımcı olacak arkadaslara teşekkür ederim

|
    |
  • Er
    12 Mesaj
    Gayet güzel bir televizyon siyahlar çok güzel renkler çok canlı kanal geçişleri güzel ses kalitesi çok iyi tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Er
    12 Mesaj

Kardeş senin zevkine göre değişir ama televizyonun Eko ayarlarındaki hareketli led aydınlatma kapalı hale getirin televizyon daha canlanıyor..

Resim modu:doğal

Parlaklık 50/50

Renk25/50

Netlik 10/20

Kontras 25/50

Dinamik kontras kapalı

Ayarlar /Eko çözüm/enerji tasarrufu özelliklerinin hepsi kapalı (burası çok önemli) tv canlanıyor...

Ama netflix hdr modda karanlık kaçıyor ben de dinamik modda hepsini fulluyorum anca kendine geliyor

|
    |
    tteach kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    12 Mesaj

Kardeş eco ayarlara gir oradaki tüm seçenekleri pasif hale getir ondan sonra tv canlanıyor...sebebi o

|
    |
    muratteas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    26 Mesaj

Merhaba,

Ben de ilk aldığımda 1 ölü piksel fark etmiştim, sonra arttı 6 oldu. 1 ay kullanmıştım sadece. Servis geldi resim çekip, video kaydı yaptı merkeze gönderdi. 3 gün içinde de iade/değişim kararı verildi.

|
    |
    tteach kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    15200 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: emre-1035

Kardeş eco ayarlara gir oradaki tüm seçenekleri pasif hale getir ondan sonra tv canlanıyor...sebebi o

Samsung 1460 güncellemesi yapmışsa tv de ne ayar yaparsa yapsın amazon prime de kaliteli sonuç alamayabilir çünkü o güncelleme sonrası amazonda içerikler en yüksek kalitede çalışmıyorlar. Samsung forumlarındA 1460 güncellemesini alan modellerde prime videoda sıkıntı başladığını yazanlar var. Benim daha önce 16.9 izlediğim bir film bu formatta açılmıyor. Altta siyah bantlar var. Hdr aktif olmuyor. Baktım diğer filmlerde ve dizilerde de aynı durum var. Uhd olan filmler Hd olarak çalışıyor. İnternet bağlantısı kaynaklı da değil çünkü hız testi yaptığımda hızım olması gerektiği gibi. Samsung acil güncelleme yayınlamalı.

|
    |

• Çavuş
    41 Mesaj

Teşekkür ederim bilgi için

|
    |
    SrknBsr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    41 Mesaj

Teşekkür ederim hocam bir deneyeceğim

|
    |
    emre-1035 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6341 Mesaj
    2021 neo qled ler ne zaman geliyor haber varmi ?

• Yarbay
    2105 Mesaj

Sanirim nisanda gelmis olur hocam
    |
    |
    serkan1216 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    9577 Mesaj

bu tv ler benim anladığım kadarıyla bahsettikleri yeni teknoloji ile gelmeyecek dolasıyla çokta bir esprisi olmaz parlaklık bölge sayısı harici...

|
    |
    serkan1216 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    12 Mesaj
    Arkadaşlar samsung 55q led 70T tv var...küçük kız biraz hareketli ...eti glass sipariş vermeyi istiyorum. Oda güney cephe güneş alıyor. tv izlerken pencere arkamızda kalıyor dolayısıyla gündüz yansıma çok...eti glass bu yansıtmayı iyice arttır mı? Tv nin görüntü de canlılık kaybı olur mu?

Kullananlar var mı...fikirlerinizi bekliyorum

• Yarbay
    6275 Mesaj

Oğlumdan dolayı bende aldım gündüzleri gerçekten çok fazla yansıma oluyor ama akşamları koruyucu olduğunun farkına bile varmıyorsun. Evde minnik afacanlar için mecburen kullanmak zorundayız ya TV yada gündüz biraz görüntü kaybı tercih etmelisiniz. Gündüz işte olduğum için sıkıntıyı hanım çekiyor 😁
    |
    |
    emre-1035 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    12 Mesaj

Sağol hocam😊
    |
    |
    Gopc@ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    15200 Mesaj

işaretlediğim yerden boydan boya ve enalta kadar saydam bir şey var görüntü üzerinde. Son güncelleme sonrası olduğundan şüphe ediyorum çünkü daha önce böyle bir şey fark etmemiştim. Bazen ekranın üst çerçevesine yakın noktada da oluyor. Nette çok arattım bu bir ekran sorunu mu diye ama hiç böyle bir konuda yazı göremedim. Tv dibine yaklaşınca görüyorum. Uzaktan fark edilmiyor. Pc bağladığımda ve pc den içerik baktığımda yok. Oyunlarda olmuyor ama tv yayınları ve hdd takıp içerik izlerken oluyor. 50'' tv de 3 metre mesafeden izlerken fark edilmiyor. Servisi çağırsam tahminen onlarda anlam veremeyecekler.

|
    |

• Onbaşı
    22 Mesaj

Merhaba, 50Q60T modelinin fiyatı 5700 TL civarında değişiyor. Bu fiyata bu modeli önerir misiniz?

• Yarbay
    4317 Mesaj

dostlar sizce

philips 58PUS8505 6530 tl

Samsung QE-58Q60T 7300 tl

teknoloji markette, ikisini gören oldu mu? sizce hangisini tercih etmeliyim?

Philips

PPI 2100

Samsung

PQI 3100

Samsung'ta Mega Dynamic Contrast diye bir şey var, philips'te bu yok sanırım.

fiyat farkına değer mi, bir el atar mısınız?

• Yarbay
    15200 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Alfredo

dostlar sizce

philips 58PUS8505 6530 tl

Samsung QE-58Q60T 7300 tl

teknoloji markette, ikisini gören oldu mu? sizce hangisini tercih etmeliyim?

Philips

PPI 2100

Samsung

PQI 3100

Samsung'ta Mega Dynamic Contrast diye bir şey var, philips'te bu yok sanırım.

fiyat farkına değer mi, bir el atar mısınız?

philps modeli Android ve duvara ışık yansıttığı için tercih edilen bir model. Sizin için bunlar önemli değilse Qe60ta tercih etmeniz daha mantıklı olur çünkü philps modelinde kronik iki sorun olduğu söyleniyor. Ölü piksek ve panel açıklığı. Bu iki soruna rağmen android ve duvara ışık yansıttığı için tercih ediyorlar.

|
    |

• Yüzbaşı
    764 Mesaj

İkisinin de gerçek ekran yenileme hızı 50 hz. Bu fiyatlara kadar çıktıysanız ufak bir artış ile Sony XH9096 yakalayabilirsiniz indirimlerden. Hem ekran yenileme 100 hz, hem de HDIM 2.1 mevcut.
    |
    |
    Alfredo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
backlink paketleri
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.