Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (653. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.329
Cevap
378
Favori
635.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 651652653654655
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anladım teşekkürler. Ne diyelim umarım yakın zamanda indirim olur o zaman.
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Fiyatı Samsung belirliyor ve Samsung müdahale ediyor cümleleri eğer doğru ise rekabet hukukuna aykırı bir hareket. Çok ciddi ağır cezaları var bu durumun
  • mhabesoglu M kullanıcısına yanıt

65Q80t ve 43tu8000 kullanıyorum. İkisinden de memnunum. Temiz panelli Q80T değişim yapın yada Q95T bir inceleyin bir üst model ile değişim yapın. Bende 3. Tv yi Q95t almayı düşünüyorum. İzleme mesafem 2-2.5 mt. 55 mi yoksa 65 mi alsam ona karar veremedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haklısınız ama samsung ürünlerini kendi mağazasında daha yüksek fiyatlardan sattığı için rekabete aykırılık ortadan bir nevi kalkmış oluyor. Markalar kendi magazalarında daha yüksek fiyata satıyorlar bu sebeple diğer satıcılar doğal olarak şikayet etmiyorlar ve yetkili kurumlarda bu sebeple bir şey yapmıyorlar. Samsung kendi magazasında daha ucuza satsa o zaman ceza alabilir.

• kerimpolat11 K kullanıcısına yanıt

Anladım, bakalım servis raporu sonucunda genel merkez ne yapacak. Benimde gönlümden geçen temiz panelli bir Q80t.

Sizin kafa karışıklığınıza bir parça yardımcı olmak adına, ben de 2-2.5 metreden izliyorum. İyiki 65 almışım diyorum. Yaklaşık 10 gün oldu, TV bana ilk gün biraz büyük gelmişti, şimdi normal geliyor. Herhangi bir değişimim olursa ne olursa olsun tekrar 65 alırım.

Hocam rtings e göre 2.75m için 65 inç, 2.3-2.7m aradı 55 inç öneriliyor, 55 inç öneririm normal kullanım için, buradan bakabilirsiniz https://www.rtings.com/tv/reviews/by-size/size-to-distance-relationship

• profx kullanıcısına yanıt

Cevabınız için teşekkürler. Linki inceleyeceğim.

• mhabesoglu M kullanıcısına yanıt

temizi yokki hocam inceleme yapılan tv lerde bile var az yada çok ama var...ayrıca parasının tv side değil 3 sene öncenin orta-üst model performansını 2020 yılında qled diye satıyorlar...aceleniz yoksa 2021 modelleri bekleyin derim

Her hangi bir kurumun satış fiyatına müdahale etme şansı yok. Rekabet kurumununun cezaları çok ağır. Rekabete direk aykırı
  • GunesDoga06 G kullanıcısına yanıt

Vatan bilgisayar fiyatları samsung belirliyor dedi. Yalan diyeceğim ama vatan, teknosa ve benzer firmalarda fiyatlarının aynı olması ve eş zamanlı indirim olması doğru dedikletiyor. Rekabet kurumu konusunda haklısınız ama samsung dan ürünleri tedarik edip satan şirketler bu durumdan rahatsız ve şikayetçi değillerse rekabet kurumu bu durumda bir şey yapamaz

Bir şey yapamaz mı ? Mum olur bir anda Samsung. Ürünü sattıktan sonra ürünün nihai fiyatına karışması ağır bir rekabet suçudur. Cezası da çok ciddi ağırdır.
  • RNNN kullanıcısına yanıt

Hangi tv parasının tv si? 500-700-1000-2000 birim paraya insanların aldığı tv lere 10-15-20-30 bin birim para ödüyoruz. Youtubeda adam evinde inceleme videosu çekiyo 2 tv alt alta koyup tr de o 2 tv 30-35 bin tl. Bunun gibi Bir tane türkçe inceleme yapan kanal yok doğru dürüst. 2021 yılınıda bekleseniz gene bu fiyatların altında ne tv bulabilirsiniz ne de sizin tabirinizle “parasının tv si” ni bulabilirsiniz. Zira hiç bir tv bu ülkede parasının tv si değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimpolat11 -- 5 Mart 2021; 2:24:27 >
  • Bkrltnn B kullanıcısına yanıt

65Q80T model tv alırken ankara gordion avm media markt e gittim ve 2 dükkan yanındaki kutup da bu tv nin 14.000₺ olduğunu (bırakılan son fiyat 14.500₺ di) burada neden 15.500₺ olduğunu sorduğumda bizde o fiyata veririz cevabı ile karşılaştım. Tv yi 14.000₺ ye aldım. 1+1 sigorta yaptırdım ekstra olarak ve 1.250₺ para card aldım. Hatta o zaman media markt çalışanı bana beyaz eşya hariç biz tv de rekabet eder fiyatlarda ineriz demişti. Sizde bu şekilde giderseniz eğer 10.500₺ ye o tv yi almazsınız.

hocam neden agresif bi alıntı yaptınız bilmiyorum ama bu 2020 modeller geçiştirme modeller olarak çıktı aynı fiyatlara 2021 yılında çok daha iyi tv ler alınabilir biz türkiyede yaşıyoruz yurtdışı fiyatlar beni ilgilendirmiyor 500tl ye ps iphone alamıyoruz o yüzden insanlar verdiği paranın karşılığını sonuna kadar almak istiyor ama q80t modeli verilen paranın karşılığını verebilen bi model değil...

• samsungun kumanda olarak kullanılan app ini indirdim ama içinde klavye bulamadım netflix youtube gibi uygulamalarda klavye olarak kullanılabilecek bir app var mı?

Hocam şikayet olmadan rekabet kurumu hareket etmez ve etmiyor. Bazı marketlerde bazı ürünler arasında çok fiyat farkı var muhabbetleri oldu gecen aylarda. Onda bile kurum soruşturma açmak için şikayet edin dedi insanlara hatta mobil uygulama yayınladılar. İki farklı marketten aynı ürünün fiyatlarını çekip gönderiyorsun o zaman soruşturma yapıyor. Bu müşteri şikayeti halinde olan durum. Satıcı açısından da satıcı şikayetçi olursa açıyor. Samsung'un bu olayında teknosa ve vatan gibi yerler şikayetçi olmaz çünkü fiyat aynı oluyor. Sen ve ben şikayet etsek fiyat aynı diyerek daha başında red eder. Elinde belge olmadan sonuç alamazsın zaten. Cezası çok ciddi ağır demişsin o dediğin ceza samsung'un en fazla 1 haftalık cirosu. Bu ülkede firmalara rekabet kurumu kaç defa cezalar yağdırdı adamlar hala bildiklerini okuyor. Çünkü o cezalar adamların kuruyemiş parası kalıyor. 3 sene önce oyun satıcısı Aral ceza aldı yüksek fiyat uygulamaktan ama geri adım atmadılar. 8-10 milyon tl ceza veriyor rekabet kurumu bu firmaların haftalık hatta günlük cirosuna denk gelir.

Ben bahsettiğiniz konunun içinde bir kişi olarak öyle olmadığını söylüyorum. Sizin dediğiniz gibi değil aslında. Teknosa Vatan ile ne alakası var ? Mevzu onların şikayetçi olması değil. Çerez parası kısmı size göre olabilir. Fakat firmalar pek öyle düşünmüyor. Kendi firmamdan biliyorum. Çalıştığım kurum Samsung’dan ciro olarak çok çok daha fazla ciro yapan bir uluslararası şirket. Hiç yoksa senede 4 kere filan rekabet hukuku eğitimi alıyoruz. Müşteriye satış fiyatı maili atmamız dahi işten çıkarılma sebebi kurumda. O anlattığınız kadar basit çerez parası değil yani.

Haklısınız ama ben konuştuğumda vatan yetkilisi samsung yaparsa indirim yapacağız karar onların dedi. Vatan ve Teknosa aynı ürünlere eş zamanlı indirim yapıp aynı fiyattan sattılar. Sizin firma bu tür şeylere dikkat ediyor olabilir ona bir şey diyemem ama rekabet kurumundan cezalar alıp duran ama politikalarını değiştirmeyen firmalar var. Aral Game diye bir firma var. Oyun satan. 3 sene önce yüksek fiyattan oyun satmaktan ceza aldı. Adamların aldığı cezanın hiçbir etkisi olmadı. Yüksek fiyatlardan satmaya devam ettiler ve hala ediyor. Türkçe kullanma kılavuzu olmayan ürün satışları bile yasak ülkemizde buna rağmen satan markalar var. Sizin firma dikkat ediyor olabilir ama çoğu firma etmiyor kural ve yasalara. Adamlar ceza yemeğe razılar.

• oled almayin ekran yanar dediler. oled fiyatina Qled diye led tv sattilar. bakiyorum Qled lerin sorunları daha fazla, bi terslik var bu işte..
  • RNNN kullanıcısına yanıt

Agresif bir tutum sergilemedim. Düşüncenize karşı düşüncemi söyledim. 1 yıllık asgari ücret 1+1 daire parasına satılan tv lere sizde beni ilgilendirmez burası türkiye dediniz. İnşallah paranızın karşılığını alırsınız.

• 
Sayfa: önceki 651652653654655
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.