Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
5 sn
13.061
Cevap
219
Favori
90.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 14 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1019
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 197
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 2 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 104
  • Favoriye Eklediklerim 222
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • sadays (793 mesaj) RANCH SOS (614 mesaj) RNNN (577 mesaj) owolfo (314 mesaj) drangela61 (269 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5178 mesaj) Mobil (4546 mesaj) Tablet (28 mesaj) Mini (975 mesaj) Uygulama (2698 mesaj)
  • @
13 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> Tv Genel >> Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]
Giriş
    15124 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: farukayaz

Dostlar merhaba q60t sipariş vereceğim ama bu televizyonun kronik ışık sızması sorunu var sanırım. Ekşisözlükteki bir kullanıcının bu durumdan rahatsızlık duyup servisin ve samsungun sorunu kabul etmemesi de gözümü korkutuyor:

https://eksisozluk.com/19-aralik-2020-samsung-qled-tv-rezaleti--6770145

Siz yaşadınız mı buna benzer bir problem. Yaşadıysanız çözdüler mi? Ne tavsiye ediyorsunuz bana tu8000 serisi mi bakmalıyım?

3 Aralıktan beri Q60t kullanıyorum ışık sızması yok. Kısaca kronik bir sorun değil o. O arkadaşa öyle denk gelmiş. Q serisine oranla tu serisinde ışık sızması olma riski emin ol daha fazla.

Servis meselesine gelirsek hangi seriden alırsan al servis iyi değilse sorun yaşarsın zaten. q60 almışsın veya tu8000 almışsın fark etmez.

Her markanın iyi ve kötü servisleri var. Servis işi şans işi ülkemizde. Samsung servislerinden şikayetçi olup bir daha samsung almam diyenler olduğu gibi samsung servis hizmetlerini övenlerde var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    487 Mesaj

Onlardan kullanıyorum ben. Geçen linkini attım ama kimse beğenmedi. O kılıfa da 100 TL verilmez önemli olan tuşları korumak i. O kılıfta da tuşlar açıkta kalıyor.
    |
    |
    Noctivagant kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    49 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: farukayaz

Dostlar merhaba q60t sipariş vereceğim ama bu televizyonun kronik ışık sızması sorunu var sanırım. Ekşisözlükteki bir kullanıcının bu durumdan rahatsızlık duyup servisin ve samsungun sorunu kabul etmemesi de gözümü korkutuyor:

https://eksisozluk.com/19-aralik-2020-samsung-qled-tv-rezaleti--6770145

Siz yaşadınız mı buna benzer bir problem. Yaşadıysanız çözdüler mi? Ne tavsiye ediyorsunuz bana tu8000 serisi mi bakmalıyım?

11.11 indiriminden almistim, 6200 tl 55Q60TAUX yaklasik 2 aydır kullanıyorum, hiç bir ışık sızması vb sorun yok. Ses çok iyi en çok onu beğendim. işletim sistemi çok hızlı, saniyeler içinde açılıp kapanıyor,

|
    |

• Yarbay
    15124 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hrn001

Onlardan kullanıyorum ben. Geçen linkini attım ama kimse beğenmedi. O kılıfa da 100 TL verilmez önemli olan tuşları korumak i. O kılıfta da tuşlar açıkta kalıyor.

Benim dediğim kılıf türü sizin dedikleriniz den değil. Benim dediğimde tuşlar açıkta kalmıyor. Komple kumanda şeffaf koruyucu ile kaplanıyor.

• Yüzbaşı
    487 Mesaj

Hayır sizin dediğiniz fön makinesi ile olanı kullanıyorum dedim. Alttaki arkadaşın attığına 100 verilmez dedim. Yanlış anladın.
    |
    |
    Noctivagant kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2444 Mesaj
    Arkadaşlar innial kartı internette alışveriş yaparak kullanmak istiyorum, ama 3d seccuarty özelliği dolayısı ile alışveriş yapamıyorum çoğu sitede. İnternet alışverişin de kullanan varsa hangi sitede kullandı paylaşabilir mi. Süremiz de azaldı 1 hafta kaldı kartın süresine..
  • Yarbay
    2322 Mesaj

Amazondan hediye çeki alın 10 yıl boyunca kullanabilirsiniz bu şekilde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    hardday kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2141 Mesaj

Şu Netflix uygulaması kadar dandik bir uygulama görmedim. HDR içeriklerde parlaklık sorunu var, ses sorunu var. Bilmeyen televizyonunda sorun var sanar o derece kötü. Bir ton ayar yapılması gerekiyor HDR içeriklerde parlaklık sorununu giderebilmek için. Amazon Prime öyle değil mesela, ya da usb ye indirip attığım HDR film öyle değil. Neyse sadede geleyim. Netflix'te konuşma seslerinin kısık olması problemi yaşayan varmı? TV Q70R çoğu filmde sesi oldukça fazla yükseltmeme rağmen konuşma sesleri yetersiz olmasına karşın diğer patlama çatlama efektleri oldukça yüksek ve doyurucu. Bunu yaşayıp çözebilen var mı?

• Teğmen
    178 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: AVSEQ01.DAT

Şu Netflix uygulaması kadar dandik bir uygulama görmedim. HDR içeriklerde parlaklık sorunu var, ses sorunu var. Bilmeyen televizyonunda sorun var sanar o derece kötü. Bir ton ayar yapılması gerekiyor HDR içeriklerde parlaklık sorununu giderebilmek için. Amazon Prime öyle değil mesela, ya da usb ye indirip attığım HDR film öyle değil. Neyse sadede geleyim. Netflix'te konuşma seslerinin kısık olması problemi yaşayan varmı? TV Q70R çoğu filmde sesi oldukça fazla yükseltmeme rağmen konuşma sesleri yetersiz olmasına karşın diğer patlama çatlama efektleri oldukça yüksek ve doyurucu. Bunu yaşayıp çözebilen var mı?

Ben de aynı şeyi Amazon Prime için düşünüyordum hocam. HDR'den mi ya da başka hernhangi bir özellikten mi kaynaklı onu bilemiyorum ancak TV'yi ilk aldığımda Amazon Prime'dan dizi izlerken TV'nin bozuk olduğunu düşünüyordum. Daha sonra Netflix içerikleri deneyince sorunun Amazon'da olduğunu anladım. Netflix'in kurdu değilim ancak 1 aydır izlediğim dizi ve filmlerde sorun yaşamadım.

|
    |

• Yarbay
    4030 Mesaj

attığım linkteki kılıfın tuşları kapalı. o yüzden pahalı zaten. tuşları açık olan kılıf alınmasa da olur. mantıksız.

bu kılıf amazonda da aynı fiyatlarda. herhalde piyasası bu.

|
    |
    hrn001 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    739 Mesaj

Diyalog sesleri çok düşük diğer efektlerde kumandaya sarılıyorum komşu rahatsız olmasın diye.

Hem Netflix hem Amazon

benim televizyon q80t

|
    |
    AVSEQ01.DAT kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2444 Mesaj

Hiç üyeliğim yok, burada Türk satıcılar var mı.. Yurtdışından mı geliyor ürünler. Gümrük vergisi falan durumlar oluyor mu acaba amazon da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardday -- 21 Ocak 2021; 12:58:59 >
    |
    |
    Zeljko Obradovic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    425 Mesaj

Altyazılı seyrederseniz sorun ortadan kalkar :)
    |
    |
    oly1786 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2322 Mesaj

Hepsiburada trendyol gibi düşünün hocam aynısı bir fark yok. Normal üye oluyorsunuz Türkiye içinden geliyor ürünler.

|
    |
    hardday kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2444 Mesaj

Çok teşekkürler 👍
    |
    |
    Zeljko Obradovic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1781 Mesaj
    Dostlar selam herkese, 55Q80T model televizyonumu satıyorum ilgilenenler pm ile ulaşabilir link paylaşırım malum sitedeki ilandan

|
    |
  • Çavuş
    41 Mesaj

Merhaba abilerim sizlere bir şey danışmak istiyorum. Babamın bir LG televizyonu var 10 yıllık ve HDMI girişi yandı ve parçasını bulamadık bu sebeple uyduyu scart girişi ile bağlıyoruz haliyle görüntü kalitesi çok kötü. Buna nasıl bir çözüm bulabiliriz? USB girişi ile çalışan uydu alıcısı var mıdır ? Veyahutta başka nasıl bir çözüm bulabiliriz ?

|
    |
  • Yüzbaşı
    684 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba bu yayın kısmı bende pasif nasıl aktif edebiliyoruz. Samsung q80

• Yarbay
    15124 Mesaj

TV kendi alıcısını kullanmadığınız için pasif o sebeple aktif olmaz

|
    |
    hidden track kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4030 Mesaj
    almayı düşündüğüm kılıfın siparişini bu sabah verdim.

20-25 gün içinde gelmesini bekliyorum.

ücretsiz kargoyu yakalayınca kaçırmayayım dedim.

8$ yani 61.58₺’ya aldım. vergisiyle 97₺’ya gelecek galiba.

amazondan ebayden falan baktım. çin daha mantıklıydı.

fiyatı bu. gri renk aldım spor gözüksün diye.

Reklamlar
Pubg mobile uc
Masal Oku
Radyo Dinle
Ko Cuce
anzer balı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.