Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: taşkınkadıoğlu Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
12.863
Cevap
216
Favori
71.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 1 sa.
  • Cevaplayan Üyeler 993
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 197
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 1 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 104
  • Favoriye Eklediklerim 219
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • sadays (787 mesaj) RANCH SOS (614 mesaj) RNNN (561 mesaj) owolfo (314 mesaj) drangela61 (268 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5047 mesaj) Mobil (4472 mesaj) Tablet (28 mesaj) Mini (945 mesaj) Uygulama (2698 mesaj)
  • @
11 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> Tv Genel >> Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]
Giriş
    423 Mesaj

Nanoda siyah ekran parlıyor dostum ips panel olduğu için tercih edilmiyor.
    |
    |
    insane1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6289 Mesaj
    2021 model neo qled ler nasil beklenirmi sizce qn95a modeli . Ve ne zaman Turkiyeye satisa gelir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binbaşı
    1613 Mesaj

bilgi için teşekkürler..

|
    |
    skymasterrr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    15054 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: serkan1216

2021 model neo qled ler nasil beklenirmi sizce qn95a modeli . Ve ne zaman Turkiyeye satisa gelir

Samsung mart sonu tv modellerini çıkarıyor. 2020 modelleri öyle çıkmış. Bu senede en erken mart da çıkar tabi pandemi çıkış tarihlerini olumsuz etkilemezse. Piyasaya çıkar çıkmaz almak ne kadar sağlıklı olur bilemem çünkü teknolojik ürünlerde ilk üretimler sorunlu olabiliyor çünkü fabrika ortamında testlerde arıza çıkarmayan ürünler ev ortamında arıza çıkarabiliyor.

|
    |
  • Onbaşı
    36 Mesaj
    Öncelikle selamlar herkese

17/12/2020 tarihinde teknosadan 85q80t modeli tv aldım.

Bu aksam 2 yasındaki oglum spotify acıkken çalan cocuk sarkılarının albüm kapagındaki kamyon, itfaiye vs., yakından görmek istedi, kucagıma alıp yaklasınca siyah bi nokta farkettim malesef.

Bu akşama kadar tvyle mutlu mesut gecinip gidiyorduk aslında.

Youtube üzerinden dead pixel test videoları açtıgımda iki siyah nokta daha farkettim.

Tecrübeli arkadaşlar tavsiyelerini esirgemezlerse cok memnun olurum.

Fotoğrafları ekliyorum.

• Yüzbaşı
    419 Mesaj

Dostlar

65" Q70R QLED Smart 4K UHD TV

Model i nasıl bilirsiniz ???

alınır mı başka alternatif varmıdır

• Yarbay
    15054 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Heimdall..

Dostlar

65" Q70R QLED Smart 4K UHD TV

Model i nasıl bilirsiniz ???

alınır mı başka alternatif varmıdır

2019 modelleri forumda çok sık öneriliyor ama kapalı kutu bulursanız alınmalı çünkü 2019 modellerini sıfır bulmak zor. Sıfır diye satılanların çoğu genelde sıfır değil deniyor.

|
    |
  • Yarbay
    9344 Mesaj

ben iyi bilmem hocam sıradan bi tv :) tek artısı fald olması yoksa parlaklığı yansıması vs bildiğiniz orta seviye sıradan bi tv bulabilirseniz q80r alın gözüm kapalı öneririm

|
    |
    Heimdall.. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    419 Mesaj

Saolun hocam bir araştırayım
    |
    |
    RNNN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Emekli Yönetici
    4130 Mesaj

Hocam bunlar ölü piksel gibi durmuyor ama. Siz bence bir servis çağırın baksınlar. Değişim bile yapabilirler bence.

|
    |
    _respect_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    36 Mesaj

Cevap için teşekkürler üstadım.

Servis geldi, video kaydı aldı, samsung merkeze göndereceklermiş, işlem hakkında benim tarafıma bilgilendirmeyi merkez yapacakmış.

Değişim olacak gibi görünüyor.

Değişimde refurbished mi yoksa sıfır ürün mü gelecegini sordum, sıfır dediler.
    |
    |
    Since1903 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    423 Mesaj

Geçmiş olsun hocam
    |
    |
  • Onbaşı
    36 Mesaj

Cok sagolun hocam.
    |
    |
    skymasterrr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    90 Mesaj

Aynı Problemin Bire Bir Aynı Durumu Benim Tv de Vardı , Servis Çağırdım, Ölü piksel olmadğını söylediler ve Herhangi Bir İşlem Yapılmadı.
    |
    |
  • Çavuş
    90 Mesaj

Bunn Gibi 6,7 Nokta Var.

|
    |
  • Yarbay
    15054 Mesaj

Gecen gün Aspor kanalında yayın izliyordum. Stüdyo yayını sırasında ekranın bir yerinde siyah nokta gördüm. TV'de aldıktan 2 ay sonra ölü piksek oluştu diye korktum. 1 saat düşündüm nasıl olmuş olabilir diye. Sonra fark ettim meğer Aspor'un yayın yaptığı stüdyonun dekorundaki led panelde ölü piksel varmış benim Tv ekranında sıkıntı olmamış.

Ölü piksek görünce hemen youtube açıp test yapın arkadaşlar. Çünkü TV ekranında ölü piksek sandığımız bazı durumlarda TV den değil yayından kaynaklı bazı noktalar oluyor ve ilk bakışta ölü piksek sanabiliyoruz.

Gecen haftalarda da master chref izlerken benzer durum oldu sonra fark ettim onda da TV de sorun yok meğer yarışmada kayıt yapan kameradan kaynaklıymış. Bir içerik izlerken ölü piksek, banding ve benzeri şeyler görürseniz mutlaka test edin derim. Tabi düzgün ve güvenilir videolarla test yapın çünkü bazı test videoları güvenilir değil. Bazı banding videoları kendisi banding barındırıyor ve onlarla test ederseniz kendi TV modelinizde banding var sanırsınız. Oysa videonun kendisi banding dolu.

Mesela bu video denk gelirseniz sakın güvenmeyin buna. Banding Test videosu demiş ama videodaki görseller kendisi zaten banging dolu. Bu video kale alırsanız TV'lerinizde banding var sanırsınız. Bu video bir çok farklı cihazda test ettim. TV, PC, Telefonda. Video'nun altına yorum yazan biri de bu videoyu bir çok cihazda test ettiğini hepsinde banding sorunu var gösterdi demiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 14 Ocak 2021; 20:27:10 >
    |
    |

• Onbaşı
    35 Mesaj
    Merhaba değerli arkadaşlar , 55q70t modelini kullanıyorum gayet memnunum ama çok araştırdım bir türlü en iyi ekran ayarlarını bulamadım, eğer bilgi sahibiyseniz ekran görüntü ayarlarını nasıl yapmam gerekir yardımcı olur musunuz?

• Yarbay
    2314 Mesaj

Ben de aynı durumdayım. Bir de son dönem ışık sızması/bulutlanma sorunu çok fazla canımı sıkıyor.

|
    |
    tteach kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    35 Mesaj

Hadi ya çok mu belirgin hocam @burki_rock

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tteach -- 16 Ocak 2021; 11:5:1 >
  • Yarbay
    2314 Mesaj

Belirgin değildi, ancak son 3-5 gündür çok fazla belli oluyor ve rahatsız ediyor.

|
    |
    tteach kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Masal Oku
ankara gülüş tasarımı
Webtures SEO;SEO Nedir?
Ekonomi
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,562
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.